Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Drugie urodziny prosiaczka, książka dla dzieic
Gry i zabawy

Drugie urodziny Prosiaczka

Nie da się mówić o "Drugich urodzinach Prosiaczka", nie wspominając "Pierwszych...". Niby są o tym samym, bo i urodziny, ci sami goście i Prosiaczek ten sam, ale jakby inny. Czy rzeczywiście?


Drugie urodziny Prosiaczka
Aleksandra Woldańska-Płocińska
Wydawnictwo Czerwony Konik
Od 1. roku życia
Cena: 21 zł

Prosiaczek w "Pierwszych urodzinach" jest miły, pogodny, zadowolony z życia. Wszystko mu się podoba. Liczne prezenty, które dostał od swoich przyjaciół, ale też to, że wśród nich są dzik, wiewiórka, sowa., bóbr, zając. Trudno nie zgodzić się prosiaczkowym stwierdzeniem, że "Jak to dobrze mieć przyjaciół".

A jaki jest Prosiaczek z "Drugich urodzin"? Nadal miły, ale czy tak samo zadowolony z życia? No właśnie, to, co uderza, to malkontenctwo Prosiaczka. Nic mu się nie podoba, wszystko przeszkadza. I tak strona za stroną (grubymi, bo kartonowymi, jest zatem na czym ostrzyc ząbki). Zaskakujące jak ta różowa świnka się zmieniła, a zmieniła się, bo... taka jest kolej rzeczy. Wiedzą to doskonale mamy starszaków, które bunt dwulatka mają już za sobą. Bo to nic innego tylko prosiaczkowy sposób na wyrażenie tego, co w duszy gra (a orkiestra ta w wieku dwóch lat jest niezwykle niezgrana). Ta historia brzmi prawdziwe – może przejrzeć się w niej każdy dwulatek, szukając w niej wsparcia i wiedzy o sobie.

Zilustrowano ją rysunkami, których prostotę docenią czytelnicy mali, więksi i ci całkiem duzi. Tych ostatnich zachwyci przede wszystkim liternictwo – autorka "Urodzin Prosiaczka", Aleksandra Woldańska-Płocińska, bawi się bowiem czcionkami. Na każdej stronie są inne. Z ogonkami, grubymi brzuszkami, z zawijasami...  Cieszą oko zwłaszcza te na pierwszej stronie, bo są literami, a jednocześnie mgłą, kroplami rosy, a nawet sową uszatką (aż czuć ich fakturę). Zobaczcie sami, jeśli nie wierzycie.

 

Kawa w ciąży: czy można ją pić i czy jest bezpieczna? Skutki przyjmowania kofeiny w ciąży

Dres do przedszkola
AdobeStock
Zakupy
Dresy to absolutny must have przedszkolaka! Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas zakupów
Twoje dziecko właśnie poszło do przedszkola? Zobacz, w czym będzie mu najwygodniej!

Choć zakup dresów nie jest obowiązkowym elementem przedszkolnej wyprawki , dobrze wiemy, że właśnie ten strój jest najchętniej i najczęściej zakładanym przez przedszkolaki. Nie krępuje ruchów, łatwo się zakłada i zdejmuje, jest bardzo praktyczny. Dlatego polecamy, by wasze przedszkolaki miały w swoich szafach co najmniej jeden komplet dresów, a najlepiej kilka. Ale jak je wybrać? Po pierwsze – wygląd Nie ukrywajmy, przedszkolak to już nie niemowlę, które wszystko na siebie założy (a raczej zostanie mu założone). Dzieci w tym wieku mają już swój gust , a nawet jeśli nie, to mają na pewno swoje zdanie. Chyba każdy rodzic się z nami zgodzi, że kilkulatek potrafi zrobić niemałą aferę o np. o kolor zakładanego ubranka albo o motyw na obrazku na bluzie . Nie mówimy tu o tym, by pozwalać im na wszystko, jeśli wymuszają to płaczem i krzykiem, ale by starać się szanować ich wybory, zwłaszcza, jeśli tak naprawdę nie ma znaczenia, czy koszulka będzie żółta z misiem, czy niebieska ze słonikiem. Oczywiście jako rodzice przedszkolaków z pewnością dobrze wiecie, jakie bajki i postacie są akurat modne. Może więc warto poszukać dresków właśnie z takimi aplikacjami. Dodatkowo taki wybór pozwoli wam na zaoszczędzenie cennego czasu przed wyjściem do przedszkola . Dziecko pewnie nie będzie grymasiło, że ma się ubrać, jeśli będzie miało naszykowane dresy z jego ulubionymi postaciami z kreskówki . Po drugie – jakość i materiał Nie ma co się oszukiwać, że maluch przechodzi cały sezon w dresach o wątpliwiej jakości bawełnie. Takie inwestycje zwykle się nie opłacają, bo ubranka szybko się niszczą i trzeba kupować kolejne. Warto poświęcić nieco czasu i poszukać np. w sklepach internetowych dresów o wysokiej jakości i przystępnej cenie . Jeśli chodzi o materiał, oprócz jego trwałości istotna jest także wygoda. Powinien być miły, miękki,...

dzieci, przedszkolaki, dziewczynka, chłopiec
Wychowanie
Wpływ kolegów na dziecko
Co robić, gdy kolega dziecka ma na nie zły wpływ lub zachowuje się w sposób, którego nie akceptujemy? Czy można próbować zmienić cudze dziecko? A może zostawić sprawy takimi, jakie są?

Dzięki rówieśnikom mały człowiek uczy się życia: dzielenia się, stawiania na swoim, sztuki kompromisu i tysiąca innych bardzo ważnych rzeczy. Ma z kim robić kawały dorosłym, zaśmiewać się do łez, kłócić, bawić w dom albo wyścigi. Pierwsze przyjaźnie , choć nietrwałe, są cenne, bywa jednak, że przyprawiają rodziców o ból głowy. Jak postępować w trudnych sytuacjach? Kolega dziecka czuje się zbyt swobodnie Przyjaciel Kamila, Maciek, jest sympatycznym i wesołym chłopcem, jednak czuje się w naszym domu stanowczo zbyt swobodnie. Często zagląda do lodówki, szuflad i szafy, jest wścibski („Dlaczego tata Kamila tu nie mieszka?”), a ostatnio nawet porysował ścianę w pokoju syna. Co w takiej sytuacji powinnam zrobić? Olga Nie pozwól, by Maciek wchodził ci na głowę, nawet jeśli robi to z wdziękiem. Spokojnie, ale stanowczo powiedz mu, że nie lubisz, gdy zagląda do szaf, i że w waszym domu nie rysuje się po ścianach. Pamiętaj, by skupić się na konkretnych zachowaniach i własnych odczuciach, a nie ocenianiu dziecka (zamiast: „Jesteś niegrzeczny”, powiedz: „Nie zgadzam się na rysowanie po ścianie, nie podoba mi się to”). Zobacz też : Dziecko i rówieśnicy Koleżanka dziecka kradnie pieniądze Koleżanka mojej córki ostatnio wzięła sobie pieniądze z jej skarbonki! Weszłam do pokoju akurat w momencie, gdy wrzucała monety do kieszeni. Zapytałam więc: „Co robisz?”. A ona udawała, że nie wie, o co chodzi. Jak powinnam postąpić? Ania Pamiętaj, że każdy ma prawo do błędów , zwłaszcza dziecko, które dopiero uczy się reguł rządzących w społeczeństwie . Nie udawaj, że nic się nie stało, powiedz na przykład, że nie bierze się niczego, co należy do innych, bez pytania, ale pozwól dziewczynce wyjść z tej sytuacji z twarzą (nie każ jej wywracać kieszeni na lewą stronę, nie wymuszaj przyznania się do winy,...

365 dni z życia wcześniaka
YouTube/Hamsteak
Aktualności
To najbardziej niezwykły film, jaki dziś zobaczysz – 365 dni życia dziecka w 365 sekund!
365 sekund – tyle wystarczy, żeby pokazać, jak rozwija się dziecko w ciągu całego roku.

Maleńka Lillian jest wcześniakiem . Chociaż rodzice wspierali dziewczynkę i wierzyli w nią od momentu narodzin, obawiali się, że mała nie przeżyje. Gdy tata dziewczynki usłyszał zapewnienia lekarzy, że małej nic nie zagraża, postanowił zrobić dla niej coś wyjątkowego. Brad każdego dnia nagrywał kilka krótkich filmików – od dnia narodzin aż do 1. urodzin Lillian. W ten sposób powstał film "365 Dni w 365 Sekund" dokumentujący pierwszy rok życia dziewczynki. "Dni mijały, a my cały czas nagrywaliśmy. Postanowiliśmy, że co by się nie działo, chcemy mieć udokumentowany pierwszy rok życia naszej córeczki. Żeby móc spojrzeć wstecz i wspominać, cieszyć się, a być może pewnego dnia podzielić się tym razem z nią" – powiedział Brad w rozmowie z Today . Zobaczcie film: Film ma już prawie 100 tysięcy wyświetleń! "Kiedy oglądamy ten film, jedynie pierwsze 30 sekund to czas spędzony w szpitalu. Wtedy mieliśmy wrażenie, że to trwa wieczność. Te setki sekund, które następują po pierwszych 30, są bardzo oczyszczające" – dodał Brad. Taki film to świetny pomysł na prezent z okazji 18. urodzin! Podoba wam się? Zobacz także:   Każda matka marzy o takim prezencie od męża!

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak