Książki dla 2-latka
AdobeStock
Gry i zabawy

Książki dla 2-latka: 7 najlepszych pozycji

Przedstawiamy książki dla 2-latka, które są sprawdzone i polecane przez wielu rodziców. W naszym zestawieniu nie mogliśmy pominąć Pucia i Kici Koci, za którymi małe dzieci wprost przepadają, ale proponujemy też inne lektury. Niektóre książki dla dwulatków nie mają w ogóle tekstu, ale są rewelacyjne!

Wiele książek dla dwulatków jest naprawdę godnych uwagi, a poniższe z pewnością do nich należą. Wśród naszych propozycji znajdziecie takie, które każdy dwulatek powinien mieć w swojej biblioteczce, ponieważ oprócz pięknych obrazków i ciekawych historii, są też bardzo edukacyjne. 

Książki dla 2-latka

Jeżeli szukasz książki, która zainteresuje twoje dwuletnie dziecko i dobrze wpłynie na jego rozwój, sprawdź nasze propozycje. Te książki naprawdę warto mieć, w dodatku będą służyły na dłużej, ponieważ starsze dzieci również chętnie po nie sięgają. 

Spis treści:

„Pucio mówi pierwsze słowa”

Książki dla 2-latka: Pucio mówi pierwsze słowa
materiały prasowe

PUCIO MÓWI PIERWSZE SŁOWA
ALLEGRO
27,81 zł

Seria o Puciu napisana jest przez logopedę, Martę Galewską-Kustrę. Jest doskonale przemyślana pod kątem możliwości językowych dziecka na poszczególnych etapach rozwoju, a jednocześnie buduje jego kompetencje językowe. „Pucio mówi pierwsze słowa”, czyli druga część z serii, wydaje się najbardziej odpowiednia dla dwulatków. Choć mowa dzieci w tym wieku wygląda bardzo różnie, dlatego jeśli ta część okaże się za prosta lub za trudna, można sięgnąć po inne. Wszystkie bardzo polecamy! Kto zna Pucia, ten wie, o czym mowa. 

„Naciśnij mnie”

Książka dla 2-latka: Naciśnij mnie
materiały prasowe

NACIŚNIJ MNIE
ALLEGRO
26,90 zł

To nie jest zwyczajna książka, to książka, którą trzeba naciskać, pocierać, potrząsać i dmuchać na nią. Wykonanie każdego zadania powoduje, że kolejna strona wygląda zaskakująco inaczej. „Naciśnij mnie”, podobnie zresztą jak inne książki Hervé Tulleta, sprawiają ogromną frajdę zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Musicie spróbować!

Seria „Kicia Kocia”

Książka dla 2-latka: Kicia Kocia gotuje
materiały prasowe

KICIA KOCIA GOTUJE
ALLEGRO
6,18 zł

Kicia Kocia jest ulubienicą wszystkich maluszków. Proste obrazki, bardzo przystępny język i ciekawe historie, które zawiera każda część, to coś, za czym dzieci przepadają. Niewątpliwym atutem serii są jej walory edukacyjne. Dzieci uczą się, że trzeba się dzielić z innymi, jak zachowywać się podczas burzy, jak wygląda dzień w przedszkolu i wielu innych rzeczy ważnych na tym etapie rozwoju. 

Seria o „Ulicy Czereśniowej”

Książka dla 2-latka: Jesień na ulicy Czereśniowej
materiały prasowe

JESIEŃ NA ULICY CZEREŚNIOWEJ
ALLEGRO
25,99 zł

Czy może istnieć książka, która nie zawiera ani jednego słowa, a jest tak zajmująca, że dziecko nie chce przestawać jej oglądać? Tak! Takie właśnie są wszystkie książki z serii o ulicy Czereśniowej. Jest to książka obserwacyjna, na każdej karcie znajduje się mnóstwo szczegółów do odkrycia, a dodatkowo pokazuje, jak wygląda życie w poszczególnych porach roku, ponieważ wszystkie 4 części zawierają te same kawałki ulicy Czereśniowej na poszczególnych stronach, ale ukazane w innej scenerii. Nie jest to jednak tylko książka do okrywania szczegółów – dzieją się tu przeróżne historie, które można śledzić. Tę książkę trzeba po prostu mieć, aby przekonać się, jak niesamowicie jest rozwijająca.  

„Różnimisie”

Książka dla 2-latka: Różnimisie
materiały prasowe

RÓŻNIMISIE
ALLEGRO
24,90 zł

Agata Królak miała niesamowity pomysł, tworząc tę książkę. Na przykładzie narysowanych kilkoma kreskami misiów uczy o przeciwieństwach. Jeden miś jest mały i zajmuje maleńki skrawek na dole kartki, drugi jest duży i ledwo mieści się na stronie, jeden jest wesoły i ma szeroki uśmiech, drugi jest smutny i zasępiony, itd. „Różnimisie” to książka genialna w swej prostocie. Bardzo polecamy!

„Żegnaj, pieluszko!”

Książka dla 2-latka: Żegnaj, pieluszko!
materiały prasowe

ŻEGNAJ PIELUSZKO. JAK MIŚ POLUBIŁ NOCNICZEK
ALLEGRO
13,99 zł

W okolicach drugiego roku życia dziecka zwykle zastanawiamy się nad rozpoczęciem procesu rezygnowania z pieluszek. Mądra książeczka może pomóc dziecku zrozumieć, dlaczego to takie istotne, by zaczęło siusiać na nocniku. Choć nie jest prawdą, że wszystkie dwulatki są gotowe na chodzenie bez pieluch, to stopniowe przygotowywanie dziecka do pożegnania z pieluszką na pewno ułatwi sprawę. 

„Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham”

Książka dla 2-latka: Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham
materiały prasowe

NAWET NIE WIESZ JAK BARDZO CIĘ KOCHAM
ALLEGRO
49,70 zł

Przepiękna, prosta opowieść o tym, jak Mały Królik kocha Dużego, a Duży Małego. Idealna do czytania dwulatkowi przed snem. Posiłkując się tą książką, możesz zapewniać dziecko, że kochasz je jak stąd do księżyca i z powrotem, i że to się nigdy nie zmieni. Po takiej lekturze dziecko na pewno zaśnie spokojnie i będzie czuło się bezpieczne. Polecamy!

Zobacz także:

Czytasz dziecku? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów

Książki o dinozaurach
AdobeStock
Gry i zabawy
Książki o dinozaurach dla dzieci w różnym wieku [PRZEGLĄD NAJLEPSZYCH TYTUŁÓW]
Przedstawiamy książki o dinozaurach, które w przystępny sposób przybliżą świat dinozaurów 3- i 4-latkowi i poszerzą wiedzę na temat tych niezwykłych stworzeń 5- i 6-latkowi. Znajdziecie tu bajki o dinozaurach, atlasy i encyklopedie oraz kilka pozycji zawierających mnóstwo ciekawych faktach o zwierzętach prehistorycznych.

W okolicy trzecich urodzin dzieci, a zwłaszcza chłopcy, często zaczynają bardzo interesować się dinozaurami i życiem w czasach prehistorii. Kupienie książki o dinozaurach jest doskonałym pomysłem na przybliżenie malcowi tego niezwykłego, fascynującego świata. Sprawdźcie nasze propozycje i wybierzcie coś, co najbardziej spodoba się waszym dzieciom! Książki o dinozaurach W naszym zestawieniu znajdziecie najlepsze książki o dinozaurach dla dzieci w różnym wieku. Mamy coś dla trzyletnich pasjonatów prehistorii, a także dla przedszkolaków i zerówkowiczów. Pozycje przeznaczone dla dzieci w wieku 6 lat sprawdzą się także dla młodszych uczniów.  Spis treści: Książki o dinozaurach dla 3-latka Książki o dinozaurach dla 4-latka Książki o dinozaurach dla 5-latka Książki o dinozaurach dla 6-latka Książki o dinozaurach dla 3-latka „ 101 rzeczy do odnalezienia. Dinozaury”​ Ta książeczka może być pierwszą lekturą dla małego miłośnika dinozaurów. Każda strona zawiera atrakcyjne, kolorowe obrazki oraz polecenia, by odnaleźć określone przedmioty czy postaci. „101 rzeczy do odnalezienia. Dinozaury” uczy spostrzegawczości, skupienia się na określonym zadaniu, ale też rozwija słownictwo. W sam raz dla trzylatka.    „Bajki o dinozaurach”​ „Bajki o dinozaurach” to książka, którą uwielbiają maluchy (a rodzice narzekają, że znają ją niemal na pamięć). Jest pełna zabawnych historii o przygodach przeróżnych dinozaurów. Odpowiada na zaskakujące dziecięce pytania, np. czy dinozaury miały przyjaciół, czy czegoś się bały, czy jadły mięso. Jeśli nie znacie na nie odpowiedzi, koniecznie musicie kupić tę książkę! Książki o dinozaurach dla 4-latka „Dziobem, piórem i pazurem o dinozaurach”​...

Książki dla dzieci o kosmosie
AdobeStock
Gry i zabawy
Książki dla dzieci o kosmosie: 8 najciekawszych pozycji
Książki dla dzieci o kosmosie zaspokoją ciekawość kilkulatków na temat planet, rakiet kosmicznych, astronautów, a w najmłodszych rozbudzą chęć poznawania świata. Kosmos jest naprawdę fascynujący, a tych 8 książek pozwoli dzieciom lepiej go zrozumieć.

Wybrałyśmy 8 książek o kosmosie, które naszym zdaniem najbardziej spodobają się przedszkolakom i nieco starszym dzieciom, a w dodatku są bardzo dobrze napisane i zawierają dawkę wiedzy dostosowaną do potrzeb małych miłośników kosmosu. Warto rozwijać tę ciekawość i podsuwać dziecku różnego rodzaju pomoce, takie jak gry, puzzle czy książki z obrazkami, których obecnie jest na rynku ogromny wybór. Oto lista naszym zdaniem najlepszych książek o kosmosie, układzie słonecznym i planetach, które zachwycą każdego początkującego astronoma. Najlepsze książki o kosmosie dla małego astronoma: „Popatrz w niebo cz. 1” „Kicia Kocia w kosmosie” „Profesor Astrokot odkrywa kosmos” „Astronomia. Atlas dla dzieci” „Kosmiczna sonda uliczna” „Łajka, kosmiczny pies” „Mam przyjaciela kosmonautę” „Tu jesteśmy” Książki dla dzieci o kosmosie W naszym zestawieniu książek dla dzieci o kosmosie znajdziecie kilka pozycji dla ciekawskich przedszkolaków. Dzieci w tym wieku żywo interesują się kosmosem, a zadawane przez nie pytania czasami zdają się być bardzo trudne. „Popatrz w niebo cz. 1” Na początek coś dla najmłodszych miłośników kosmosu. „Popatrz w niebo” to seria trzech książeczek autorstwa Joanny Gębal i Moniki Zborowskiej. Pierwsza część przeznaczona jest dla niemowląt, druga dla dzieci do 2 lat, a trzecia dla 2-3-latków. Głównym tematem książek jest niebo, ale jest ono tak przedstawione, by odpowiadało na potrzeby rozwojowe najmłodszych. „Kicia Kocia w kosmosie” Seria książeczek o Kici Koci należy do ulubionych opowieści najmłodszych dzieci. W tej części Kicia Kocia marzy o tym, by zostać astronautką! Ogląda gwiazdy, księżyc i zastanawia się, czy mogłaby...

ebooki dla dzieci za darmo
Adobe Stock
Gry i zabawy
Dla dzieci za darmo: książki, ebooki, audiobooki - specjalne oferty na czas kwarantanny
Jak zająć dziecko w domu, żeby czas kwarantanny mijał przyjemnie i mądrze? Z pomocą przybywają audiobooki, ebooki, książki - wsyztsko w internecie i to za darmo dla dzieci! #zostanwdomu

Audiobooki pozwalają dziecku przenieść się w świat wyobraźni, podobnie jak ebooki, książki czy teatr. W ramach przymusowego siedzenia w domu i akcji #zostańwdomu , w internecie znajdziecie dostęp do literatury - za darmo lub za niewielką opłatą. Audiobooki i ebooki dla dzieci (za darmo) Sprawdźcie te darmowe oferty dla dzieci : Empik Premium - przez 2 miesiące możecie korzystać z ponad 11 tysięcy audio- i ebooków, ze słuchowisk i podcastów całkiem za darmo. Potrzebna aplikacja Empik Go. Na Legimi znajdziecie pakiety książek do przeczytania za darmo. Potrzebny czytnik. Audioteka Klub - tu przez 14 dni możecie za darmo słuchać świetnych audiobooków dla dzieci, m.in. „Rozśmieszanki Usypianki” Danuty Wawiłow, „Dlaczego mleko jest białe? Historyjki dla ciekawskich dzieci” i wspaniałe „Niesamowite przygody 10 skarpetek” Justyny Bednarek. Układ z Książką - codziennie o 12.00 ktoś poczyta wam książki. Raczej dla starszych, ale sprawdzajcie na bieżąco! Wolne lektury - ksiązki dla dzieci do czytania w internecie. Za darmo. Polona , czyli Cyfrowa Biblioteka Narodowa. Tu znajdziecie wiele książek do przeczytania za darmo. Przecinek i Kropka - na Facebooku znani autorzy literatury dziecięcej czytają fragmenty swoich książek. Storytel - przez miesiąc za darmo możecie słuchać świetnych audiobooków. Wybór książek do słuchania dla dzieci jest ogromny, naprawdę warto.  Promocje na książki, ebooki i audiobooki dla dzieci Księgarnie internetowe przygotowały wiele promocji na książki i audiobooki . Większość oferuje ceny niższe o 45 procent. Ebooków w promocyjnych cenach szukaj na inverso, woblink, publio. Książki dla dzieci po obniżonych cenach kupisz np. na stronie empiku, merlin, bonito i hitsalonik . W tym ostatnim możesz też kupić czasopisma dla dzieci z ich ulubionymi bohaterami. Zamawianie przez...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj