Zdarzają się dzieci, które niemalże od urodzenia przesypiają noce. Nie oszukujmy się, nie jest ich wiele. Codzienność młodej mamy najczęściej można opisać 2 słowami niewyspanie i zmęczenie. Bezsenność sponsorowana przez małe dziecko potrafi być bardzo uciążliwa. Doskonale sama pamiętam, jak rozważałam podtrzymywanie powiek zapałkami, nosząc na rękach płaczące niemowlę, gdy za oknem królował zmrok. Nikt nas - matek nie wyleje z pracy, gdy z powodu niewyspania zawalimy nasze obowiązki. Nie oznacza to jednak, że konsekwencje naszych działań nie będą większe niż naszych pracujących poza domem partnerów.

Reklama

Matka czwórki dzieci Constance Hall zamieściła w sieci swój apel do męża. Podpisałabyś się pod nim? Napisz w komentarzu.

"To naprawdę jest bardzo proste,
Jeśli nie śpimy zmieniamy się w dupk...

Więc jeśli twoim celem życiowym nie było ożenienie się z dupki..., proponuję równomiernie podzielić brak snu.

Tak, tylko jedno z nas musi iść do pracy, ale proszę, wytłumacz mi, jak ustaliłeś to, że twoja praca wymaga bardziej wypoczętego umysłu niż moja.

Zobacz także

Będąc królową domu codziennie podejmuję ryzykowne decyzje. Decyzje, których skutki będą oddziaływały na zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci, decyzje, jak ta czy można bezpiecznie przejść przez ulicę, czy twój syn jest na tyle duży, by bezpiecznie pływać bez kółka. Zaledwie niewiele znaczące decyzje.

Decyzja, czy nie zasnąć na kanapie podczas karmienia piersią, wydaje się proste "nie", prawda?
To nie takie proste, gdy powieki wymagają siły dziesięciu mężczyzn, by je trzymać.
Dziękuję Bogu za nasze siły.

Jak mamy zachować przejrzystość umysłu w podejmowaniu tych decyzji, gdy zostałyśmy nominowane na królowe bezsenności? (...)

Ponieważ nie ma w domu szefa, który by nas zwolnił jeśli zaśniemy za kółkiem lub na dziecku.
Nie ma oficjalnych ostrzeżeń, jeśli dokonamy złego wyboru i odwrócimy się na sekundę, podczas gdy dzieci będą w wannie.

Tylko konsekwencje są o wiele bardziej tragiczne od wyrzucenia z pracy.

Więc proszę szanować nasze zapotrzebowanie na sen. Chcemy zmierzać się z każdym dniem, mając siłę i pewność i chcemy, żebyście i wy mieli tę pewność w nas, gdy czuwamy nad naszymi wspaniałymi rodzinami.

Jesteśmy takie kochane, więc proszę, nie róbcie z nas dupk... I dajcie nam się w końcu wyspać."

Reklama

Zobacz też: Matko niedoskonała – składam ci hołd!

Reklama
Reklama
Reklama