Jak zrobić złoty kalendarz adwentowy [WIDEO]

Dzięki kalendarzowi adwentowemu dziecku łatwiej jest czekać na gwiazdkę i prezenty. Znikające kolejne okienka kalendarza ułatwiają zrozumienie, ile jeszcze dni zostało do świąt i sprawiają, że ten czas nie dłuży się aż tak strasznie. Obejrzyj film i zobacz, jak z folii i rolek zrobić fantastyczny kalendarz adwentowy.

Zobacz inne z serii: Jak zrobić kalendarz adwentowy dla dziecka (4)

Zrobienie samodzielnie kalendarza adwentowego daje dużo radości podczas przygotowań i później w czasie oczekiwania na święta. Dziecko, odliczając dni od początku grudnia aż do świąt Bożego Narodzenia, może codziennie odkrywać kolejne okienko czy otwierać sakiewkę kalendarza. Dzięki małym drobiazgom, które dziecko będzie otrzymywało nauczy się czym jest oczekiwanie. Dodatkowo każdego kolejnego dnia będzie mogło cieszyć się z prezentów, które znajdzie w kalendarzu. Bo kalendarz adwentowy polega na codziennych małych przyjemnościach, które zwiastują Boże Narodzenie. 

Jak zrobić kalendarz adwentowy z papieru?

Obecnie na rynku jest wiele dostępnych gotowych kalendarzy adwentowych dla dzieci – możesz wybierać między tradycyjnymi kalendarzami z czekoladkami, gotowymi kalendarzami np. z klockami LEGO albo kupić sam kalendarz, do którego dobierzesz upominki i samodzielnie umieścisz w okienkach. Możesz też taki kalendarz przygotować od początku do końca sama, do czego zachęcamy. Wtedy również włożysz do niego drobiazgi dla dziecka, które wybierzesz sama. By przygotować kalendarz ze złotymi elementami, będziesz potrzebowała:

 • 24 rolki po papierze toaletowym
 • złotej folii, np. termicznej
 • ozdobnego sznurka
 • numerków wydrukowanych na kartce papieru
 • dużej kolorowej tektury
 • taśmy dwustronnej

Przygotowanie kalendarza adwentowego dla dziecka w takiej wersji jest na prawdę proste:

 1. Potnij folię w kwadraty o dwukrotnej szerokości rolki papieru
 2. Zawiń folię wokół rolki 
 3. Na końcach zwiąż sznurkiem tworząc tzw. „cukierka”
 4. Przed związaniem drugiego końca, włóż do środka słodycze lub drobne upominki – po jednym na każdy dzień/rolkę
 5. Przyklej na „cukierku” numerek za pomocą taśmy dwustronnej
 6. Tak samo przygotuj pozostałe 23 numerki
 7. Możesz całość przykleić do okrągłej tektury i powiesić na ścianie w pokoju dziecka

Różne wersje kalendarza dla dziecka

Mamy dla was różne propozycje kalendarza adwentowego, ten ze złotą folią jest tylko jedną z nich. By zobaczyć więcej wersji, zachęcamy do przejrzenia całej serii Kalendarzy adwentowych DIY. Możesz taki kalendarz przygotować według naszych instrukcji, urozmaicić, ozdobić według własnego uznania albo wykorzystać zamiast folii np. kolorowy papier czy niepotrzebny materiał. Taki możesz wykorzystać za rok, dwa lub trzy – zawiązując nowe sznureczki i wkładając do niego nowe upominki. 

Zobacz także:

Doładuj
Przeładuj