Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Joanna Biegaj, redaktorka mamotoja.pl

Joanna Biegaj

Miłośniczka poezji współczesnej. W wolnych chwilach przede wszystkim poszerza swoją wiedzę z zakresu psychologii, ale również czyta reportaże, medytuje, ogląda dobre filmy. Fanka podróżowania, zafascynowana Nowym Jorkiem. Uwielbia mocną kawę, bez której nie wyobraża sobie poranka.
Dzień Pustej Klasy
Edukacja

Dzień Pustej Klasy 2023: co to za święto, skąd się wzięło + pomysły na ten dzień

Joanna Biegaj
prezent na dzień dziecka dla nastolatków
Dzień Dziecka
prezent na Dzień Dziecka

Prezent na Dzień Dziecka dla nastolatka: pomysły na podarunek i wspólne spędzenie czasu

Znalezienie prezentu na Dzień Dziecka dla nastolatków może być dla rodziców sporym wyzwaniem. Z czego ucieszy się syn lub córka, którzy wyrośli już z klasycznych zabawek? Podpowiadamy! Sprawdź nasze pomysły na prezenty dla młodzieży na Dzień Dziecka.
Joanna Biegaj
życzenia na Dzień Dziecka dla dużych dzieci
życzenia
Dzień Dziecka
duże dziecko

Życzenia na Dzień Dziecka dla dorosłych dzieci: wzruszające, śmieszne, krótkie

Życzenia na Dzień Dziecka dla dorosłych dzieci różnią się nieco formą, ale nadal wyrażają ogrom rodzicielskiej miłości i troski. W końcu każdy na zawsze pozostaje dzieckiem swoich rodziców. Oto nasze pomysły na życzenia na Dzień Dziecka dla dorosłych - mamy życzenia poważne, śmieszne, życzenia prozą oraz wierszyki.
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
ojciec
Dzień Ojca

Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)

Życzenia na Dzień Ojca powinny wyrażać miłość i wdzięczność za trud, jaki tata włożył w nasze wychowanie. Przedstawiamy różne pomysły na życzenia z okazji Dnia Taty. Znajdziecie wśród nich krótkie wierszyki i śmieszne rymowanki, idealne do wysłania SMS-em, a także bardziej poważne propozycje. To życzenia piękne, mądre i wzruszające, które uszczęśliwią każdego tatę.
Joanna Biegaj
świadectwo z paskiem
dziecko
szkoła
uczniowie

Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023

Świadectwo z paskiem jest marzeniem wielu uczniów i ich rodziców. Aby jednak zasłużyć na promocję do następnej klasy z wyróżnieniem i otrzymać świadectwo z czerwonym paskiem, trzeba spełnić konkretne wymagania. Liczą się wyniki w nauce i ocena z zachowania. Sprawdź, od jakiej średniej jest pasek na świadectwie.
Joanna Biegaj
zwolnienie z w-f
dziecko
szkoła
sport

Zwolnienie z WF: powody, jak napisać zwolnienie z lekcji WF. Czy obowiązują nowe zasady?

Zwolnienie z WF daje uczniowi możliwość nieuczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego bez konsekwencji w postaci minusów lub złej oceny. Wyjaśniamy, czy w roku szkolnym 2022/2023 weszły nowe zasady zwolnień z WF. Sprawdź, jakie powody mogą być uzasadnieniem zwolnienia z WF.
Joanna Biegaj
życzenia na bierzmowanie
życzenia
bierzmowanie

Życzenia na bierzmowanie: krótkie, piękne, religijne i zabawne

Bierzmowanie jest uroczystością religijną, dlatego w życzeniach warto nawiązać do aspektu duchowego tego wydarzenia. Sprawdź, czego życzyć na bierzmowanie. Mamy dla was gotowe propozycje życzeń na bierzmowanie: pięknych, religijnych, ale też zabawnych i krótkich, odpowiednich dla dziewczynki i dla chłopca.
Joanna Biegaj
życzenia na komunię
życzenia
pierwsza komunia

Życzenia na komunię dla dziewczynki i chłopca: co napisać na kartce komunijnej?

Życzenia na pierwszą komunię świętą powinny być dla dziecka swego rodzaju drogowskazem. Dobrze zawrzeć w nich wartości, którymi przystępujący do komunii młody człowiek będzie mógł kierować się w życiu. Jeśli nie wiesz, jakie życzenia na komunię złożyć dziecku – skorzystaj z naszych propozycji.
Luiza Słuszniak Joanna Biegaj
podziękowania po komunii tekst
pierwsza komunia
komunia
komunia święta

Podziękowania po komunii (teksty): dla gości, dla chrzestnych, dla księdza

Podziękowania po komunii będą miłym akcentem dla wszystkich osób, które przybyły na tę uroczystość. Podpowiadamy, jak podziękować: co napisać oraz jaki podarunek wręczyć gościom po przyjęciu komunijnym.
Joanna Biegaj
dedykacje na komunię
komunia
komunia święta
cytaty

Dedykacje na komunię: do książki, do Biblii w formie życzeń i cytatów

Dobrze dobrane dedykacje na komunię będą wspaniałą pamiątką dla dziecka. Gdy po wielu latach otworzy biblię lub weźmie do ręki inny prezent opatrzony specjalnym wpisem, będzie wzruszone. Jako dedykacje na komunię sprawdzą się cytaty np. z Jana Pawła ll, św. Tomasza z Akwinu, św. Faustyny Kowalskiej lub innych osób, które mogą być wzorem do naśladowania dla młodego katolika. Przedstawiamy dedykacje na komunię dla chłopca i dla dziewczynki.
Joanna Biegaj
komunia
komunia
komunia święta

Komunia – co takiego oznacza dla chrześcijan, jak przyjmuje się komunię, kto nie może przyjąć komunii świętej?

Uczestniczenie w komunii świętej jest bardzo ważną częścią życia każdego chrześcijanina. Przed przystąpieniem przez dziecko do pierwszej komunii warto porozmawiać z nim na temat tego sakramentu i wyjaśnić jego znaczenie.
Joanna Biegaj
5 dni opieki na dziecko
urlop
urlopy dla rodziców

5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?

5 dni opieki to nowy rodzaj urlopu opiekuńczego, który wchodzi w życie w 2023 roku. Nie zastąpi aktualnych 2 dni urlopu na dziecko, ale będzie funkcjonować jako nowe, odrębne udogodnienie. Co więcej – skorzystać z niego będą mogli nie tylko rodzice, ale wszyscy pracownicy. Wyjaśniamy, czy nowy urlop opiekuńczy jest płatny i komu należy się 5 dni na opiekę nad dzieckiem.
Joanna Biegaj
ile dac na wesele
pieniądze
ślub

Ile dać na wesele 2023: jako chrzestny, świadek, brat, znajomy. Ile kosztuje talerzyk?

Goście, którzy zostali zaproszeni na ślub i wesele, często mają dylemat – ile pieniędzy należy dać młodej parze w kopercie. Najważniejsza zasada brzmi: dajemy tyle, ile możemy i nic ponadto. Podpowiadamy, ile zwykle daje się na wesele i jakie są stawki w 2023 roku.
Joanna Biegaj
jajka wielkanocne kolorowanki
dziecko
wielkanoc
kolorowanka

Jajka wielkanocne – kolorowanki [7 OBRAZKÓW]

Jajka wielkanocne: kolorowanki do druku w 7 wersjach – każdy maluch znajdzie coś dla siebie. Możesz wydrukować też wszystkie kolorowanki, wtedy dziecko będzie miało dużo świetnej zabawy, a ty – czas na przygotowanie świąt. Później możecie zebrać wszystkie obrazki i urządzić wspaniałą domową wystawę w Wielkanoc.
Joanna Biegaj
egzamin ósmoklasisty 2022 matematyka - zakres materiału
szkoła
egzamin

Egzamin ósmoklasisty 2023: matematyka – zakres materiału, przykładowe zadania

Egzamin z matematyki jest obowiązkowy dla ósmoklasisty. Wyjaśniamy, jaką wiedzę musi mieć uczeń, by udzielić poprawnych odpowiedzi i dobrze rozwiązać zadania. Poniżej znajdziesz zakres materiału na egzamin ósmoklasisty 2023 z matematyki. Podpowiadamy, gdzie znaleźć arkusze, podajemy przykładowe odpowiedzi do zadań.
Magdalena Drab
przysłowia o wiośnie
wiosna
wierszyki

Przysłowia o wiośnie: ludowe, krótkie, dla dzieci, na marzec i Wielkanoc

Przysłowia o wiośnie to skarbnica wiedzy o otaczającym nas świecie i przyrodzie. Wytłumacz dziecku ich znaczenie. Przy okazji zmieniających się pór roku opowiedz, że przysłowia wiosenne były kiedyś traktowane niezwykle poważnie, były czymś w rodzaju życiowych drogowskazów.  
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
szkoła

Jak wygląda rekrutacja do liceum 2023/2024? Jak dostać się do dobrego liceum?

Rekrutacja do liceum jest dość stresującym momentem dla ucznia i jego rodziców. Ważne więc, by się do niej odpowiednio przygotować: nie przegapić terminów, znać zasady. Wyjaśniamy, jak wygląda rekrutacja do liceum na rok szkolny 2023/2024.
Joanna Biegaj
najpiękniejsze życzenia wielkanocne
życzenia
życzenia świąteczne

Życzenia wielkanocne: krótkie, mądre, religijne, piękne

Jeśli chcecie złożyć rodzinie i przyjaciołom najpiękniejsze życzenia wielkanocne – koniecznie zainspirujcie się naszymi propozycjami. Są naprawdę niepowtarzalne, piękne, a niektóre także... nietypowe.
Joanna Biegaj
ile punktów można zdobyć na egzaminie ósmoklasisty
szkoła
uczeń
egzamin

Punkty na egzaminie ósmoklasisty 2023: ile trzeba mieć punktów?

Na podstawie wyników z egzaminu ósmoklasisty szkoły ponadpodstawowe decydują, którzy kandydaci zostaną przyjęci do danej placówki. Tłumaczymy, ile punktów można zdobyć na egzaminie ósmoklasisty i ile trzeba mieć punktów, żeby dostać się do liceum.
Joanna Biegaj
wielkanoc 2022 dni wolne od szkoły
szkoła
wielkanoc

Wielkanoc 2023: dni wolne od szkoły – kiedy przerwa wielkanocna?

Przerwa wielkanocna w szkole ma zawsze taką samą długość. Ale data jej rozpoczęcia jest każdego roku inna, ponieważ uzależniona jest od terminu, w którym wypada Wielkanoc. A ta, przypomnijmy, jest świętem ruchomym. Sprawdź, kiedy uczniowie mają wolne od szkoły z okazji Wielkanocy w 2023 roku.
Joanna Biegaj
Dzień Kobiet w przedszkolu
przedszkole
zabawy dla dzieci
dzień kobiet

Dzień Kobiet w przedszkolu: zabawy, scenariusz zajęć (+ pomysły na drobne upominki)

Dzień Kobiet w przedszkolu to ważne święto! Wcale nie powinno być pomijane. Podpowiadamy, jak można ułożyć scenariusz zajęć z przedszkolakami. Sprawdźcie też nasze pomysły na wesołe zabawy i życzenia dla dziewczynek.
Joanna Biegaj
dzień kobiet w szkole
szkoła
zabawy dla dzieci
dzień kobiet

Dzień Kobiet w szkole – najlepsze pomysły (prezenty, zabawy, życzenia)

Warto sprawić, by 8 marca nie był zwykłym dniem w szkole, przeznaczonym jedynie na lekcje i przyswajanie wiedzy. Zróbcie coś, co sprawi radość koleżankom. Oto garść pomysłów, jak ciekawie przygotować Dzień Kobiet w szkole. 
Joanna Biegaj
Wierszyki na Dzień Kobiet
dzień kobiet
wierszyki

Wierszyki na Dzień Kobiet: krótkie, śmieszne, rymowane, do wysłania SMS-em

Wierszyki na Dzień Kobiet sprawią adresatce ogromną przyjemność. Dzięki temu przekona się, że pamiętasz o niej w tak ważnym dniu. Sprawdź nasze propozycje na krótkie, śmieszne, rymowane i miłosne wierszyki z okazji 8 marca. Możesz je wysłać jako SMS, wpisać na kartkę lub wyrecytować podczas spotkania.
Joanna Biegaj
Prezent na Dzień Kobiet dla dziewczynek
prezent
dzień kobiet
prezent dla dziewczynki

Prezent na Dzień Kobiet dla dziewczynek: śmieszne, szybkie i ciekawe pomysły na upominki

Prezent na Dzień Kobiet dla dziewczynek powinien sprawić, że obdarowana nim osoba poczuje się doceniona. Ale zastanawiając się, co kupić, pamiętaj, że może to być nawet drobiazg – liczy się gest i pamięć. Podpowiadamy, jakie upominki kupić dla dziewczynek z okazji Dnia Kobiet.
Joanna Biegaj
życzenia na Dzień Kobiet
życzenia
dzień kobiet
wierszyki

Życzenia na Dzień Kobiet: najpiękniejsze, krótkie, śmieszne, oficjalne, oryginalne – dla żony, koleżanki, mamy

Życzenia na Dzień Kobiet powinny trafić prosto do serca osoby, która je usłyszy lub przeczyta. Wśród naszych propozycji znajdziesz mnóstwo fajnych i śmiesznych życzeń, a także takich, które brzmią bardziej oficjalnie i poważnie. Przekonaj się, które idealnie sprawdzą się jako życzenia na laurkę, bilecik przy bukiecie kwiatów czy jako SMS lub wiadomość na Facebooku.
Joanna Biegaj
wróżby walentynkowe
walentynki
Walentynki z dzieckiem

Wróżby walentynkowe dla dorosłych, samotnych, dzieci: 7 propozycji + przepis na ciasteczka z wróżbą

Dzięki wróżbom walentynkowym można poznać imię swojego przyszłego ukochanego albo dowiedzieć się, jak będzie wyglądać miłosna przyszłość. Należy je traktować z przymrużeniem oka, jednak nie zmienia to faktu, że dają dużo frajdy. Któż nie chce poznać imienia swojego przyszłego wybranka lub wybranki?
Joanna Biegaj
pączki dla dzieci
przepisy na pączki
pączki

Pączki dla dzieci: zdrowe, pieczone, małe, z czekoladą lub konfiturą (przepisy na pączki)

Pączki należą do ulubionych słodkości większości maluchów. Można je przygotować z okazji tłustego czwartku, ale też zajadać się nimi na co dzień. Zwłaszcza gdy przygotujesz je w zdrowszej wersji. Przekonaj się, że zdrowe pączki istnieją i są naprawdę pyszne.
Joanna Biegaj
matura z matematyki 2022
uczeń
matura
matematyka

Matura z matematyki 2023: zmiany, wymagania, arkusze

Matura z matematyki w 2023 roku nie będzie bardzo różnić się od egzaminu z dwóch poprzednich lat. Utrzymano próg, który gwarantuje zdanie egzaminu na poziomie podstawowym, ale zadań maturalnych będzie mniej. Podajemy terminy oraz zagadnienia na maturę z matematyki 2023.
Joanna Biegaj
walentynki ciekawostki
dziecko
walentynki
Walentynki z dzieckiem

Historia walentynek – ciekawostki o święcie zakochanych, tradycje i zwyczaje 

Czy na pewno wiesz, skąd wzięły się walentynki? Historia powstania i aktualne zwyczaje związane z tym świętem potrafią zaskoczyć. Każdy wie, że 14 lutego jest święto zakochanych, nie wszyscy potrafią jednak wyjaśnić, dlaczego właściwie się je obchodzi. Przedstawiamy genezę i garść ciekawostek na temat świętowania walentynek w różnych zakątkach świata i w Polsce.
Joanna Biegaj
zabawy walentynkowe
walentynki
zabawy dla dzieci
Walentynki z dzieckiem

Zabawy walentynkowe dla dzieci w przedszkolu, szkole lub w domu [walentynkowe gry, wróżby, konkursy]

Fajne zabawy walentynkowe w przedszkolu czy szkole sprawią, że 14 lutego pozostanie na długo w pamięci dziecka. Mamy garść pomysłów na gry, wróżby i konkursy, które świetnie sprawdzą się zarówno w przypadku przedszkolaków, jak i uczniów. Inspiracje można również wykorzystać podczas walentynkowego spotkania w większym gronie rodziny lub przyjaciół.
Joanna Biegaj