litera z nauka pisania
Adobe Stock
Gry i zabawy

Litera „Ż” do druku: nauka pisania liter po śladzie

Litera „Ż” do druku to szablon do nauki pisania po śladzie. Dzięki niemu dziecko nauczy się prawidłowego sposobu pisania litery „Ż”. Wydrukuj pomocne szlaczki wraz z obrazkiem, który utrwali wiedzę o tej literce. Naukę samodzielnego pisania połączcie z zabawą i kolorowaniem.

Nauka pisania litery „Ż” nie musi być trudna. Niech dziecko zacznie od pisania po śladzie zgodnie ze wskazówkami z szablonu, by potem płynnie przejść do samodzielnego pisania litery „Ż”.

Chcesz, by dziecko ładnie pisało? Kup mu pióro

Litera „Ż” do pisania

Kliknij w szablon do nauki pisania, aby wydrukować literę „Ż” do pisania po śladzie. Zanim dziecko zacznie pisać, wytłumacz mu i pokaż, jak pisze się dużą literę „Ż” i małą literę „ż”. Pokaż maluchowi właściwy kierunek pisania zgodny ze strzałkami. Wytłumacz, że litera powinna zmieścić się pomiędzy trzema lub dwoma liniami. Pamiętaj, że pomyłki będą się dziecku zdarzały – to nic złego!

Gdy dziecko skończy pisać małą i dużą literę „Ż” po śladzie, zachęć je do napisania literki samodzielnie.

litera ż do druku
Adobe Stock

Prawidłowy chwyt i pisanie litery „Ż” po śladzie

Pisanie po śladzie ułatwia zapamiętanie kształtu i kierunku pisania litery „Ż”. Postaraj się jednocześnie, by dziecko od początku przyzwyczajało się do prawidłowego chwytu pisarskiego. Powinno się trzymać ołówek między opuszką palca wskazującego i kciuka, a palec środkowy powinien znajdować się pod ołówkiem i podtrzymywać go.

Jeśli maluch nie umie trzymać w ten sposób ołówka, wypróbujcie specjalne nakładki korygujące chwyt pisarski albo trójkątne kredki, które wymuszają prawidłowe ułożenie palców.


Zobacz też:

Nauka pisania liter
Adobe Stock
Wychowanie
Litera „Y” do druku – nauka pisania liter po śladzie
Nauka literek, w tym litery „Y”, nie musi być żmudna i nudna. Wydrukuj nasz szablon do nauki pisania litery „Y”, a twoje dziecko z łatwością nauczy się pisać tę literkę.

Nauka może być świetną zabawą, ale niezbędne są do tego odpowiednie narzędzia. Kilkulatek jest jeszcze często za mały na pracę w zeszycie, dlatego bardzo pomocne będą wszelkie kolorowe książeczki ze szlaczkami i literami. Możesz także skorzystać z naszych szablonów do nauki pisania literek. Poniżej znajdziesz materiały do nauki pisania literki  „Y”.  Litera „Y” do nauki pisania po śladzie Przed przystąpieniem przez dziecko do samodzielnej nauki pisania koniecznie wyjaśnij, jak się pisze wielką literę „Y” a jak małą „y”. Pokaż, gdzie się zaczyna i w jakim kierunku wykonać ruch ołówkiem. Następnie pozwól dziecku na samodzielną próbę napisania literek po śladzie. Koniecznie zwróć uwagę na to, jak maluch trzyma ołówek. Jeśli na samym początku utrwali nieprawidłowy chwyt, później będzie mu ciężej nauczyć się właściwego trzymania długopisu. Co więcej, może się także szybciej męczyć podczas nauki pisania. Aby nauka pisania literek nie była żmudna i nudna, koniecznie wydrukuj nasz szablon do nauki pisania litery „Y”. Na początku dziecko będzie mogło poćwiczyć prawidłowe pisanie po śladzie, dzięki czemu utrwali sobie, jak wygląd literka. Następnie będzie mogło podjąć próby samodzielnego pisania.  Kolorowanka z literą „Y” Trening czyni mistrza, dlatego wspieraj dziecko. Jeśli mu się nie udaje, mów, że da radę i musi poćwiczyć. Ważne, by dziecko nie nie zraziło. Chwal, a nie krytykuj, w końcu się uda. W nagrodę po ciężko wykonanej pracy koniecznie wydrukuj poniższą kolorowankę. Zobacz też : Nauka literek – Kiedy i jak uczyć dziecko alfabetu Nauka pisania – litera „L” do druku Szlaczki do druku – nauka pisania

Nauka pisania liter
Adobe Stock
Wychowanie
Litera „M” do druku – nauka pisania liter po śladzie
Szablony do nauki pisania liter to świetny trening dla małej rączki. Twoje dziecko nauczy się pisać literę „M”, a potem w nagrodę pokoloruje myszkę.

