Fotolia
Mama

O mamach, które wiedzą, co to cud

Każda mama ma 6 par rąk i 3 pary oczu. Każda mama cieszy się, kiedy jej dziecko pierwszy raz powie słowo MAMA. A czy wiesz, która mama, kiedy jej dziecko powie po raz pierwszy słowo MAMA, uświadomi sobie CUD, którego doświadczyła?
Bruno Ferrero napisał niezwykłe opowiadanie o matkach: jedna z mam na swoim blogu napisała o tym opowiadaniu, że dało jej siłę. To opowiadanie o macierzyństwie innym niż wszystkie.
Dla dziecka mama jest najważniejsza, każdego dnia. Niezależnie, czy twoje dziecko mówi słowo "mama", czy nie potrafi go wypowiedzieć.
 

W jaki sposób Pan Bóg wybiera matki niepełnosprawnych dzieci?

 
Postaraj się wyobrazić sobie Boga, który daje wskazówki swym aniołom zapisującym wszystko w swej olbrzymiej księdze.
 
–  Małecka Maria – syn. Święty patron – Mateusz.
– Kurkowiak Barbara – córka. Patronka – Święta Cecylia.
–  Michalewska Janina: bliźniaki. – Święty patron... niech będzie Gerard.
– Wreszcie – mówi do Anioła z uśmiechem jakieś imię. – Tej damy Dziecko Niepełnosprawne.
 
A na to ciekawski anioł: – Dlaczego właśnie tej, Panie? Jest taka szczęśliwa.
 
– Właśnie tylko dlatego – mówi uśmiechnięty Bóg. – Czy mógłbym powierzyć chore dziecko kobiecie, która nie wie czym jest radość? Byłoby to okrutne.
 
–  Ale czy będzie miała cierpliwość? – pyta anioł.
–  Nie chcę, aby miała nazbyt dużo cierpliwości, bo utonęłaby w morzu łez, roztkliwiając się nad sobą i nad swoim bólem. A tak, jak jej tylko przejdzie szok i bunt, będzie potrafiła sobie ze wszystkim poradzić.
 
– Panie, wydaje mi się, że ta kobieta nie wierzy nawet w Ciebie.
Bóg uśmiechnął się: – To nieważne. Mogę temu przeciwdziałać. Ta kobieta jest doskonała. Posiada w sobie właściwą ilość egoizmu.
 
Anioł nie mógł uwierzyć własnym uszom. – Egoizmu? Czyżby egoizm był cnotą? 
 
Bóg przytaknął. – Jeśli nie będzie potrafiła od czasu do czasu rozłączyć się ze swym dzieckiem, nie da sobie nigdy rady. Tak, taka właśnie ma być kobieta, którą obdaruję dzieckiem dalekim od doskonałości. Kobieta, która teraz nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że kiedyś będą jej tego zazdrościć.
Nigdy nie będzie pewna żadnego słowa. Nigdy nie będzie ufała żadnemu swemu krokowi. Ale, kiedy jej dziecko powie po raz pierwszy MAMO, uświadomi sobie cud, którego doświadczyła.
Widząc drzewo, zachód słońca lub niewidome dziecko, będzie potrafiła bardziej niż ktokolwiek inny dostrzec moją moc.
Pozwolę jej, aby widziała rzeczy tak jasno, jak ja sam widzę (ciemnotę, okrucieństwo, uprzedzenia) i pomogę jej, aby potrafiła wzbić się ponad nie. Nigdy nie będzie samotna. Będę przy niej w każdej minucie i w każdym dniu jej życia, bo to ona w tak troskliwy sposób wykonuje swoją pracę, jakby była wciąż przy mnie.
 
– A Święty patron? – zapytał anioł, trzymając zawieszone w powietrzu gotowe do pisania pióro.
 
Bóg uśmiechnął się. – Wystarczy jej Lustro.

Czytaj też: Mama ma 6 par rąk i 3 pary oczu

Redaktorki Mamotoja.pl o byciu mamą [CHWILA WZRUSZEŃ NA DZIEŃ MATKI]

Fotolia
Święta i uroczystości
Mama ma... 6 par rąk i 3 pary oczu
Mama ma 6 par rąk i 3 pary oczu, by po kryjomu przesłać spojrzenie dziecku, które wpadło w tarapaty: nie martw się, kocham cię. Mama składa się ze 180 części, z których każda jest wymienialna. Niezwykła opowieść o mamie.

Jesteś zmęczona po nieprzespanej nocy , twoje dziecko było niegrzeczne, padasz ze zmęczenia? Pomyśl o najpiękniejszym na świecie słowie "mama" i przeczytaj opowiadanie Bruno Ferrero : o wszystkich mamach. Czytaj też: Miłość mamy - wiersz do wydruku dla mamy   Jak Bóg stworzył matkę Dobry Bóg zdecydował, że stworzy... MATKĘ. Męczył się z tym już od sześciu dni, kiedy pojawił się przed Nim anioł i zapytał: - To na nią tracisz tak dużo czasu, tak? Bóg rzekł:  -  Owszem, ale czy przeczytałeś dokładnie to zarządzenie? Posłuchaj, ona musi nadawać się do mycia, prania, lecz nie może być z plastiku... powinna składać się ze stu osiemdziesięciu części, z których każda musi być wymienialna... żywić się kawą i resztkami jedzenia z poprzedniego dnia... umieć pocałować w taki sposób, by wyleczyć wszystko - od bolącej skaleczonej nogi aż po złamane serce... no i musi mieć do pracy sześć par rąk. Anioł z niedowierzaniem potrząsnął głową:   –  Sześć par? – Tak! Ale cała trudność nie polega na rękach – rzekł dobry Bóg. – Najbardziej skomplikowane są trzy pary oczu, które musi posiadać mama.   – Tak dużo? Bóg przytaknął: – Jedna para, by widzieć wszystko przez zamknięte drzwi, zamiast pytać: "Dzieci, co tam wyprawiacie?". Druga para ma być umieszczona z tyłu głowy, aby mogła widzieć to, czego nie powinna oglądać, ale o czym koniecznie musi wiedzieć. I jeszcze jedna para, żeby po kryjomu przesłać spojrzenie synowi, który wpadł w tarapaty: "Rozumiem to i kocham cię". – Panie – rzekł anioł, kładąc Boga rękę na ramieniu. – Połóż się spać. Jutro też jest dzień. – Nie mogę – odparł Bóg. –  A zresztą, już prawie skończyłem. Udało mi się osiągnąć to, że...

poparzenie dziecka papierosem
Screen/You Tube/BREAKING NEWS TODAY
Aktualności
Palenie papierosów przy dziecku i ... o włos od tragedii
Mama z niemowlęciem mijała przystanek autobusowy, kiedy ktoś wrzucił jej niedopałek do wózka. Po tym, co się stało jej córeczce, apeluje do palaczy: uważajcie, gdzie to robicie!

5-tygodniowe niemowlę Sophia Harnaman z Edybnburga została poparzona w ramię , po tym, jak jeden z przechodniów wrzucił niedopałek papierosa do wózka dziecka. Jej mama nawet tego nie zauważyła, dopiero płacz dziecka uświadomił jej, co się stało. Niedopałek poparzył dziecko 23-letnia mama Amy Harnaman przejeżdżała ze swoją córeczką obok przystanku autobusowego. Kobieta nie była świadoma,  że któraś ze stojących na przystanku osób wrzuciła do wózka niedopałek papierosa. Malutka Sophie zaczęła przeraźliwie krzyczeć . Mama natychmiast wyjęła dziecko z wózka i wtedy zauważyła na rękawie kombinezonu wypaloną dziurę . Zdjęła ubranie malutkiej i wtedy okazało się, że córeczka została poparzona w ramię.   Mama natychmiast wróciła z malutką do domu i wsadziła jej rączkę pod strumień zimnej wody . Ponieważ dziecko nadal płakało, kobieta udała się z nim do szpitala. Poparzenie na szczęście nie było na tyle poważne, aby była potrzebna większa interwencja lekarska. Rodzina ma nadzieję, że malutka Sophia nie będzie miała trwałych blizn. Palaczu, patrz gdzie palisz! Ale jej mama ma żal do nieodpowiedzialnej osoby palącej na przystanku autobusowym. - Uważam, że ludzie powinni być bardziej świadomi swojego otoczenia i nie wyrzucać papierosów gdzie popadnie – mówi Amy. " Wszystko stało się naprawdę szybko " – opisuje siostra Amy, Chloe, która towarzyszyła jej podczas zajścia. Nie ukrywa zaskoczenia. - Słyszysz o takich rzeczach, ale nigdy nie myślisz, że stanie się to z tobą" – dodaje. Kobiety udostępniły post na Facebooku ostrzegający palaczy, aby byli bardziej ostrożni. - Chcemy tylko zwiększyć świadomość, aby palacze byli trochę bardziej ostrożni , tak aby takie rzeczy się nie zdarzały – wyjaśnia Chloe. Zwłaszcza że na przystankach stoją kosze na śmieci z popielniczką na wierzchu....

niespodzianka imię dziecka poród
screen z youtube.com
Aktualności
Nie wiedzieli aż do dnia porodu, jak będzie nazywać się ich dziecko. Dlaczego?
O tym jakie imię otrzyma jej dziecko, kobieta dowiedziała się tuż po porodzie. Postanowiła powierzyć te zadanie komuś bliskiemu...

Ciężarna Katrina marzyła, by jej umierająca na raka matka poznała dziecko . Babci zabrakło jednak przy narodzinach , za to miała niezwykłą niespodziankę dla swojej rodziny.  Niektóre marzenia nie mogą się spełnić... Diagnoza była wstrząsająca. Kobieta miała zaawansowanego raka i lekarze nie wiedzieli ile zostało jej czasu . Zarówno matka, jak i córka po cichu liczyły na to, że uda się im wspólnie powitać nowego członka rodziny. Niestety choroba postępowała szybciej niż przewidywano i matka ciężarnej, zmarła kilka miesięcy przed rozwiązaniem.  By mama mogła pozostawić po sobie ślad w życiu przyszłego wnuka, Katrina poprosiła przyszłą babcię by wybrała imię dla jej synka. O wyborze dowiedziała się dopiero po urodzeniu chłopca. Imię, które wymyśliła dla dziecka babcia, było napisane na białym body -  Harisson. Na odwrotnej stronie koszulki była także informacja, że imię te zostało wybrane przez babcię Joanne, która jest niebie.   Gdy odchodzi ktoś bliski, zyskujemy anioła Ta niezwykła historia na pewno wzruszy niejedną osobę. Jednak dla tych, których rodzice zmarli zbyt wcześnie by poznać swoje wnuki, ta opowieść będzie miała zupełnie inny wymiar. Świadomość, że odeszła już od nas bliska osoba, a na świecie pojawia się dziecko, które zostało pozbawione czegoś naprawdę wyjątkowego, czyli miłości babci, czy dziadka, jest naprawdę ściskająca za serce. Ten mały chłopczyk, choć nigdy nie pozna babci, zawsze będzie wiedział, że jego imię zostało wybrane przez osobę, która na pewno będzie czuwać nad nim jako anioł. Przeczytaj także: Jak wybrać imię dla dziecka?- zrób test!

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj