Spis treści

Reklama

Znaczenie imienia Aldona

Aldona jest numerologiczną dwójką. Co to oznacza? Dwójki to osoby wrażliwe, empatyczne i bezinteresownie pomocne. Cenią sobie spokój i harmonię, starają się unikać wszelkich konfliktów. Aldona ma wysoko rozwiniętą intuicję i duchowość. Ceni sobie dialog, kompromis i szczerość. Ta numerologiczna dwójka jest prawdziwą dyplomatką, która zawsze wie, jak ma się zachować. Nigdy nie podejmuje złych decyzji i ma wysoko rozwiniętą intuicję.

Aldona - pochodzenie imienia

Istnieją dwie hipotezy związane z pochodzeniem imienia Aldona. Według jednej z nich zostało ono utworzone od białoruskiego Ałdonia, które powstało w wyniku przekształcenia greckiego imienia Eudoksja. Zgodnie z drugą teorią, imię Aldona może pochodzić od staropruskiego tytułu Aldegut.

Zdrobnienia imienia Aldona

Znane zdrobnienia tego imienia to: Aldonka, Aldoncia, Alduńka, Aldonia, Aldoneczka, Aldonusia, Alka, Alusiek, Donka, Donia, Dosia, Alda oraz Ada.

Imieniny Aldony

Imieniny Aldony przypadają na 1 marca, 10 września oraz 11 października.

Zobacz także

Imię Aldona dla dziecka

Aldona jest grzecznym i uczynnym dzieckiem, o dużej wrażliwości i empatii. Otacza się niewielką grupą bliskich przyjaciół, chociaż nie ma problemu z nawiązywaniem nowych znajomości. Ma liczne talenty, które bez wątpienia powinna rozwijać. Aldona jest jednak dość nieśmiała, co może obniżać jej wiarę w siebie.

Aldona - edukacja

Aldona zawsze pilnie wykonuje swoje obowiązki. Zależy jej na dobrym zdaniu rodziców i nauczycieli, dlatego pilnie przygotowuje się na każdą lekcję. Aldona poświęca dużo uwagi nauce i zajęciom dodatkowym, ponieważ sprawia jej to przyjemność. Od najmłodszych lat jest cichą i grzeczną uczennicą.

Aldona - rodzina i miłość

Aldona to prawdziwa romantyczka. Jej życie uczuciowe jest pełne czułości, lojalności i wrażliwości. Zakochana Aldona to wyrozumiała, dobra i życzliwa osoba. Niestety jej dobroć i emocjonalność bywa wykorzystywana przez nieodpowiednich partnerów.

Jako matka i partnerka jest bardzo troskliwa i kochająca. Nie widzi świata poza swoimi bliskimi. Jest w stanie poświęcić dla nich karierę zawodową. Nie stanowi to żadnego problemu, ponieważ rodzina daje jej największe szczęście.

Aldona - predyspozycje zawodowe

Aldona to odpowiedzialna, sumienna i zdyscyplinowana osoba. Jest otwarta na zdobywanie kolejnych umiejętności i bez problemu dostosowuje się do nowego miejsca pracy. Ważniejsze od pieniędzy czy sukcesu jest jednak szczęście jej rodziny, którą zawsze stawia na pierwszym miejscu. Aldona to świetna pracownica i zawsze dba o dobro firmy. Sprawdza się na stanowisku psychologa, psychiatry, lekarza, dziennikarza, muzyka czy plastyka. Potrzebuje takiej pracy, która zapewni jej szczęście i spełnienie. Marzy o stworzeniu firmy, do której każdy przychodzi z uśmiechem na twarzy.

Znane Aldony

Najpopularniejsze osoby o tym imieniu to:

 • królowa Polski i żona Kazimierza Wielkiego Aldona Anna Giedyminówna;
 • polska aktorka Aldona Jankowska;
 • polska piosenkarka Aldona Dąbrowska;
 • polska aktorka Aldona Orman;
 • polska ekonomistka Aldona Maria Kamela-Sowińska.

Aldona w innych językach

Imię Aldona w innych językach zwykle ma bardzo podobną formę:

 • j. Angielski - Aldonia;
 • j. białoruski - Aldona;
 • j. francuski - Aldonia;
 • j. grecki - Alzona i Aldona;
 • j. łaciński - Aldonia;
 • j. niemiecki - Aldonia;
 • j. rumuński - Aldina;
 • j. włoski - Aldonia.

Patronki imienia Aldona

Brak jakichkolwiek informacji o patronce osób noszących to imię.

Przysłowia i cytaty z imieniem Aldona

Najpopularniejsze przysłowia związane z tym imieniem to:

 • „Chłodem wiało od Aldony, więc założył kalesony”;
 • „Cnoty swej broni Aldona, lecz beznadziejna to jest obrona”.

Ciekawostki na temat imienia Aldona

 • Imię to pojawiło się w piosence „Aldona” wykonanej przez zespół Mateo:

„[...] Dziewczyno jedyna,

dziewczyno wyśniona,

twe imię przepiękne,

po prostu Aldona,

Aldona, Aldona [...]”.

 • To imię nosiła postać z dramatu „Mindowe” Juliusza Słowackiego. Była symbolem obłąkania, podobnie jak Szekspirowska Ofelia. Imię to otrzymała również bohaterka powieści poetyckiej „Konrad Wallenrod” Adama Mickiewicza.

Aldona - szczęśliwa liczba

Szczęśliwa liczba tego imienia to 2. Numerologiczna dwójka jest serdeczna, wyrozumiała i lojalna. Chce wszystkich uszczęśliwić i stawia dobro innych na pierwszym miejscu. Jest bardzo troskliwa, wrażliwa i empatyczna. Nie znosi kłótni i awantur. Od najmłodszych lat poświęca dużo energii na to, by zadowolić swoich bliskich.

Aldona - szczęśliwy kamień

Szczęśliwy kamień Aldony to diament. Jego właściwości magiczne są znane nie od dziś. Jest symbolem wierności, miłości oraz trwałości. Diament chroni przed negatywną energią i niepowodzeniem. Koi lęki, wprowadza w życie pozytywną energię i przynosi szczęście. Oprócz tego podnosi samoocenę, pomaga w walce ze stresem i ma dobry wpływ na intuicję.

Reklama

Aldona - szczęśliwy kolor

Szczęśliwym kolorem Aldony jest biały. To symbol czystości, spokoju i pozytywnych emocji. Biel łagodzi nerwy, redukuje stres i poprawia samopoczucie. Wprowadza do życia harmonię, ład i porządek.

Reklama
Reklama
Reklama