Jak zrobić wielkanocnego baranka z włóczki [WIDEO]

W tym roku zastąp cukrowego baranka włóczkowym. Zobacz film i przekonaj się jak w niecałe 10 minut można wyczarować fantastyczną dekorację świątecznego koszyczka.

Zobacz inne z serii: Wielkanocne ozdoby (6)

Szykowanie wielkanocnego koszyczka to jeden z najważniejszych elementów świąt. Dzieci uwielbiają przy nim pomagać. Dlatego warto poświęcić chwilkę i wraz z dzieckiem przygotować własnoręcznie zrobione dekoracje wielkanocne np. takiego baranka wielkanocnego. Przygotowanie takiej ozdoby zajmuje mniej niż 10 minut, a radość i duma malucha nie zna granic. 

Sprawdź także: Sposoby na rodzinną Wielkanoc

Baranek wielkanocny z włóczki - czego potrzebujesz do zrobienia

By przygotować włóczkowego baranka do koszyczka na Wielkanoc, będziesz potrzebowała:
 • biała włóczka
 • czarny filc
 • czerwona wstążka
 • czarny dekoracyjny drucik
 • samoprzylepne oczka
 • nożyczki
 • klej do klejenia na gorąco

Baranek wielkanocny z włóczki - instruktaż

Wykonaj krok po kroku nasze instrukcje opisane poniżej, dzięki temu przygotowanie baranka z włóczki razem z dzieckiem będzie na prawdę bardzo proste. Możesz nawet pozwolić dziecku robić włóczkowego baranka samodzielnie, a ty będziesz tylko asystą, jeśli maluchowi coś nie będzie wychodziło. Jeśli dziecko samo przygotuje taką ozdobę wielkanocną ręcznie robioną, tym bardziej będzie dumne z jej wykonania.
 1. Przygotuj 2 rolki po papierze toaletowym. Przetnij je a następnie zroluj. Im mniejsza będzie rolka tym mniejszy wyjdzie nam baranek wielkanocny.  Zamiast rolek po papierze możesz użyć zrolowanej tektury lub innego sztywnego papieru.
 2. Przygotowane uprzednio rolki papieru owiń obficie włóczką. Pamiętaj im więcej warstw włóczki tym baranek będzie bardziej puszysty i okrąglutki. 
 3. Przewiąż mocno przez środek (ta część między dwiema rolkami), tak by powstał pompon. A następnie delikatnie wyciągnij rolki ze środka.
 4. Tak powstały pompon ładnie uformuj przycinając wystające nitki.
 5. Kolejny krok to wycięcie buźki baranka z filcu.
 6. Odwiń i sklej uszy baranka dzięki temu będzie wyglądał bardziej figlarnie.
 7. Do wyciętej z filcu buźki przyklej oczka i czerwoną kokardkę ze wstążki
 8. Zamocuj głowę do pompona z włóczki. Zrób to używając kleju do klejenia na ciepło
 9. Ostatni krok to przyklejenie nóżek z drucików. Przygotuj 2 druciki, a następnie złóż je na pół i przyklej do brzuszka baranka ( pompon z włóczki). I viola nasz wielkanocny baranek gotowy. Obiecujemy, że będzie prezentował się perfekcyjnie w wielkanocnym koszyczku.

Do czego wykorzystać wielkanocną ozdobę?

Takiego włóczkowego baranka możesz włożyć do koszyczka wielkanocnego i zanieść go do poświęcenia razem z pokarmami. My proponujemy wykorzystać go zamiast takiego baranka z cukru, który nie jest zbyt zdrowy. Możecie też zasiać rzeżuchę np. w podstawce od doniczki na wodę i kiedy już wyrośnie, ustawić baranka wśród zielonej łączki z rzeżuchy. Kolejnym pomysłem jest ustawienie baranka jako elementu dekoracyjnego w półmisku z pisankami na wielkanocnym stole.

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy