Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Mocno zakrapiana impreza w Boże Ciało: „Nastolatki dławiły się wymiocinami”.
Adobe Stock/pablobenii, KPP Mińsk Maz.
Aktualności

Mocno zakrapiana impreza w Boże Ciało: „Nastolatki dławiły się wymiocinami”

Dławiły się własnymi wymiocinami i nie było z nimi żadnego kontaktu. Tylko część z nich była w stanie poruszać się o własnych siłach. Mowa o dzieciakach, które upiły się do nieprzytomności. Interweniowała policja i załoga karetki pogotowia. Funkcjonariusze dwukrotnie musieli udzielać pierwszej pomocy. Nieletni uczestnicy „imprezy” pod chmurką mogli umrzeć.

W Boże Ciało grupa znajomych postanowiła spotkać się na łonie natury i… nie żałować sobie alkoholu. Cztery dziewczynki i dwóch chłopców. Wiek: 14 i 15 lat. Cała szóstka odpowie za swoje zachowanie przed Sądem Rodzinnym.

Dr Piotr Gietka: Dziecięce szpitale powinny przypominać sale zabaw! [WIDEO]

Dziewczyny leżały i nie reagowały

Policjanci z KPP Mińsk Mazowiecki patrolowali właśnie teren gminy. W pewnym momencie zobaczyli podbiegającą do nich wystraszoną nastolatkę. Mówiła o dwóch dziewczynach, które leżą na ziemi i nie dają znaku życia. Policjanci natychmiast pobiegli we wskazane miejsce.

„Znaleźli dwie nastolatki, leżące w trawie, z którymi nie było żadnego kontaktu. Nastolatki dławiły się wymiocinami. Policjanci udzielili nieletnim pierwszej pomocy i wezwali służby medyczne” – powiedział Marcin Zagórski, oficer prasowy KPP w Mińsku Mazowieckim.

Chłopak prawie się utopił

Na widok zbliżających się funkcjonariuszy dwóch nastolatków próbowało uciekać.

Jeden chłopiec za cel ucieczki wybrał pobliski staw. Policjant wyciągnął go na brzeg i udzielił pierwszej pomocy.

W tym czasie policjantce udało się odnaleźć drugiego uciekiniera.

Czwórka prosto do szpitala

Kiedy na miejscu pojawiła się karetka pogotowia, okazało się, że hospitalizacji wymaga aż czworo uczestników tej mocno zakrapianej „imprezy”.

Policjantom udało się ustalić dane wszystkich nastolatków, którzy brali w niej udział. Dwoje nieletnich odnaleźli na jednej z posesji w gm. Mińsk Mazowiecki. Badanie alkomatem wykazało blisko 1 promil alkoholu u obu z nich.

Wszyscy, którzy nie trafili do szpitala, zostali przekazani rodzicom. Cała szóstka odpowie za swoje zachowanie przed Sądem Rodzinnym.

Trudno wyobrazić sobie, jak mogłoby  skończyć się to spotkanie, gdyby nie pomoc, która pojawiła się niemal w ostatniej chwili. Dwie dziewczyny tylko dzięki policjantom nie zadławiły się własnymi wymiocinami na śmierć. Pozostaje mieć nadzieję, że uczestnicy imprezy prędko nie sięgną po alkohol. A cała historia sprawi, że my, rodzice, baczniej będziemy zwracać uwagę na to, jak spędzają czas nasze dzieci.

Źródło: Tygodnik Siedlecki, KPP Mińsk Mazowiecki

Piszemy też o:

Pijana dziewczynka Elbląg
Straż Miejska Elbląg, Adobe Stock/Piotr Marcinski
Aktualności
Elbląg: pijana dziewczynka na placu zabaw? Straż Miejska: „Dzieci się z niej naśmiewały, dorośli pozostali bezczynni”
Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Elblągu właśnie poinformowali, że w połowie marca na jednym z miejskich placów zabaw doszło do niecodziennej sytuacji. W gronie bawiących się tam dzieci była… 12-latka „w stanie upojenia alkoholowego”. Dorośli, którzy byli tam ze swoimi pociechami nie reagowali…

„Dziewczynka nie była w stanie utrzymać równowagi, a towarzyszące jej osoby (dzieci) naśmiewały się z niej i próbowały wymusić pewne niebezpieczne zachowania, np. próbowały dziewczynkę spuścić ze ślizgawki głową skierowaną do dołu” – czytamy w komunikacie. Nie była w stanie utrzymać równowagi Wczesne marcowe popołudnie, plac zabaw Dolinka. Mimo że pogoda nie dopisywała, nie brakowało tam dzieci w różnym wieku. Części z nich towarzyszyli dorośli opiekunowie. Jedna z dziewczynek zachowywała się dziwnie. Nie była w stanie utrzymać równowagi, budziła również niezdrowe zainteresowanie wśród innych dzieci, które prowokowały ją do niebezpiecznych zachowań. Żadna z dorosłych osób nie zainteresowała się tym, co dzieje się z 12-latką. Zareagowała dwójka rówieśników To co działo się na placu zabaw zaniepokoiło dwójkę kuzynostwa, 11-letniego chłopca i 13-letnią dziewczynkę. Widząc, że dorośli lekceważą sytuację, zadzwonili do rodziców i opowiedzieli o wszystkim. Rodzice z kolei powiadomili Straż Miejską. Funkcjonariusze, którzy przyjechali do Dolinki ustalili, że 12-latka znajduje się w stanie upojenia alkoholowego. Strażnicy przekazali dziewczynkę jej rodzicom.   Źródło: Straż Miejska Elbląg Piszemy też o: Magda Stępień o stanie zdrowia synka: „To jeszcze rzadsza odmiana nowotworu”. Pojawiły się też przerzuty Ten filmik z niemowlęciem podbija TikToka. Śmieszne czy ohydne? Rodzice z niemowlęciem wpadli do zamarzniętego jeziora. Byli w lodowatej wodzie przez pół godziny  

pijana matka zostawiła niemowlę w domu
Adobe Stock/milosducati, Innovated Captures
Aktualności
Pijana matka leżała pod blokiem, w domu zostawiła głodne niemowlę
Kiedy kompletnie pijana kobieta została zabrana z ulicy na izbę wytrzeźwień, nikt nie spodziewał się, że w jej domu zostało malutkie dziecko. I to całkiem samo! Matka przypomniała sobie o 7-miesięcznym synku, dopiero gdy wytrzeźwiała. Wtedy do akcji wkroczył dzielnicowy.

Policjant miał niewiele czasu – niemowlę przebywało samo w domu już od kilkunastu godzin! Dobrze, że matka w ogóle przypomniała sobie o zostawionym dziecku. Policjant zajął się dzieckiem pijanej kobiety Kobietę zabrano prosto z ulicy w Zielonej Górze i zawieziono do izby wytrzeźwień w poniedziałek wieczorem. Dopiero rano następnego dnia kobieta poinformowała pracowników placówki, że w domu zostawiła 7-miesięczne dziecko. Policja zareagowała błyskawicznie – liczyła się przecież każda minuta! Kiedy funkcjonariusz Przemysław Broka przyjechał na miejsce, znalazł w mieszkaniu zziębniętego, przerażonego chłopczyka. Dziecko leżało w łóżeczku, płakało i było bardzo głodne. Policjant przewinął niemowlę, ciepło je ubrał i nakarmił samodzielnie przygotowanym mlekiem. Na szczęście dziecko nie ucierpiało, choć trudno sobie wyobrazić, jak bardzo musiało się bać. Chłopczyk trafił do rodziny zastępczej, a jego matka prawdopodobnie wróci do więzienia, bo jak się okazało, miała na nodze obrożę więzienną i w ogóle nie powinna była opuszczać mieszkania. Źródło: Fakt.pl Piszemy też o: Wypadek na terenie żłobka. Ofiarą jest dwulatka Zamknęły dwulatkę w sali i poszły do domu. Matka chce pozwać żłobek Kilkutygodniowe niemowlę w kieleckim oknie życia. Znaleziono przy nim reklamówkę

nastolatkowie uratowali dziecko
AdobeStock/volody10
Aktualności
Nastolatkowie uratowali 3-latka. Ojciec dziecka leżał pijany w krzakach
Ta sytuacja mogła skończyć się tragicznie, ale na szczęście grupa nastolatków nie pozostała obojętna na płacz małego dziecka. Chłopczyk był pod opieką ojca, który... pijany leżał na poboczu. Nastolatkowie wiedzieli, co robić.

Grupa kolegów ze szkoły podstawowej w Leszczynach zareagowała na przeraźliwy płacz dziecka dobiegający z krzaków. Okazało się, że pilnej pomocy potrzebuje malutki chłopiec. Nastolatkowi uratowali dziecko W piątkowe popołudnie 15-latkowie kręcili się w okolicach sklepu w Leszczynach, gdzie mieszkają. Ich uwagę zwrócił płacz dziecka dobiegający z pobliskich krzaków. Nie zastanawiali się długo i ruszyli na pomoc. W zaroślach dostrzegli 3-letnie dziecko, zapłakane i przerażone. Maluszek nie był sam, w pobliżu leżał mężczyzna, jak się później okazało – kompletnie pijany. Dziecko bezskutecznie próbowało go obudzić. Nastolatkowie wiedzieli, że w okolicy znajdują się bagna, a teren jest podmokły – dziecku groziło poważne niebezpieczeństwo. Chłopcy bez namysłu przystąpili do akcji ratunkowej: jeden z nich wziął dziecko na ręce, drugi wezwał pomoc. Wszyscy razem pocieszali i uspokajali zdenerwowanego maluszka. Gdy pijany mężczyzna się ocknął, zaczął zachowywać się agresywnie wobec nastolatków, pomogła dopiero interwencja policji, która szybko zjawiła się na miejscu. „Na miejsce skierowany został nasz patrol. W krzakach leżał 28-letni mieszkaniec Leszczyn. Obok niego stało dziecko, około 3-letnie. Początkowo z mężczyzną nie było kontaktu, ale policjanci wyczuli od niego woń alkoholu” – mówiła Bogusława Kobeszko, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. Ojciec dziecka został zabrany do izby wytrzeźwień, trwa wobec niego postępowanie karne w związku z narażeniem dziecka na utratę zdrowia lub życia. 3-latek, cały i zdrowy, trafił pod opiekę babci. A do dzielnych chłopaków z Leszczyny cały czas spływają gratulacje – koledzy, nauczyciele i rodzice są z nich dumni. Źródło: Dziennik Zachodni Piszemy też o: Stracił już tatę, teraz może stracić...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Wyjątkowe życzenia na Dzień Matki
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Matki: wyjątkowe dla wyjątkowej mamy
Luiza Słuszniak
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
ile punktów można zdobyć na egzaminie ósmoklasisty
Edukacja
Punkty na egzaminie ósmoklasisty 2023: ile trzeba mieć punktów?
Joanna Biegaj
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz