Gwiazdę z drutu można zrobić w niecałe 10 minut! Poradzi sobie z nią także dziecko, o ile dasz mu do pracy niezbyt sztywny drut, nieco pomożesz i zadbasz o bezpieczeństwo malucha. Bardzo ładnie wyglądają na choince gwiazdy z drutu wykonane w różnych rozmiarach i zawieszone na wstążkach różnej długości. Tak naprawdę nawet nie trzeba ich dekorować, choć oczywiście można to zrobić. Z gotowych niewielkich gwiazdek z drutu można też zrobić łańcuch na choinkę albo ozdobną girlandę.

Reklama

Spis treści:

Jak zrobić gwiazdę z drutu – niezbędne materiały

Do zrobienia gwiazdy betlejemskiej z drutu przygotuj:

  • drut – im większa gwiazda, tym dłuższy drut będzie potrzebny,
  • deskę,
  • garść wkrętów do drewna (minimum 10 na jedną gwiazdę),
  • śrubokręt z końcówką pasującą do łebków wkrętów,
  • nożyczki (kombinerki, jeśli drut jest dość gruby),
  • wstążeczkę lub sznurek.

Jak zrobić gwiazdę betlejemską z drutu – tworzenie szablonu

Na desce narysuj gwiazdę takiej wielkości, jaką wielkość ma mieć gotowa gwiazda z drutu. W każdy wierzchołek wkręć wkręt na tyle głęboko, aby mocno się w desce trzymał, ale jednocześnie jego łepek wystawał na minimum 1 cm.

Jak zrobić gwiazdę z drutu – formowanie gwiazdy

Weź drut i przepleć go między wkrętami tak, aby powstał obrys gwiazdy złożony z 2-3 warstw drutu – im bardziej miękki drucik, z tym z większej liczby warstw powinien składać się obrys gwiazdy. Następnie przeplataj drut w poprzek gwiazdy w różnych kierunkach, aby „wypełnić’’ środek gwiazdy i ustabilizować jej obrys. Końce drutu połącz skręcając je jeden z drugim. Odetnij (nożyczkami lub kombinerkami) pozostały drut.

Zobacz także

Jak zrobić gwiazdę betlejemską z drutu – wykańczanie

Wykręć śrubokrętem wkręty i zdejmij gwiazdę z drutu z deski. Połączone końce drutu możesz zagiąć, aby nie wychodziły poza obrys gwiazdy. Weź wstążeczkę (lub sznurek) i przytnij ją na długość ok. 20 cm. Zwiąż końce wstążki, aby powstała pętla. Jeden koniec pętli przełóż pod drutem na jednym z wierzchołków gwiazdy, a następnie przez przełożoną pętlę ze wstążki przeciągnij jej drugi koniec i zaciśnij. Gotowe!

Uwaga! Bardzo ładnie wyglądają większe gwiazdy betlejemskie wykonane z drutu o dwóch grubościach: grubszy drut tworzy obrys gwiazdy, a cieńszy jej wypełnienie.

Sprawdź też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama