Japończycy porównują rączki dzieci do chleba
Twitter/nzsk_syo
Aktualności

Czego to rodzice nie wymyślą... Czy ten nowy, DZIWNY trend dotrze do Polski?

Nie tylko dzieci miewają szalone pomysły – rodzice także! Najlepszym dowodem są zyskujące coraz większą popularność zdjęcia niemowlęcych rączek. Nie byłoby w nich nic dziwnego, gdyby nie to, że rodzice porównują rączki do... bochenków chleba.

Azjatyckie zwyczaje często nas dziwią. Trend, który zapanował wśród japońskich rodziców tylko nas w tym utwierdza. Rodzice dodają na portale społecznościowe zdjęcia rączek swoich dzieci i porównują je do bochenków chleba. Tak, dla nas też to brzmi absurdalnie!

W Internecie trend porównywania części ciała do jedzenia cieszy się popularnością od kilku lat. Kto z nas nie widział zdjęć opalonych kobiecych nóg porównywanych do parówek? Zestawienia pofałdowanych niemowlęcych rączek z bochenkami miękkiego chleba jest jednak jeszcze bardziej dziwaczne i niezrozumiałe... Porównywanie maluchów do ludzika Michelin jest już klasyką, ale do chleba?!

Zobacz zdjęcia:Przyznajemy, to tak dziwne, że aż całkiem zabawne. Mamy jednak nadzieję, że polscy rodzice nie będą brać przykładu z Japończyków i to nie tylko dlatego, że nasz chleb różni się wyglądem od tego japońskiego...

Nawet nie możemy sobie wyobrazić, co będzie następne! Może macie jakieś pomysły?

Czytaj także: Dziwne rzeczy, który robi każdy rodzic

Czy popierasz protest rodziców dzieci niepełnosprawnych? [SONDA ULICZNA]

brzoskwinia pupa dziecka
Instagram Sachiparo
Aktualności
Hit czy kit? Zobacz zdjęcia bobasów!
Wiele już było pomysłów na fotografowanie niemowląt, ale coś takiego widzimy 1. raz. Zastanawia nas pomysłowość rodziców ;-)

Co jakiś czas w internecie rozpoczyna się moda na jakieś zabawne fotki . Zdjęcia dzieci w śmiesznych pozach, zdjęcia w tęczowych ubrankach, porównywanie wielkości noworodków do przedmiotów codziennego użytku. Było tego naprawdę wiele... Nowy trend narodził się w Japonii i dotyczy owoców, a dokładniej brzoskwiń, które na zdjęciach mają zastąpić widok... gołej pupy :-) I choć pomysł całkiem niezły, jeżeli będziemy rozpatrywać go pod kątem zaniechania zamieszczania zdjęć roznegliżowanych bobasów w internecie, to jednak musi paść pytanie – po co to wszystko? Trudno zaprzeczyć, że są słodkie i urocze. Nie twierdzimy też, że patrząc na nie, nie pojawił nam się uśmiech na twarzy, ale jaki jest cel? fot. Instagram hisa.stk Przeczytaj: Nagość przy dziecku, tak czy nie? fot. Instagram ymkbox Dla żartu, dla śmiechu, dla zabawy? Być może to wystarczająca motywacja. My lubimy, gdy za jakąś akcją  stoi ważny powód. Tak jak to było w przypadku zdjęć dzieci z tęczą, która symbolizować miała radość z pojawienia się dzidziusia i smutek z powodu utraconej wcześniej ciąży . Nadzieja, że po każdej burzy wychodzi słońce, a po każdym smutku radość, to właśnie idea, dla której warto propagować jakiś pomysł na trend.  Zobacz: To nie są tylko urocze zdjęcia dzieci... Dowiedz się dlaczego! fot. Instagram jun.25 fot. Instagram Sachiparo A może Wy macie pomysł, co mają symbolizować zdjęcia z brzoskwinką? 

YouTube/Justin Lewis
Aktualności
Zabawna reakcja dziewczynki – zobacz film! [Uwaga, tylko dla wyluzowanych rodziców]
Dzieci w uroczy sposób bawią i zaskakują rodziców. Zobacz, dlaczego ta maleńka dziewczynka rozbawiła swojego tatę. Takiej reakcji się nie spodziewał! ;)

Dorośli czasem zapominają, jak delikatne i wrażliwe są dzieci. Nie mamy na myśli wyłącznie ich skóry! Niektóre dzieci bardzo nie lubią, kiedy dorośli robią sobie z nich żarty... Dziecko ma czkawkę? Lepiej się z niego nie śmiej! Dzieci bawią rodziców swoim zachowaniem. Są słodkie i urocze, często się potykają, coś im wypada z rączek albo wydają śmieszne dźwięki. Dzięki temu rodzice  mogą opowiadać  znajomym i rodzinie zabawne historie przez lata! Tak było tym razem. 9-dniowa dziewczynka dostała czkawki . Jej tatę tak to rozbawiło, że postanowił nagrać córeczkę. Nie spodziewał się, że dziewczynce się to nie spodoba... Odruchowa reakcja dziewczynki rozbawiła tatę jeszcze bardziej, nas także! Czy waszym dzieciom zdarzyło się zrobić przypadkiem coś, czego nie rozumiały? :) Polecamy: Dziwne zachowania rodziców - zobacz film

Jakie imiona będą modne w 2020?
AdobeStock
Imiona
Rodzisz w 2020? Sprawdź, jakie imiona dla dzieci będą najmodniejsze!
Sprawdziłyśmy, które imiona rodzice wybierają coraz chętniej i przygotowałyśmy prognozę na 2020 r. Co będzie trendy?

Jeśli za kilka miesięcy zostaniesz mamą, prawdopodobnie jedną z rzeczy, która najbardziej zajmuje twoje myśli, jest wybór imienia dla maleństwa. Dowiedz się, jak prezentują się trendy, żeby podjąć najlepszą decyzję. Niezależnie od tego, czy chciałabyś nazwać dziecko w zgodzie z obecną modą, czy wręcz przeciwnie, zależy ci na oryginalności, powinnaś wiedzieć, jakie imiona są obecnie najpopularniejsze i których z nich popularność wciąż rośnie. Jakie imiona będą modne w 2020? Sprawdzając statystyki na stronie Ministerstwa Cyfryzacji , można zauważyć, że wśród imion nadawanych noworodkom w ostatnich latach, część z nich ma trend wzrostowy, a inne, do niedawna niezwykle popularne, nadawane są coraz rzadziej. Na tej podstawie można założyć, jakie imiona będą cieszyły się największą popularnością w 2020 roku. Modne imiona dla dziewczynek Jest kilka imion żeńskich, w których od kilku lat rodzice szczególnie gustują. Są to: Julia, Zuzanna, Zofia, Lena, Maja, Hanna, Amelia, Alicja, Maria i Oliwia. Od 2017 roku te imiona stale są w pierwszej dziesiątce popularności, choć nie zawsze częstotliwość nadawania każdego z nich jest taka sama. Jeśli chodzi o pozostałe imiona, to widać, że coraz więcej rodziców decyduje się nazwać córkę Pola. W 2017 roku 3280 dziewczynek otrzymało to imię, a w 2018 roku już 3565. W pierwszej połowie 2019 roku imię Pola znajduje się tuż za pierwszą dziesiątką, a zatem trend rosnący wciąż się utrzymuje. Podobnie sytuacja wygląda z imionami Marcelina, Gabriela, Michalina, Helena, Jagoda, Klara i Łucja. Wszystkie z nich rodzice nadawali dziewczynkom chętniej w roku 2018 niż w poprzednim. Jeśli ten trend się utrzyma, może to właśnie te imiona staną się najpopularniejszymi w 2020 roku. Modne imiona dla chłopców Wśród imion męskich, które najbardziej podobają się Polakom, od lat prym wiodą Antoni, Jakub,...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj