Nauczyciel

Prezent na Dzień Nauczyciela: czego lepiej nie dawać?
prezent
szkoła
nauczyciel

Prezent na Dzień Nauczyciela: czego lepiej nie dawać?

Prezent na Dzień Nauczyciela bywa tematem ożywionych rozmów wśród rodziców lub samych uczniów. Co podarować wychowawcy lub nauczycielom poszczególnych przedmiotów, by rzeczywiście poczuli się ważni w dniu swego święta? Najlepiej niech będą to upominki, które nie wprawią ich w zakłopotanie. Podpowiadamy, co zupełnie może nie sprawdzić się w charakterze prezentu dla nauczyciela.
Luiza Słuszniak
oryginalny prezent na dzień nauczyciela
prezent
nauczyciel

Prezent na Dzień Nauczyciela: dla wychowawcy i nie tylko [od ucznia i przedszkolaka]

Prezent na Dzień Nauczyciela powinien być w dobrym guście, ale to nie oznacza, że nie może być oryginalny. Przekonaj się, że pomysłów na prezenty dla wychowawców i innych nauczycieli w szkole (lub w przedszkolu) może być bez liku.
Weronika Zagojska
Krótkie życzenia na Dzień Nauczyciela 2022
szkoła
nauczyciel

Krótkie życzenia na Dzień Nauczyciela 2023: tuzin pomysłów, jak je napisać

Krótkie życzenia na Dzień Nauczyciela świetnie sprawdzą się w charakterze SMS-a, wpisu na laurkę czy złożenia ich osobiście nawet przez młodszych uczniów. Oto kilka pomysłów na to, jak napisać krótkie życzenia na Dzień Nauczyciela, który przypada 14 października.
Ewa Janczak-Cwil
Życzenia na Dzień Nauczyciela: oficjalne, eleganckie, poważne
szkoła
nauczycielka
nauczyciel

Życzenia na Dzień Nauczyciela 2023: oficjalne, eleganckie, poważne, piękne

Życzenia na Dzień Nauczyciela powinny mieć oficjalny, elegancki charakter. W końcu to święto wszystkich pracowników oświaty, którzy wkładają ogrom pracy, miłości i cierpliwości w kształtowanie kolejnych pokoleń Polek i Polaków. Sprawdź nasze niezawodne propozycje życzeń dla nauczycieli.
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
list nauczycielki
nauczycielka
zazdrość
nauczyciel

„Zazdrościcie nauczycielom wakacji, Dnia Nauczyciela, kwiatów na zakończenie roku – ZAPRASZAMY DO ZAWODU. Bo to będzie zawód!” [LIST DO REDAKCJI]

Widzę, że zbliżający się Dzień Nauczyciela to dla wielu powód do wylewania swoich gorzkich żali. Wygląda na to, że mnóstwo z Was zazdrości nauczycielom. Wakacji, święta 14 października, kwiatów czy tam czekoladek na zakończenie roku. Chwileczkę, a kto Wam broni być nauczycielami?
Luiza Słuszniak
Ocena niedostateczna
szkoła
uczeń
nauczyciel

Ocena niedostateczna: za co uczeń może dostać jedynkę?

Ocena niedostateczna to najniższy stopień przewidziany w polskim systemie edukacji. I, mimo że samo słowo „ocena” zawiera w sobie subiektywizm, to zgodnie z obowiązującym prawem oświatowym zasady przyznawania ocen powinny być jawne, transparentne i obiektywne. Sprawdź, za co uczeń może dostać niedostateczny.
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
życzenia dla wychowawcy
życzenia
nauczyciel

Życzenia dla wychowawcy [wzory życzeń]

Przygotowaliśmy życzenia dla wychowawcy, które będą odpowiednie na różne okazje: można złożyć je na Dzień Nauczyciela, imieniny, urodziny, święta lub zakończenie roku. Nie wiesz, czego życzyć pani wychowawczyni? Sprawdź nasze propozycje.
Joanna Biegaj
Czy Dzień Nauczyciela jest wolny?
szkoła
nauczycielka
nauczyciel

Czy Dzień Nauczyciela jest wolny?

Co roku uczniowie zastanawiają się, czy Dzień Nauczyciela jest wolny. To samo pytanie zadają sobie rodzice, którzy nie są pewni, czy tego dnia będą musieli zorganizować opiekę dla swojej pociechy. Sprawdź, czy w Dzień Nauczyciela uczniowie idą do szkoły.
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Dzień Nauczyciela i znowu składka! Bo wychowawczyni musi dostać złotą biżuterię. Mnie jakoś w pracy prezentów nie dają
prezent
nauczyciel

„Dzień Nauczyciela i znowu składka! Bo wychowawczyni musi dostać złotą biżuterię. Mnie jakoś w pracy prezentów nie dają” [LIST DO REDAKCJI]

Nawet nie chcę liczyć, ile dokładnie wydaliśmy od sierpnia na „bezpłatną naukę” naszego 8-letniego syna. Może dlatego hasło „składka” rzucone na forum klasowym rodziców tak mnie zirytowało? Ustalono, że składamy się po 20 złotych na prezent z okazji Dnia Nauczyciela. Że wyjdzie 500 złotych, w sam raz na złotą bransoletkę i kwiaty.
Luiza Słuszniak
Ile zarabia nauczyciel?
pieniądze
szkoła
nauczycielka

Ile zarabia nauczyciel? Średnie zarobki w Polsce i za granicą. Ile po podwyżce od stycznia 2023?

Ile dokładnie zarabia nauczyciel w Polsce? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ pensje nauczycielskie są zależne nie tylko od wymiaru etatu, dodatków funkcyjnych, motywacyjnych, stażowych, ale także od miejscowości, w której jest zatrudniony nauczyciel. Sprawdź, jak wyglądają pensje nauczycielskie w Polsce na tle innych państw europejskich.
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Laurka na Dzień Nauczyciela
szkoła
laurki
nauczycielka

Laurka na Dzień Nauczyciela: pomysły i wzory do druku

Do zrobienia laurki na Dzień Nauczyciela wystarczą najprostsze akcesoria, które większość z nas ma w domu. Można także wydrukować gotowy wzór kartki, którą chcemy wręczyć nauczycielowi w dniu jego święta. Sprawdźcie nasze pomysły, jak zrobić laurkę na Dzień Nauczyciela.
Joanna Biegaj
życzenia na Dzień Nauczyciela
szkoła
nauczycielka
nauczyciel

Życzenia na Dzień Nauczyciela: krótkie, mądre oficjalne, śmieszne i rymowane

Życzenia na Dzień Nauczyciela to bardzo miły gest, by pokazać pedagogom, jak bardzo uczniowie doceniają ich pracę. Przedstawiamy oficjalne, piękne i mądre życzenia na Dzień Nauczyciela, a także wierszyki i rymowanki, które wywołają uśmiech na twarzach grona pedagogicznego.
Joanna Biegaj
prezent na Dzień Nauczyciela w przedszkolu
nauczyciel
prezent

Prezent na Dzień Nauczyciela w przedszkolu: wyjątkowy i odpowiedni! [NAJLEPSZE POMYSŁY DO 50 ZŁ]

Prezent dla na Dzień Nauczyciela w przedszkolu powinien być miłą pamiątką, choć może też być praktyczny i oryginalny. Jeśli wciąż zastanawiasz się, co kupić dla nauczycielki przedszkolnej, polecamy proste, ale wyjątkowe pomysły na upominki, jak personalizowane torby czy kubki.
Magdalena Drab
wierszyk dla nauczyciela przedszkola
przedszkolak
przedszkolanka
wierszyki

Wierszyk dla nauczyciela przedszkola: propozycje, które sprawdzą się też jako życzenia

Wierszyk dla nauczyciela przedszkola, wyrecytowany przez uczniów, z pewnością będzie dla niego wspaniałą niespodzianką. Sprawdź nasze propozycje takich wierszyków. Będą odpowiednie zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci.
Joanna Biegaj
Przemówienie na rozpoczęcie roku szkolnego
uczeń
rok szkolny
nauczyciel

Przemówienie na rozpoczęcie roku szkolnego – co powiedzieć na uroczystości?

Przemówienie na rozpoczęcie roku szkolnego zwykle wygłasza dyrektor szkoły. Czasami też przemówienie na początek roku szkolnego wygłasza wychowawca, ale ono jest raczej krótszym i mniej formalnym powitaniem uczniów w obrębie klasy. Co zawrzeć w przemówieniu na rozpoczęciu roku szkolnego
Ewa Janczak-Cwil