Gry rodzinne to świetna zabawa nie tylko dla dzieci, lecz także dla dorosłych. Są dobrą alternatywą dla gier internetowych czy karcianych. Na rynku dostępnych jest wiele gier rodzinnych, które oprócz tego, że pobudzają do myślenia, to wciągają na wiele godzin i zapewniają mnóstwo emocji!

Reklama

Gry rodzinne:

Gry rodzinne. Monopoly Mario
Gry rodzinne. 5 sekund
Gry rodzinne. Kolejka
Gry rodzinne. Taboo junior
Gry rodzinne. Kalambury. Podróż po Polsce

Monopoly Mario — to połączenie dwóch kultowych gier — Monopoly i Mario — w jedną. Te dwie gry rodzinne w jednym, to nie tylko źródło rozrywki, ale też świetna okazja do spędzenia wolnego czasu z najbliższymi. Jak zapewniają producenci, gra rozwija myślenie strategiczne, kształtuje umiejętność planowania oraz podejmowania szybkich decyzji, a także ćwiczy zdolności negocjacyjne. Cechy przydatne nie tylko w grze, ale i w życiu!

gra Monopoly Mario
mat. prasowe

Zobacz także

5 sekund — jest grą rodzinną o bardzo prostych zasadach. Gracz ma zaledwie 5 sekund, aby odpowiedzieć na 3 pytania. Zadanie jest o tyle utrudnione, że czas mierzy dołączony do zestawu zegar, wyposażony w specjalne kulki, których zadaniem jest rozpraszanie zawodników podczas udzielania odpowiedzi. To jedna z prostszych, ale również bardzo wciągających rodzinnych gier planszowych.

gra  5 sekund Junior
mat. prasowe

Kolejka — to gra rodzinna, która nawiązuje do kolejek, jakie miały miejsce w czasach PRL. Zasady gry są proste — gracze muszą skompletować otrzymaną na początku gry listę zakupów. Aby zrobić zakupy, należy ustawić się w kolejce. Zadanie jest o tyle utrudnione, że w sklepach są puste półki, a ilość przedmiotów jest ograniczona, więc nie każdy znajdzie to, czego szuka. Do gry dołączone są specjalne karty, które służą do przechytrzenia przeciwników, dlatego że pozwalają ominąć tłum oczekujących. Kolejka jest dla dzieci niezłą lekcją historii, a dla rodziców nostalgicznym wspomnieniem!

gra Kolejka w PRL
mat. prasowe

Taboo junior — to gra, w której należy opisać dany przedmiot bez używania kluczowych do tego słów. W taboo gra się drużynami. Jeśli chcesz, aby twój zespół odgadł słowo, które masz na myśli — musisz używać synonimów, ale w taki sposób, by nie naruszyć tabu! Taboo junior jest skierowany do wszystkich dzieci od 8 roku życia. Pytania mają odpowiedni poziom trudności, przez co rozgrywka nie zniechęci malucha. Ta gra rodzinna ma ogromną zaletę — pomaga wzbogacić zasób słów i zachęca do kreatywnego myślenia. Taboo Junior świetnie sprawdzi się zarówno podczas rodzinnych zabaw, jak i dziecięcych spotkań.

gra Taboo Junior
mat. prasowe

Kalambury. Podróż po Polsce — jest to tradycyjna zabawa w odgadywanie haseł, które nawiązują do lokalnych tradycji i kultur. Zawodnicy muszą wykazać się znajomością realiów, m.in. popkultury, historii, geografii i show-biznesu. Rodzinne kalambury. Podróż po Polsce to świetna rodzinna gra, która ma walor edukacyjny — dzięki niej, można się naprawdę wiele nauczyć!

gra kalambury podróż po Polsce
mat. prasowe

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama