Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Ile pieniędzy dostają rekordziści 500+
Fotolia
Aktualności

Rekordziści 500+. Nie zgadniesz, ile dostają pieniędzy!

Od rozpoczęcia programu Rodzina 500+ minął już rok. Program obejmuje ponad połowę wszystkich dzieci do 18. roku życia. Wiesz, ile pieniędzy dostają najliczniejsze rodziny? Sprawdź!

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska chwali program 500+ i zapewnia, że wzrost liczby urodzeń w Polsce to jeden z efektów wprowadzenia programu. Zastanawiacie się, ile pieniędzy dostają najliczniejsze rodziny?

Kto korzysta z programu 500+?

Jak podaje Gazeta Wrocławska, największe świadczenia w ramach programu 500+ pobiera rodzina z Jawora. W rodzinie jest aż jedenaścioro dzieci do 18. roku życia, dzięki czemu rodzina dostaje co miesiąc od państwa 5500 zł. Tuż za nią na podium są rodziny z Przemkowa i Udanina, gdzie przy dziesięciorgu dzieciach rodzice otrzymują 5000 zł miesięcznie. Rodziny z dziewięciorgiem dzieci, mieszkające m.in. w Świdnicy i Głogowie, otrzymują 4500 zł.

Czytaj także: Ważne zmiany w Karcie Dużej Rodziny w 2017 roku!

Dane opublikowane przez Gazetę Wrocławską dotyczą wyłącznie województwa dolnośląskiego. Nie wiadomo, czy rodzina z Jawora to rekordziści w skali całego kraju, jednak możemy przypuszczać, że niewiele jest rodzin, które mogą z nią konkurować!

Jak zauważyła w programie "Gość Wiadomości" minister Elżbieta Rafalska, dzięki pieniądzom z programu wiele rodzin mogło kupić pierwszy samochód czy zapisać dzieci na dodatkowe zajęcia. Dla wielu rodziców 500+ okazało się szansą na zapewnienie dzieciom lepszego, szczęśliwszego życia – nie powinniśmy o tym zapominać.

Znacie jakichś rekordzistów, którzy korzystają z programu 500+?

Zobacz także: PO obiecuje 500+ na każde dziecko!

Źródło: gazetawroclawska.pl, wpolityce.pl

Czy podoba ci się pomysł emerytur dla mam 4 dzieci? [SONDA ULICZNA]

Mama z noworodkiem na porodówce
Fotolia
Aktualności
Porodówki pękają w szwach! "To efekt 500+!" – przekonuje minister
Najnowsze dane Narodowego Funduszu Zdrowia nie pozostawiają wątpliwości: w 2017 roku może paść rekordowa liczba urodzeń w Polsce!

W Polsce rodzi się coraz więcej dzieci Jak podaje portal rynekzdrowia.pl, według najnowszych danych NFZ liczba urodzeń w styczniu 2017 roku wynosiła 32 061. To o ponad 2 200 porodów więcej niż w styczniu 2016 roku. NFZ podkreśla, że to wstępne dane i ostateczna liczba urodzeń może być jeszcze większa. "To miód na moje serce. To znakomite dane, dobre informacje. Aczkolwiek nie są jeszcze potwierdzone przez GUS" – skomentowała dane NFZ Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. "To byłby trzeci miesiąc wzrostu, po listopadzie, grudniu; i szanse na to, że to magiczne 400 tys. urodzeń w skali roku naprawdę jest możliwe. Ale procesy demograficzne mierzone są latami. Na razie mierzymy je miesiącami. Uważam, że jest w tym jakaś cegiełka, udział programu 500 plus " – dodała Rafalska. Wzrost liczby urodzeń a program 500+ To nie pierwszy raz, kiedy minister Rafalska podkreśla znaczenie programu 500+ we wzroście liczby urodzeń w Polsce. W wywiadzie dla TVP Info minister przyznała, że dzięki programowi Rodzina 500 plus już w 2016 roku urodziło się więcej dzieci niż w roku poprzednim. To najlepszy wynik od kilku lat, a tendencja wzrostowa utrzymuje się już od listopada 2016. Minister Rafalska ma nadzieję, że w 2017 roku liczba urodzeń przekroczy 420 tys. Jak sama przyznaje, oczekiwania nie były aż tak wygórowane, jednak dane z NFZ tylko potwierdziły, że pobicie kolejnego rekordu będzie możliwe. Minister zwróciła uwagę, że obecna sytuacja na rynku pracy, niskie bezrobocie i finansowa pomoc rządu pozytywnie wpływa na decyzje Polaków o powiększeniu rodziny. Zgadzacie się ze słowami minister Rafalskiej? Czy pomoc rządu, w tym program 500+, może wpłynąć na decyzję Polaków o posiadaniu dziecka? Zobacz także:   Masz pytania dotyczące 500+? Rozwiewamy wątpliwości! Źródło: rynekzdrowia.pl

Rodzice z dzieckiem leżą w łóżku
Fotolia
Aktualności
"Aktywna rodzina" zamiast 500+? Poznaj zasady nowego programu!
Program wsparcia dla rodzin "Aktywna rodzina" może w przyszłości zastąpić 500+. Sprawdź, co proponują polskim rodzinom posłowie Nowoczesnej!

Podczas konferencji Nowoczesnej w Warszawie lider partii, Ryszard Petru, zapowiedział zastąpienie programu "Rodzina 500 Plus" programem "Aktywna rodzina" . Na jaką pomoc ze strony państwa mogliby liczyć rodzice, gdyby program wszedł w życie? Nowy program 500+? Program "Aktywna rodzina" zakłada "radykalną obniżkę podatków na każde dziecko, zaczynając od pierwszego" – zapowiedział Ryszard Petru. To alternatywa dla obowiązującego programu 500+ . Zgodnie z zasadami programu, każdy rodzic zapłaci niższy podatek – w skali roku to aż 3 tys. oszczędności na pierwsze dziecko. Z każdym kolejnym dzieckiem ta suma wzrasta, np. rodzice trojga dzieci zapłacą podatek mniejszy o 9 tys. zł.   . @RyszardPetru na konwencji #Nowoczesna #CałaNaprzód #LepszaPolska : W obecnej formie 500+ jest nie do utrzymania pic.twitter.com/WGoSPWmY1q — .Nowoczesna (@Nowoczesna) 21 maja 2017 Według Petru, program 500+ zachęca rodziców do łamania prawa, fałszowania dokumentów i zatajania prawdziwych zarobków. Zasady programu również nie są sprawiedliwe – wsparcie od państwa otrzymują wielodzietne rodziny , ale nie dostają go samotni rodzice wychowujący jedno dziecko. Program "Aktywna rodzina" zakłada, że każde dziecko traktowane jest tak samo. Program 500+ istnieje od kwietnia 2016 roku. Korzysta z niego ponad 2,5 mln polskich rodzin, choć jak poinformowała minister Elżbieta Rafalska, liczba składanych wniosków zaczyna spadać . Który z tych dwóch programów przekonuje was bardziej, 500+ czy "Aktywna rodzina"? Piszcie w komentarzach! Zobacz także: Nie zgadniesz, ile pieniędzy dostają rekordziści 500+! Źródło: tvp.info, polskieradio.pl

Chłopiec bawi się w żłobku w ramach programu Maluch Plus
Fotolia
Aktualności
Rusza rządowy program "Maluch Plus". Sprawdź, kto z niego skorzysta!
Premier Beata Szydło poinformowała o rządowym programie "Maluch plus". Sprawdź, do kogo jest skierowany i kto z niego skorzysta.

Podczas uroczystości otwarcia żłobka w Stalowej Woli, premier Beata Szydło poinformowała o rządowym programie „Maluch Plus”. Na czym polega program „Maluch Plus”? Głównym celem programu jest utworzenie 12 tys. nowych żłobków i dofinansowanie 42 tys. już istniejących. Na zrealizowanie programu rząd przeznaczy 500 mln złotych. Miejski żłobek w Stalowej Woli, w którym przemawiała premier, powstał właśnie dzięki dofinansowaniu rządu w ramach programu "Maluch Plus". Premier Szydło towarzyszyła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Obie mówiły o sukcesach rządu i dalszych planach wspierania polskich rodzin . „Rodzina ma być bezpieczna, rodzina ma się czuć w swoim państwie bezpiecznie, ma mieć poczucie, że państwo ją wspiera, pomaga, że może godnie żyć” – powiedziała premier. Posłuchajcie przemówienia premier Beaty Szydło:   Premier @BeataSzydlo w #StalowaWola : Dzieci to nasza przyszłość. pic.twitter.com/qzzbiALpCj — Kancelaria Premiera (@PremierRP) 30 stycznia 2017 Czytaj także: Zasiłki dla rodzin w 2017 roku. Sprawdź, co ci się należy! Źródło: radiozet.pl

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz