Jedna z użytkowniczek portalu MumsNet zadała pytanie, które szybko podzieliło mamy na 2 grupy. Pierwsza z nich nie wyobraża sobie zostawienia noworodka samego z tatą lub opiekunką na dłużej niż godzinę, druga nie widzi nic złego w tym, że młoda mama potrzebuje chwili przerwy i bez wyrzutów sumienia wychodzi z domu. Przeczytajcie post:

Reklama

Czy to dziwne, że wyszłam z domu bez dziecka?

"Mam Ukochaną Córkę, która wkrótce skończy 5 lat i Ukochanego Synka, który ma 11 dni.

Dziś rano poszłam z Ukochaną Córką i znajomymi do kina, nie było nas 3 godziny. Ukochany Syn został w domu z Ukochanym Mężem, Syn jest karmiony mieszanką. Muszę szczerze przyznać, że przez te kilka godzin nie myślałam o Synku i Mężu. Cudownie było spędzić czas z Córką.

Czytałam wypowiedzi innych mam o zostawianiu dzieci, większość z nich przyznała, że nie wyobraża sobie zostawienia noworodka na dłużej niż godzinę. Zastanawiam się teraz, czy to dziwne, że byłam szczęśliwa, że mogę wyjść z domu?".

Już wiecie, do której grupy należycie?

Zobacz także

Każda mama ma prawo do chwili dla siebie!

W ciągu kilku dni pod pytaniem pojawiło się ponad 100 odpowiedzi. Każda z komentujących mam prezentowała zupełnie inny punkt widzenia. Według większości nie ma nic złego w zostawieniu dziecka pod opieką taty, wręcz przeciwnie, młoda mama ma prawo spędzić czas z drugim dzieckiem i nie powinna mieć z tego powodu wyrzutów sumienia. Mimo wszystko to trochę niepokojące, jeśli przez kilka godzin ani razu nie pomyślała o synku. Przeczytajcie niektóre z komentarzy:

  • "To nie jest dziwne. Nie kochasz swojego dziecka mniej, po prostu miło spędziłaś czas z innym dzieckiem".
  • "Dla mnie to dziwne, ale w taki sposób, że muszę się mocno starać, żeby to sobie wyobrazić, bo mam zupełnie inną sytuację niż ty. Nie w taki, że jesteś dziwadłem i złym rodzicem".
  • "Karmię piersią, dlatego u mnie to wygląda inaczej – kiedy moje dzieci miały 11 dni, większość czasu spędzaliśmy na kontakcie skóra do skóry".
  • "Według mnie to dość smutne, że nawet nie pomyślałaś o swoim 11-dniowym dziecku".
  • "Każdy jest inny, dlatego to samo w sobie nie jest dziwne. Jeśli nie pomyślałaś o nim nawet przez chwilkę, to to trochę dziwaczne. Moja córka ma 2 lata i kiedy nie ma mnie przy niej, myślę o niej bardzo często".
  • "Był ze swoim tatą, nie z przypadkową obcą osobą. Wiesz, że możesz mu ufać i cieszyłaś się czasem spędzonym z córką".
  • "Krztusiłam się, żeby wyjść z domu bez bagażu. Zakupy w warzywniaku były wybawieniem".

Mama mamie wilkiem?

Pisaliśmy o żonie muzyka Johna Legenda i fali krytyki, z jaką się spotkała, gdy wyszła z mężem na kolację zaledwie tydzień po porodzie. Internautom nie spodobało się, że zamiast siedzieć w domu i karmić piersią, zostawiła dziecko i dobrze bawi się na randce. Nie musimy szukać aż tak daleko – w podobnej sytuacji była Karolina Malinowska. Gdy wyjechała na kilka dni bez dzieci, nazwano ją "egoistką".

Być może odpowiedzi na pytanie tej mamy są sygnałem, że kobiety stają się dla siebie wsparciem i są dla siebie bardziej przychylne? Młode mamy potrzebują zrozumienia i akceptacji. Powinny wiedzieć, że nie ma nic złego w potrzebie odpoczynku i chwili dla siebie. Jeśli wyjdziesz do kina czy na kawę z koleżanką, nie staniesz się złą matką. Wręcz przeciwnie, będziesz mamą, która myśli także o sobie.

Czytaj także: 6 wymówek, by nie mieć czasu dla siebie

Reklama

źródło: essentialbaby.com.au

Reklama
Reklama
Reklama