Horoskop 2018
Fotolia
Aktualności

Horoskop 2018 dla dzieci

Sprawdź horoskop swojego dziecka na 2018 rok.

Charakterystyka znaku zodiaku dla dziecka uwzględnia również na co musisz uważać w przyszłym roku. Zobacz, jakim znakiem zodiaku jest twoje dziecko i sprawdź jego horoskop na 2018 rok.

Baran
Fotolia

BARAN 21.03 - 20.04
Małe Baranki tylko na pozór wydają się ciche i spokojne. W rzeczywistości są uparte i potrafią pokazać swój charakterek. Potrafią stawiać na swoim i realizować zamierzone pomysły. Dzieci spod znaku Barana szybko się uczą, dlatego warto w tym roku dać im jak najwięcej okazji do poznawania świata. Z niemowlęciem wychodź na spacery i pokazuj mu nowe miejsca. Jeśli masz w domu przedszkolaka, zaproponuj mu zabawy na świeżym powietrzu, na placu zabaw lub jakąś formę aktywności fizycznej. Małe Baranki uwielbiają sport! 

Co mu kupić na urodziny? Baran lubi być w ciągłym ruchu. Uwielbia muzykę. W prezencie kup mu bębenek, trąbkę, piłkę lub książeczkę z przygodami.
 

BYK 21.04 - 21.05
Małe Byczki lubią czuć się bezpiecznie, dlatego warto zawczasu przygotować je na nowe wyzwania. Jeżeli planujesz spacer lub dłuższą wyprawę, uprzedź o tym malucha, aby mógł się oswoić z tym. Gdy planujesz dać mu nową zabawkę, na przykład taką, która wydaje dźwięki, upewnij się, że go to nie przestraszy. Byczek bywa ostrożny, a przy tym dokładny i systematyczny. Będzie szczęśliwy, gdy go pochwalisz za pierwsze sukcesy. 

Co mu kupić na urodziny? Byk jest łakomczuchem. Chętnie oprócz zabawki przyjmie pudełko czekoladek. Lubi wszystko, co delikatne. Możesz podarować mu w prezencie ubranko z ulubionym bohaterem.

Bliźnięta
Fotolia

BLIŹNIĘTA 22.05 - 21.06
Mały Bliźniak nie lubi nudy, interesuje się wszystkim, co wpadnie mu w ręce. Ponieważ jest wciąż głodny nowych wrażeń, szybko się nudzi i często zmienia zainteresowania. Jego główną cechą charakteru jest to, że lubi mówić. Gdy tylko opanuje pierwsze słowa, nie sposób zatrzymać jego wymiany myśli. Dziecko spod znaku Bliźniąt jest towarzyskie, uwielbia zabawy z rówieśnikami. Dlatego, gdy tylko masz okazję, pozwalaj mu na szaleńcze zabawy na placu zabaw czy w klubiku dla dzieci. Bądź na bieżąco z wydarzeniami w twojej okolicy, obserwuj weekendowe atrakcyjne i gdy nadarzy się okazja, zabierz malucha na jedną z nich.

Co mu kupić na urodziny? Aby zrobić przyjemność Bliźniakowi, ofiaruj mu coś oryginalnego, modnego i rzucającego się w oczy – na przykład wypad do figloraju lub przybory kuchenne.
 

Rak
Fotolia
RAK 22.06 - 22.07
Mały Rak to istny anioł. Jest uczuciowy, wrażliwy i nie sprawia problemów wychowawczych. W nocy nie ma problemów z zasypianiem, a w dzień jest cichy i spokojny. Unikaj jednak krytykowania go, bo może się wycofać i trudno będzie nawiązać z nim ponowny kontakt. Staraj się go chwalić za drobne sukcesy, wzmacniaj jego poczucie wartości i zachęcaj do kontaktów z rówieśnikami. Choć Raki nie przepadają za aktywnością fizyczną, warto w nadchodzącym roku zachęcić je do uprawiania jakiegoś sportu. To doda im śmiałości i otworzy na nowe wyzwania.

Co mu kupić na urodziny? Rakowi musisz okazywać swoją miłość. Wybierz taki prezent, który go wzruszy i zachwyci. Ucieszy się z książeczki do nauki, pluszowej maskotki lub kolorowanki.

Lew
Fotolia

LEW 23.07 - 23.08
Małe Lwiątko już od najmłodszych lat pokazuje wszystkie te cechy, które widoczne są u dorosłych Lwów. Dzieci spod tego znaku lubią wieść prym w towarzystwie, są pewne siebie i lubią stawiać na swoim. Jeśli mały Lew nie chce czegoś zjeść albo założyć, od razu informuje o tym najbliższych. Niemowlęta patrzą na innych z powagą i lubią obserwować zewnętrzny świat. Jeśli planujesz kupić dziecku jakąś zabawkę, pomyśl o tych, które są dobrej jakości. Lwy są bardzo wyczulone na swoje otoczenie i nie wszystko może im przypaść do gustu.

Co mu kupić na urodziny? Lew nie na próżno jest królem zwierząt. Lubi życie w luksusie i wszystko, co połyskuje. Możesz mu podarować garaż pełen nowoczesnych samochodzików lub domek dla lalek.

 

Panna
Fotolia
PANNA 24.08 - 22.09
Małe Panny są z reguły spokojne i ułożone. Chętnie porzucają pieluszkę, żeby przesiąść się na nocnik - one po prostu lubią uczyć się nowych rzeczy. Możesz zapewnić im rozrywkę powiązaną z nauką, mogą to być na przykład lekcje rysowania, czytania lub pisania. Maluchy spod znaku Panny są często nieśmiałe, więc wzmacniaj ich poczucie wartości. Pamiętaj, że lubią stały porządek rzeczy, więc dobrze zorganizuj czas, który wspólnie spędzicie. Zachęć dziecko do kontaktów z rówieśnikami, pływania i zabaw na świeżym powietrzu.

Co jej kupić na urodziny? Panna uwielbia prezenty pasujące do jej usposobienia. Możesz ofiarować jej grę, zestaw puzzli lub książkę z przygodami ulubionych bohaterów.

 

Waga
Fotolia
WAGA 23.09 - 23.10
Małe Wagi są słodkie i potrafią się przymilić. Nawet jeśli są trochę kapryśne, szybko zjednują sobie otoczenie za pomocą uroku osobistego. Lubią czuć się bezpiecznie w domu, dlatego przytulaj malucha i daj mu odczuć, że go kochasz. Zodiakalne Wagi lubią zarówno ruch na powietrzu, jak i rozrywkę połączoną z nauką. Zapewnij dziecku kreatywną zabawę, na przykład wspólne układanie klocków, puzzli albo lepienie figurek z plasteliny. Pamiętaj, że mała Waga potrzebuje towarzystwa jak powietrza, dlatego pozwól jej czasem zaopiekować się młodszym rodzeństwem.

Co jej kupić na urodziny? Waga lubi wszystkie prezenty, które pochlebiają jej piękności: kwiaty, ładna kosmetyczna, biżuteria lub pantofelki. To mogą być też akcesoria jej ulubionych maskotek lub lalek.

 

Skorpion
Fotolia
SKORPION 24.10 - 22.11
Mały Skorpionek już od najmłodszych lat wykazuje się silnym charakterem. Jest energiczny, pomysłowy i zawsze kończy to, co zaczął. Przy nim nie można się nudzić, ale trzeba również zadbać o jego bezpieczeństwo. W tym roku warto zapewnić maluchowi nieco spokojniejszą zabawę, na przykład malowanie farbami lub układanie klocków. Dzieci spod Skorpiona mają w sobie dużo energii, dlatego warto pomyśleć o zapisaniu je na basen lub piłkę.

Co mu kupić na urodziny? Skorpionowi największą przyjemność sprawi jakiś niezwykły prezent. Może to być ozdoba zrobiona przez ciebie lub płyta z ulubionymi piosenkami.

 

Strzelec
Fotolia
STRZELEC 23.11 - 21.12
Mały Strzelec nie znosi rutyny i lubi być w ciągłym ruchu. Jest energiczny, wesoły i optymistycznie nastawiony do świata. Często psoci, ale próbuje w ten sposób rozweselić innych. Jeśli masz w domu małego Strzelca, z pewnością wiesz, że zabawy nigdy nie ma końca, nawet gdy trzeba iść spaść. W nowym roku spróbuj nauczyć go ustalonych norm, na przykład, kiedy jest pora na zabawę, a kiedy czas spaść. Być może na początku będzie mu ciężko zasnąć, ale z czasem przywyknie do nowych reguł.

Co mu kupić na urodziny? Strzelec, stale gotowy do drogi ucieszy się bardzo z plecaka, zestawu małego podróżnika, kompasu lub manierki.

 

Koziorożec
Fotolia
KOZIOROŻEC 22.12 - 20.01
Mały Koziorożec jest spokojny, trzyma się zasad i nie przepada za niespodziankami. Już od najmłodszych lat pokazuje i ciężko go do czegoś przekonać. Koziorożec lubi praktyczne zabawki – takie, dzięki którym może się czegoś nauczyć. Przepada też za pracami plastycznymi, instrumentami muzycznymi i zestawami małego majsterkowicza. W tym roku warto rozwijać jego artystyczne talenty, których ma wiele. Dzieci urodzone w znaku Koziorożca bardzo często przejawiają zdolności w tym kierunku.

Co mu kupić na urodziny? Koziorożec lubi prezenty pasujące do jego charakteru. Bez zastanowienia możesz ofiarować mu coś praktycznego, najlepiej książeczkę do nauki lub zestaw narzędzi dla dzieci.

 

Wodnik
Fotolia
WODNIK 21.01 - 18.02
Mały Wodnik nie lubi ustalonych reguł, jest energiczny i ciekawy świata. Interesuje się wszystkim, co nowe, nieznane i oryginalne. Lubi eksperymentować, badać zabawki i czasem zdarza się, że rozkłada zabawkę na czynniki pierwsze, aby dowiedzieć się, jak jest zrobiona. Gdy mały Wodnik nauczy się mówić, od razu zadaje mnóstwo pytań. Jest głodny wiedzy i lubi się uczyć. Trudno go zatrzymać, dlatego w nowym roku zapewnij mu dużo rozrywki, na przykład zabawę samochodzikami lub wypad do figloraju.

Co mu kupić na urodziny? Wodnik lubi niespodzianki, dlatego prezent dla niego musi być nietypowy, na przykład książki o kosmosie lub model samolotu do składania.

 

Ryby
Fotolia
RYBY 19.02 - 20.03
Mała Rybka od urodzenia jest spokojna i wrażliwa. Czuje się bezpiecznie, gdy wie, że może liczyć na wsparcie rodziców. Najlepiej czuje się w domu, w zaufanym gronie. W nowym roku spróbuj nakłonić ją do zabaw z innymi dziećmi, zabierz do dziecięcego klubiku lub na zajęcia plastyczne. Dzieci spod znaku Ryby mają wiele talentów artystycznych, dlatego warto pomyśleć o dodatkowych zajęciach. Choć Rybki nie przepadają za sportem, mogą spróbować sił w grach zespołowych.


Co jej kupić na urodziny? Przy wyborze prezentu dla Ryby pamiętaj o jej dużej fantazji. Możesz kupić jej kawałek oryginalnego materiału, z którego wspólnie zrobicie strój dla lalki. Nie zapomnij przy tym o kupnie nowej lalki!

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
dekoracje świąteczne, śnieżynka
Święta i uroczystości
Śnieżynki z papieru – 7 wzorów do wycinania
Agnieszka Szumigaj
wierszyk o Mikołaju
Święta i uroczystości
Wierszyk o Mikołaju –​ krótkie, łatwe i śmieszne propozycje
Ewa Janczak-Cwil
Prezent dla 5-latka
Święta i uroczystości
Prezent dla 5-latka: pomysły na prezent dla pięcioletniego chłopca (sportowy, edukacyjny, tani)
Agnieszka Majchrzak
Przysłowia o nauce
Cytaty i przysłowia
Mądre przysłowia o nauce i wiedzy – 40 motywujących sentencji
Joanna Lechowicz
chłopiec, dziecko, krzyk, złość
Wychowanie
Agresywne dziecko w przedszkolu: co robić, gdzie zgłosić?
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
życzenia urodzinowe dla córki
Święta i uroczystości
Życzenia urodzinowe dla córki: piękne, wzruszające, mądre, od mamy i od taty
Joanna Biegaj
Szkoła w Chmurze: kto może z niej skorzystać?
Edukacja
Szkoła w Chmurze: na czym polega, czy jest legalna i kto może z niej skorzystać?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
Alimenty z funduszu
Prawo i finanse
Alimenty z funduszu: co trzeba zrobić, żeby otrzymać pieniądze? Nowe przepisy
Agnieszka Majchrzak
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
jak odpieluchować dziecko
Pielęgnacja
Odpieluchowanie dziecka: kiedy i jak to zrobić? Sprawdzone sposoby
Małgorzata Wódz
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA