Wiele osób, podziwiając osiągnięcia Dawida Kubackiego na stokach narciarskich, zastanawia się, czy ten wspaniały sportowiec ma dziecko i żonę. Okazuje się, że skoczek założył rodzinę już jakiś czas temu. Dawid i Marta Kubaccy wzięli ślub 1 maja 2019 roku. Zanim się pobrali, przez 5 lat tworzyli udany związek. Od dwóch lat wychowują córeczkę, Zuzię. Mała Zuzanna wkrótce będzie miała… siostrzyczkę.

Reklama

Dawid Kubacki: rodzina dodaje mu skrzydeł

Dawid i Marta Kubaccy urodzili się w tym samym roku (1990). Zanim założyli rodzinę, łączyły ich wspólne pasje – poznali się na katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego, studiowali na jednym kierunku (wychowanie fizyczne). Pani Marta trenowała szermierkę. Pochodząca z Katowic Ślązaczka pracowała w sklepie z ubraniami (Reserved) oraz sprzedawała bilety w Cinema City.

Dawid Kubacki poprosił swą przyszłą żonę o rękę podczas wczasów w Egipcie.

Ich córka Zuzanna przyszła na świat dwa lata temu. Przed narodzinami dziecka Dawid i Marta chodzili do szkoły rodzenia. Skoczek przed narodzinami swego pierwszego dziecka czuł pewne obawy, ale kiedy Zuzanna pojawiła się na świecie, szybko okazało się, że bycie tatą przynosi mu mnóstwo satysfakcji.

W jego przypadku nie sprawdziła się też teoria, według której skoczkowie, którym rodzą się dzieci, osiągają gorsze wyniki... Stało się wręcz odwrotnie!

Zobacz także

„Dziecko dodało mi skrzydeł” – powiedział Dawid Kubacki, jako świeżo upieczony tata, ukończył sezon 2020/2021 Pucharu Świata na 8. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Dawid Kubacki będzie miał dwie córki!

Dokładnie 1 listopada 2022 roku żona Dawida Kubackiego przekazała radosną nowinę na swoim profilu na Instagramie. Zdjęcie z córeczką i dość już pokaźnym brzuszkiem wywołało falę radości wśród internautów… Żona skoczka napisała wówczas, że ich drugie dziecko przyjdzie na świat za dwa miesiące.

Już wtedy wiadomo było też, że będzie to dziewczynka.

Źródło: IG/marga_ku

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama