Laurki dla babci, szczególnie te własnoręcznie zrobione, to dowód wielkiej miłości ze strony wnucząt. Wystarczy kartka papieru, by przelać na nią siłę uczuć do ukochanej babuni. Oprócz zwykłej (ale trochę też niezwykłej) kolorowanki, mamy dla was propozycję laurki DIY wykonanej techniką origami, kolaż owocowo-warzywny i laurkę „last minute”, która może stanowić świetny załącznik do przygotowanego na Dzień Babci prezentu.

Laurka dla babci – kolaż

Szybka, efektowna i... smaczna. Zamiast rysować lub kolorować, ułóż dla babci jadalną kompozycję. Wystarczy jedna mandarynkę, szczypiorek i szczypta fantazji.

Laurka dla babci wzór kolaż
AdobeStock

Co będzie potrzebne:

  • Mandarynka
  • Szczypiorek
  • Płaski talerz lub taca
  • Literki do ułożenia napisu albo zmywalny flamaster

Sposób wykonania:
Natnij skórkę mandarynki od góry w 8 miejscach. Nie przecinaj jej do samego dołu. W ten sposób, po wyjęciu owocu otrzymasz kształt kwiatka lub gwiazdki. Odetnij 3/4 skórki, tak by powstał mały pomarańczowy kwiatek. Ułóż go na tacy. Z obranej mandarynki odetnij wierzch, odciśnij ręcznikiem papierowym sok i ułóż na skórce – to będzie wnętrze kwiatka. Ze szczypiorku ułóż łodyżkę i listki. Miejsce obok wykorzystaj na stworzenie dedykacji – możesz ułożyć ją z plastikowych literek lub wypisać zmywalnym flamastrem. Elementy obrazka można też przytwierdzić do kartonu zszywaczem do papieru lub przyszyć ozdobną nitką.

Zobacz także

Laurka dla babci origami

Ta ręcznie robiona laurka wykorzystuje starą japońską sztukę składania papieru w taki sposób, aby powstały z niego przestrzenne figury. Dla ukochanej babci oczywiście najlepiej złożyć w technice origami serce.

Laurka dla babci origami serce
AdobeStock

Co będzie potrzebne:

  • arkusz czerwonego ozdobnego papieru, formatu A4
  • wzór do złożenia serca metodą origami – znajdziesz go niżej.
  • grubszy karton w dowolnym kolorze (format A4, jeśli chcesz mieć składaną laurkę, A5, jeśli laurka ma być dwustronnym obrazkiem
  • klej do papieru

Sposób wykonania:
Z czerwonego papieru wytnij kwadrat i złóż go według instrukcji podanej niżej. Czerwone serduszko origami, które z niego powstanie, przyklej na kartonie. Na górze wpisz dedykację.

Jak złożyć serce origami krok po kroku

origami - jak zrobić serce
AdobeStock

Laurka dla babci – kolorowanka

Jeśli własnoręcznie pomalowana laurka-kolorowanka, to najlepiej z motywem niezapominajek. Te wdzięczne niebieskie kwiaty w niektórych krajach są właśnie symbolem Dnia Babci i Dziadka.

Kliknij, wydrukuj i pokoloruj:

Laurka dla babci kolorowanka niezapominajki
AdobeStock

Laurka dla babci – gotowy wzór do druku

I na koniec coś dla poszukiwaczy gotowych rozwiązań. Laurka, którą można wydrukować i dołączyć do przygotowanego własnoręcznie prezentu dla babci, na odwrocie której można umieścić dodatkowy rysunek lub dopisać życzenia dla babci. Jedyne, czego potrzebujesz, to ozdobny, biały papier (tzw. wizytówkowy) w formacie A4 i kolorowa drukarka.

Kliknij i wydrukuj:

Laurka dla babci wzrót
AdobeStock

Zobacz też: