jak zrobić laurkę na dzień mamy
fot. Adobe Stock

Jak zrobić laurkę na Dzień Mamy – 5 pomysłów na piękną laurkę na Dzień Matki

Jak zrobić laurkę na Dzień Mamy? Wystarczą najprostsze akcesoria, które większość z nas ma w domu, i dobry pomysł. Oto ciekawe inspiracje na ręcznie robione, oryginalne i naprawdę fajne kartki na Dzień Mamy.
Aneta Grinberg
jak zrobić laurkę na dzień mamy
fot. Adobe Stock
Jeśli szukasz fajnego pomysłu na laurki dla mamy, nie musisz już się głowić. Oto 5 naprawdę fajnych pomysłów, które można modyfikować zgodnie z własną inwencją. Podpowiadamy, jak przygotować taki robiony własnoręcznie prezent dla mamy. Każdy z pokazanych tu sposobów na zrobienie laurki sprawdzi się w przypadku starszych przedszkolaków. Te młodsze mogą mieć trudności z szyciem, ale z pomocą osoby dorosłej z pewnością i z takim wyzwaniem sobie poradzą.

Spis treści:

Jak zrobić prostą laurkę na dzień mamy

jak zrobić prostą laurkę na dzień mamy
Przygotuj: arkusze kolorowego papieru w formacie A4, nożyczki, patyczek np. po lizaku, kawałek wstążeczki, klej i gąbeczkę nasączona tuszem lub farbą.

Jeden arkusz papieru, np. szary złóż na pół do formatu A5, z drugiego, np. żółtego, wytnij 10 kółek o średnicy mniej więcej 4 cm. Ważne, aby wszystkie kółeczka były tego samego rozmiaru.

jak zrobić prostą laurkę na dzień mamy co jest potrzebne
Następnie krawędź każdego kółeczka zabarw, dotykając krawędzią do gąbki nasączonej tuszem lub farbą. Jeśli nie masz gąbki, można kółkiem dotykać do nasączonego farbką pędzelka.

jak zrobić prostą laurkę na dzień mamy z papieru
Na patyczku zawiąż wstążeczkę, formując z niej płaską kokardkę. Przyklej do frontu laurki kółeczka tak, aby jedno wchodziło pod drugie – smaruj klejem tylko fragment kółka, a kolejne kółeczko przyklejaj, wsuwając je pod poprzednie. Z kółek uformuj okrąg – to będzie kwiat.

jak zrobić prostą laurke na dzień mamy patyczek
Do kwiatu doklej łodyżkę, czyli patyczek z kokardką. Na wolnej powierzchni frontu laurki można dopisać „dla mamy”. W środku warto wpisać życzenia albo cytaty o mamie lub wiersze dla mamy. Laurka na Dzień Mamy gotowa! A jeśli i ta propozycja jest zbyt skomplikowana, zawsze można zrobić prostą laurkę na Dzień Mamy z kolorowanki dla mamy.

Jak zrobić piękną laurkę na dzień mamy

jak zrobić piękną lurkę na dzień mamy
Przygotuj: kolorowy kartonik w formacie A4, serwetki imitujące białą koronkę, sznureczek, klej i dowolną niewielką zieloną gałązkę.

Kartkę A4 złóż na pół. W zgięciu, w połowie wysokości laurki zrób niewielki otwór. Na froncie laurki, po bokach przyklej paski wycięte z serwetki przypominającej koronkę. Przeciągnij kilkakrotnie sznurek przez otworek i zawiąż tak, aby nie zgnieść frontowej strony laurki. Pod sznurek włóż lub wklej gałązkę, a w środek laurki wpisz kilka miłych słów dla mamy.

Jak zrobić oryginalną laurkę na dzień mamy


jak zrobić oryginalną laurkę dla mamy
Przygotuj: arkusz kolorowego papieru A4, igłę, kolorowe nitki, ołówek, nożyczki.

Złóż kartkę na pół. Na frocie laurki narysuj kwiat. Następnie zrób dość gęsto dziurki, podążając wzdłuż linii: rozłóż laurkę, część z rysunkiem połóż na grubej starej gazecie i nakłuwaj kartkę.

jak zrobic oryginalną laurkę na dzień mamy wyszywanie
Nawlecz nitkę na igłę. Wyszywaj płatki, łodyżkę i listki wybranymi przez siebie kolorowymi nitkami. W tym celu korzystaj z wcześniej zrobionych dziurek.

jak zrobić laurkę na dzień mamy wyszywanie kwiatka
Gdy skończysz, możesz w rogu dopisać „dla mamy”. Nie zapomnij w środku dopisać życzeń!

Jak zrobić fajną laurkę na dzień mamy

jak zrobić fajną laurkę dla mamy
Przygotuj: arkusz kolorowego papieru A4, kolorowe guziki, klej do klejenia na gorąco, wąską wstążkę, kawałek koronki (opcjonalnie).

Złóż kartkę na pół. Na froncie laurki przyklej klejem na gorąco guzki, tak aby powstał kwiat. Łodyżkę zrób, przyklejając do papieru kawałek wstążki poniżej guzików. Na koniec przyklej kawałek koronki na dole laurki. W środku trzeba jeszcze dopisać życzenia i gotowe!

Pomysł na laurkę 3D na Dzień Matki

Obejrzyj poniższy film. Może właśnie na taką laurkę na dzień mamy się zdecydujecie? Jest naprawdę wyjątkowo efektowna i z pewnością mile zaskoczy obdarowaną.

Potrzebny będzie: kolorowy papier, klej, nożyczki, flamaster.  
 


Wszystkie ilustracje: Adobe Stock


Polecamy też:
Redakcja poleca: Prezent na Dzień Matki: ozdobna świeczka. Maluch pęknie z dumy!
Na Dzień Mamy najlepszy będzie prezent własnoręcznie wykonany przez dziecko. Ozdobna świeca jest prosta do zrobienia, a w dodatku bardzo efektowna. Idealna na Dzień Matki!
Oceń artykuł

Ocena 6 na 6 głosy

Zobacz także

Popularne tematy