jak narysować misia
Adobe Stock
Gry i zabawy

Jak narysować misia: pluszowego, polarnego i pandę? Instrukcja krok po kroku [ZDJĘCIA]

Jeśli nie wiesz, jak narysować misia, ukochanego pluszaka każdego dziecka, koniecznie sprawdź nasze rysunki krok po kroku. Z naszą instrukcją bez problemu narysujesz go dziecku. A nawet więcej, zaskoczysz malucha rysunkiem misia polarnego, pandy oraz słodkiego misia uszatka!

Zastanawiasz się, jak narysować misia? Koniecznie obejrzyj nasz instruktaż. W instrukcji krok po kroku pokazujemy, jak narysować misia na przykładzie kilku rysunków. To o wiele prostsze niż myślisz. Zobacz, jak się rysuje misia pandę, misia polarnego oraz słodkiego, pluszowego misia – to wspaniały pomysł na spędzenie czasu wolnego z dzieckiem i rozwijanie jego zdolności manualnych.

Jak narysować misia krok po kroku:

Jak narysować misia krok po kroku?

Aby narysować misia, przygotuj kartkę i ołówek. Poćwicz rysowanie, zanim zabierzesz się za ostateczną wersję rysunku misia. Nasz rysunek misia składa się z kilku elementów. W pierwszym etapie narysowałyśmy jego głowę, następnie przednie łapy i brzuszek misia. Na koniec dorysowałyśmy tylne łapy i elementy pyszczka.

Jak narysować pluszowego misia: krok 1

Aby narysować słodkiego misia pluszowego, narysuj ołówkiem okrągły kształt głowy (z małą czuprynką na czubku) oraz zaokrąglone uszka misia na jej szczycie.

jak narysować misia
Agnieszka Majchrzak

Jak się rysuje misia: krok 2

Teraz uzupełnij rysunek misia. Narysuj przednie łapki misia oraz jego brzuszek. Łapki z przodu mają kształt przypominający podkowę.

jak narysować misia
Agnieszka Majchrzak

Jak narysować słodkiego misia: krok 3

Rysunek misia nie byłby kompletny bez tylnych łap zwierzaka. Narysuj łapki, które przylegają do brzuszka misia pluszowego.

jak narysować misia
Agnieszka Majchrzak

Jak się rysuje misia: krok 4

To już ostatni etap rysunku misia. Aby narysować słodkiego misia, nie zapomnij o dorysowaniu mu oczu, buźki i nosa.

jak narysować misia
Agnieszka Majchrzak

Jak narysować misia – krok 5

Czas na kolorowanie rysunku misia. Nasz miś pluszowy jest cały w odcieniach brązu, z jaśniejszym brzuszkiem.


jak narysować misia
Agnieszka Majchrzak

Jak narysować misia pandę?

Aby narysować z dzieckiem misia pandę, wystarczy, że do rysunku klasycznego pluszowego misia dorysujecie dodatkowe elementy, np. ciemne obwódki wokół oczu, a całość pokolorujecie na czarno-biało.

Aby wydrukować rysunek misia pandy, kliknij w obrazek i pobierz wzór.

Miś panda rysunek
Adobe Stock


Jak narysować niedźwiedzia polarnego?

Rysunek niedźwiedzia polarnego to nieco trudniejsze zadanie, ale dzięki tym prostym wzorom narysujesz misia za pomocą zaledwie kilku pociągnięć ołówka.

Aby narysować niedźwiedzia polarnego, kliknij w obrazek i pobierz wzór rysunku.

Miś polarny rysunek
Adobe Stock

Po co dziecku pluszowy miś?

Miś to zwierzaczek, który pewnie gości w każdym pokoju dziecięcym. Wzbudza falę pięknych emocji – chce się przytulać do jego ciepłego i miękkiego futerka. Nie więc dziwnego, że jest to wręcz idealna zabawka do zasypiania, dająca maleństwu poczucie bezpieczeństwa.

Zdaniem psychologów na pewnym etapie rozwoju każde dziecko potrzebuje pluszowego misia, który odgrywa ważną rolę w jego życiu:

  • daje dziecku poczucie bezpieczeństwa w różnych sytuacjach stresowych, np. gdy maluch jest chory, podczas pobytu w szpitalu,
  • daje wsparcie, gdy przy dziecku nie ma rodziców – np. maluchy bardzo chętnie zabierają pluszaka do przedszkola, gdy nie czują się tam jeszcze pewnie,
  • wyzwala w dziecku instynkt opiekuńczy – maluch bawi się w karmienie zwierzaka, ubieranie, chodzenie na spacer itp.


Zobacz także:

Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]

jak narysować słonia
Adobe Stock
Gry i zabawy
Jak narysować słonia – bardzo prosta instrukcja, zawsze ci wyjdzie [FOTO]
Zastanawiasz się jak narysować słonia? To bardzo łatwe – mamy dla ciebie instrukcję jak narysować słonia krok po kroku.

Jeżeli nie wiesz, jak się rysuje słonia, przygotowałyśmy dla ciebie podpowiedź – kilka rysunków, na których pokazujemy, jak się rysuje słonia krok po kroku . Dzięki niej w szybkim czasie opanujesz sztukę rysowania słonia. Zachęcamy was do rysowania z dzieckiem – to bardzo rozwija jego wyobraźnię i kreatywność, a przy tym jest wspaniałym sposobem spędzania a z dzieckiem czasu w twórczy sposób. Jak narysować słonia – krok po kroku Proponujemy zacząć rysowanie słonia od jego głowy z uszami. Kolejnym etapem jest narysowanie tułowia zwierzęcia oraz jego nóg. Na koniec rysujemy takie elementy jak oczy i pazurki u nóg. Jak narysować słonia – krok 1 Narysuj ołówkiem zaokrągloną linię głowy słonia wraz z trąbą zwisającą w dół  i zaokrąglonymi uszami. Jak się rysuje słonia – krok 2 Teraz, ciągnąc linię od głowy słonia, narysuj grzbiet zwierzaka oraz jego nogi i ogon. Pomiędzy nogami słonia zostaw trochę odstępu – w tym miejscu będzie dolna linia jego brzucha. Jak narysować słonia – krok 3 Czas na narysowanie brzuszka słonia i jego buźki. Jak się rysuje słonia – krok 4 To już ostatni etap rysunku – rysujemy słoniowi oczy, włoski na czubku głowy oraz pazurki u nóg. Jak narysować słonia – krok 5 Czas na pokolorowanie rysunku – nasz słoń jest w odcieniach szarości. Rysowanie słonia – wyjątkowego i bardzo mądrego zwierzątka Rysowanie z dzieckiem i korowanie kredkami to wspaniała okazja do zabawy, wspólnego spędzania czasu i rozwoju u malucha sprawności jego rączek. To także bardzo dobry moment do rozmowy z dzieckiem o świecie zwierząt i poszerzeniu jego wiedzy na ten temat. Słonie należą do jednych z najbardziej inteligentnych zwierząt: mają największe mózgi spośród...

jak narysować ptaka
Adobe Stock
Gry i zabawy
Jak narysować ptaka – instrukcja krok po kroku [FOTO]
Jak narysować ptaka – to bardzo proste! W naszej instrukcji pokazujemy, jak się rysuje ptaka krok po kroku.

Twój maluch chce, abyś narysowała mu ptaka, a ty nie wiesz jak go narysować? Nie martw się, mamy dla ciebie bardzo prostą instrukcję j ak się rysuje ptaka  – z nią na pewno rysunek ci wyjdzie. Zachęcamy was bardzo do rysowania z dzieckiem, to bardzo łatwy sposób na spędzenie wspólnie czasu,  przy którym dziecko wspaniale rozwija swoją wyobraźnię oraz sprawność rączek. Jak narysować ptaka – krok po kroku Rysowanie ptaka podzieliłyśmy na dwa etapy. W pierwszym skupiłyśmy się na rysunku zarysu jego postaci – czyli tułowia, z brzuszkiem i głową. W drugiej części narysowałyśmy skrzydełko z nóżkami i dziobem. Jak narysować ptaka – krok 1 Narysuj ołówkiem podłużny zarys grzbietu połączonego z brzuszkiem i główką ptaka.  Jak się rysuje ptaka – krok 2 Narysuj skrzydełko, nóżki i dziubek z oczami. Jak narysować ptaka – krok 3 Pokoloruj rysunek – nasz ptak jest bardzo kolorowy. Rysowanie ptaka okazją do poznania świata przyrody Dzieci są bardzo ciekawe świata, a wspólne rysowanie stwarza świetną okazję do nauki gatunków ptaków. Warto więc przy tej okazji porozmawiać z dzieckiem o otaczającej nas przyrodzie i gatunkach ptaków mieszkających w Polsce.  Zobacz także: Jak narysować psa – instrukcja krok po kroku [FOTO] Jak narysować jednorożca – bardzo prosta instrukcja [FOTO] Jak narysować smoka – łatwa instrukcja, krok po kroku [FOTO]

jak narysować zająca
Adobe Stock
Gry i zabawy
Jak narysować zająca – bardzo prosta instrukcja [FOTO]
Jeżeli zastanawiasz się, jak narysować zająca koniecznie obejrzyj naszą instrukcję. Pokazujemy w niej, jak narysować zająca krok po kroku.

Nie wiesz, jak narysować zająca, a twoje dziecko prosi o jego rysunek? Nic dziwnego, to jeden z ulubionych zwierzątek dzieci, dlatego warto wiedzieć, jak się rysuje zająca . Mamy dla was bardzo prosty sposób, w którym pokazujemy jak narysować zająca krok po kroku! Pamiętajcie, że takie wspólne rysowanie z dzieckiem to rozwijanie sprawności rączki dziecka, mnóstwo świetnej zabawy i spędzenie czasu w twórczy sposób! Jak narysować zająca – krok po kroku Pokazujemy, jak narysować zająca w czterech krokach. W pierwszych etapach skupiliśmy się na narysowaniu jego tułowia oraz głowy, oraz takich szczegółów jak oczy, pyszczek i łapy. Ostatni etap to kolorowanie rysunku zająca. Jak narysować zająca  – krok 1 Narysuj ołówkiem zarys głowy zająca i jego plecy wraz z tylną łapą. Zacznij od narysowania tułowia, pociągając zaokrągloną linię w dół, następnie narysuj łapkę. Rysując głowę o lekko wydłużonym kształcie, zostaw na jej górnej linii niewielką przerwę – w tym miejscu będą uszy zająca. Jak się rysuje zająca  – krok 2 Teraz dorysuj brzuszek zająca i jego przednie łapki oraz uszy. Rysując brzuszek, pociągnij lekko wygiętą kreskę od głowy zwierzaka w dół, aż do tylnej łapki. Na linii brzuszka zrób przerwę na miejsce dla przednich łapek. Jak narysować zająca dla dziecka  – krok 3 Dorysuj oczy zająca, nosek i buźkę. Jak się rysuje zająca  – krok 4 Pokoloruj zająca – nasz jest klasycznym szaraczkiem! Rysunek zająca to dobra okazja do rozmowy o świętach wielkanocnych Pokazaliśmy jak narysować zająca krok po kroku. Mamy nadzieję, ze dzięki naszej instrukcji już wiecie, jak narysować zająca! Rysowanie zająca to idealna okazja na porozmawianie o tym sympatycznym zwierzaku, który budzi wiele pozytywnych emocji i skojarzeń. Jest...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj