Jak szybko zajść w ciążę? – wskazówki ginekologa dla par starających się o dziecko [LIVECZAT Z EKSPERTEM]

Gdy zapadnie decyzja, że czas na dziecko, każdy kolejny miesiąc oczekiwania na ciążę wydaje się być wiecznością. A zatem, co sprzyja płodności? Co ją osłabia? Zobaczcie porady doświadczonego ginekologa, dra Grzegorza Południewskiego.
Tym razem podczas liveczatu na facebookowym profilu Mamo, To Ja, redaktorka Katarzyna Imiołek gościła ginekologa, dra Grzegorza Południewskiego. Profesjonalny, spokojny, cierpliwy… Tak mówią o Nim pacjentki. I w pełni zasłużenie! Pan Doktor okazał się idealnym ekspertem do rozmowy o tak delikatnej materii, jaką są... starania par o dziecko. Uczestniczki spotkania mogły zadawać dowolne pytania dotyczące przygotowań do macierzyństwa, a dr Południewski dzielił się z nimi swoją wiedzą. 

Przygotowania do ciąży

Uczestniczki liveczatu pytały, jakie czynniki sprzyjają pojawieniu się dziecka. Ginekolog podkreślił, że dzisiaj mamy sporo możliwości, by nie zdawać się na przypadek. Wyjaśnił jednak, że choć zdarzają się nieplanowane ciąże, to warto się do macierzyństwa i tacierzyństwa przygotować. Ciąża to taki okres w życiu kobiety, kiedy organizm wykonuje ogromną pracę. Można mu ją ułatwić. 
Wśród czynników, które przyspieszają pojawienie się malucha dr Południewski wymienił te najważniejsze:

  • aktywny, higieniczny tryb życia
  • zdrowa, lekkostrawna i zróżnicowana dieta
  • unikanie stresu
  • aktywność seksualna. W okresie płodnym stosunki powinny się odbywać mniej więcej 2-3 razy w tygodniu – nie częściej, gdyż codzienne zbliżenia mogą wręcz osłabiać męską płodność (obniża się jakość nasienia)
  • wspieranie się suplementami uzupełniającymi mikroelementy i witaminy w organizmie sprzyjające zwiększeniu płodności.  
Dopiero gdy przez rok z tych starań nic nie wyjdzie, można zacząć się martwić. Ale martwić na tyle, by udać się wspólnie do lekarza, a nie zamknąć w sobie... 

Wsparcie dla przyszłych rodziców

Na zwiększenie płodności, wyrównanie jej poziomu i wyregulowanie cykli mogą dobrze wpływać preparaty z inozytolami.  
Dla mężczyzn starających się o dziecko poleca się m.in. Acertin – inozytol dla mężczyzn starających się o dziecko. Dodatkowo zawiera aminokwasy, mikroelementy oraz witaminy, które niwelują negatywne skutki stresu oksydacyjnego i mają pozytywny wpływ na najważniejsze parametry nasienia oraz przebieg spermatogenezy.
 
Acertin dla starających się zajść w ciążę
Kobiety również mają możliwość wspierania swojej płodności inozytolami. Inofolic Combi to kombinacja 2 rodzajów inozytoli oraz kwasu foliowego dla kobiet planujących ciążę. Myo-inozytol i D-Chiro-Inozytol w fizjologicznej proporcji 40:1 pomaga pacjentkom w utrzymaniu prawidłowej równowagi hormonalnej  i prawidłowego przebiegu cyklu miesiączkowego. Gdy dojdzie do ciąży, to kwas foliowy właśnie, zawarty w preparacie, zmniejsza zaburzenia w postaci wad wrodzonych płodu układu nerwowego czy wad wrodzonych.
Dzięki Infolicowi Combi nie tylko więc sprzyjajmy zajściu w ciążę, ale też chronimy dziecko przed poważnymi wadami. 

Infolic wspiera płodność kobietMateriał powstał przy udziale marki Exeltis
 

Zobacz także

Popularne tematy