Dzień Kobiet w przedszkolu
Adobe Stock
Gry i zabawy

Dzień Kobiet w przedszkolu: pomysły i zabawy (+ prezenty do 15 zł)

Dzień Kobiet w przedszkolu to ważne święto! Wcale nie powinno być pomijane. Podpowiadamy, jak można obchodzić ten wyjątkowy dzień razemz przedszkolakami. Sprawdźcie nasze pomysły, jak uczcić dziewczynki w dniu ich święta.

Dzień Kobiet w przedszkolu do okazja do wspólnych zabaw związanych z tym świętem. Warto przygotować tego dnia wyjątkowe zajęcia dla przedszkolaków, które dostarczą im porcję wiedzy o Dniu Kobiet i dużo radości. Można także kupić dziewczynkom drobne prezenty i złożyć życzenia z okazji 8 marca. Jeśli nie wiecie, jak obchodzić Dzień Kobiet w przedszkolu – skorzystajcie z naszych propozycji.

Możecie także świętować Dzień Dziewczynek w przedszkolu. Wypada 11 października i jest wspaniałym powodem do uczczenia dziewczynek i wspólnych zabaw. 

Spis treści

Eksperymenty dla dzieci: jak zrobić tęczę [WIDEO]

Jak obchodzić Dzień Kobiet w przedszkolu?

 1. Powitanie przedszkolaków w sali udekorowanej np. zdjęciami słynnych kobiet.
 2. Nauczyciel zadaje dzieciom pytanie: Kto z Was wie, jakie dzisiaj jest święto i jaka data widnieje w kalendarzu? 
 3. Nauczyciel opowiada dzieciom o Dniu Kobiet – skąd wzięło się to święto, kiedy obchodzi się je w innych krajach. Warto, by nauczyciel opowiedział maluchom też ciekawostki o Dniu Kobiet.
 4. Chłopcy wręczają dziewczynkom przygotowane upominki. Śpiewają też dla nich piosenkę lub recytują wierszyk.
 5. Dzieci bawią się wspólnie. Tematem zabaw jest oczywiście Dzień Kobiet.

Zabawy na Dzień Kobiet w przedszkolu

Oto nasze propozycje zabaw na Dzień Kobiet. Z pewnością umilą one przedszkolakom to wyjątkowe święto i zarówno dziewczynki, jak i chłopcy będą się świetnie bawić.

„Bądź uprzejmy dla koleżanki”

Przy dźwięku muzyki dzieci biegają po całej sali. Gdy muzyka zamilknie – maluchy muszą się zatrzymać, a każdy z chłopców ma za zadanie, by pozdrowić dziewczynkę, która stoi najbliżej niego, np. machając, podając rękę lub wykonując ukłon.

„Układamy kwiaty dla kobiet”

Jest to zabawa ruchowa, podczas której dzieci poruszają się po sali (biegając, maszerując, skacząc), a na sygnał nauczycielki zatrzymują się i z klocków znajdujących się w sali lub innych przedmiotów układają kwiaty dla pań.

Rozsypanka wyrazowa

Z rozsypanych na dywanie liter (można je wyciąć wcześniej z tektury) dzieci mają za zadanie ułożyć napis. Może to być np. napis „Kwiaty dla kobiet”, „Dzień Kobiet”, „8 marca”.

„Na wybiegu”

W czasie trwania muzyki chłopcy po „czerwonym dywanie” (świetnie w tej roli sprawdzi się rozwinięta czerwona bibuła) wyprowadzają kandydatki na Miss. W czasie rwania muzyki przedszkolaki w parach mają za zadanie, by wykonywać polecenia nauczyciela, np.

 • iść na palcach
 • iść tyłem
 • klasnąć.

„Najbardziej roześmiana Miss”

Każda z dziewczynek musi zaprezentować swój śmiech w kilku kategoriach:

 • cichutki śmiech
 • głośny śmiech
 • śmiech królewny
 • śmiech czarownicy.

Życzenia na Dzień Kobiet w przedszkolu

Obowiązkowym punktem Dnia Kobiet w przedszkolu są życzenia, które chłopcy powinni złożyć młodym damom. Oto nasze propozycje. Są to krótkie rymowanki, których chłopcy mogą nauczyć się na pamięć i wyrecytować dziewczynkom.

Marzec wyjął grosik srebrny,
teraz będzie mu potrzebny.
Do kwiaciarni marzec pobiegł,
kupić bukiet na Dzień Kobiet.
W każdej chwili, zawsze, wszędzie,
niech Ci w życiu dobrze będzie.

***
Dla dziewcząt, które znam
moc życzeń dzisiaj mam
dużo zdrowia, szczęścia i miłości
morze kwiatów i radości,
niechaj się to niesie na cały kraj
dziś dla pań wszystko naj.. naj... naj.

***
Nie życzę Ci byś wśród błota odnalazła bryłkę złota,
lecz życzę Ci byś w ludzkim tłumie znalazła serce, które Cię zrozumie.

***
8 marca Święto Kobiet
więc życzenia składam Tobie.
Dużo szczęścia i radości
a w nauce pomyślności.
Miej na ustach uśmiech słodki
w życiu zaś nie doznaj troski.

***
8 marca dzień radosny,
dużo kwiatów, dużo wiosny.
Niech dla Ciebie słońce świeci.
Niech ci czas radośnie leci. 

Prezenty na Dzień Kobiet w przedszkolu do 15 zł

Miłym elementem Dnia Kobiet są prezenty dla dziewczynek. Wcale nie muszą być drogie – chodzi przede wszystkim o gest. Przedstawiamy nasze propozycje. Oto upominki dla dziewczynek, które sprawią im wiele radości.

Piaskolina

Piaskolina ucieszy każde dziecko! Ta masa plastyczna przypomina prawdziwy piasek. Można się nim bawić tak, jak tym, który jest w piaskownicy lub na plaży. Stworzone przez dzieci zamki i inne budowle nie rozpadają się tak szybko, jak te zrobione z prawdziwego piasku.

Cymbałki

Pierwsze cymbałki będą wspaniałym prezentem dla przedszkolaka. Być może maluch zakocha się dzięki nim w muzyce? Z pewnością podczas grania poczuje prawdziwą radość muzykowania.

Bransoletka

Proponujemy bransoletki w bardzo dziewczęcych kolorach. Będą odpowiednie dla małej damy!

Portfelik

Być może uroczy portfelik nauczy dziewczynki oszczędności? Z pewnością będzie piękną ozdobą i miejscem przechowywania wszystkich malutkich skarbów (nie tylko pieniędzy!).


Zobacz także

Laurka na Dzień Kobiet
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Laurka na Dzień Kobiet – 5 pomysłów na kreatywne laurki na 8 marca
Laurka na Dzień Kobiet to świetny pomysł na zajęcia plastyczne dla dzieci. Przedstawiamy pięć wzorów na oryginalne laurki, które wykona nawet przedszkolak (przy niewielkiej pomocy osoby dorosłej). Na pewno każda mama, siostra, babcia czy koleżanka będzie zachwycona takim podarunkiem!

Laurka na Dzień Kobiet może zostać wykonana własnoręcznie. Potrzebny będzie tylko brystol, kolorowy papier, nożyczki i klej. Przedstawiamy kilka pomysłów na papierowe laurki, które będą świetnym prezentem na 8 marca lub dodatkiem do kwiatów, czekoladek lub innych podarunków dla ukochanych kobiet. Laurka na Dzień Kobiet – pomysły na własnoręczne kartki Szukacie inspiracji na własnoręczne laurki? Prezentujemy kilka pomysłów na kartki o różnym stopniu trudności – z tymi prostszymi na pewno poradzą sobie już kilkulatki. Na odwrocie lub we wnętrzu laurek możecie wpisać kreatywne życzenia na Dzień Kobiet – dla mamy, babci, cioci czy przyjaciółki. Kartka z kolorowymi kwiatkami Do przygotowania laurki potrzebny będzie: sztywny kawałek brystolu lub papieru technicznego, kolorowy papier do wycięcia kwiatków, nożyczki, klej. Opcjonalnie można także wyciąć z papieru łodyżki i listki kwiatków, ale można je także dorysować kredkami lub flamastrami.   Laurka z akacją Akacje to kwiaty często wręczane kobietom 8 marca w innych krajach. Są wyjątkowo popularne, zwłaszcza w Rosji czy we Włoszech. Do stworzenia takiej kartki potrzebny będzie: sztywny kawałek brystolu lub papieru technicznego, żółta bibułka lub krepina, klej, kredki.   Z żółtej bibułki należy pourywać małe kawałeczki, które następnie trzeba zrolować w kształt kuleczek. Na kawałku brystolu, który posłuży za podstawę kartki, należy narysować łodygę/gałązkę akacji. Można ją także przyozdobić na dole wstążką (przyklejaną bądź narysowaną). Żółte kuleczki trzeba nakleić na gałązkę tak, aby stworzyły wrażenie trójwymiarowych kwiatków. Laurka ze słoikiem życzeń To wyjątkowo kreatywna i oryginalna kartka. W papierowym słoiczku można umieścić wszystkie życzenia, które chcielibyśmy złożyć...

życzenia na Dzień Kobiet
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Kobiet: najpiękniejsze, krótkie, śmieszne, oryginalne – dla żony, koleżanki, mamy
Zastanawiasz się, jakie życzenia na Dzień Kobiet ułożyć, by były oryginalne, fajne i śmieszne? Skorzystaj z naszych propozycji! Takie wierszyki na Dzień Kobiet będą odpowiednie jako treść kartki lub bileciku przy bukiecie. Panie na pewno docenią zaangażowanie. Pamiętaj jednak, że przede wszystkim liczy się gest i pamięć.

Życzenia na Dzień Kobiet sprawią, że każda z pań lub dziewczyn poczuje się wyróżniona i doceniona. Poza przygotowaniem fajnego prezentu warto więc zadbać także o urocze życzenia na 8 marca. Nie każdy jest poetą, można więc nieco sobie pomóc gotowymi wierszykami. Podpowiadamy, czego życzyć na Dzień Kobiet! Przygotowaliśmy zabawne propozycje, odpowiednie zarówno dla mamy, jak i koleżanki, żony lub teściowej. Sprawdzą się także jako życzenia dla dziewczynek, które przecież też często obchodzą to święto. Możecie wykorzystać również  cytaty na Dzień Kobiet , które świetnie sprawdzą się zamiast życzeń lub jako piękny wstęp do nich. Spis treści :  Najpiękniejsze życzenia na Dzień Kobiet Krótkie życzenia na Dzień Kobiet Śmieszne życzenia na Dzień Kobiet Oryginalne życzenia na Dzień Kobiet Życzenia na Dzień Kobiet dla mamy i teściowej Życzenia na Dzień kobiet dla żony Życzenia na Dzień Kobiet dla koleżanki Najpiękniejsze życzenia na Dzień Kobiet Życzenia na 8 marca powinny być naprawdę wyjątkowe. W końcu właśnie w ten sposób można okazać miłość i szacunek ukochanej kobiecie. Oto nasze propozycje najpiękniejszych życzeń na Dzień Kobiet. Raz do roku jest taki dzień, który przemija jak piękny sen. Wszystkie kobiety, siostry i matki, dostają wtedy pachnące kwiatki. Ale ja nie mam kwiatów dla Ciebie, więc ślę w życzeniach sam siebie. *** Kwiatów nie dam, mimo szczerych chęci. Lecz słowa, które zostaną w pamięci, życzę szczęścia i dużo radości, długiej i bardzo szczęśliwej przyszłości. Niech los Tobie z oczu łez nie wyciśnie, niechaj wszystko wiedzie się w życiu pomyślnie. Wszystko, co piękne i wymarzone, w dniu Święta Kobiet niech będzie spełnione. *** Kobieta to piękny kwiat, niedoceniane zioło, które zajmuje cały świat, o którym się mówi wkoło....

dzień kobiet kolorowanki
Adobe Stock
Aktualności
Dzień Kobiet – kolorowanki na 8 marca [10 OBRAZKÓW DO DRUKU]
Kolorowanki na Dzień Kobiet podzieliliśmy na dwa rodzaje – te, które mogą stać się upominkiem oraz takie, które można dać 8 marca dziewczynkom, aby tego dnia pokolorowały obrazki sprawiające im przyjemność. Zobacz 10 rysunków do kolorowania o różnym stopniu trudności, a więc dla mniejszych i większych albo sprawniejszych rączek.

Przygotowaliśmy 10 kolorowanek na Dzień Kobiet. Obrazki do kolorowania mają różny stopień trudności. Z najłatwiejszą kolorowanką poradzi sobie nawet trzylatek, który później z radością wręczy rysunek ukochanej mamie, babci, siostrze albo ulubionej koleżance. A może tym razem w ramach prezentu na Dzień Kobiet warto zrobić nietypowy rysunek? Taki z postacią kobiecą właśnie? Warto to rozważyć. Poniżej 10 kolorowanek idealnych na 8 marca. Żeby wydrukować obrazek, kliknij go i wydrukuj z okna, które się otworzy. Dzień Kobiet - kolorowanki na upominek: 1. Kolorowanka na Dzień Kobiet: prosty kwiatek 2. Dzień kobiet kolorowanki: pęk kwiatów 3. 8 marca kolorowanka: rządek kwiatów 4. Dzień kobiet kolorowanki: bukiet kwiatów 5. Dzień kobiet kolorowanki: bukiet maków Dzień Kobiet - kolorowanki dla dziewczynek: 6. Dzień Kobiet: kolorowanka z dziewczynami w sukienkach 7. Dzień Kobiet: kolorowanka z kobietą w kapeluszu 8. Dzień Kobiet: kolorowanka z kobietą i balonami 9. Dzień Kobiet: kolorowanka z kobietą wśród kwiatów 10. Dzień Kobiet: kolorowanka z marzycielką Kolorowanka na Dzień Kobiet: prosty kwiatek Łatwy do pokolorowania obrazek pojedynczego kwiatu. Ma duże powierzchnie, które można wypełnić farbami albo plasteliną. Ciekawym pomysłem będzie też posmarowanie ich klejem i obsypanie brokatem w różnych kolorach. Kolorowanka nadaje się nawet dla najmłodszych dzieci. Z tyłu obrazka można dopisać życzenia na Dzień Kobiet . Dzień Kobiet: kolorowanka z pękiem kwiatów Niezbyt trudna kolorowanka na Dzień Kobiet, która zastąpi bukiet kwiatów. Najlepiej będzie ją kolorować flamastrami lub kredkami. Gdy nabierze barw, będzie naprawdę piękna. Nadaje się dla dzieci w wieku 4-5 lat. 8 marca - kolorowanka z kwiatami Uroczy obrazek z siedmioma różnymi kwiatami. Z jego pokolorowaniem poradzi sobie 4-5-latek lub...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj