Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Jak napisać dedykację dla dziecka?
Adobe Stock: nuzza11
Cytaty i przysłowia

Dedykacja dla dziecka – jak ją napisać? [gotowe dedykacje i cytaty do książki i albumu]

Książka jest ponadczasowym upominkiem, także dla najmłodszych – dlatego warto zamieścić w niej osobistą dedykację. To miły gest, szczególnie jeśli chcemy pokazać obdarowywanej przez nas osobie, że jest dla nas wyjątkowa. Poznaj nasze wskazówki i gotowe przykłady dedykacji dla dziecka do książki lub albumu – prezentujemy ich aż 20!

Napisanie dedykacji dla dziecka nie jest trudne, ale z pewnością należy poświęcić tej czynności czas i zastanowić się, co chcemy słowami dedykacji przekazać. Zapoznaj się z praktycznymi wskazówkami, które pomogą ci napisać inspirujący tekst. 

Spis treści

Czym jest miłość? Te cytaty mówią wszystko! Z którym się zgadzacie?

Jak napisać dedykację dla dziecka do książki lub albumu?

Wpisując dedykację do albumu lub książki, warto zastosować się do kilku zasad:

 1. Dedykację zawsze kierujemy do kogoś, np. „Dla mojej kochanej wnusi…”.
   
 2. Tekst musi wskazywać, z jakiej okazji została podarowana książka, np. z okazji urodzin, Komunii świętej czy zakończenia roku szkolnego.
   
 3. Data i miejscowość – może to być data wręczenia prezentu lub danego święta, np. Boże Narodzenie 2022. Po latach ta informacja będzie wyjątkowo cenna.
   
 4. Dedykacja powinna być umieszczona na stronie tytułowej, pod tytułem.
   
 5. Aby nadać elegancji, dedykacja powinna być napisana piórem z niebieskim lub czarnym atramentem. Jest to także rozwiązanie praktyczne: te kolory dłużej zachowują swój kolor.
   
 6. Własnoręcznie wykonana dedykacja dla dziecka powinna być starannie i czytelnie napisana. Jeśli twój charakter pisma jest trudny do rozszyfrowania, możesz wydrukować ładną, dekoracyjną kartkę z tekstem i załączyć ją do książki.
   
 7. Można napisać osobiste, płynące prosto z serca myśli, wykorzystać cytaty lub gotowe, szkolne dedykacje.

Gotowe dedykacje dla dziecka na urodziny

Osobiste dedykacje to doskonałe uzupełnienie prezentu na urodziny. Jeśli nie wiesz, co napisać w dedykacji do książki, odwołaj się do obecnych pasji i zainteresowań dziecka. Po latach będzie do wspaniała pamiątka!

Poniżej kilka przykładów dedykacji idealnych do wpisania do książki lub albumu. Wystarczy, że zmienisz w nich imię na imię dziecka, które chcesz obdarować, oraz dołączysz podpis.
 

Haniu, żeby ten atlas był dla ciebie inspiracją do wielu podróży. Twój dziadek

****

Adamie, wiem, że wiesz wszystko o pandach. Mam jednak nadzieję, że w tej książeczce znajdziesz wiele ciekawostek o twoich ulubionych zwierzątkach. Matka chrzestna

***

Kochanej Córeczce, która jest księżniczką naszego życia z okazji urodzin.

***

Najwspanialszemu synkowi z życzeniami wspaniałych podniebnych lotów.

***

Najukochańszej wnusi z gratulacjami ukończenia pierwszej klasy szkoły podstawowej i życzeniami dalszych sukcesów. Babcia i Dziadek.

***

Dla mojego wspaniałego odkrywcy. Niech ta książka sprawi, że świat przyrody nie będzie miał dla ciebie tajemnic. Tata


Można też wybrać minimalistyczne rozwiązanie:

Kochanej Kasi, aby zawsze miała tak wesołe życie bohaterka tej książeczki. Ciocia Ania

***

Kochanej córce z okazji osiemnastych urodzin. Mama

Dedykacja dla dziecka: piękne i mądre cytaty

Pisząc dedykację dla dziecka, można wykorzystać cytat, który w przyszłości będzie inspiracją i wskazówką:

„Logika zabierze cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zabierze cię wszędzie”, Albert Einstein

***

„Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy”, Eric Emmanuel Schmitt, Oskar i Pani Róża

***

„Twój czas jest ograniczony, więc nie marnuj go na bycie kimś, kim nie jesteś”, Steve Jobs

***

„Nie ma nic złego w świętowaniu sukcesu, ale ważniejsze jest wyciągnięcie nauki z porażki”, Bill Gates

***

„Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać”, Walt Disney

Gotowe dedykacje szkolne

Wielu nauczycieli co roku staje przed dylematem, jakie dedykacje wpisać do książki, którą wręczą uczniom na zakończenie roku. Oto kilka przykładowych dedykacji dla ucznia:

Dla (imię i nazwisko)
w nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce oraz
wzorowe zachowanie w roku szkolnym 2021/2022.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

***

Dla (imię i nazwisko)
w nagrodę za osiągnięcie wysokich wyników w nauce i godną postawę ucznia
oraz zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły.

***

Samych sukcesów w nauce
I szczęścia w dalszej szkolnej drodze
życzy (imię i nazwisko nauczyciela).

***

Dla (imię i nazwisko dziecka) w nagrodę za wyjątkowe osiągnięcia w nauce i przyjacielską postawę. Gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów!

***

Upłynął nam wspólnie spędzony szkolny rok, w tym czasie wiele się nauczyłaś! Zdobyłaś ogromny w rozwoju krok i nowej wiedzy sporo zdobyłaś! W poznawaniu świata nie ustawaj, wspaniałych przygód wiele miej. Właściwy przykład innym dawaj, wspominać mile czas spędzony z nami chciej. Dla (imię i nazwisko dziecka) w nagrodę za dobre osiągnięcia w nauce.

***

Dla (imię i nazwisko dziecka) na pamiątkę zakończenia roku szkolnego z życzeniami dalszych sukcesów w nauce oraz ciągłego rozwoju.

***

Dla (imię i nazwisko dziecka) z życzeniami: radości z przyswajania wiedzy, dalszych sukcesów oraz pomyślności.

Dedykacja dla dziecka jest miłym gestem, który z pewnością wywoła uśmiech na jego twarzy. Jednak najważniejsze jest to, aby dedykacjom towarzyszyły szczere intencje.

Zobacz także: 

wierszyki do pamiętnika
Adobe Stock
Cytaty i przysłowia
Wierszyki do pamiętnika: dla dzieci, śmieszne, krótkie, cytaty i wpisy
Wierszyki do pamiętnika są wspaniałą pamiątką na długi czas. Warto zawrzeć w nich mądrą myśl, która będzie wskazówką lub życiową podpowiedzią dla właściciela pamiętnika. Jako treść wpisu dobrze sprawdzą się również cytaty i śmieszne rymowanki, które po latach wywołają uśmiech na twarzy przyjaciela, ucznia lub koleżanki z klasy. Przedstawiamy zbiór wierszyków do pamiętnika: od nauczyciela i kolegów.

Wierszyki do pamiętnika po kilku latach sprawią, że osoba, której się wpisaliśmy - przypomni sobie o nas. Warto zadbać więc o to, by wierszyki były wyjątkowe, a cytaty – inspirujące. Można w ten sposób wyrazić również sympatię do kogoś lub zadeklarować przyjaźń. Jeśli nie masz pomysłu na treść takiego wpisu do pamiętnika – skorzystaj z naszych propozycji.  Wierszyki do pamiętnika dla dzieci:  Wpisy do pamiętnika od nauczyciela Śmieszne wierszyki do pamiętnika Krótkie wierszyki do pamiętnika Wierszyki do pamiętnika dla koleżanki Cytaty do pamiętnika Wierszyki do pamiętnika: wpis od nauczyciela Mądry wpis do pamiętnika z pewnością będzie bardzo cenny dla ucznia i zechce on do niego zajrzeć nawet po upływie wielu lat. Oto nasze propozycje:   Największą sztuką w życiu jest śmiać się zawsze i wszędzie. Nie żałować tego, co było i nie bać się tego, co będzie. Nie drżyj nigdy wobec ciosu, nie załamuj rąk w potrzebie, ale słuchaj serca głosu i odważnie idź przed siebie. *** Jak jesienny błędny liść, Takie jest życie człowieka, Nie wie skąd przyszedł, Dokąd ma iść, I co go w życiu czeka. *** Nigdy nie zbaczaj z wybranej drogi, którą obrałaś w wędrówce życia, choćby Ci ciernie raniły nogi, a cel wydawał się nie do zdobycia. *** Bądź dla innych pomocą w trudnej godzinie i pocieszaj sercem, aż smutek minie. Dla smutnych bądź słońcem, dla głodnych bądź chlebem, dla spotkanych bądź radością, a dla najbliższych – niebem. Śmieszne wierszyki do pamiętnika Śmieszne wierszyki do pamiętnika wywołają uśmiech na twarzy jego właściciela. Jeśli nie masz pomysłu - skorzystaj z naszych wierszyków:  Ku pamięci! Jeśli jeździć to rowerem, Jeśli chodzić to z frajerem, Jeśli śmiać się to z radości, Jeśli kochać to z MIŁOŚCI!...

Polecane książki dla 3-latka
Adobe Stock/Syda Productions
Zakupy
Książki dla 3-latków: propozycje dla chłopców i dziewczynek [TOP 7]
Zastanawiasz się, jakie książki będą najlepsze dla 3-latka? Sprawdź, na które z nowości i bestsellerów warto zwrócić szczególną uwagę. W naszym zestawieniu znajdziesz zarówno książki dla 3-latka dziewczynki, jak i 3-latka chłopca. A wśród nich – propozycje idealne na dobranoc oraz do wspólnej nauki i zabawy w ciągu dnia.

Wśród polecanych książek dla 3-latków nie mogło zabraknąć ani książeczek obrazkowych, ani tych pełnych mądrych, prostych historii. Wierszyków i prozy.  Przekonaj się, że na naszej liście znajdują się wyłącznie  tzw. pewniaki, których tytuły warto pamiętać, wybierając książkowy prezent lub podczas wizyty w bibliotece.  1. Tajemniczy las, czyli podróż po leśnych ścieżkach Poszukując nowości wśród książek dla trzylatków, prawdopodobnie natkniecie się na ten tytuł. I bardzo dobrze, bo choć mało tu tekstu, niemal każda linijka pokazuje, że na naturę można potrzeć nie tylko wnikliwie, ale i z czułością. Na przykład? Porównując cętki na grzbiecie jelonka i jego mamy ze światełkami migoczącymi na wieczornym niebie. Albo szukając jagód na deser dla małego niedźwiadka lub kryjówek dla zajączków, w których mogą czuć się bezpiecznie. A wszystko to na ilustracjach, od których naprawdę trudno oderwać wzrok... Tak, Sandra Dieckmann zaprasza dzieci w niezwykłą podróż po lesie. Pokazuje sceny z leśnego życia o różnych porach roku i dnia. Już na pierwszy rzut oka widać, jaka to piękna kraina… Ale to nie jedyny powód, dla którego nie będziecie szybko przerzucać stron. Ilustracje kryją w sobie bowiem wiele szczegółów, które wspaniale jest odkrywać powoli – jak na prawdziwego obserwatora przyrody przystało. Na końcu książki znajdziemy ciekawe informacje na temat bohaterów Tajemniczego lasu . Można zatem powiedzieć, że to bardzo udane połączenie picturebooka z książką edukacyjną.  PS. Z serii Tajemnicza przyroda w Wydawnictwie Słowne ukazała się również Tajemnicza dżungla . Tytuł: Tajemniczy las Autor: Sandra Dieckman Ilustracje: Sandra Dieckman Wydawnictwo Słowne Młode (2022) 2. Przytulanki, czyli wierszyki na dziecięce masażyki (moc zabaw...

Książki dla 6 latków
Adobe Stock/Konstantin Yuganov
Czas wolny
Najlepsze książki dla 6-latków [TOP 7]
Jakie książki wybierać dla 6-latków? Które nowości i bestsellery naprawdę warto wziąć pod uwagę? Przedstawiamy propozycje, które (nie bez powodu) okazały się ważne dla naszych 6-letnich córek i synów.

Wśród książek, które warto podsunąć 6-latkom, nie powinno zabraknąć takich, które wciągną i jednocześnie pozwolą lepiej zrozumieć siebie i innych. Dzieci w wieku 6 lat wciąż chętnie słuchają o przygodach zwierząt, ale coraz częściej mogą interesować je książki, których bohaterami są „prawdziwe” dzieci. Jako rodzic 6-latka zastanawiasz się pewnie również, czy są książki, które pomogą ci rozmawiać z dzieckiem na trudne tematy, takie jak np. odrzucenie przez rówieśników lub śmierć. Oto wybrane przez nas tytuły, z którymi warto zapoznać dzieci w wieku 6 lat. Nie daj się gnębić. Książka, która dodaje siły  Tytuł: Nie daj się gnębić. Książka, która dodaje siły Autor: Magdalena Młodnicka Ilustracje: Ola Makowska Rok wydania: 2022 (Wydawnictwo Jedność) O tym, jak bardzo dzieci potrafią być okrutne, wiedzą najlepiej... dzieci gnębione przez swych rówieśników. Niestety, do pierwszych spotkań z małymi gnębicielami może dojść już w przedszkolu. Cóż, właśnie z tej „okazji” książka ta trafiła do naszej domowej biblioteczki. W grupie przedszkolnej mojej córki pojawiła się przebojowa dziewczynka, która kolejno doprowadzała do płaczu inne dzieci (podporządkowując sobie grupę i segregując wszystkich według własnego humoru). Czy ta książka nam pomogła? Tak. Sprawiła też, że częściej rozmawiamy z córką na temat szacunku, uczuć i zachowań (słów), które mogą sprawić, że komuś będzie baaardzo przykro. Nie daj się gnębić. Książka, która dodaje siły , powstała z myślą o dzieciach w wieku 5-8 lat, które: doznały (lub doznają) upokorzeń ze strony innych dzieci,  są świadkami dręczenia rówieśników, są... gnębicielami swych rówieśników. Pełno tu pytań i odpowiedzi, których znajomość może się przydać...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz