Atrakcje dla dzieci Śląsk
Daniel Jędzura/Adobe Stock
Czas wolny

Atrakcje dla dzieci – Śląsk na niepogodę i pogodę

Od nudy na rodzinnych wakacjach uratują was atrakcje dla dzieci. Śląsk oferuje wiele ciekawych miejsc, w których najmłodsi mogą poznać historię i zagadnienia naukowe poprzez zabawę, lub także przenieść się w świat bajek rycerzy, smoków i królewien.

W naszym mini przewodniku znajdziecie ciekawe atrakcje dla dzieci na Śląsku, które zapewnią wam godziny świetnej zabawy zarówno w piękny słoneczny dzień, jak i niepogodę. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego artykułu, nie będziecie mieć problemów z odpowiedzią na pytanie, gdzie zabrać dzieci na Śląsku!

Najlepsze atrakcje dla dzieci na Śląsku:

  1. Zabytki i muzea przyjazne dzieciom
  2. Przyrodnicze atrakcje dla dzieci – Śląsk
  3. Bajkowe atrakcje dla najmłodszych – Śląsk
  4. Centra i parki rozrywki na Śląsku

Jak często zatrzymywać się z niemowlęciem na postojach? Nasz ekspert wyjaśnia

Zabytki i muzea przyjazne dzieciom

Zamek Ogrodzieniec

Zamek Ogrodzieniec
Adobe Stock/ MaciejBledowski

Na szlaku Orlich Gniazd w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej znajdziecie okazałe ruiny zamku Ogrodzieniec. Jego historia sięga aż XIV wieku.

Jest to największy i najstarszy zamek warowny na Śląsku. Przez budowlę prowadzi jednokierunkowa trasa, a jednym z jej głównych punktów jest Wieża Kredencerska. Rozciąga się z niej zachwycający widok na Jurę Krakowsko-Częstochowską.

Najmłodszych gości z pewnością zainteresują mroczne legendy zamku, zaś starszaków – i być może także rodziców – może zaciekawić fakt, że zamek jest lubianą przez filmowców scenerią. To właśnie tutaj kręcono słynnego Janosika czy Wiedźmina.

Adres: Zamkowa, Podzamcze

Zabytkowa Kopalnia Srebra – Muzeum Górnictwa

Skansen Maszyn Parowych na Śląsku
Adobe Stock/ Pecold

Z najwyższego szczytu Jury Krakowsko-Częstochowskiej przenosimy się na chwilę do podziemia w Tarnowskich Górach. To właśnie tam znajduje się Zabytkowa Kopalnia Srebra, która zapewni niezapomniane wrażenia dla najmłodszych podróżników.

Ponad 40. metrowy labirynt pozwoli wam odkryć tajemnice tarnogórskich gwarków. W Muzeum Górnictwa zapoznacie się z dawnymi metodami wydobywania rud srebra, ołowiu i cynku, a także zobaczycie instalację, która odwzorowuje pierwszą w Europie maszynę parową dla przemysłu górniczego.

Wśród atrakcji nie można także pominąć rejsu podziemną rzeką oraz ... skansenu. Na terenie obiektu znajduje się także Skansen Maszyn Parowych, który posiada bogatą kolekcję maszyn i parowozów. Najstarszy eksponat, który tutaj znajdziecie, wyprodukowano w 1883 roku. Mali miłośnicy pociągów będą tutaj w 7. niebie!

Adres: Szczęść Boże 81, Tarnowskie Góry

Sztolnia Czarnego Pstrąga

Jeśli wasze dzieciaki pokochają górnicze opowieści, to ciekawą atrakcją może okazać się także Sztolnia Czarnego Pstrąga. Możecie tam odbyć jeden z najdłuższych podziemnych przepływów łodzią w Europie. Trasa ma aż 600 metrów!

Tajemnicza sceneria może jednak nie być najlepszą atrakcją dla maluchów. Podczas rejsu trasę oświetlają wyłącznie lampy karbidowe, co sprzyja dość mrocznemu klimatowi. Najmłodsi uczestnicy wycieczki mogą być zbyt wystraszeni taką scenerią i nawet nie będą chcieli słuchać ciekawych opowieści przewodnika.

Adres: Repecka, Tarnowskie Góry

Sztolnia Królowa Luiza

Sztolnia Królowa Luzia Zabrze
Adobe Stock/ Robert

W Sztolni Królowa Luiza czeka na was największy podziemny park maszyn w Polsce! Ogromne maszyny pracujące na głębokości 320 metrów pod ziemią i przejażdżka kolejką górniczą przez sam środek pokładu węgla o grubości 6 metrów to tylko niektóre z atrakcji dla dzieci, które tutaj znajdziecie.

Największą – i najbardziej ulubioną – atrakcją jest podziemny spływ łodziami. Jest to najdłuższy podziemny przepływ w Polsce, którego trasa wynosi aż 1 km! Po takich wrażeniach dzieci zapadną na wiele godzin w objęcia Morfeusza.

Adres: Maurycego Mochnackiego 12, Zabrze

Stary Młyn – Muzeum Dawnych Rzemiosł

Muzeum Dawnych Rzemiosł atrakcja dla dzieci na Śląsku
Adobe Stock/ simone_n

Obowiązkowa turystyczna atrakcja dla dzieci na Śląsku. W Żarkach znajdziecie Muzeum Dawnych Rzemiosł. Mali podróżnicy mogą dowiedzieć się, jak wyglądała kiedyś praca młynarza, szewca, bednarza czy kołodzieja.

Szczególnie polecamy wam wybrać się na zwiedzanie dla całej rodziny. Bilet rodzinny obejmuje przeróżne atrakcje, dzięki którym maluchy mogą nie tylko wysłuchać, lecz także doświadczyć dawnego rzemiosła.

Jak to możliwe? Na najmłodszych czekają warsztaty manualne, podczas których mogą wcielić się w młynarza i spróbować swoich sił w mieleniu mąki na żarnach czy też pomóc bednarzowi budować beczkę!

Adres: Ofiar Katynia 5, Żarki

Przyrodnicze atrakcje dla dzieci – Śląsk

Górnośląski Park Etnograficzny

Na terenie Parku Śląskiego znajduje się Górnośląski Park Etnograficzny. Obszar skansenu wynosi aż 22 ha i obejmuje aż 70 obiektów zabytkowej drewnianej architektury wiejskiej.

W tym miejscu przeniesiecie się całą rodziną do innej epoki, w której ludzie dopiero zaczynają odkrywać jakąkolwiek mechanizację prac, a przez lwią część czasu trudzą się ciężkimi pracami, takimi jak: młynarstwo czy rzemiosło ludowe.

Dla grup zorganizowanych odbywają się warsztaty, na których najmłodsi mogą spróbować swoich sił w rzeźbieniu w drewnie czy stworzyć własny kosz z wikliny.

Adres: Parkowa 25, Chorzów

Leśny Park Niespodzianek

Leśny Park Niespodzianek Ustroń
Adobe Stock/ Tomasz Bidermann

Każdy – czy to młody, czy to stary – z dość dużą łatwością może odpowiedzieć na pytanie: co można spotkać w lesie. Zwykle wśród odpowiedzi pojawią się jakieś sarny, daniele, żubry, sowy, dziki czy muflony. I właśnie takie zwierzęta możecie spotkać w Leśnym Parku Niespodzianek, jednak bardziej oswojone!

Jest to jedyny w swoim rodzaju obiekt, w którym możecie zobaczyć leśną zwierzynę w swoim naturalnym środowisku i to z bliska! Specjalne ogrodzenia na terenie parku zapewniają wam 100% bezpieczeństwa podczas podglądania żubrów czy saren.

Leśny Park Niespodzianek największe wrażenie wywołuje jednak specyficzną atrakcją – wolno puszczonymi danielami i muflonami! Przy odrobinie szczęścia możecie pogłaskać te leśne zwierzaki, a kto wie, być może uda wam się je nawet nakarmić!

Adres: Zdrojowa 16, Ustroń

Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny
Adobe Stock/ O.B.

Wśród turystycznych punktów na waszej mapie nie powinno zabraknąć największych atrakcji przyrodniczych. W województwie śląskim, a konkretniej w Chorzowie, znajdziecie Śląski Ogród Zoologiczny.

Obiekt podzielony jest na różne ekspozycje, które przedstawiają rodziny zwierząt. Maluchy mogą zobaczyć m.in. słonie, antylopy, krokodyle czy małpki.

Śląski Ogród Zoologiczny ma także kilka nietypowych atrakcji, takich jak: mini zoo. To obszar, w którym na świeżym powietrzu czekają na was kózki. Możecie je pogłaskać, a nawet pokarmić!

Jednak mini zoo wcale nie jest ulubioną atrakcją maluchów. Znacznie większą furorę wśród małych podróżników wywołuje Skalna Kotlina Dinozaurów. Dzieci mogą zobaczyć ogromne eksponaty dinozaurów, które są ich doskonałymi rekonstrukcjami!

Adres: Promenada Gen. Jerzego Ziętka 7, Chorzów

Bajkowe atrakcje dla najmłodszych – Śląsk

Park Miniatur Jurajskich

W wyżej wspomnianym Ogrodzieńcu znajduje się także Park Miniatur Jurajskich. Przedstawia on najważniejsze budowle i zabytki na Szlaku Orlich Gniazd.

Jest to dobra atrakcja dla małych dzieci na Śląsku, która pozwala im poznać zawiłą historię tego miejsca i jego architekturę, bez konieczności pokonywania kilometrowych tras.

Adres: Zamkowa, Podzamcze

Kolejkowo w Gliwice

Dolny Śląsk Kolejkowo
Bruno Coelho/Adobe Stock

Jeśli idea zwiedzania "palcem po mapie" przypadła wam do gustu, to z pewnością pokochacie także Kolejkowo! Ogromna makieta przedstawia najważniejsze zabytki Śląska i liczne atrakcje. W miniaturowym świecie życie toczy się swoim tempem, a prócz doskonale odwzorowanych budynków architektury, zobaczycie także wiele codziennych scen przedstawiających życie mieszkańców.

Szczególnym zainteresowaniem najmłodszych cieszy się makieta Dzikie Gliwice, która przedstawia region Śląska w westernowej formie. Szeryf sprawuje tam władzę nad ochroną kopalni złota, a liczni rabusie próbują dobrać się do bogatych złóż naturalnych Śląska.

Taki park miniatur pomoże wam w bardzo przystępny i nieco bajkowy sposób przedstawić najważniejsze obiekty w rejonie.

Adres: Pszczyńska 315, Gliwice

Figlo-park – całoroczny plac zabaw dla dzieci na Śląsku

całoroczny plac zabaw dla dzieci na Śląsku
Adobe Stock/ famveldman

Kolorowy plac zabaw Figlo-park to jedna z największych atrakcji dla dzieci na Śląsku, a także jeden z największych placów zabaw w Polsce! Jego powierzchnia ma aż 600 mkw.

Dzieci mogą tu liczyć na wiele godzin niezapomnianej zabawy. Na maluchy czekają m.in. zjeżdżalnie rurowe, zjeżdżalnie otwarte, zamki powietrzne i małpi gaj dla najmłodszych. Podczas gdy dzieciaki będą szaleć, rodzice mogą odpocząć w kawiarence.

Adres: Cieszyńska 90, Bielska-Biała

Centra i parki rozrywki na Śląsku

Bajka Pana Kleksa

"Witajcie w naszej bajce, słoń zagra na fujarce..."– czy to aby na pewno wciąż wizyta na Śląsku? Jak najbardziej! Bajka Pana Kleksa to nowa atrakcja dla dzieci w Katowicach, która zapewni wam długie godziny świetnej zabawy!

Na powierzchni 1000 mkw. znajdziecie niezliczoną ilość zagadek i łamigłówek. Całą rodziną wcielicie się w rolę odkrywców, naukowców i wspólnie z panem Kleksem odkryjecie świat na nowo.

Atrakcja jest przyjazna dzieciom w każdym wieku. Maluchy znajdą dla siebie miejsce w interaktywnej strefie malucha, gdzie będą rozwijać swoje umiejętności manualne i sensoryczne. Starsze dzieciaki mogą wziąć udział w warsztatach kulinarnych w Kuchni Pana Kleksa lub spotkać się z wybitnym naukowcem panem Paj-Chi-Wo, który pokaże im tajniki modyfikacji genetycznych roślin!

Adres: Porcelanowa 23, Katowice

Legandia – Śląskie Wesołe Miasteczko

park rozrywki na Śląsku
Adobe Stock/ Michal

Co jeszcze warto odwiedzić na Śląsku? Atrakcji dla dzieci nie zabraknie wam w Legandii! Jest to najstarszy lunapark w Polsce.

W 2017 roku Śląskie Wesołe Miasteczko nabrało nieco innego wymiaru – stało się największym parkiem tematycznym i od tej pory jest bardziej związany ze śląskim dziedzictwem kulturowym, jakim są lokalne baśnie i legendy.

Wśród baśniowej tematyki znajdziecie Lech coaster, czyli roller coaster o długości 40 metrów i maksymalnej prędkości 95 km/h. Atrakcja Bazyliszek, na której z pomocą laserowej broni będziecie musieli sobie poradzić z multimedialnymi zombie czy wodna Dolina Jagi, która porwie was w swoich kociołkach wprost do miejsca, gdzie znajduje się rwąca rzeka.

Starsze dzieci mogą wsiąść tutaj na diabelski młyn, który jest największą karuzelą w Polsce, a także odwiedzić zamki strachu czy strzelnice.

Adres: Plac Atrakcji 1, Chorzów

Dream Park w Ochabach Wielkich

Omawiając atrakcje dla dzieci na Śląsku, nie możemy zapomnieć także o Dream Park w Ochabach Wielkich! Jest to wyjątkowe miejsce, w którym tradycyjne wesołe miasteczko zostało zamienione w prahistoryczną krainę.

Znajdziecie tutaj Park Dinozaurów, Park Miniatur, a także pierwsze w Europie Oceanarium Prahistoryczne! To jednak nie koniec atrakcji dla dzieci. Możecie także spędzić czas z małymi dziećmi w małpim gaju, a na te nieco starsze czekają parki linowe i ścianki wspinaczkowe.

W tym miejscu możecie być pewni jednej rzeczy – wasze dzieci nie będą się tu nudzić!

Adres: Hodowlana 2, Ochaby

Elfland – ekologiczny Park Rozrywki

Park Rozrywki bez spalin, szumu silników i hałasu? To możliwe w Elfland! W tym ekologicznym parku rozrywki dzieci mogą bezpiecznie bawić się na obiektach zbudowanych z naturalnego drewna.

To wyjątkowe miejsce dla dzieci na Śląsku, które w szczególności polecamy rodzicom osób autystycznych. Tutaj hałaśliwe roller coastery zastępują kilkunastometrowe zawiłe zjeżdżalnie, które pozwolą dzieciom bezpiecznie – i bez wielu czynników drażniących – bawić się na świeżym powietrzu.

Adres: Robinii Akacjowej 2, Nekla

Kreatywne centrum zabaw 1000 klocków

Lego atrakcje dla dzieci na Śląsku
Adobe Stock/ Beenis

Gdzie jeszcze możecie zabrać najmłodszych, odwiedzając Śląsk? Atrakcje dla dzieci czekają także na Sali Zabaw 1000 klocków!

Dzieci mogą do woli układać przeróżne budowle z 1000 klocków Lego! Jesteśmy przekonani, że taka atrakcja zachwyci nie tylko najmłodszych, lecz także niejednego rodzica.

Adres: Zawiszy Czarnego 16A, Katowice

Parki linowe dla dzieci na Śląsku

Parki linowe na Śląsku
Adobe Stock/ Beenis

W rejonie śląskim znajdziecie co najmniej kilka różnych parków linowych. Park linowy AdrenaLina w Gliwicach, park linowy Trollandia Góra Żar czy park linowy 3 Maupy w Katowicach.

W każdym z obiektów znajdziecie różne trasy dla młodszych i starszych dzieci.

Letni tor saneczkowy

A może pozjeżdżacie latem na sankach? To wcale nie jest żart ani zmęczenie redaktorki pod koniec artykułu!  W Bielsku-Białej znajdziecie letni tor saneczkowy o długości 410 metrów! To idealne miejsce dla małych miłośników ekstremalnych sportów. Atrakcja jest 100% bezpieczna, a dostarcza dzieciom niemałej dawki adrenaliny!

Adres: Skalna 58, Bielsko Biała

co robić w wakacje z dzieckiem
Adobe Stock
Czas wolny
Co robić w wakacje z dzieckiem: sprawdzone pomysły na udany wypoczynek
Jeśli dobrze zaplanujesz, co robić w wakacje z dzieckiem, będziesz mieć pewność, że atrakcyjnie spędzicie czas. Dobrze dobrane aktywności i atrakcje zapewnią wam wszystkim psychiczny i fizyczny wypoczynek.

Wielu rodziców, i to niezależnie od tego, czy wypoczywają w atrakcyjnym miejscu, czy we własnym domu, zastanawia się, co robić w wakacje z dzieckiem. Śpieszymy z pomocą i podpowiadamy, jak wypełnić dziecku (i sobie czas) podczas wakacji. Mamy pomysły na atrakcje w plenerze i w domu, na wsi i w mieście, nad morzem i w górach. Nic tylko czerpać pełnymi garściami! Co robić w wakacje z dzieckiem: za płotem ośrodka trochę kultury i przyrody mały odkrywca parki rozrywki 16 prostych (ale najlepszych!) przyjemności Co robić w wakacje z dzieckiem – wyjdźcie z czterech ścian Jeżeli wybraliście pobyt w wypasionym hotelu lub fajnym pensjonacie, część czasu wasze dziecko spędzi na zabawach na placu zabaw, być może w dziecięcym basenie . Jednak nie warto ograniczać się do siedzenia na terenie ośrodka, ale od czasu do czasu wytknąć z niego nos. To samo dotyczy rodzin, które spędzą wakacje we własnym domu czy na działce. Obiecujemy – każde wyjście z czterech ścian czy za płot to okazja do zobaczenia i przeżycia przygody! Zleje was deszcz na spacerze, zobaczycie wiewiórkę na drzewie, na niebie pojawi się tęcza – to wszystko jest dla dziecka atrakcją! Pamiętaj, że do 30 września 2022 r. możesz wykorzystać bon turystyczny . Wakacje z dzieckiem, kulturą i przyrodą Przed wyjazdem sprawdźcie, co jest ciekawego w okolicy i jakie imprezy będą odbywać się w regionie, do jakiego jedziecie. I nie chodzi nam o kolejne place zabaw i baseny , ale o ciekawe przyrodniczo miejsca, fajne muzea, zabytki, wystawy czy folklorystyczne imprezy. Dzieci są ciekawe świata i naprawdę warto im pokazywać ten świat z różnych stron . Wypad na zwiedzanie, do skansenu czy na jarmark miejscowego rękodzieła można zaplanować na dzień z gorszą pogodą, gdy siedzenie np. na plaży odpada. Co robić w wakacje z dzieckiem na campingu...

bieszczady atrakcje dla dzieci
Adobe Stock
Czas wolny
Bieszczady – atrakcje dla dzieci. Gdzie w Bieszczady z dziećmi i co zwiedzić?
Bieszczady – atrakcje dla dzieci obejmują tu przede wszystkim przyrodę i fantastyczne widoki, ale też muzea, parki ze zwierzętami i atrakcje sportowe. Do wyboru jest cała masa ciekawych miejsc. Podpowiadamy, co robić z dziećmi w Bieszczadach.

Planując odwiedzenie bieszczadzkich atrakcji dla dzieci trzeba będzie dokonać wyboru, bo nie sposób podczas jednego wyjazdu zobaczyć je wszystkie! To, co możemy podpowiedzieć, to taki ich dobór, aby pokazać dzieciakom różne oblicza Bieszczad . Niech pobyt w parkach linowych, na basenach i w muzeach nie przysłoni wam tego, co w Bieszczadach najpiękniejsze – przyrody! Dlatego nasza rada brzmi: wybierzcie przeróżne atrakcje dla dzieci, a ułatwi wam to nasz spis, w którym przypisaliśmy je do różnych kategorii, ale też opisujemy popularne atrakcje w znanych miejscach. To mogą być wasze najbardziej udane wakacje z dziećmi w Polsce ! Uwaga! W związku z epidemią koronawirusa przed wyprawą do wybranej atrakcji warto zadzwonić i dowiedzieć się, czy i na jakich warunkach funkcjonuje! Spis treści: Bieszczady – szlaki dla dzieci Polańczyk i Solina – atrakcje dla dzieci Tarnica z dzieckiem Połonina Wetlińska z dzieckiem Atrakcje przyrodnicze w Bieszczadach Bieszczady – sportowe atrakcje dla dzieci Bieszczady – atrakcje dla dzieci – muzea i zabytki Bieszczady – szlaki dla dzieci Poniżej nasze propozycje łatwych wycieczek bieszczadzkimi szlakami. Pamiętajcie, że kolor szlaku nie oznacza stopnia trudności tak, jak ma to miejsce w przypadku tras narciarskich. Dlatego nie zniechęcajcie się, gdy zobaczycie szlak np. czerwony. O trudności decyduje w Bieszczadach długość trasy, gdyż nie ma tu bardzo stromych podejść i ścieżek nad przepaścią. Poza sprawdzonymi trasami, które tu proponujemy, możecie śmiało wybierać szlaki i planować wycieczki samodzielnie, kierując się czasami przejść , które są podawane w przewodnikach i na znakach turystycznych. Trzeba jedynie pamiętać, że są to czasy orientacyjne podane dla przeciętnej osoby dorosłej. Pokonanie tej samej drogi z małym dzieckiem może wam...

gdzie nad morze z dzieckiem
Adobe Stock
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Gdzie nad morze z dzieckiem, aby uniknąć tłumów, hałasu i wysokich cen? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców planujących wakacje i ceniących spokój. Podpowiadamy, jakie nadbałtyckie miejscowości są najlepsze dla rodzin z dziećmi i jakie atrakcje nad morzem wybrać. Gdzie najmłodsi nie będą się nudzić, nawet gdy nie dopisze pogoda, a rodzice odpoczną od codziennego zgiełku?

Planujesz  wakacje z dziećmi w Polsce ? Zastanawiasz się, gdzie pojechać nad polskie morze z dzieckiem, ale nie masz pomysłu? Wakacje nad Bałtykiem to świetny pomysł pod warunkiem, że wybierzesz miejscowość, w której maluch będzie czuł się naprawdę dobrze. Wczasy nad morzem z niemowlakiem lub kilkulatkiem to nie to samo co szalone wakacje z grupką bezdzietnych, lubiących się bawić przyjaciół.  Dziecko, zwłaszcza małe, ma inne potrzeby i co innego jest dla niego atrakcją. Podpowiadamy, gdzie wybrać się nad morze z dzieckiem, aby wypoczynek był bezpieczny i udany. Podajemy listę ciekawych miejsc nad morzem dla dzieci . Znajdziecie na niej topowe miejscowości i liczne atrakcje dla dzieci nad morzem .  Spis treści: Wakacje nad morzem z dzieckiem: na co zwrócić uwagę? Gdzie nad morze z dzieckiem? Świnoujście: najszersza plaża w Polsce Międzywodzie: wakacje bliżej natury Dziwnów: idealny dla niemowlaków  i małych dzieci Trzęsacz: a może tak koleją? Mrzeżyno: coś dla małego marynarza Chłopy: jeśli cenisz sobie ciszę i spokój Darłówko: jedyny taki most w Polsce Wicie: nie tylko morze, ale i jezioro Karwia: z dala od zgiełku Sopot: koniecznie pokaż dziecku molo Wakacje nad morzem z dzieckiem – na co zwrócić uwagę? Gdzie najlepiej nad polskie morze z dzieckiem? Wakacje z dzieckiem nad polskim morzem trzeba rozsądnie zaplanować. Najlepiej wybrać miejsce, które oferuje szereg atrakcji dla dzieci: czysty piasek na plaży (nikt nie lubi wypoczywać wśród wyłażących z kosza śmieci); względny spokój – dudniące dyskoteki, pędzące quady, ścisk na plaży i tłumy na deptaku nie będą atrakcją dla maluszka; lokalizację zapewniającą szybkie dotarcie na plażę; plac zabaw i inne atrakcje dla...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz