Jak zrobić kalendarz adwentowy z rolek po papierze [WIDEO]

Kalendarz adwentowy sprawia, że już od początku grudnia w domu panuje świąteczna atmosfera. Samodzielnie wykonany może być także fantastyczną dekoracją domu. Dlatego nie czekaj i już dziś zrób dla dziecka i całej rodziny fantastyczny kalendarz adwentowy.

Zobacz inne z serii: Jak zrobić kalendarz adwentowy dla dziecka (4)

Kalendarz adwentowy dla dziecka to świetny pomysł na odliczanie do świąt. To opcja nie tylko dla tych, którzy przez czas adwentu nie mogą się doczekać świąt, ale także możliwość przeżycia grudnia w radosnym oczekiwaniu. Dziecko codziennie otwierając jedno okienko kalendarza adwentowego odkrywa coś nowego – do kalendarza zrobionego samodzielnie można włożyć wszystko. Do niego dodatkiem może być np. kalendarz adwentowy z czekoladkami.

Jak zrobić kalendarz adwentowy z papieru?

Przygotuj kalendarz adwentowy dla dziecka sama w domu, a dzięki temu będziesz mogła zdecydować, co w kalendarzu się znajdzie. Ty najlepiej znasz swoje dziecko i wiesz, czy ucieszy je mały prezent, jakiś drobiazg, np. nowe spinki, gumki do włosów czy malutki samochodzik, czy może wolisz dać dziecku czekoladowego Mikołaja. Inna wersja to taka, w której na każdy dzień dziecko dostaje konkretne zadanie – może to być pisanie listu do Mikołaja, wspólnie pieczenie pierniczków albo rodzinny spacer po mieście w celu obejrzenia przedświątecznych ozdób.
By przygotować kalendarza adwentowy dla dziecka z rolek po papierze toaletowym, który prezentujemy w filmie powyżej, będziesz potrzebować:
 • 24 rolki po papierze toaletowym
 • ozdobnego papieru
 • kleju
 • numerków 1-24 wydrukowanych na kartce
 • nożyczek
 • taśmy dwustronnej
 • tektury
Przygotowanie kalendarza jest naprawdę proste:
 1. Zegnij brzegi rolki po papierze do środka – z jednej i drugiej strony.
 2. Do powstałego pakunku włóż słodycze, drobny prezent lub zadanie dla dziecka na dany dzień.
 3. Ozdób na wierzchu pudełeczko za pomocą kolorowego papieru.
 4. Wytnij wydrukowany numerek i przyklej na pudełeczku.
 5. Z większego i sztywnego kartonu wytnij kształt choinki i przyklej na nim 24 pudełeczka.

 Wiele pomysłów na papierowe kalendarze adwentowe

By przygotować kalendarz adwentowy dla dziecka nie musisz mieć wielkiego budżetu – większość potrzebnych rzeczy znajdziesz w domu, a dodatkowo wystarczą niewielkie zakupy w sklepie papierniczym. Ta wersja kalendarza z rolek po papierze jest naprawdę bardzo prosta, ale jeśli chcesz wykonać coś bardziej skomplikowanego lub efektowniejszego, zobacz nasze inne propozycje kalendarzy adwentowych, które przygotowaliśmy w formie filmików instruktażowych.

Zobacz także:

Ocena (1 ocena)

6.0
Doładuj
Przeładuj