Pomysł na kalendarz adwentowy z puszek

Pomysł na kalendarz adwentowy z puszek to szalenie oryginalna propozycja! Twoje dziecko już pyta się, kiedy przyjdzie Mikołaj? Zrób dla niego właśnie taki kalendarz, dzięki niemu oczekiwanie na święta będzie fajną zabawą. Obejrzyj film i zobacz jak stare puszki zamienić na fantastyczny kalendarz adwentowy.

Zobacz inne z serii: Jak zrobić kalendarz adwentowy dla dziecka (4)

Przedstawiamy pomysł na kalendarz adwentowy z puszek. Jest on bardzo oryginalny, a jego wykonanie nie zajmie ci dużo czasu. Dziecko z pewnością będzie zachwycone, a ty nie będziesz musiała wydawać pieniędzy na gotowy kalendarz, ten zrobiony z puszek będzie równie efektowny. 

Pomysł na kalendarz adwentowy dla dzieci - czego potrzebujesz?

Do zrobienia kalendarza adwentowego dla dzieci będziesz potrzebować:

  • puszek
  • kolorowej tasiemki
  • kolorowego sznurka
  • bibuły
  • nożyczek
  • kleju na gorąco.

Jak zrobić kalendarz adwentowy dla dzieci?

Wykonanie kalendarza adwentowego z puszek nie jest szczególnie trudne ani czasochłonne. Skorzystaj z naszej instrukcji, wszystko jest szczegółowo wytłumaczone również na filmie. 

Krok 1

Puszkę po groszku, kukurydzy, fasoli lub czymkolwiek innym musisz wyczyścić z etykiety, a następnie ozdobić kolorową tasiemką. Do przyklejenia tasiemki najlepiej użyć kleju na ciepło.

Krok 2
Następnie wytnij z flizeliny lub bibuły odpowiedni fragment, żeby przykryć górę puszki. Bibułę złóż na 4 części, zaokrąglając rogi (bibuła będzie się wtedy ładnie układać). Przed przykryciem puszki włóż do niej jakąś niespodziankę dla dziecka. Mogą to być słodycze, cukierki lub jakieś drobne zabawki.

Krok 3
Gdy upominek będzie już w środku puszki - przykryj ją bibułą i zwiąż sznureczkiem lub tasiemką.

Krok 4
Na koniec przyklej do puszki cyfrę z dniem tygodnia. Kalendarz z puszek gotowy!

Inne pomysły na kalendarze adwentowe

Tu znajdziesz więcej pomysłów na kalendarze adwentowe. Jest w czym wybierać:
Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 3 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy