Zostawiasz swoje dziecko przed telewizorem i jesteś szczęśliwa, ze masz teraz chwilę spokoju. Ale nie wychodź z pokoju i przyjrzyj się twarzy dziecka. Co widzisz? Czy jest to osłupiała mina, wpatrzona tępo w ekran telewizora? Czy gdybyś teraz zadała jakieś pytanie, to uzyskałabyś na nie odpowiedź? Czy dziecko zauważyłoby, że coś do niego powiedziałaś?

Reklama

Czym jest "Pudło idiotów"?

Donna Stevens, australijska fotografka zrobiła zdjęcia dzieciom, oglądającym telewizję, a następnie pokazała je na wystawie zatytułowanej "Pudło idiotów". W projekcie wzięło udział 8 dzieci, z których każde jest tak zapatrzone w ekran, że nie zwraca uwagi na to, co dzieje się dookoła. Twarze dzieci są otępiałe i gdybyśmy nie wiedzieli, w jakim momencie zostały zrobione zdjęcia, myślelibyśmy, że dzieci są chore albo wpadły w jakiś trans.
- TV to czarne lustro, przez które patrzymy na świat. [...] Może powinniśmy przykładać większą wagę do roli, jaką pełni technologia w życiu naszych dzieci? - napisała na swojej stronie Donna Stevens.

Polecamy: Dziecko i telewizja - prawdy i mity

Delighted to have 'Idiot Box' featured on featureshoot.com today. #featureshoot #brooklynphotography #donnastevens #blackmirror #aperturegallery #summeropen

A photo posted by Donna Stevens (@donnastevens) on
Jun 5, 2015 at 9:48am PDT

New Work #idiotbox

A photo posted by Donna Stevens (@donnastevens) on
Feb 14, 2015 at 2:10pm PST

Zobacz także

Thanks #droga5 for exhibiting Mermaids On Parade & Idiot Box #donnastevens

A photo posted by Donna Stevens (@donnastevens) on
May 25, 2015 at 9:19am PDT

Zobacz także: Co robić, gdy dziecko jest uzależnione od telewizji

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama