Szczotkowanie ciała na sucho to świetny sposób na pielęgnację skóry, jeśli zmagasz się z rozstępami po ciąży lub masz cellulit. Na zdjęciach w sieci kobiety pokazują brzuchy poorane czerwonymi rozstępami i z wiotką, wiszącą skórą, a dla kontrastu − te same brzuchy, tylko gładkie i jędrne! Takie rewelacyjne efekty szczotkowania na sucho można osiągnąć po zaledwie kilkunastu dniach. Niezbędna będzie jedynie specjalna szczotka do szczotkowania i... odrobina samodyscypliny.

Reklama

Spis treści:

Jak szczotkować na sucho?

Suche szczotkowanie to nic innego jak masowanie ciała specjalną szczotką bez używania wody ani innych kosmetyków (balsamów czy olejków). Szczotkowanie na sucho najlepiej powtarzać codziennie (najrzadziej 3 razy w tygodniu), wykonując proste, pociągłe ruchy w kierunku od dołu do góry (w kierunku serca).

Uwaga, podczas szczotkowania ciała na sucho nie wolno przyciskać zbyt mocno szczotki do skóry! Szczotkowanie nie powinno być bardzo bolesne, nie może też pozostawiać ran na skórze.

Suche szczotkowanie ciała powtarzaj codziennie przed kąpielą. Szczotkuj skórę przez kilka minut.

Zobacz także

Co daje szczotkowanie na sucho – efekty

Szczotkowanie na sucho daje fantastyczne efekty: gładki, jędrny brzuch i wzrost napięcia skóry, spłycenie rozstępów i wygładzenie cellulitu. Zdaniem licznych zadowolonych kobiet, które chwalą się efektami szczotkowania w sieci, spektakularne rezultaty można osiągnąć, szczotkując ciało na sucho regularnie przez kilka-kilkanaście dni.

Efekty szczotkowania na sucho są naprawdę zdumiewające, bo na zdjęciach internautek widać olbrzymią różnicę między skórą przed i po szczotkowaniu. Znikają rozstępy i cellulit, a do tego ciało jest wyraźnie wyszczuplone! Zdjęcia zbierają tysiące polubień, a kobiety, w tym mamy walczące z rozstępami po ciąży, potwierdzają, że szczotkowanie działa.

„Ja zdjęć nie robię, ale różnice widzą wszyscy. A w szczególności ja. Polecam wszystkim szczotkowanie. Używam od maja, a efekty mega.” „Potwierdzam, działa i czyni cuda. Pierwszy raz od ponad 10 lat założyłam krótkie spodenki!” − piszą zachwycone. I rzeczywiście, jest co podziwiać!

Do szczotkowania na sucho przekonują też gwiazdy, np. Ania Lewandowska, która zapewnia, że po ciążach nie ma ani jednego rozstępu!

Szczotkowanie na sucho w ciąży

Zabieg ten jest małoinwazyjny, więc może z niego korzystać większość ciężarnych kobiet na początku ciąży. Szczotkowanie na sucho w ciąży jest dozwolone, jeśli ciąża przebiega prawidłowo oraz nie występują ogólne przeciwwskazania do szczotkowania ciała na sucho. Przed rozpoczęciem takich zabiegów dobrze jest jednak skonsultować się wcześniej ze swoim lekarzem.

Jeśli ciąża jest zagrożona lub istnieje ryzyko poronienia lub przedwczesnego porodu należy zrezygnować ze szczotkowania na sucho. Szczotkowanie na sucho brzucha nie jest wskazane również w zaawansowanej ciąży.

Pamiętaj, by szczotkowanie na sucho brzucha w ciąży wykonywać bardzo delikatnie. Warto również wybierać szczotki z miękkiego włosia, np. z włosia zwierzęcego (np. końskiego, z dzika).

Czy wiesz, że możesz szczotkować piersi nawet podczas ciąży i laktacji (omijając brodawki)? Nie dość, że zadbasz o skórę, to jeszcze twoje mleko stanie się tłustsze − zapewniają doradczynie laktacyjne prowadzące profil „Zaufaj położnej” na Instagramie i Facebooku.

Szczotka do masażu na sucho: jaką wybrać?

Szczotka do szczotkowania ciała powinna mieć odpowiednio twarde włosie i być poręczna. Eksperci polecają przede wszystkim ostre szczotki − z twardym włosiem, przeznaczone do codziennego masażu. Możesz używać takiej szczotki, jeśli jesteś dość odporna na ból i zależy ci na uzyskaniu szybkich efektów. Ostra szczotka nadaje się np. do szczotkowania brzucha, ud i pośladków.

Uwaga, najlepiej szczotkować na sucho świeże rozstępy! Wtedy efekt będzie najlepszy.

Szczotka do szczotkowania biustu

Szczotkowanie skóry na sucho rewelacyjnie ujędrnia także biust! Do masowania piersi, szyi i dekoltu lepiej wybrać delikatniejszą szczotkę z włosiem końskim. Efekt dobrze napiętej skóry i uniesionego biustu zobaczysz już po kilku dniach regularnego stosowania.

W walce z cellulitem można również wykonać szczotkowanie na sucho twarzy. Cały zabieg nie powinien jednak trwać dłużej niż 1-2 minuty.

A co robić, jeśli skóra po szczotkowaniu bardzo swędzi? Mocno nawilżać! Po użyciu szczotki nie wolno zapomnieć o wsmarowaniu w skórę odżywczego balsamu lub masła, np. pachnącego masła do ciała do stosowania po każdej kąpieli. Możesz używać także specjalnych kremów i balsamów na rozstępy. Uzupełnieniem kuracji ujędrniającej będzie silnie działający peeling, np. solny.

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama