Jak zrobić kalendarz adwentowy z rolek po papierze [WIDEO]

Kalendarz adwentowy z rolek może być fantastyczną dekoracją domu. Dlatego nie czekaj i już dziś zrób dla dziecka i całej rodziny fantastyczny kalendarz adwentowy.

Zobacz inne z serii: Jak zrobić kalendarz adwentowy dla dziecka (4)

Kalendarz adwentowy z papieru to świetny pomysł na odliczanie dni do świąt. To opcja nie tylko dla tych, którzy przez czas adwentu nie mogą się doczekać świąt, ale także możliwość przeżycia grudnia w radosnym oczekiwaniu. Dziecko codziennie otwierając jedno okienko kalendarza adwentowego, odkrywa coś nowego – do kalendarza zrobionego samodzielnie z rolek po papierze toaletowym możesz włożyć wszystko. Dodatkiem do niego może być np. kalendarz adwentowy z czekoladkami.

Jak zrobić kalendarz adwentowy z rolek?

By przygotować kalendarz adwentowy dla dziecka z rolek po papierze toaletowym, który prezentujemy w filmie powyżej, będziesz potrzebować:
 • 24 rolki po papierze toaletowym
 • ozdobnego papieru
 • kleju
 • numerków 1-24 wydrukowanych na kartce
 • nożyczek
 • taśmy dwustronnej
 • tektury

Kalendarz adwentowy z papieru: wykonanie

Przygotowanie kalendarza z rolek jest naprawdę proste:
 1. Zegnij brzegi rolki po papierze do środka – z jednej i drugiej strony.
 2. Do powstałego pakunku włóż słodycze, drobny prezent lub zadanie dla dziecka na dany dzień.
 3. Ozdób na wierzchu pudełeczko za pomocą kolorowego papieru.
 4. Wytnij wydrukowany numerek i przyklej na pudełeczku.
 5. Z większego i sztywnego kartonu wytnij kształt choinki i przyklej na nim 24 pudełeczka.

 Wiele pomysłów na papierowe kalendarze adwentowe

By przygotować kalendarz adwentowy dla dziecka, nie musisz mieć wielkiego budżetu – większość potrzebnych rzeczy znajdziesz w domu, a dodatkowo wystarczą niewielkie zakupy w sklepie papierniczym. Ta wersja kalendarza z rolek po papierze jest naprawdę bardzo prosta, ale jeśli chcesz wykonać coś bardziej skomplikowanego lub efektowniejszego, zobacz nasze inne propozycje kalendarzy adwentowych, które przygotowaliśmy w formie filmików instruktażowych.

Przygotowując kalendarz adwentowy dla dziecka sama w domu, możesz sama zdecydować, co w kalendarzu się znajdzie. Ty najlepiej znasz swoje dziecko i wiesz, czy ucieszy je mały prezent, jakiś drobiazg, np. nowe spinki, gumki do włosów, malutki samochodzik, czy może wolisz dać dziecku czekoladowego Mikołaja. Inna wersja to taka, w której na każdy dzień dziecko dostaje konkretne zadanie w kalendarzu – może to być pisanie listu do Mikołaja, wspólne pieczenie pierniczków albo rodzinny spacer po mieście w celu obejrzenia przedświątecznych ozdób.

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy