Wyniki
Laureaci
Chcę testować
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Córka z ojcem, dziewczynka, mężczyzna
Fotolia
Mama

Tato, nie poniżaj matki swojej córki!

Mama zabrania, tata zwalnia z zakazu i odwrotnie. Znacie to? Ja tak! W dzieciństwie często z tego korzystałam. Przypomniałam sobie o tym ostatnio, gdy zobaczyłam pewną awanturę pod sklepem z zabawkami.
"Ja chcę do taaaaaaty!" – krzyk małej, na oko trzyletniej dziewczynki zelektryzował mnie. "Odejdź ode mnie, ja chcę do taty!" – mała wrzeszczała i okładała piąstkami pochylającą się nad nią kobietę. Ten widok zaniepokoił mnie. Obie stały niedaleko sklepu z zabawkami, z którego właśnie wychodziłam. Zaczęłam przyglądać się dziewczynce i kobiecie, gotowa – w każdej chwili – zareagować. Dziewczynka zaczęła się rozkręcać. "Tato, tatooooooo" – wrzeszczała. Kobieta próbowała uspokoić małą: chciała ją przytulić – bezskutecznie, usiłowała jej coś tłumaczyć, ale najwyraźniej jej słowa nie docierały do dziewczynki. W końcu odpuściła. Stała obok ryczącego dziecka, bezradna, zakłopotana, z przerażeniem w oczach. 

Warto przeczytać: Czy faworyzujesz jedno dziecko?

Księżniczka tatusia

Po chwili pojawił się młody mężczyzna. Podszedł do kobiety i płaczącej dziewczynki. "Co ty jej zrobiłaś?!" – głośno, zdecydowanie zbyt głośno, zapytał kobietę. "Nie można cię z nią zostawić nawet na chwilę. Zobacz, co zrobiłaś? Zobacz, jak ona płacze. Zadowolona jesteś?" – wrzeszczał na kobietę mężczyzna, jak się okazało później tatuś dziewczynki. Następnie zwrócił się ciepło do małej: "Co moja księżniczko? Dlaczego moja dziewczynka płacze? Co ci zrobiła mamusia? No powiedz tatusiowi". Mała przylgnęła do niego, zarzucając mu rączki na szyję, wciąż spazmatycznie płacząc. Mężczyzna tulił ją mocno, całował po główce. Po chwili  mała zaczęła mówić: "Dobrze, że jesteś tatusiu. Kocham cię, wiesz?". Tatuś był wniebowzięty. Po chwili dodała: "Bardzo, bardzo, bardzo chciałabym mieć tamtego niebieskiego misia, ale mama mówi, że nie mogę go mieć". Po tych słowach znów się rozpłakała, przytulając do szyi taty. Na co on odpowiedział: "Oczywiście, że możesz go mieć. Tatuś ci go zaraz kupi". Wziął dziewczynkę na ręce, z politowaniem spojrzał na swoją żonę - matkę dziewczynki, odwrócił się i ruszył w stronę wejścia do sklepu. Wtedy zobaczyłam minę dziewczynki, śmiała się ironicznie ze swojej matki.  Nie mylę się – jej spojrzenie mówiło: "znowu wyszło na moje". 

Bezkrólewie w rodzinie

Przyznam szczerze, to zdarzenie mnie poruszyło. Bardzo. Z dwóch powodów. Pierwszy dotyczył mnie bezpośrednio. Przypomniałam sobie wiele podobnych sytuacji z dzieciństwa. Może nie tak teatralnych. Moi rodzice kochali mnie bardzo, ale często rywalizowali o moje uczucia – efekt: gdy mama mi czegoś zabraniała, wystarczyło pójść do taty, który zwalniał mnie z tego zakazu. I odwrotnie. Jako dziecko często z tego korzystałam, manipulując dorosłymi do woli. To się skończyło, gdy rodzice uświadomili sobie swój błąd i zaczęli ze sobą współpracować. 
Drugi powód mego poruszenia dotyczył już tej konkretnej sytuacji. Ojciec nie tylko uległ dziewczynce, która histerią wymusiła kupno niebieskiego misia, ale też upokorzył jej matkę. Nie zapytał jej, co się stało naprawdę, dlaczego odmówiła dziecku kupna misia. Może istniał jakiś poważny powód – może dziewczynka źle się zachowywała i to był sposób na jej zdyscyplinowanie jej? Z góry założył, że matka miał złe intencje i od razu stanął po stronie ukochanej córeczki. Jestem pewna, że w swoim przekonaniu jest idealnym ojcem, niestety dla mnie zasłużył na miano "najgorszego partnera". Ojcem zresztą dobrym też nie jest.

