Jej metoda „antykoncepcji” podbija Tik Toka
Adobe Stock/alexalmighty, Tik Tok/traumarn67
Aktualności

Jej metoda „antykoncepcji” podbija TikToka. Wierzyła, że nie zaszła w ciążę dzięki „chusteczkom antykoncepcyjnym”, które ukradła

Na temat antykoncepcji krąży wiele mitów i anegdot, ale historia, która ostatnio podbija TikToka, niestety jest prawdziwa. Opowiedziała ją pielęgniarka, która od lat pracuje w szpitalu. Choć w swojej karierze zawodowej widziała i słyszała naprawdę dużo, ostatnio rozmowa z pacjentką wprawiła ją w osłupienie...

Pielęgniarka miała akurat nocny dyżur, kiedy na izbę przyjęć zgłosiła się kobieta, która obawiała się, że zaraziła się chorobą przenoszoną drogą płciową. W tej sytuacji należało wykonać szereg badań, w tym test ciążowy. Na wieść o tym pacjentka stanowczo oznajmiła, że nie jest w ciąży. Na pytanie pielęgniarki: „Skąd ta pewność?”, odpowiedziała, że przed stosunkiem i po nim używa specjalnych chusteczek antykoncepcyjnych.

Lęk przed ciążą blokuje kobietę w łóżku. Jak temu zaradzić? - mówi seksuolog [WIDEO]

Chusteczki antykoncepcyjne, czyli co?

Zdumiona pielęgniarka postanowiła dowiedzieć się od pacjentki co to za chusteczki. Okazało się, że chodzi o chusteczki nasączane lizolem, używane w szpitalach do dezynfekcji powierzchni.

Pacjentka stosowała je od dwóch miesięcy. Wtedy bowiem, podczas pobytu na oddziale, pozwoliła sobie ukraść paczkę takich chusteczek…

Nie zrozumiała logo

Pielęgniarka, nie mogąc zrozumieć związku chusteczek z antykoncepcją, pytała dalej. Pacjentka wyjaśniła jej wreszcie, że na opakowaniu chusteczek jest przecież znaczek, który informuje o tym, że są one środkiem antykoncepcyjnym. Chodziło o logo z przekreślonym rysunkiem niemowlęcia (oznaczenie, które znajduje się na wszystkich produktach, które trzeba trzymać z dala od dzieci, „no children”).

Zdaniem pacjentki była to wyraźna informacja na temat przeznaczenia chusteczek jako środka antykoncepcyjnego.

Co prawda, nie była w ciąży, ale…

Pielęgniarka wyjaśniła kobiecie, że znaczek ten oznacza, że produkty nim oznaczone są nieodpowiednie dla dzieci i w żaden sposób nie zabezpieczają przed ciążą; że chusteczki są nasączone silnym detergentem i używa się ich do dezynfekcji powierzchni wyłącznie w rękawiczkach.

Ostatecznie okazało się, że pacjentka nie była w ciąży, jednak potwierdziły się jej przypuszczenia co do choroby przenoszonej drogą płciową. Dodatkowo podczas stosowania chusteczek „antykoncepcyjnych” doprowadziła do odparzeń w miejscach intymnych.

Internauci są w szoku

Komentarze do tej historii to cała gama reakcji internautów – począwszy od śmiechu, poprzez smutek aż po niedowierzanie, że w XXI wieku może dochodzić do takich sytuacji.

Osoby pracujące w szpitalach, które mają kontakt z chusteczkami, o których mowa, pisały o tym, jak bardzo niszczą one skórę dłoni, gdy zapomni się o rękawiczkach. I że za sprawą silnego stężenia substancji chemicznych często określa się je mianem „chusteczek rakotwórczych”.

Nie brakuje głosów o edukacji seksualnej, która współcześnie wciąż jest na niedostatecznym poziomie. A także przeciwników edukacji seksualnej, według których ta historia nie mogła się wydarzyć i została jedynie spreparowana po to, by zachęcać do „niepotrzebnej edukacji seksualnej”.
 

@traumarn76 Whaaaa??? #tattooednurse #traumanurse #travelnurse #nursesoftiktok #cantmakethisup #howdumbareyou #smh #foryoupage #foryou ♬ original sound - The real TraumaRN76


źródło: Tik Tok/traumarn67

Piszemy też o:

Afrykańskie imiona
Nastasia Froloff/Adobe Stock
Imiona
Afrykańskie imiona – męskie i żeńskie plus znaczenie
Afrykańskie imiona mają w sobie miękkość i melodyjność. Bardzo często mają również piękne znaczenie. Sprawdź, jakie imiona nadają matki dzieciom w Afryce. Być może któreś z nich będzie pasować do twojego dziecka.

Afrykańskie imiona są krótkie – dwu lub trzysylabowe. Z tego powodu nie wymagają zdrabniania. Część z nich brzmi podobnie do imion europejskich, a niektóre – zupełnie dla nas obco. Imiona nadawane dzieciom na kontynencie afrykańskim najczęściej mają konkretne znaczenie, np. drugi syn, urodzona w poniedziałek. Niektóre z nich, podobnie, jak dawne imiona słowiańskie, mają wróżyć dziecku pewne pożądane cechy. Wybrane przez nas imiona pochodzą z różnych krajów afrykańskich, m.in. Nigerii, Kongo, Egiptu, Kenii i z różnych afrykańskich języków – np. swahili czy kikuju. Wybraliśmy najciekawsze i najładniejsze afrykańskie imiona i podajemy je wraz z ich znaczeniem. Afrykańskie imiona żeńskie Afrykańskie imię dla dziewczynki najczęściej opowiada o okolicznościach narodzin, wyraża cechy dziewczynki, radość z jej narodzin lub jest pozytywną „wróżbą” na przyszłość. Wiele imion brzmi naprawdę pięknie i mogłyby z powodzeniem zawitać na listę polskich oryginalnych imion dla dziewczynek . Poniżej lista najładniejszych afrykańskich imion żeńskich: Aba – urodzona w czwartek Abeje – wyproszona Abena, Abeni – urodzona we wtorek Abeo – jej narodziny przyniosły szczęście Abidemi – urodzona pod nieobecność ojca Abiona – urodzona w podróży Adah – pierwsza córka Afiya – zdrowie Aisha – życie Aissa – wdzięczna Akilah – inteligentna Alika – najpiękniejsza Ama – sobotnie dziecko Ameena, Ameenah, Amina – godna zaufania Ayodele – szczęście zawitało w domu Ayoola – szczęście jest bogactwem Barika – odnosząca sukcesy Bayo – odnalezione szczęście Chika – bóg jest najwyższy Dalia – delikatna Dalili – znak Day – szczęście przychodzi Efia – urodzona w piątek...

Rosjanie gwałcili i torturowali dzieci. Znaleziono ich ciała
Adobe Stock; burnstuff2003, DedMityay
Aktualności
Znaleziono ciała zamordowanych dzieci. Rosjanie je wcześniej gwałcili i torturowali
Na terenie odbitego przez Ukraińców Irpienia znaleziono ciała brutalnie zamordowanych dzieci. Niektóre miały mniej niż 10 lat.

Jak donosi strona ukraińska, wojska rosyjskie w nieludzki sposób traktują cywilów, w tym także dzieci. Utrudniają dostęp do wody i leków. Torturują, gwałcą, a następnie w bestialski sposób, z zimną krwią, zabiją. Mroczne oblicze wojny Jak informuje ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa: „W Irpieniu znaleziono ciała dzieci poniżej 10. roku życia ze śladami gwałtu i tortur. Niezliczone przypadki tortur na cywilach są odnotowywane na obszarach wyzwolonych spod rosyjskiej okupacji”. Nie można milczeć, gdy giną ludzie, gdy giną niewinne dzieci. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, by zatrzymać ludobójstwo. Źródło: radiozet.pl, polsatnews.pl Piszemy też o: Tragiczny finał poszukiwań: 4-letni Sasza nie żyje Ukraina: zdesperowane matki podpisują swoje dzieci Operator nie chciał wysłać karetki do uchodźczyni w ciąży. Policjanci uratowali jej życie!

edukacja seksualna w szkołach
Adobe Stock
Aktualności
Z podręcznika do biologii dla klas VII… zniknął temat antykoncepcji!
Nowa wersja popularnego podręcznika do biologii wydawnictwa Nowa Era została wydana z pominięciem lekcji o antykoncepcji, która była tam obecna jeszcze w poprzednim wydaniu. Wydawnictwo zrzuca winę na rządową podstawę programową, ale nauczyciele nie wierzą w te usprawiedliwienia.

O usunięciu tematu dotyczącego zapobiegania ciąży poinformował redakcję wyborcza.pl jeden z nauczycieli biologii z Warszawy. „Początek roku szkolnego. Siadam do opracowania wymagań edukacyjnych dla uczniów na poszczególne oceny. Pracuję z podręcznikiem. Na początku września do szkoły dotarła nowa edycja „Pulsu Życia" wydawnictwa Nowa Era. Książkę dla VII klasy kartkuję kilka razy w przód i tył i nie mogę uwierzyć. Zniknął z niej temat antykoncepcji ” – relacjonuje biolog. Antykoncepcja w poprzednim wydaniu podręcznika Jeszcze przed wakacjami obowiązywała poprzednia wersja podręcznika, wydana w 2017 roku. Wtedy temat antykoncepcji był poruszany w rozdziale „Higiena i choroby układu rozrodczego”. Książka przedstawiała zarówno wady, jak i zalety poszczególnych metod antykoncepcyjnych. Przy metodach naturalnych znajdowała się adnotacja, że są one w pełni bezpieczne dla zdrowia, jednak potrafią być zawodne w przypadku nieregularnych miesiączek, a w tabeli metod chemicznych było ostrzeżenie, że antykoncepcja hormonalna (taka jak np. pigułki ) może prowadzić do uszkodzeń wątroby, a środki plemnikobójcze – do uczuleń. Rozdział zawierał także informacje o świadomym planowaniu rodziny. Wydawnictwo obwinia rząd Wydawnictwo twierdzi, że ma związane ręce: jeśli tematu nie ma w zatwierdzonej przez rząd podstawie programowej, nie może być on zamieszczony w podręczniku. „Brak, bo tematu antykoncepcji nie ma w obecnej podstawie programowej do biologii. Zakres tematyczny podręcznika musi być zgodny z jej zakresem, co jest wymogiem, aby publikacja znalazła się w wykazie podręczników dopuszczonych do użytku szkolnego” – wyjaśnia Agnieszka Mallek, dyrektor ds. komunikacji marketingowej i PR w wydawnictwie Nowa Era. A jakie jest stanowisko rządu w tej sprawie? Jeszcze w 2017 roku, znana z likwidacji gimnazjów...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj