Aleksandra Sokalska mamotoja.pl

Aleksandra Sokalska

Doświadczona dziennikarka i redaktorka, od 15 lat zajmująca się tematyką parentingową. Autorka artykułów dotyczących wychowania, zdrowia, pielęgnacji małego dziecka, współautorka książek dla przyszłych i młodych rodziców, m.in. „Zdrowie dziecka”, „Poradnik przyszłej mamy”, Pierwszy rok życia dziecka”. Podczas swojej pracy spotyka się z wielu specjalistami i ekspertami (wybitnymi lekarzami, psychologami, socjologami), dzięki czemu stale poszerza swoją wiedzę i przekazuje ją swoim czytelnikom. Jej największą pasją jest psychologia. Absolutna przeciwniczka kar cielesnych, wierzy, że najważniejszym elementem mądrego wychowania jest rozmowa z dzieckiem. Całym sercem wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy (współtworzy sztab podczas finału, propaguje program WOŚP „Ratujemy i Uczymy Ratować”, m.in. przygotowując wydania dotyczące pierwszej pomocy i biorąc udział w corocznym biciu rekordu w jednoczesnej resuscytacji). Prywatnie mama dwóch córek: Weroniki i Zuzanny. Swoją rodzinę uważa za największy powód do dumy i największy sukces.  
pierwsze łzy u dziecka, płacz niemowlaka
Pielęgnacja

Kiedy pojawiają się pierwsze łzy u niemowlaka?

Aleksandra Sokalska
niemowlę, płacz po karmieniu

Płacze po karmieniu – jest głodne?

Niemowlę zaraz po karmieniu zaczyna płakać, jakby znowu domagało się jedzenia. Czy jednak rzeczywiście jest ciągle głodne? Sprawdź!
Aleksandra Sokalska
załatwianie się po porodzie, problem w toalecie, mama po porodzie, dolegliwości po porodzie
dolegliwości po porodzie

Problemy w toalecie po porodzie

Problem z załatwianiem się po porodzie dotyka większości młodych mam. Kiedy zniknie? Jak możesz sobie pomóc? Sprawdź!
Aleksandra Sokalska
noworodek, jak wygląda noworodek
pielęgnacja noworodka
kąpiel niemowlaka
problemy skórne

Jak wygląda noworodek?

Noworodek w niczym nie przypomina dziecka z filmów. Ale i tak dla swojej mamy jest najpiękniejszy. Co w jego wyglądzie może cię jednak zaskoczyć? Sprawdź!
Aleksandra Sokalska
dziecko, przebranie, śpiewać

Dziecko na scenie

Twojego trzylatka czeka w przedszkolu pierwszy w życiu występ przed publicznością? Sprawdź jak przygotować do niego dziecko.
Aleksandra Sokalska
noworodek nie chce ssać, karmienie piersią
karmienie piersią
kłopoty z karmieniem

10 powodów, dlaczego noworodek nie chce ssać piersi

Noworodek nie chce ssać piersi i nie umiesz go do tego nakłonić? Zobacz jakie mogą być tego przyczyny, a twoje dziecko zacznie jeść i będzie zdrowo rosnąć.
Aleksandra Sokalska
karmienie piersią, pozycje do karmienia
karmienie piersią
przybieranie na wadze

Czy twój noworodek się najada?

Noworodek, który ma tydzień, waży mniej niż po urodzeniu. Boisz się więc, że się nie najada. Czy słusznie? A może powinnaś dokarmiać go mieszanką?
Aleksandra Sokalska
piersi, pielęgnacja piersi po karmieniu piersią
karmienie piersią

Piękne piersi po karmieniu

Piersi po karmieniu robią się mało jędrne, nigdy nie wrócą do formy, wyglądają kiepsko... Tyle nasłuchałaś się o kiepskiej kondycji piersi po karmieniu, że możesz się obawiać, jak będzie wyglądać twój biust. A my mówimy: dobrze. Wystarczy tylko, że zastosujesz się do naszych rad.
Aleksandra Sokalska
karmienie po cesarce, cesarskie cięcie
karmienie piersią

Karmienie po cesarce jest możliwe!

Karmienie po cesarce raczej się nie uda – twierdzą wszystkie przyjaciółki. A lek. med. Magdalena Nehring-Gugulska, międzynarodowy doradca laktacyjny zapewnia, że przy odrobinie samozaparcia na pewno będziesz karmić piersią!
Aleksandra Sokalska