Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Cytaty o małżeństwie
Adobe Stock/fot. Pavlo Melnyk
Cytaty i przysłowia

Cytaty o małżeństwie, czyli prawdziwe oblicza związku

Cytaty o małżeństwie ukazują wspólne wzloty i upadki. Są też okazją do wspominania pięknych chwil spędzonych z drugą osobą. Poniżej znajdziesz bogaty zestaw cytatów, które doskonale odzwierciedlają uroki małżeństwa.

Cytaty o małżeństwie pozwalają spojrzeć świeżym okiem na związek. Niektóre z nich są wesołe, inne satyryczne lub nostalgiczne – zupełnie tak samo jak sytuacje, które zdarzają się w każdym związku. Spośród nich można dowolnie wybierać i użyć ich jako np. części życzeń ślubnych czy rocznicowych.

Spis treści:

  1. Piękne cytaty o małżeństwie
  2. Cytaty o małżeństwie
  3. Śmieszne cytaty o małżeństwie
  4. Cytaty z Jana Pawła II o małżeństwie

Czym jest miłość? Te cytaty mówią wszystko! Z którym się zgadzacie?

Piękne cytaty o małżeństwie

Małżeństwo – czy to z długim, czy krótkim stażem jest po prostu piękne, bo jest wasze. Każdy związek niesie ze sobą swoją historię. Poniżej zebraliśmy piękne cytaty o małżeństwie, które sprawdzą się jako życzenia, np. z okazji rocznicy ślubu.

Jeśli wyjdę za mąż, chcę być bardzo zamężna.

Audrey Hepburn

Wspaniałe małżeństwa są partnerstwami. Nie można być wspaniałym małżeństwem, nie będąc partnerstwem.

Helen Mirren

Jeśli chodzi o moje małżeństwo, wiesz, zakochanie się w moim mężu było zdecydowanie najlepszą rzeczą, jaka kiedykolwiek mi się przytrafiła.

Caroline Kennedy

Relacje między mężem, a żoną są jak relacja Toma i Jerry’ego. Choć dokuczają sobie i walczą, nie mogę bez siebie żyć.

Autor nieznany

Mąż i żona mogą nie zgadzać się w wielu kwestiach, ale muszą absolutnie zgadzać się w tym: aby nigdy, przenigdy się nie poddawać.

Autor nieznany

Udane małżeństwo wymaga zakochiwania się wiele razy, zawsze w tej samej osobie.

Mignon McLaughlin

Cytaty o małżeństwie

Poznaj kilka ciekawych sentencji o małżeństwie, które w trudnych chwilach, podniosą cię na duchu. Wybierz definicję szczęśliwego małżeństwa, która odpowiada ci najbardziej.

Szczęśliwe małżeństwo to długa rozmowa, która zawsze wydaje się zbyt krótka.

Andre Maurois

Małżeństwo jest najbardziej naturalnym stanem człowieka i stanem, w którym odnajdziesz trwałe szczęście.

Benjamin Frank

W małżeństwie nie chodzi o wiek; chodzi o znalezienie właściwej osoby.

Sophia Bush

To nie brak miłości, lecz brak przyjaźni czyni nieszczęśliwe małżeństwa."

 

Friedrich Nietzsche

Dobre małżeństwo to związek dwojga dobrych wybaczających.

Ruth Bell Graham

Wspaniałe małżeństwo nie jest czymś, co po prostu się dzieje; to coś, co musi być stworzone.

Fawn Weaver

Szczęśliwe małżeństwa zaczynają się, gdy poślubiamy tych, których kochamy, a rozkwitają, gdy kochamy tych, których poślubiamy.

Tom Mullen

Śmieszne cytaty o małżeństwie

Małżeństwo to poważna sprawa i co tu kryć, nie zawsze bywa sielankowo ;) Ale tym, co pomaga rozładować napięcie i sprawia, że dwoje ludzi po prostu lubi ze sobą być, jest poczucie humoru. Dzięki niemu można złapać dystans do partnera i… siebie.   

Bardzo niebezpiecznie jest spotkać kobietę, która nas całkowicie rozumie. Kończy się to zawsze małżeństwem.

Oscar Wilde

Małżeństwo – dożywocie za miłość.

Maria Czubaszek

Kocham bycie zamężną. Cudownie jest mieć tą jedną wyjątkową osobę, którą chcę wkurzać przez resztę swojego życia.

Rita Rudner

Niejedno małżeństwo uratowałby tłumacz.

Aleksander Kumor

Jeśli chcesz, żeby twoja żona cię posłuchała, mów do innej kobiety; masz wtedy pewność, że usłyszy wszystko.

Sigmund Freud

Mąż to mężczyzna, któremu wzrok psuje się akurat wtedy, gdy powinien widzieć torby i inne ciężary.

Pam Brown

A jednak istnieje małżeństwo, które sprawia mężczyźnie niekłamaną radość – zaślubiny jego córki.

Marcel Achard

Najbardziej rozczarowane małżeństwem są zawsze te kobiety, które wyszły za mąż, by nie pracować.

Marlena Dietrich

Mąż: człowiek, który nigdy nie pamięta o twoich urodzinach, ale w towarzystwie chętnie wymienia twój wiek.

Marilyn Monroe

Cytaty z Jana Pawła II o małżeństwie

Jan Paweł II dużo mówił o małżeństwie, dlatego jego cytaty są powszechnie znane. Jeśli jednak nie znasz jeszcze kultowych słów polskiego papieża, poniżej przygotowaliśmy cytaty o małżeństwie Jana Pawła II.
 

Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie.

Jan Paweł II

Dotąd dwoje choć jeszcze nie jedno. Odtąd jedno choć nadal dwoje.

Jan Paweł II

Tylko miłość może wykluczyć używanie jednej osoby przez drugą.

Jan Paweł II

Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się – na próbę.

Jan Paweł II

Zobacz także:

Cytaty o szczęściu
Adobe Stock/fot. pikselstock
Cytaty i przysłowia
Cytaty o szczęściu, które rozjaśnią ci każdy dzień
Cytaty o szczęściu pomogą zrozumieć, czym dla różnych ludzi jest ten niezwykły stan. Niektóre z pewnością wywołają uśmiech na twojej twarzy. Inne przydadzą się do życzeń lub dedykacji. Jeśli masz kiepskie samopoczucie lub ktoś z twoich bliskich ma gorszy dzień, poniższe sentencje pomogą też rozwiać ciemne chmury.

Kiedy jesteśmy szczęśliwi, nasz radosny nastrój może udzielić się ludziom, którzy nas otaczają. Przygotowane przez nas cytaty o szczęściu pomogą opisać ten jeden z najprzyjemniejszych stanów, w jakich może znajdować się człowiek.  Spis treści: Mądre cytaty o szczęściu Krótkie cytaty o szczęściu Cytaty o szczęściu i miłości Cytaty o szczęściu i uśmiechu Cytaty o rodzinie i szczęściu   Mądre cytaty o szczęściu Nikt tak trafnie, jak poeci i pisarze nie potrafi ubrać w słowa tego, czym jest szczęście, jak je odczuwamy i co dla nas znaczy. Oto mądre cytaty o szczęściu, które wywodzą się z literatury.    „Milczenie jest najlepszym tłumaczem radości, bo małe jest szczęście, które można wyrazić słowami.” William Shakespeare   „Tajemnica szczęścia ukryta jest w tym, by widzieć wszystkie cuda świata i nigdy nie zapomnieć o dwóch kroplach oleju na łyżce.” Paolo Coelho   „Szczęście wśród inteligentnych osób to najrzadsza rzecz, jaką znam.” Ernest Hemingway   „Prawdziwe szczęście, którego szukamy, jest najczęściej inne, niż je sobie wyobrażaliśmy. Jest tajemnicą, która przekracza nasze ludzkie wyobrażenia.” Jan Twardowski Krótkie cytaty o szczęściu Poniżej znajdują się krótkie cytaty o szczęściu. Jeśli szukasz cytatu do życzeń urodzinowych, tutaj znajdziesz inspirację.   „Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli.” Albert Schweitzer   „Kto się czuje szczęśliwy, nie starzeje się.” Paul Heyse   „Przeszkodą do szczęścia jest nadzieja na zbyt wielkie szczęście.” Bernard le Bovier de Fontenelle  ...

Cytaty o ludziach
Adobe Stock/fot. Davide Angelini
Cytaty i przysłowia
Cytaty o ludziach, którzy pojawiają się w naszym życiu
Cytaty o ludziach opisują różne aspekty ludzkich relacji. Poeci i literaci potrafią idealnie ubrać w słowa trudne do wyrażenia uczucia. Ich trafne spostrzeżenia niejednokrotnie mogą być cenną życiową wskazówką.

Cytaty o ludziach trafnie opisują zachowania i emocje, jakie towarzyszą nam każdego dnia. Autorzy i autorki złotych myśli potrafią w prostych, trafnych słowach ukazać prawdę o naturze człowieka.  Cytaty o ludziach: fałszywych i dwulicowych wrednych złośliwych którzy zawiedli dobrych mądrych – mogą cię zainspirować Cytaty o fałszywych i dwulicowych ludziach Te cytaty o fałszywych ludziach powalają inaczej spojrzeć na niektóre zdarzenia. A może miałaś do czynienia z ludźmi dwulicowymi? „Trzymaj się z daleka od ludzi, którzy chcą ograniczyć twoje ambicje. Mali ludzie zawsze to robią, ale wielcy, zawsze dają ci poczuć, że też potrafisz być wielki”. Mark Twain   „Ludzie, który lubią cię tylko wtedy, gdy dobrze wyglądasz, nie są nic warci”. Robin Brande „ Szkoła, miłość i inne diety ”   „Takie jest życie. Ludzie są mili tylko wtedy, kiedy węszą jakąś korzyść”. Barbara Faron „ Szczęście smakuje truskawkami ”   „Na własnej skórze przekonasz się, że w długiej podróży życia spotkasz wiele masek i kilka twarzy”. Luigi Pirandello   „Na świecie jest wielu ludzi, ale twarzy jest jeszcze więcej, bo każdy ma inną”. Rainer Maria Rilke   „Jaką przewagę mają kłamcy? Że kiedy mówią prawdę, nie wierzą”. Arystoteles   „Niewinność potrafiła nosić na sobie niczym drugą skórę, ale kiedy jej to pasowało, potrafiła tę skórę szybko z siebie zrzucać.” Victoria Jenkins „ Niczyje dziecko ”   „Patos postawy nie jest oznaką wielkości: kto w ogóle potrzebuje póz, jest fałszywy…...

cytaty o życiu
Adobe Stock
Cytaty i przysłowia
Cytaty o życiu – najpiękniejsze i mądre sentencje na dobre i złe chwile
Oto cytaty o życiu, które mają moc: potrafią motywować, pocieszać i pokazywać sens różnych życiowych doświadczeń. Ich autorami są ludzie, którzy sami niejedno w życiu przeszli. Mądre i inspirujące sentencje o życiu w jednym lub dwóch zdaniach umieją uchwycić to, co najważniejsze i najpiękniejsze jednocześnie.

Najpiękniejsze cytaty o życiu to zwykle przemyślane i mądre sentencje. Takie, które pozwalają przywrócić pozytywne nastawienie, dają siłę na co dzień i inspirują do podjęcia najlepszych decyzji. Sprawdź, czy wśród poniższych życiowych złotych myśli znajdziesz cytat, który zostanie z tobą na dłużej. Cytaty o życiu: Najpiękniejsze (wybór redakcji) Krótkie Mądre Inspirujące Motywacyjne Pozytywne Zabawne Smutne Refleksyjne Złote myśli – na każdą okazję Sentencje i powiedzenia Najpiękniejsze cytaty o życiu (wybór redkacji) Każdy z cytatów inspiruje i skłania do przemyśleń. Dla niektórych, mogą być swego rodzaju drogowskazem, u innych wywołać wzruszenie. Niekiedy są to prawdy oczywiste, czasami trzeba dokładniej analizować słowa autora. Prezentujemy wybór najpiękniejszych życiowych sentencji, wśród których być może znajdziesz motto w sam raz na dziś: *** Czy nie przyjemnie wiedzieć, że jest tak dużo rzeczy, które jeszcze poznamy? To właśnie sprawia, że tak cieszę się życiem… – L. M. Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza" *** Jeżeli robisz to, co łatwe, Twoje życie będzie trudne. Jeśli robisz to, co trudne, Twoje życie będzie łatwe. – Les Brown *** Prawdziwie żyć to najrzadsza rzecz na świecie. Większość ludzi jedynie egzystuje. – Oscar Wilde *** Najważniejszą rzeczą jest, aby cieszyć się swoim życiem – być szczęśliwym – tylko to się liczy. – Audrey Hepburn *** Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem. – Arystoteles *** Życia nie należy brać zawsze tak śmiertelnie poważnie, inaczej nie jest godne tego, aby je przeżyć. – Licia Troisi *** Życie jest jak...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz