Ten ból nie ma sobie równych i to z jego powodu tak wiele kobiet boi się porodu. Porównywany jest do bólu menstruacyjnego, który wiąże się z uczuciem rozpierania podbrzusza. Każdą z nas boli inaczej. A co poczułby mężczyzna?

Reklama

Niech poczuje, jak rodziłaś

Firma Ultrasound Baby twierdzi, że jest pierwszą na świecie, która oferuje ojcom szansę doświadczenia bólu porodowego, tak aby poczuli się jak ich kobiety podczas porodu.

Przez 30 minut chętny/ odważny pan ma nałożone cztery elektrostymulatory na brzuchu i przez siedem minut poddany jest krótkim wstrząsom. Mają one przypominać skurcze porodowe. Ten niewielki okres porównywalny jest do godzin lub nawet dnia skurczów, przez które przechodzi kobieta.

"To szansa, żeby mężczyzna pokazał swojej partnerce, jak bardzo jest przy niej i też chce doświadczyć tego, co ona
przeżyła
" – powiedział przedstawiciel firmy.

.

Zobacz także

"K....boli jak diabli!"

Doświadczenie bólu porodowego przez panów kosztuje 33 dolary. Ale czy jest na sali chętny?

W sieci pojawiły się komentarze mężczyzn. Jeden przyznał, że jego najlepszy przyjaciel skorzystał z możliwości sprawdzenia bólu porodowego. Co czuł? "Jego odpowiedź brzmiała: k....boli jak diabli!", ale też dodał, że kopnięcie mężczyzn w krocze jest o wiele boleśniejsze. Wielu innych internautów z chęcią podjęła ten wątek także twierdząc, że ból po kopnięciu w męskie jądra nie ma sobie równych.

"Tylko kobieta, która kiedykolwiek urodziła dziecko, może zgłębić ból" – odpowiedziała jedna z internautek."Mężczyźni nie byliby w stanie przetrwać takiego bólu" – dodała inna.

"Czy wszyscy możemy przestać porównywać uderzenia w jądra z porodem?" – napisała poirytowana internautka. Jej zdaniem, nie da się porównać bólu. "Ból jest różny dla poszczególnych osób. Niektóre kobiety mogą odczuwać mniejszy ból podczas porodu niż facet uderzony w jądra, prawda, a niektórzy mogą czuć bardziej" - stwierdziła.

Strach potęguje ból

Ból porodowy wywołują skurcze porodowe powodujące skracanie oraz rozwieranie się szyjki macicy. Badania dowodzą, że ból odczuwają mocniej osoby zalęknione, a także te, które czują się niekomfortowo, nie są otoczone opieką, nie mogą liczyć na wsparcie. W sytuacji zagrożenia wydziela się adrenalina, hormon, który może zahamować postępy porodu.

Jeśli jesteś dobrze przygotowana do narodzin dziecka, czujesz się bezpiecznie, nic cię nie zaskakuje, masz zaufanie do personelu medycznego i towarzyszących ci osób, ból jest mniejszy. Twój organizm może bez przeszkód wydzielać inny hormon, oksytocynę, która podnosi odporność na ból, przyspiesza rozwieranie szyjki macicy, byś mogła urodzić szybciej.

Jak myślicie, czy jest sens poddawania mężczyzn takim eksperymentom? Napiszcie wasze zdanie w komentarzach.

Źródło: 9GAG.com

Zobacz też:

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama