Tylko rodzice wiedzą, jakim wyzwaniem bywa nakarmienie dziecka - zwłaszcza kiedy mamy do czynienia z niejadkiem. Nie raz i nie dwa trzeba użyć sposobu, aby w ogóle zainteresować malucha posiłkiem.
Jakby tego było mało, wszyscy rodzice chcieliby karmić swoje pociechy zdrowo i podawać im jak największą ilość warzyw i owoców. Połączyć te wszystkie elementy w jedną całość i sprawić, by dziecko jadło ze smakiem, wyczekując dokładki - to naprawdę sztuka!

Reklama

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom rodziców (i nie tylko) i pozostawiamy do twojej dyspozycji bazę przepisów, w której znajdziecie doskonałe pomysły na śniadania, obiady i kolacje dla dzieci.

Zdrowe, kolorowe, pożywne i z pomysłem - takie dania z pewnością zainteresują nawet niejadków! Skorzystaj z doświadczenia innych rodziców, inspiruj się i przekonaj, jak niewiele potrzeba, aby odmienić "zwykłą" kanapkę czy spaghetti! A co proponujemy w dzisiejszym menu?

Śniadanie

materiały prasowe

Na śniadanie proponujemy pyszne placuszki z ricotty z żurawiną. Ich przygotowanie nie zajmie ci wiele czasu, a z pewnością podbijesz nimi serce swojego dziecka. Delikatne, rozpływające się w ustach, z dodatkiem serka homogenizowanego i owoców. Kto by im się oparł?

Obiad

materiały prasowe

Co każde dziecko lubi najbardziej? Oczywiście pizzę! My, rodzice, nie pozwalamy jednak dzieciom jeść jej zbyt często, bo jest kaloryczna i ciężkostrawna. Wcale jednak nie musi taka być! Przygotuj dla malucha razową pizzę w kształcie słonika. Ta wersja jest znacznie zdrowsza niż pizza mrożona kupowana w sklepie. Możesz położyć na niej ulubione składniki dziecka, a także sprytnie przemycić trochę warzyw.

Zobacz także

Kolacja

materiały prasowe

Kanapki wcale nie muszą być nudne! Zaserwuj dziecku pyszną i zdrową kanapkę papugę. Gwarantujemy, że maluch nawet nie zorientuje się, że je właśnie szpinak, którego tak nie znosi. A po takiej kolacji, twój szkrab będzie smacznie spał i śnił o tropikalnych podróżach.

Reklama

Po więcej przepisów zajrzyj na Gotujmy.pl

Reklama
Reklama
Reklama