Jeśli twój maluch lada moment idzie do szkoły, chodzi do zerówki lub zauważysz, że jest już gotowy na naukę pisania literek, nie ma co zwlekać. Niezwykle ważny w nauce pisania jest nie tylko regularny trening, ale i dobra zabawa. Dlatego świetnym pomysłem na ćwiczenie umiejętności pisania są szablony do nauki pisania liter. Dzięki nim dziecko może nauczyć się, jak prawidłowo pisać literki. Na trenowanie literek w zeszycie w linie przyjdzie jeszcze pora. Nauka pisania literki „M” po śladzie Chcesz nauczyć dziecko pisać literkę „M”? Nic prostszego! Wydrukuj nasz szablon do nauki pisania po śladzie. Najpierw koniecznie wytłumacz krok po kroku, jak się pisze literę „M” i „m”.  Pokaż, gdzie się zaczyna i w jakim kierunku wykonywać ruch ołówkiem. Następnie pozwól na samodzielne pisanie litery „M” po śladzie na wydrukowanym szablonie. Kolejny etap nauki pisania to samodzielne próby mieszczenia się w linijkach, już bez pisania po śladzie. To niemałe wyzwanie dla dziecka, dlatego chwal za postępy i nie gań za niedoskonałości. Przed dzieckiem jeszcze długa droga, zanim nauczy się pisać. Kliknij w obrazek i go wydrukuj: Litera „M”: kolorowanka Oprócz staranności i dokładności zwracaj uwagę szczególnie na to, jak dziecko trzyma ołówek. Prawidłowy chwyt pozwala na precyzyjne pisanie. Gdy malec skoczy całą stronę z literką „M”, koniecznie go pochwal. W nagrodę możesz wydrukować kolorowankę z myszką. Kliknij w obrazek, by go wydrukować: Zobacz także: Nauka literek – Kiedy i jak uczyć dziecko alfabetu Nauka pisania – litera „B” do druku Szlaczki do druku – nauka pisania

litera s do druku
Adobe Stock
Gry i zabawy
Litera „S” do druku: nauka pisania po śladzie
Litera „S” do druku to szablon, który pomoże w nauce pisania. Zachęcamy do ćwiczeń w pisaniu wielkiej i małej litery „s” – po śladzie i samodzielnie. Dobrym pomysłem jest też nauka pisania litery „s” łącznie z innymi literami. Dołączone do zadań obrazki będą pomocne w zapamiętaniu wyrazów na literę „s” i głoskę „sz”.

Poniżej znajduje się szablon z literą „S” do druku, który ułatwi dziecku naukę pisania. Najpierw zachęć dziecko do  pisania po śladzie , a potem maluch może spróbować pisać już samodzielnie. Litery do druku wraz ze wskazówkami to duże wsparcie dla dziecka, które dopiero uczy się pisać. Dzięki szablonom maluch zobaczy, jak prowadzić kreskę, by prawidłowo napisać konkretną literę, a także połączyć ją z innymi literami. Litera „s” do pisania Aby pobrać szablon z literą „s”, kliknij w poniższe obrazki. W nowym oknie otworzy się szablon do pisania litery po śladzie – możesz go wydrukować. Najpierw pokaż dziecku, jak pisze się duże „S” i małe „s” (małe „s” pisze się inaczej niż duże – to może być mylące!). Zobacz, jak maluch naśladuje prowadzenie linii i popraw błędy. Na poniższych obrazkach do nauki pisania litery „S” za pomocą strzałek pokazano kolejność kreślenia linii. Dziecko może też poćwiczyć łączenie litery „s” z literą „z”, tworząc dwuznak „sz”. Obejrzyjcie wspólnie instrukcję pisania i prowadzenia ołówka: te zasady warto utrwalać sobie od samego początku nauki pisania. Prawidłowy chwyt i pisanie liter po śladzie Na początku nauki pisania liter dziecku może być trudno trzymać pewnie ołówek pomiędzy palcami. Aby nie doprowadzić do utrwalenia złych nawyków, ołówek już w trakcie pierwszych prób pisania litery „s” powinien znajdować się między opuszkami kciuka i palca wskazującego. Palec środkowy musi być umieszczony pod ołówkiem, a pozostałe palce za nim. W razie problemów wypróbujcie trójkątne kredki i ołówki – wymuszają prawidłowy chwyt. Zobacz też: Litera „A” do druku Litera „C” do druku...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj