Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Dni wolne od pracy 2020
AdobeStock
Mama

Dni wolne od pracy 2020. Ile będzie długich weekendów?

Dni wolne od pracy w 2020 roku wypadają w nieco gorszych terminach, wiele z nich przypada np. na sobotę lub niedzielę. Kiedy będziemy mieć dodatkowe wolne bez konieczności brania urlopu?

Chcesz już teraz zaplanować sobie, kiedy wziąć urlop? Dobrą opcją jest wykorzystanie dni ustawowo wolnych od pracy. Przy dobrej organizacji można mieć naprawdę długi wypoczynek, nie tracąc zbyt wielu dni urlopowych. Podpowiadamy, kiedy wypadają dni wolne od pracy w 2020 roku.

Dni wolne od pracy 2020: kiedy wypadają?

W tym roku kalendarz dni ustawowo wolnych od pracy wygląda następująco:

 • 1 stycznia – Nowy Rok (środa),
 • 6 stycznia – Trzech Króli (poniedziałek),
 • 12 kwietnia – Wielkanoc (niedziela),
 • 13 kwietnia – Poniedziałek Wielkanocny (poniedziałek),
 • 1 maja – Święto Pracy (piątek),
 • 3 maja – Święto Konstytucji 3 maja (niedziela),
 • 31 maja – Zesłanie Ducha Świętego (niedziela),
 • 11 czerwca – Boże Ciało (czwartek),
 • 15 sierpnia – Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (sobota),
 • 1 listopada – Wszystkich Świętych (niedziela),
 • 11 listopada – Święto Niepodległości (środa),
 • 25 grudnia – Boże Narodzenie (piątek),
 • 26 grudnia – drugi dzień świąt Bożego Narodzenia (sobota).

Długie weekendy 2020

W tym roku sporo świąt wypada w sobotę i niedzielę, dlatego nie będzie okazji do zbyt wielu długich weekendów. Warto jednak skorzystać z tych, które się pojawią. Już na początku roku można mieć aż 6-dniowy wypoczynek, jeśli weźmie się dwa dni urlopu – 1 i 2 stycznia. Kolejne długie weekendy wypadają dopiero w święta wielkanocne, a potem w majówkę. Wówczas możemy mieć 3 dni wolnego bez wykorzystywania żadnego dnia urlopowego. W czerwcu warto wziąć wolny piątek po Bożym Ciele, wówczas uzyska się 4-dniowy weekend.

W tym roku 11 listopada wypada w samym środku tygodnia, w środę. Jeśli zdecydujemy się na urlop 9 i 10 listopada lub 12 i 13, wówczas, możemy liczyć na 5-dni wolnego. Boże Narodzenie wypada w piątek, więc wtedy również czeka nas długi, tym razem 3-dniowy weekend.

Dzień wolny za święto wypadające w sobotę

Przy ustalaniu urlopów na cały rok warto wziąć pod uwagę jeszcze to, że za święta, święta, które wypadają w soboty, przysługuje nam dzień wolny, który możemy wykorzystać w dowolnym momencie (lub w wyznaczonym przez pracodawcę, może on ustalić np. że tym dniem wolnym jest wigilia lub inny dzień). W 2020 roku dwa dni ustawowo wolne od pracy wypadają w sobotę, jest to 15 sierpnia i 26 grudnia.
 
Zobacz też:

Kawa w ciąży: czy można ją pić i czy jest bezpieczna? Skutki przyjmowania kofeiny w ciąży

Kalendarz
Fotolia
Aktualności
Urlop w 2018? Warto już zacząć planować długie weekendy
Sprawdź, które dni w przyszłym roku będą ustawowo wolne i zaplanuj tak urlop, by zyskać jak najwięcej wolnego.

Koniec roku to najwyższy czas, by pomyśleć o urlopie na rok przyszły. Przeciętnie każdy z nas ma 26 (lub 20) dni urlopowych, do tego dochodzą dni ustawowo wolne od pracy, co daje pewne możliwości. W sumie przy uwzględnieniu wszystkich świąt oraz weekendów w 2018 roku wypada 114 dni wolnych od pracy . Często jednak biorąc jedynie jeden czy dwa dni wolnego można zyskań naprawdę wiele. Warto dokładnie przyjrzeć się możliwościom, jakie daje układ dni wolnych na kolejny rok, gdyż chętnych z pewnością nie będzie brakować. Dni wolne od pracy 2018 rok Styczeń 1 stycznia (poniedziałek) - Nowy Rok 6 stycznia (sobota) - Trzech Króli Kwiecień 1-2 kwietnia (niedziela, poniedziałek) - Wielkanoc Maj 1 maja (wtorek) - Święto Pracy 3 maja (czwartek) - Święto Konstytucji 3 Maja 31 maja (czwartek) - Boże Ciało Sierpień 15 sierpnia (środa) - Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny Listopad 1 listopada (czwartek) - Wszystkich Świętych 11 listopada (niedziela) - Święto Niepodległości Grudzień 25-26 grudnia (wtorek, środa) - Boże Narodzenie Jak przedłużyć sobie wolne? W 2018 roku masz szansę na aż 5 długich weekendów. Jak najlepiej zaplanować urlop, by wykorzystać, jak najmniej dni urlopowych zyskując dużo wolnego? Podpowiadamy:   Święto Liczba dni urlopowych Liczba dni wolnych od pracy 1 maja (wtorek) - Święto Pracy i 3 maja (czwartek) Święto Konstytucji 3 Maja 3 dni urlopu (30 kwietnia oraz 2 i 4 maja) 9 dni 31 maja (czwartek) - Boże Ciało 1 dzień urlopu (1 czerwca) 4 dni 15 sierpnia (środa) - Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny 2 dni urlopu (13 i 14 albo 16 i 17 sierpnia) 5 dni 4 dni urlopu (12,14, 16 i 17 sierpnia) 9 dni...

Majówka 2022: kiedy wypada i ile trwa?
Adobe: ivanko80
Święta i uroczystości
Majówka 2022: kiedy się zaczyna i ile trwa?
Majówka 2022 – to dni wolne od szkoły i pracy, które razem tworzą długi weekend majowy i dają nam możliwość porządnego odpoczynku. W jakie dni wypada majówka w 2022 roku? Sprawdź, kiedy najlepiej wziąć wolne w pracy i pozwolić dziecku na wolne w szkole, by cieszyć się ponad tygodniem laby.

Majówka 2022 – dni wolne rozpoczną się już w sobotę 30 kwietnia. Wiele osób myśląc o majówce, już teraz planuje spędzić ten czas w gronie rodziny i zastanawia się, od kiedy do kiedy może liczyć na dodatkowy wypoczynek. Tłumaczymy, kiedy zaczyna się majówka 2022 i kiedy dokładnie kończy się majowy weekend. Masz już przygotowane atrakcje dla dzieci? Jeśli nie – podpowiadamy, w jaki sposób możecie spędzić ten wolny czas.  Kiedy jest majówka 2022? W 2022 roku majowe święta narodowe, czyli dni wolne od pracy, wypadają: Święto Pracy 1 maja wypada w niedzielę; Święto Konstytucji 3 maja wypada we wtorek. Majówka 2022 a dni wolne w szkole Wiele osób zastanawia się, kiedy zaczyna się majówka 2022. Kalendarz dni wolnych w 2022 roku jest nieco inny dla dzieci niż dla rodziców. Przede wszystkim dlatego, że przerwy świąteczne dla dzieci uczęszczających do szkół są dłuższe. Tak też wygląda sytuacja w przypadku majówki: poniedziałek 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej  – jest dniem wolnym od nauki, ale nie jest dniem wolnym od pracy. Kiedy wziąć wolne w pracy, żeby przedłużyć majówkę? W przypadku rodziców pracujących wolne w tym roku  przypada tylko we wtorek  3 maja – Święto Konstytucji 3 Maja . Kiedy kończy się majówka w 2022 roku? Dla większości rodziców właśnie 3 maja. Aby móc spędzać majówkę z najbliższymi, warto wcześniej zaplanować urlop na 2 maja. A może wykorzystać majówkę na dłuższy wypoczynek? Wystarczy wziąć tylko 4 dni urlopu : 2 maja, w poniedziałek, 4-6 maja, w środę, czwartek i piątek, by cieszyć się, aż 9 wolnymi dniami pod rząd!   Co ważne, 1 maja – Święto Pracy wypada w tym roku  w niedzielę i za ten dzień, zgodnie z  art. 130 § 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974...

dziecko w sklepie szaleje
AdobeStock
Zakupy
Kiedy nie kupisz pieluch, mleka i jedzenia dla dzieci? Kiedy sklepy będą zamknięte? [KALENDARZ 2018]
Jeśli jesteś perfekcyjną panią domu na pewno wszystko masz zaplanowane, ale każda mama wie, że przy dzieciach nie zawsze wszystko da się przewidzieć. Wydrukuj kalendarz z zaznaczonymi niedzielami, w które nie zrobisz pilnych zakupów. Ułatwi ci życie!

Może rzeczywiście na zakazie handlu w niedzielę zyskamy więcej czasu dla rodziny? Oby tak było... Natomiast jedno jest pewne mamy z dziećmi lub kobiety ciężarne muszą zacząć bardziej skrupulatnie planować swoje zakupy i przewidywać, co się może wydarzyć. Możemy jakoś mniej więcej się zorientować kiedy zabraknie nam pieluch (choć bywa, że to dzieje się nagle i niepostrzeżenie) oraz czego nasze dzieci będą potrzebować do jedzenia czy też ćwiczyć ich silną wolę w przypadku starszaków (nie ma więc nie zjesz! zjedz coś innego!), ale już z zachciankami ciążowymi może być gorzej. W które niedziele sklepy będą otwarte, a w które zamknięte? Tak czy inaczej zakaz handlu w niedziele właśnie stał się faktem. Będzie wprowadzany stopniowo aż obejmie wszystkie niedziele. Prezydent podpisał ustawę i zaczyna ona obowiązywać od 1 marca 2018. W lutym 2018 jeszcze zrobimy zakupy na starych zasadach. Pierwsza niedziela, gdy sklepy będą nieczynne wypada 11 marca 2018. Najpierw sklepy będą otwarte tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca, a od 2019 roku tylko w ostatnią niedzielę miesiąca. W 2020 roku handel w niedziele zostanie całkowicie zakazany. Wyjątkiem będą 2 niedziele przed Bożym Narodzeniem oraz 1 niedziela przed świętami wielkanocnymi, a także ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia. W Wigilię sklepy będą otwarte tylko do godziny 14. Lista niedziel, w które nie zrobisz zakupów w 2018 Niestety nie tak łatwo się połapać kiedy wypadają te niedziele, w które sklepy będą zamknięte, a kiedy nie i w które dodatkowe dni także obowiązuje ten zakaz. Wydrukuj sobie nasz kalendarz z wyraźnie zaznaczonymi niedzielami   z zakazem handlu i niedzielami handlowymi - to bardzo ułatwi ci życie! Wystarczy powiesić go na lodówce i planowanie oraz robienie zakupów dla dzieci będzie łatwiejsze. Kliknij w kalendarz poniżej i wydrukuj!...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022 z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak