Spis treści

Reklama

Znaczenie imienia Kinga

Kinga to dobra organizatorka, praktyczna i zaradna w każdej sytuacji. Wskazuje się, że dobrze odnajduje się w zadaniach, w których jest odpowiedzialna za pracę ludzi. Potrafi odpowiednio przydzielać zadania. Sama nie wyręcza się innymi i pilnuje, żeby wszystko, co zostało jej powierzone, było zapięte na ostatni guzik. Doskonale odnajduje się w życiu rodzinnym, któremu potrafi się oddać całą sobą. Kinga to osoba ambitna i stąpająca twardo po ziemi. Lubi czuć się potrzebna. Wyróżnia się elegancją i wewnętrznym spokojem. Przyciąga inne osoby, a w szczególności mężczyzn, swoim nienachalnym sposobem bycia.

Kinga - pochodzenie

Imię Kinga jest zdrobniałą formą od węgierskiego imienia Kunegunt, które zostało utworzone od niemieckojęzycznej formy Kunegunda. W Polsce obecne jest już od XIII wieku. W ubiegłym dziesięcioleciu było jednym z chętniej nadawanych imion nowo narodzonym dziewczynkom.

Zdrobnienia imienia Kinga

Wśród wielu zdrobnień imienia Kinga najpopularniejsze są Kinia i Kingunia. Można też używać spieszczenia Kinguńka, Kingusia lub Kinieczka.

Imieniny Kingi

Imieniny Kingi wypadają 24 lipca. To właśnie tego dnia w Kościele katolickim wspomina się św. Kingę, patronkę osób noszących to imię. Inny dzień, w który można świętować imieniny Kingi, to 3 marca.

Zobacz także

Imię Kinga dla dziecka

Kinga już od małego jest przywiązana do rodziny i bardzo zależy jej na każdej bliskiej osobie. Raczej unika konfliktów i nie lubi spięć. Jest pozytywnie nastawiona do życia i pełna energii. Często musi coś robić, aby się nie nudzić. Nie umie usiedzieć w miejscu. Już w dzieciństwie widać miłość Kingi do drobnych przyjemności, które sprawiają, że trudno jej zaoszczędzić większe kwoty pieniędzy.

Kinga - edukacja

Kinga dobrze będzie się czuła, realizując zadania na przedmiotach artystycznych. Jednak z uwagi na jej ambicje oraz systematyczność w działaniu również nauka innych przedmiotów nie powinna przysparzać trudności. Chętnie będzie też brała udział w dodatkowych projektach, poza szkolnymi obowiązkami.

Kinga - rodzina i miłość

Kinga jest osobą bardzo rodzinną i to właśnie wartości związane z najbliższymi są dla niej najważniejsze. To oddana matka i partnerka. Doskonale sprawdza się w roli gospodyni i pani domu. Umie wszystkim odpowiednio zarządzać, jednak może być czasami porywcza. Z jednej strony powoduje to, że nie wiadomo, czego można się po niej spodziewać, a z drugiej z Kingą nie da się nudzić. Mężczyzna, który zapragnie zdobyć jej serce, będzie musiał być odporny na porywczość wybranki i pomagać w realizacji wielu pomysłów. Jeżeli zajdzie taka konieczność, Kinga może zrezygnować z życia zawodowego lub znacznie je ograniczyć dla dobra rodziny.

Kinga - predyspozycje zawodowe

W pracy Kinga chce się pokazać z jak najlepszej strony. Uparcie dąży do celu, jest wytrwała w swoich działaniach, a przy tym ambitna i waleczna. W połączeniu z cechami przywódczymi sprawia to, że jest dobrym kierownikiem zespołu. Może zajmować stanowiska, w których będzie odpowiedzialna za pracę ludzi, jak również za powierzone jej mienie. Nie wyręcza się innymi, a dzięki dobrej intuicji umie odpowiednio rozdzielić zadania w grupie. Jest przy tym pełna energii. Lubi zdrowe współzawodnictwo. Dobrze sprawdzi się w takich branżach jak handel czy marketing. Może także wykonywać zawody związane z dziennikarstwem.

Znane Kingi

Kinga to imię silnych i pięknych kobiet, które wyróżniają się w swoich dziedzinach. Widać to chociażby po słynnych osobach noszących to imię. Jeśli chodzi o znane Kingi, warto wspomnieć chociażby takie osobistości jak Kinga Rusin czy Kinga Preis. Inne sławne osoby o tym imieniu to m.in.: Kinga Choszcz (podróżniczka), Kinga Baran (siatkarka) oraz Kinga Dunin (pisarka i krytyk literacki).

Kinga w innych językach

Imię Kinga występuje w innych językach europejskich. Może mieć formę przypominającą polską wersję imienia, np. litewskie Kinga, niemieckie Kynga czy słowackie Kinga. Istnieją również warianty bardziej przypominające pierwotną wersję imienia (Kunegunda), np. bułgarska Kunga czy fińska Kuntra.

Patroni imienia Kinga

Patronką imienia jest św. Kinga, jedna z ciekawszych postaci kobiecych w polskiej historii. Wiąże się z nią wiele legend - np. to ona miała podarować Polsce sól w ramach wiana ślubnego. Była żoną księcia krakowskiego Bolesława V Wstydliwego.

Przysłowia i cytaty z imieniem Kinga

Powiedzenia, które dotyczą tego imienia, mają związek z legendą, zgodnie z którą to właśnie dzięki Kindze w Polsce są złoża soli. Jedno z nich brzmi następująco: „Choć imię to z solą się kojarzy, niejeden sobie marzy, że Kinga mu użyczy trochę słodyczy”.

Ciekawostki o imieniu Kinga

W 2020 roku imię to otrzymało 1344 dziewczynki.

Kinga - szczęśliwa liczba

Kindze przypisana jest liczba 6. Numerologiczne szóstki czasami mogą być odbierane jako niegodne uwagi. To jednak tylko pozory, ponieważ kryją w sobie wiele niespodzianek. Dlatego też, zanim w jakikolwiek sposób osądzi się szóstkę, warto ją bardzo dobrze poznać. Ma ona subtelny wdzięk, którym potrafi zjednać sobie niejedną osobę. Ceni się ją przede wszystkim za szczerość oraz dyskrecję. Numerologiczne szóstki są bezinteresowne w swoich działaniach. Wskazuje się jednak na to, że niektóre z ich cech wykluczają się wzajemnie, co może budzić w nich niepokój i chęć ciągłego działania, dokonywania zmian. To również pcha je do realizacji wyznaczonych sobie celów oraz najskrytszych marzeń.

Kinga - szczęśliwy kamień

Kamień Kingi to malachit. Ten zielony kamień jest nazywany symbolem równowagi i natury. Poleca się go szczególnie osobom, które szukają ukojenia i wewnętrznego spokoju. Przypisuje mu się bowiem właściwości uspokajające, wyciszające. Warto też wspomnieć, że jest on polecany jako talizman ochronny dla podróżujących i dzieci. Wierzy się, że może on ochronić przed negatywną energią oraz tzw. złym spojrzeniem. Osobom szukającym miłości ułatwi znalezienie idealnego wybranka serca. Co ciekawe, wskazuje się również na to, że malachit jest kamieniem dla ludzi zajmujących się handlem. Może bowiem przyciągać zainteresowanie klientów i ułatwiać negocjacje, a oprócz tego zapewnia szczęście w finansach. Malachit ma także wpływać na kreatywność i ułatwiać koncentrację.

Reklama

Kinga - szczęśliwy kolor

Szczęśliwym kolorem Kingi jest zielony, który obecnie kojarzy się głównie z nadzieją oraz naturą. Często określa się go jako symbol losu. We wnętrzach zieleń pozwala się wyciszyć i odstresować. Przebywanie w pomieszczeniach o tym kolorze może znacznie zmniejszyć codzienny stres. Właśnie dlatego często w nowoczesnych biurach chętnie wykorzystuje się odcienie zielonego. Barwy tej używa się także w salach szpitalnych, szkolnych klasach lub w domach, np. w sypialni czy salonie.

Reklama
Reklama
Reklama