Napoje

kakao dla dzieci
napoje

Kakao dla dzieci – czy jest zdrowe, od kiedy podawać i jakie?

Naturalne kakao ma mnóstwo cennych składników odżywczych. Niestety, najszybsze w przygotowaniu kakao instant ma niewiele wspólnego z kakao naturalnym – choć jest smaczne, jest naprawdę niezdrowe. Sprawdź, jak przygotować odżywcze kakao dla dziecka i od kiedy może się ono znaleźć w jego diecie.
Ewa Janczak-Cwil
co najlepiej nawadnia organizm
woda
napoje
odwodnienie

Co najlepiej nawadnia organizm? Napoje pomagające uzupełnić wodę w organizmie

Zastanawiasz się, co najlepiej nawadnia organizm? Naukowcy mają to do siebie, że lubią sprawdzać takie rzeczy, natomiast ludzkość i jej przodkowie przetrwali, nawadniając się wodą. Kto ma rację: natura czy naukowcy?
Ewa Janczak-Cwil
napoje orzeźwiające
napoje
lato

Napoje orzeźwiające: pyszne i zdrowe domowe napoje na upały

Napoje orzeźwiające na lato można bez trudu przygotować samodzielnie w domu. Jeżeli takie napoje na upały będą z dodatkiem owoców lub w formie kolorowych koktajli – z chęcią sięgną po nie także najmłodsi. Sprawdź, jak zrobić taki napój na gorące dni.
Joanna Biegaj
co do picia dla niemowlaka
woda
napoje
picie dla niemowlaka

Co do picia dla niemowlaka – nowe wytyczne z 2021 roku

Co do picia dla niemowlaka zalecają specjaliści? Początkowo najlepsze jest mleko mamy lub dostosowana do wieku dziecka mieszanka mleczna – i jest to także przez pewien czas jedyny pokarm dziecka. Między 5 a 7 miesiącem życia należy rozszerzać dietę dziecka, co obejmuje też napoje. Do ukończenia roku powinna to być woda lub napoje mleczne.
Ewa Janczak-Cwil
Herbata z cytryną
herbata
napoje
zdrowie kobiety

Herbata z cytryną jest szkodliwa? Zobacz kiedy!

Lubisz herbatę z cytryną? To bardzo dobrze! Ale trzeba ją odpowiednio zaparzyć.
Aleksandra Sobieraj
poranna kawa
relaks
dieta
napoje

Skąd wziąć więcej mocy, gdy masz kryzys energetyczny

Energii najszybciej dodają słodycze, ale efekt trwa tylko parę chwil. Są jednak substancje, które działają znacznie dłużej. Masz je także w zasięgu ręki.
Małgorzata Świgoń
napoje
napoje dla dziecka

Napoje na rozgrzewkę, czyli co podawać niemowlęciu do picia

Co podać dziecku do picia, aby nie tylko zaspokoić jego pragnienie, ale też dodać energii i rozgrzać w mroźny zimowy dzień? Najlepiej kubek jakiegoś pysznego, parującego napoju. Zobacz, co, poza mlekiem, możesz podać małemu dziecku do picia.
Karolina Kozak/"Twój Maluszek"
dziecko, kuchnia, pić, sok, szklanka
napoje
kuchnia dla malca
soki

Sok czy napój

Maluszek nie zawsze daje się namówić na zjedzenie owoców i warzyw, chętnie za to napije się soczku. Czy jednak rzeczywiście to jest tak samo, jakby zjadł świeży owoc? Niestety, niekoniecznie.
Katarzyna Pinkosz
dziecko, dziewczynka, napoje, mama, szklanka, kuchnia
napoje
kuchnia dla malca
napoje dla dzieci

Zdrowe napoje

Maluch musi dostać odpowiednią ilość witamin i minerałów. Sprytnie ukryć można je nie tylko w jedzeniu, ale także w piciu.
Aleksandra Sobieraj
niemowlę, pić, butelka, woda, smoczek
woda
napoje

Woda - napój na upały

Gdy maluch wyciąga rączkę po kubeczek warto, by było w nim to, co najzdrowiej ugasi pragnienie. Popijanie wody to najprostszy sposób, by dziecko było zdrowe i miało mnóstwo energii. Nie tylko podczas upałów.
Urszula Kowalska
dziecko pije sok
napoje
rozszerzanie diety

Rozszerzanie diety - pierwsze soczki

Sok, oprócz wody, to najzdrowsze picie dla malca. Ale trzeba wiedzieć, jak go wybrać, gdy właśnie wprowadzasz go do diety dziecka karmionego mlekiem.
Aleksandra Sobieraj
niemowlę, kubek niekapek, pić
niemowlę
napoje

Jakie napoje dla dziecka

Dzieci są dwa razy bardziej narażone na ryzyko odwodnienia niż dorośli. Jednak nie tylko ilość, ale i jakość podawanych maluchom płynów ma ogromne znaczenie.
Materiał: NUTRICIA
miska, zioła
kuchnia
napoje
zdrowie dziecka

Naturalne kuracje

Herbatki ziołowe są smaczne, pachną zachęcająco i doskonale gaszą pragnienie. Ale bywają również nieocenione, gdy trzeba poradzić sobie z codziennymi dolegliwościami.
Joanna Zielewska
maluch, szklanka, picie
przedszkolak
napoje
zasady żywienia

Co zamiast bąbelków

Wypłukują wapń z kości, niszczą szkliwo ząbków, powodują otyłość i wcale nie gaszą pragnienia. Co zaproponować przedszkolakowi zamiast nich? Jest w czym wybierać!
Katarzyna Pinkosz