Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Sarah Boyle z synkiem, dzięki któremu odkryła, że choruje na raka
Facebook/Sarah Boyle
Karmienie

"Mój synek nie chciał jeść z mojej piersi i tym samym uratował mi życie!"

Gdy mama podawała synkowi pierś, malec nie chciał jeść i zaczynał płakać. Okazało się, że kobieta choruje na rzadki nowotwór piersi.

26-letnia Sarah Boyle karmiła synka piersią. Gdy podawała mu prawą pierś, Teddy zaczynał płakać. Po wizycie u ginekologa okazało się, że Sarah choruje na rzadki nowotwór piersi i wymaga natychmiastowego leczenia.

Karmienie piersią ratuje życie

„Mój lekarz powiedział mi, że karmienie piersią pomaga w budowaniu więzi pomiędzy matką a dzieckiem. W moim przypadku było czymś więcej – ocaliło mi życie” – wyznała Sarah. „Powiedział mi, że nigdy nie widział czegoś takiego. Że mam szczęście, że karmiłam piersią, w innym wypadku moja choroba mogłaby nie zostać wykryta”.

Sarah zauważyła u siebie guzek w styczniu 2013 roku. Badanie wykazało, że guzek nie jest złośliwy i nie wymaga leczenia. W lutym 2016 roku urodziła synka. Choć przez pierwsze miesiące chętnie jadł, po pewnym czasie zaczął płakać, gdy tylko Sarah podawała mu prawą pierś. Zaniepokojona poszła do lekarza. Okazało się, że to rak.

Sarah natychmiast rozpoczęła chemioterapię. Przyznała, że choć utrata włosów była smutnym doświadczeniem, wśród najbliższych czuje się pewnie i wie, że jest kochana niezależnie od tego, jak wygląda. W przyszłości planuje podwójną mastektomię. Cieszy się, że dzięki synkowi udało jej się wykryć chorobę. „Czułam, że Teddy próbował mi coś powiedzieć. To był instynkt macierzyński” – przyznała Sarah. 

Musicie przyznać, że Sarah miała wiele szczęścia. To niezwykłe, że dzięki synkowi odkryła chorobę!

Zobacz także: 


Źródło: mirror.co.uk

Dziecko głodne po karmieniu piersią – czy to możliwe, że się nie najada? Wyjaśnia ekspert

mama, niemowlę, karmienie butelką, łóżko, butelka, mleko
Karmienie
Pożegnanie z mlekiem mamy
Kiedy zacząć? Co zrobić, jeśli smykowi ani w głowie zmiana maminej piersi na butelkę? Jak reagować na płacz dziecka? Pytamy tych, którym się udało.

Kilka miesięcy temu wpadło mi w ucho, jak jedna mama radziła drugiej, aby ta, podczas odzwyczajania dziecka od piersi, smarowała sobie brodawki gencjaną. Pomyślałam wtedy, że chyba się przesłyszałam! Rozumiałam ideę: fioletowy, odstręczający kolor aptecznego specyfiku miał zrazić malca do piersi i tym samym ułatwić zakończenie laktacji . Ale nie miałam zielonego pojęcia, po co posuwać się aż do tak drastycznych metod?! Przecież maluchy zazwyczaj ze spokojem przyjmują odstawienie od piersi! Ot, na przykład moja starsza córka. Przeszła to zupełnie bezboleśnie. Ba, nawet sama to zaproponowała! Po prostu któregoś piątku, tuż po swoich pierwszych urodzinach, odwróciła się ode mnie, cichutko coś zabulgotała z pretensją w głosie – i już nigdy więcej nie dała się namówić na mamine mleko. Byłam pewna, że nasz młodszy szkrab zrobi dokładnie tak samo. Że w końcu dojdzie do (oczywistego dla mnie!) wniosku, że już powinien skończyć i z nocnymi pobudkami, i z gryzieniem biednej matki w brodawki, i z nerwowym szarpaniem jej za koszulkę i stanik. Planowałam, że kiedy wrócę do pracy , to raz, dwa karmienie się zakończy – i wszyscy będziemy zadowoleni. Niemowlaczek Ninka – dlatego że w zamian dostanie mnóstwo innych przysmaków. Ja – bo przestanę się bać, że rano odciągnęłam zbyt małą porcję mleka. Tymczasem mojej młodszej córeczce wyjątkowo nie w smak są sztuczne ograniczenia dostępu do jej prywatnej stołówki. Złości się. Płacze. Wyrywa z ramion taty, odrywa guziki od bluzki. I zawsze dopina swego. A ja… coraz częściej myślę o tej gencjanie. Ale nim posunę się do tak drastycznych kroków, najpierw zapytam o radę inne mamy. Zmieniłam miejsce karmienia Kiedy Marcelinka skończyła pół roczku, postanowiłam przestawić ją na karmienie mieszane. Trochę ze względu na to, że wracałam na studia, a trochę...

mama, niemowlę, tulić, smutek
Połóg
Urodziłam i zachorowałam na depresję… – poznaj historię Moniki
Depresja poporodowa może przytrafić się każdej mamie! Monika była przygotowana na kolki dziecka, zmęczenie, kłopoty z karmieniem. Ale nie na to, że po porodzie odechce się jej żyć…

Kiedy Monika zaszła w ciążę, wiedziała, że po porodzie może być ciężko. Była przygotowana na zmęczenie, brak snu, kłopoty z karmieniem piersią. Ale Monika nie spodziewała się, że nie będzie miała sił zwlec się z łóżka… Kiedy synek zaczynał płakać, płakała razem z nim: z bezsilności, rozpaczy – i wyrzutów sumienia. Bo przecież, gdy zostałaś mamą, nie powinnaś  być taka nieszczęśliwa Depresja poporodowa może pojawić się nagle Do ostatniego dnia ciąży Monika czuła się świetnie. Leżenie w łóżku? Nie miała na to czasu: kończyła studia i przygotowywała dom na przyjęcie dziecka. Najbliższe miesiące miała zaplanowane w każdym szczególe. Poród w prywatnej klinice, oczywiście z mężem, po dwóch dniach wyjście do domu i rodzinna sielanka. – Jasiek urodził się bez żadnych komplikacji: piękny, duży, zdrowy. Moje rany poporodowe goiły się szybko. Położne śmiały się, że jestem jak działo przeciwpancerne: odporna na ból i zmęczenie. Mój synek cały czas był ze mną. Dwa dni po porodzie wypisali nas ze szpitala. Przyjechałam do domu. I dokładnie, gdy przekroczyłam próg, wszystko się zaczęło – opowiada. ”Smutek po porodzie? Jest jak lawina” – Powinnam być szczęśliwa. Ale nie byłam. Wmawiałam sobie, że to tylko baby blues albo zmęczenie. Ale depresja pogłębiała się z każdym dniem. Najpierw przyszedł lęk o to, że nie poradzę sobie z opieką nad noworodkiem. Potem pojawiły się zawroty głowy i nudności. Wstawałam rano i zaczynałam płakać. Nagle, ja dotąd zawsze silna i aktywna, leżałam jak odwłok, obolała i nieszczęśliwa. Ciągnęły mnie szwy, piersi pękały od nadmiaru mleka, a w głowie chaos i przerażenie – mówi Monika. Ginekolog przekonywał, że to zwykła poporodowa gra hormonów. I rzeczywiście, kiedy Monika zaczęła kurację hormonalną, smutek na kilka dni...

kobieta, samobadanie piersi, węzły chłonne
© Lars Zahner - Fotolia.com
Starania o dziecko
7 mitów o samobadaniu piersi
Takie badanie piersi nic nie kosztuje. By je zrobić, wystarczy poświęcić 5 minut w miesiącu. To mało, zważywszy na fakt, że może uratować zdrowie, a nawet życie!

Lekarze szacują, że co jedenasta Polka w ciągu swojego życia zachoruje na nowotwór sutka . Na szczęście masz w rękach – i to dosłownie – skuteczną broń przeciw chorobie. Za pomocą własnych palców możesz namierzyć raka piersi , zanim przejmie nad tobą kontrolę. Samobadania nauczysz się... sama! Możesz też poprosić o dokładne wskazówki ginekologa . To naprawdę proste. By dodatkowo ułatwić ci zadanie i zachęcić do regularnej kontroli piersi, zdradzamy tajniki badania i obalamy krążące wokół niego mity. Przeczytaj, a potem stań przed lustrem i weź swoje piersi pod lupę. 1. Samobadanie piersi powinny robić tylko kobiety, u których w rodzinie występował rak MIT! Panie, których matka, babcia lub siostra chorowały na raka piersi, są najbardziej narażone na wystąpienie nowotworu. Nie znaczy to jednak, że pozostałe kobiety rak z pewnością ominie. Lepiej zatem dmuchać na zimne i począwszy od 20. roku życia co miesiąc robić samobadanie piersi . Każdą zaś, nawet najdrobniejszą nieprawidłowość zgłaszać lekarzowi. Wykrycie i leczenie nowotworu we wczesnym stadium to najskuteczniejsza forma obrony przed rakiem. Przeczytaj: Nie musisz amputować piersi jak Angelina Jolie 2. Najlepszy moment na kontrolę piersi wypada tuż przed miesiączką MIT! Wahania poziomu hormonów sprawiają, że, przed miesiączką i w jej trakcie, piersi większości kobiet są opuchnięte, nadwrażliwe. Mają też nieco inną niż po okresie konsystencję tkanki. Właśnie dlatego kontrolę piersi (zarówno samobadanie, jak i USG czy mammografię) powinno się robić tydzień po okresie. Przeszłaś już menopauzę ? W takim razie możesz wybrać na samobadanie piersi dowolny termin. Pamiętaj jednak, by nadal prowadzić kontrolę co miesiąc, np. w każdą pierwszą sobotę. Sprawdź, jak rozpoznać zaburzenia hormonalne 3. Samobadanie kontroluje tylko tkankę piersi MIT! Powinnaś...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Zmiany w Kodeksie pracy ważne dla rodziców [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Prawo i finanse
Zmiany w Kodeksie pracy  ważne dla rodziców w 2023 roku [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Luiza Słuszniak
wniosek 500 plus 2022
Prawo i finanse
Wniosek 500 plus 2023 – od kiedy? Jak go złożyć przez internet?
Magdalena Drab
wiersz o zimie
Gry i zabawy
Wiersz o zimie: 7 zimowych wierszyków dla maluchów i przedszkolaków
Agnieszka Majchrzak
karnawał
Aktualności
Karnawał – kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku, najciekawsze zwyczaje
Ewa Janczak-Cwil
Sanki dla dzieci
Zakupy
Sanki dla dzieci: z oparciem, drewniane i plastikowe. Jakie sanki dla niemowlaka?
Milena Oszczepalińska
ferie kiedy
Aktualności
Ferie zimowe – terminy dla województw w 2023 roku
Luiza Słuszniak
urlop macierzyński
Prawo i finanse
Urlop macierzyński 2023 – zasady, zmiany w związku z dyrektywą unijną
Ewa Janczak-Cwil
szczęśliwe imiona dla dziewczynek
Imiona
Szczęśliwe imiona dla dziewczynek: imiona oznaczające i przynoszące szczęście. Lista
Magdalena Drab
matura 2023 zmiany
Edukacja
Matura 2023: zmiany. Matematyka, polski, angielski – egzamin będzie łatwiejszy
Magdalena Drab
miód na przeziębienie
Zdrowie
Miód na przeziębienie – jaki jest najlepszy?
Małgorzata Wódz
AMR, jak często kąpać noworodka
Noworodek
Jak często kąpać noworodka: co ile dni kąpać latem i zimą? Zalecenia
Magdalena Drab
maski karnawałowe dla dzieci
Gry i zabawy
Maski karnawałowe dla dzieci: jak zrobić (krok po kroku) + maski do druku
Karolina Stępniewska
sposoby na zaparcia w ciąży
Zdrowie w ciąży
Sposoby na zaparcia w ciąży: najlepsze są te domowe i naturalne
Sylwia Niemczyk
kalendarz szczepień 2022
Zdrowie
Kalendarz szczepień 2023: szczepienia obowiązkowe i zalecane [PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH] ​
Luiza Słuszniak
Królik dla niemowlaka
Dieta
Królik dla niemowlaka: jak go przygotować, od kiedy można go podać [PLUS PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Ząbkowanie dziecka
Zdrowie
Ząbkowanie dziecka – kiedy się zaczyna, ile trwa i jakie są objawy?
Magdalena Drab
Dodatki do zasiłku rodzinnego
Prawo i finanse
Dodatki do zasiłku rodzinnego 2023: ile wynosi dodatek szkolny, rehabilitacyjny i na dziecko niepełnosprawne?
Joanna Biegaj
kosmetyki na cellulit i rozstępy po ciąży
Mama
Sprawdzony sposób na piękną skórę po ciąży. Znikną rozstępy, cellulit i flabby skin
Barbara Daszuta