Zobacz także: Tata, Ojciec, Tatuś: córeczki tatusia? (rozmowa na forum)

Jak księżniczka może poznać prawdziwego księcia?

Jeśli takie sytuacje mają miejsce częściej (a podejrzewam, że tak jest), mogą one zaburzyć relacje córki i matki. Ojciec przecież jest pierwszym i najważniejszym mężczyzną w życiu każdej dziewczynki – jest dla niej ideałem mężczyzny . To on – w dużej mierze – kształtuje jej charakter, poglądy. Dziewczynka, przypatrując się relacjom ojca i mamy, uczy się, jak powinny wyglądać właściwe relacje kobiety i mężczyzny. Te – w opisanej powyżej historii – właściwe nie były. Mała wyniosła z niej kilka nauk:
  • po pierwsze, że krzykiem i histerią może wymusić wszystko na co ma ochotę,
  • po drugie, że tatuś kocha ją bardziej niż mamusię,
  • po trzecie, że jej tatuś nie szanuje mamusi, więc - jest duże prawdopodobieństwo - ona też jej sznować nie będzie.
Drodzy panowie, wiem, że kochacie swoje córki ponad swoje życie i zrobilibyście dla nich wszystko, a więc – dla ich dobra – nie poniżajcie ich matek.  

Polecamy: Dlaczego warto być tatą? 5 korzyści. To może was zaskoczyć

Agnieszka Hyży o swojej patchworkowej rodzinie: „Martusia już się przyzwyczaiła” [WIDEO]

Aktualności
7 rzeczy, które mówisz chłopcu, ale nie powiesz ich dziewczynce
Dziewczynka powinna być grzeczna i pomocna, a chłopiec musi być silny i odważny? Nieprawda! Oto 7 rzeczy, które mogą słyszeć zarówno chłopcy, jak i dziewczynki.

Koniec powielania stereotypów! Chłopcy mogą okazywać emocje i płakać, a dziewczynki wdrapywać się na drzewa i grać w piłkę nożną. Nieważne czy masz synka, czy córkę – te 7 zdań pytań możesz zadać każdemu z nich! 1. Chcesz być taki jak tatuś? Wciąż istnieje dziwne przekonanie, że syn musi iść w ślady ojca, a córka musi być taka jak mama. Jednak czy nie bywa tak, że córka odziedzicza charakter po tacie, a ukochany synek ma dołeczki w policzkach po mamie? 2. Chcesz być taki duży i silny? Córki raczej nie usłyszą pytania, czy chcą być tak "duże i silne jak tatuś". Zamiast tego słyszą "jesteś piękna jak mamusia". Nie bójmy się powiedzieć córce, gdy upadnie i stłucze sobie kolano, żeby była silna jak tata. Nie ma nic złego w czerpaniu zalet z zachowania obu rodziców! 3. Pokaż mi swoje mięśnie! To jedno zdanie słyszy niemal każdy chłopiec. Nie powinno was jednak niepokoić, gdyby to nie syn, a kilkuletnia córka dumnie naprężyła swój biceps i zapytała, co o nim sądzicie. 4. Nie chcę widzieć, że płaczesz. Gdy mężczyzna płacze, nawet ten kilkuletni, łatwo może zostać osądzony: przecież faceci nie płaczą! Nie ma nic złego w okazywaniu emocji i uczuć. Jeśli nie mówimy tak córkom to dlatego, że na ich płacz pozwalamy? Zobacz także: Wyznanie taty: Moje dzieci widzą, że płaczę 5. Twoim zadaniem jest opiekowanie się mamą. Znów brniemy w podział ról ze względu na płeć dziecka. Kobiety nie są zależne od mężczyzn! Każdy człowiek może opiekować się drugą osobą – być dla niej życzliwym, serdecznym i pomocnym. Płeć nie ma żadnego znaczenia. 6. Jaki sport uprawniasz? Jaki lubisz najbardziej? Drodzy rodzice, dziadkowie, wujkowie – dziewczynki też mogą lubić sport, a chłopcy wcale nie muszą się nim interesować. Każdy tatuś chciałby zobaczyć swojego syna na boisku piłki nożnej,...

Poszedł grać na automatach i zostawił dziecko w aucie
StockAdobe
Aktualności
Poszedł grać na automatach, a dziecko zostawił samo w aucie
Postanowił zaszyć się w salonie gier, nie zważając, że córka sama czeka na niego w samochodzie. Co mu za to grozi?

O tym, jak silny może być nałóg hazardowy, przekonała się ostatnio 6-letnia dziewczynka, którą ojciec zostawił w samochodzie , by samemu móc pograć na automatach . Do zdarzenia doszło w miniony piątek we wsi Grójec w województwie małopolskim. Zostawił samochód z włączonym silnikiem Policjanci z Oświęcimia otrzymali zgłoszenie, że w Grójcu ktoś zostawił samochód z włączonym silnikiem i najwyraźniej go opuścił, bo nigdzie nie było kierowcy. Funkcjonariusze od razu udali się na wskazane miejsce. Okazało się, że faktycznie auto stało, ale nie puste. W środku siedziała 6-letnia, przestraszona dziewczynka . Wyjaśniła policjantom, że właścicielem samochodu jest jej tata i że przyjechała w to miejsce razem z nim, bo „musiał coś załatwić”. Nie wiadomo, jak długo już na niego czekała. Zamiast opiekować się dzieckiem, grał na automatach Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, gdzie jest ojciec dziewczynki. Po chwili dostrzegli, że w pobliżu zaparkowanego pojazdu stoi kontener mieszkalny. Weszli do środka, a tam okazało się, że to miejsce to samoobsługowy minisalon gier hazardowych . Przy jednej z 3 maszyn stał mężczyzna – ojciec dziewczynki. Sprawa się wyjaśniła. „Załatwianie czegoś” okazało się graniem na automatach… 30-latek został zatrzymany i poinformowany o zarzucie spowodowania zagrożenia w stosunku do córki. Za ten czyn grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności . Nie wiadomo, jak często mężczyzna bywał w tym lub podobnym salonie gier, ale jedno jest pewne – nigdy nie powinien zabierać ze sobą córki , a już na pewno nie zostawiać jej samej w samochodzie . Do tego nie wyłączonym. To cud, że dziewczynce nic złego się nie stało.  Źródło: wyborcza.pl Zobacz też: Dzieci na wycieczce z pijanym kierowcą! Babcia przewoziła wnuki w klatkach w samochodzie! Matka zostawiła syna samego...

Tata i córka
Facebook
Aktualności
Nie mogła zaakceptować swojej choroby. To, co zrobił jej tata, chwyta za serce [WIDEO]
Ta mała księżniczka nie potrafiła zaakceptować swojego wyglądu, dlatego rodzice postanowili jej pomóc. Chcieli, by zawsze wiedziała, że jest wyjątkowa i kochana.

Riley Sylvaria choruje na łysienie plackowate. Dziewczynka wskutek tej choroby immunologicznej straciła wszystkie włosy , jednak nie mogła się z tym pogodzić. Rodzice nie byli tego świadomi. Gdy odkryli, że ich córeczka nie akceptuje swojego wyglądu, postanowili zrobić coś, by jej pomóc. Nie kocham siebie "Wczoraj żartowałam sobie z Riley, wymieniając wszystkich, których kocham: kocham Riley, kocham Gavina, kocham Graysona itd. Riley spojrzała na mnie i zapytała: „Czy kochasz siebie?”. Natychmiast odpowiedziałam: Oczywiście, że tak, zawsze powinno się kochać siebie! Czy ty kochasz siebie? Riley odpowiedziała łagodnie: „Nie” . - napisała Chelsea, mama Riley na Facebooku. Dziewczynka wyznała mamie, że nie kocha siebie, bo … nie ma włosów. Zarówno Chelsea, jak i Dave chcą, by ich córeczka wyrosła na silną i pewną siebie kobietę, a także, by wiedziała, że jest kochana. Gdy tata Riley nie mógł przekonać dziewczynki, że jest wyjątkowa i to nie włosy są najważniejsze, postanowił zrobić coś radykalnego. Wzruszającą rozmowę i to, co wydarzyło się później nagrała mama dziewczynki. Filmiki umieściła w sieci. Chwytają za serce! Jesteś wyjątkowa! Mężczyzna wyjaśnił córeczce, że rodzice zawsze będą ją kochać, wspierać i akceptować. - "Wiesz, jak bardzo jesteś wyjątkowa? Spójrz na mnie. Jesteś najbardziej wyjątkową dziewczynką na całym świecie. Włosy nie mają znaczenia. Wiem, że chciałabyś mieć włosy. Tatuś też chciałby, żebyś je miała, ale kocham cię tak samo, bez względu na wszystko . Tak samo mamusia i wszyscy inni. - można usłyszeć na filmie. Następnie mężczyzna zapytał córeczkę, czy chce, by on także nie miał włosów. Mała Riley przytaknęła i pomogła tacie ogolić głowę, co widać na drugim filmiku. Historia dziewczynki tak bardzo poruszyła internautów, że wiele osób postawiło...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
wierszyk o Mikołaju
Święta i uroczystości
Wierszyk o Mikołaju –​ krótkie, łatwe i śmieszne propozycje
Ewa Janczak-Cwil
Co na odporność dla dzieci
Zdrowie
Co na odporność dla dziecka – 6 skutecznych i sprawdzonych metod [oraz 3 produkty z apteki]
Joanna Biegaj
Adwent
Święta i uroczystości
Adwent: co to jest, kiedy się zaczyna i kończy? Zwyczaje i symbole adwentu
Luiza Słuszniak
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
Mikołajki życzenia
Święta i uroczystości
Życzenia na mikołajki 2022 – oryginalne i śmieszne wierszyki
Joanna Biegaj
Co to są roraty?
Święta i uroczystości
Roraty: co to za msza? Kiedy są odprawiane i jak wyglądają?
Luiza Słuszniak
witamina D
Zdrowie
Witamina D – korzyści, normy dla dzieci dzieci i dorosłych, źródła witaminy D
Małgorzata Wódz
sennik dziecko
Aktualności
Sennik: dziecko – znaczenie snów, w których pojawiają się dzieci
Joanna Biegaj
mleko z czosnkiem
Zdrowie
Mleko z czosnkiem – jak działa, na co pomaga, przepisy
Joanna Biegaj
Glukoza w moczu w ciąży
Zdrowie w ciąży
Glukoza w moczu w ciąży – co oznacza, jakie objawy jej towarzyszą?
Ewa Janczak-Cwil
Zabawy mikołajkowe
Święta i uroczystości
Zabawy na mikołajki: gry, konkursy, zabawy ruchowe i inne pomysły mikołajkowe
Joanna Biegaj
Jak wzmocnić odporność?
Zdrowie
Naturalne sposoby na wzmocnienie organizmu u dziecka: zakwas, oxymel, miód i inne
Adrianna Trusiuk
zasiłki dla samotnej matki
Prawo i finanse
Zasiłki dla samotnej matki –​ co przysługuje? Świadczenia, dodatki, zasiłek z MOPS
Małgorzata Wódz
masa solna przepis i ozdoby z masy solnej
Gry i zabawy
Masa solna – jak zrobić idealną masę solną krok po kroku [PRZEPIS]
Magdalena Drab
dekoracje świąteczne, śnieżynka
Święta i uroczystości
Śnieżynki z papieru – 7 wzorów do wycinania
Agnieszka Szumigaj
Wierszyki świąteczne
Święta i uroczystości
Wierszyki świąteczne: krótkie, śmieszne, dla dzieci, życzenia SMS
Milena Oszczepalińska
gorączka u dziecka
Pielęgnacja
Przegrzanie dziecka: objawy, co zrobić, gdy dziecko jest przegrzane
Małgorzata Wódz
list do Mikołaja
Święta i uroczystości
List do św. Mikołaja – 8 wzorów do druku
Magdalena Drab
Tran dla dziecka
Żywienie
Tran dla dziecka –​ jaki wybrać, od kiedy i ile podawać? Wyjaśnia pediatra
Małgorzata Wódz
jak ubierać niemowlę jesienią
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę jesienią – co założyć dziecku na spacer i w domu?
Joanna Biegaj