Malbork atrakcje
Adobe Stock/ Aleksander
Czas wolny

Malbork – atrakcje dla dzieci

Atrakcje dla dzieci w Malborku obejmują znacznie więcej niż najlepiej zachowana forteca średniowieczna w Europie. Znajdziecie tu wiele miejsc, które często mają bardzo magiczny charakter nawiązujący do lokalnych legend. Przekonajcie się, co warto odwiedzić z dzieckiem w Malborku!

Jeśli uważacie, że historia może być interesująca wyłącznie dla dorosłych, to Malbork pomoże wam odczarować ten fałszywy obraz. Ciekawostki o średniowiecznym życiu rycerzy czy legendy, w których pojawiają się smoki, są prawdziwą atrakcją dla najmłodszych. Średniowieczne budowle i zamek w Malborku zachwycą całą waszą rodzinę swoją unikatową historią!

Atrakcje dla dzieci w Malborku:

  1. Zamek Krzyżacki – wizytówka Malborka
  2. Muzeum Miasta Malborka
  3. Malborskie Centrum Kultury i Edukacji
  4. Park Dinozaurów i Smoków
  5. Smokolandia Park Rozrywki
  6. Sala Zabaw Latawiec
  7. Jumpy Park – park linowy w Malborku
  8. Kąpielisko miejskie
  9. Lodowisko / Rolkowisko

Farma Iluzji – świat dziecięcej wyobraźni - VIDEO

Zamek Krzyżacki – wizytówka Malborka

Zamek krzyżacki Malbork
konradkerker/Adobe Stock

Odwiedzając Malbork z dziećmi, możecie liczyć na wiele atrakcji historycznych, jednak Zamek Krzyżacki jest najważniejszą z nich.

Zamek w Malborku to największy zamek ceglany na świecie i najlepiej zachowana forteca średniowieczna w Europie. Należy do siedmiu cudów Polski, a w 1977 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Do 1457 roku był on siedzibą Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżaków.

Nie jest to nudne muzeum, z którego wyjdziecie po kilkudziesięciu minutach. To potężny obiekt, którego zwiedzanie zajmuje kilka godzin. Zamek można zwiedzać z przewodnikiem lub z zestawem słuchawkowym.

W piątki na zamku organizowane jest nocne zwiedzanie, więc jeśli macie w swojej rodzinie małych odważniaków, to będzie to dobry dzień na odwiedzenie średniowiecznej budowli. Tereny zamkowe po zmroku wyglądają naprawdę zjawiskowo, jednak mogą nieco wystraszyć najmłodszych turystów.

Adres: Starościńska 1, Malbork

Ciekawostka: Najwięcej atrakcji dla dzieci w Malborku czeka na was w lipcu. To właśnie wtedy odbywa się 3-dniowy festiwal średniowieczny, podczas którego całą rodziną przeniesiecie się kilkaset lat wstecz. Zobaczycie widowiskowe oblężenie Malborka i różnego rodzaju imprezy historyczne. Wśród wielu atrakcji możecie liczyć m.in. na pokazowe walki rycerskie czy turnieje konne.

Muzeum Miasta Malborka

muzeum miasta Malbork
Adobe Stock/ vodolej

Rozrywka dla dzieci w Malborku czeka na was także w miejskim muzeum. Powstało ono w 2018 i tu możecie poznać w dość zwięzłej formule zawiłą historię miasta.

Znajdziecie tu przeróżne eksponaty, które sięgają także czasów średniowiecza. Co ciekawe, w tworzenie tego obiektu bardzo zaangażowani są mieszkańcy miasta, którzy przynoszą do niego swoje prywatne przedmioty.

W muzeum przygotowane są nie tylko wystawy, ale także warsztaty i lekcje historii, które są skierowane przede wszystkim do dzieci. 

Adres: ul. Kościuszki 54, Malbork

Malborskie Centrum Kultury i Edukacji

Malborskie Centrum Kultury zapewni wam świetną rozrywkę w każdą pogodę. Na miejscu znajduje się małe planetarium, w którym odbywają się ciekawe pokazy dla dzieci i ich rodziców.

W zależności od sezonu prowadzone są tutaj także przeróżne zajęcia z edukacji artystycznej, warsztaty rzemiosła, muzyczne, krajoznawcze czy lekcje naukowe. Witryna internetowa MCK zawiera wszelkie niezbędne informacje, dzięki którym dowiecie się, co aktualnie jest organizowane.

Adres: Stare Miasto 42, Malbork

Park Dinozaurów i Smoków

atrakcja dla dzieci w Malborku
Adobe Stock/ Patryk Kosmider

Park rozrywki Dinopark to wyjątkowa atrakcja dla rodzin z dziećmi w Malborku. Możecie tu zobaczyć ruchome dinozaury, które machają ogonami, kręcą głowami czy wydają przeróżne dźwięki.

Ścieżka edukacyjna z dinozaurami i smokami ma ponad 1 km. Czekają na niej stwory z różnych okresów prehistorii. Na miejscu odbywają się także pokazy tresury dinozaurów, które organizowane są przez pracowników obiektu.

Gdy prehistoryczne gady znudzą dzieciaki, to na miejscu znajdziecie także plac zabaw, Krainę Zabaw i Mini Zoo.

Adres: Toruńska 61, Malbork

Smokolandia Park Rozrywki

Tam, gdzie jest zamek, tam musi być smok. W Malborku znajdziecie cały park rozrywki poświęcony tym magicznym stworzeniom. Można tu pobawić się na placu zabaw, zagrać w mini golfa czy poskakać na trampolinach. Wszystko pod czujnym okiem smoków.

W sezonie odbywają się tu także różnego rodzaju inscenizacje. 

Adres: ul. Szwedzka, Malbork

Sala Zabaw Latawiec

Omawiając ciekawe miejsca dla dzieci w Malborku, nie możemy pominąć sali zabaw Latawiec. To jedyny taki obiekt, gdzie znajdziecie mnóstwo atrakcji zarówno dla dużych, jak i małych dzieci. Atrakcje są przyjazne dzieciom nawet poniżej 2 roku życia.

W obiekcie pracują wykwalifikowani animatorzy, którzy zapewnią waszym dzieciom masę rozrywki, a wam chwilę odpoczynku.

Adres: Tadeusza Kościuszki 5, Malbork

Jumpy Park – park linowy w Malborku

A czy znajdziecie tu bardziej ekstremalne atrakcje dla dzieci? Malbork ma na swojej mapie także obiekty, które zapewnią wam długie godziny aktywnej i szalonej zabawy.

Jumpy Park to świetnie miejsce dla rodzin z dziećmi, które mają już dość zwiedzania i szukają atrakcji, gdzie mogą po prostu aktywnie spędzić czas.

W parku znajduje się 5 tras o różnym poziomie trudności. Trasa dziecięca dostosowana jest dla najmłodszych do 100 cm wzrostu. Starsze dzieci mogą spróbować swoich sił na trasach Spiderman, Komandos lub Superman. Nad bezpieczeństwem czuwają wykwalifikowani instruktorzy.

Adres: Parkowa, Malbork

Kąpielisko miejskie

rzeka Nogat Malbork
Adobe Stock/ Sergii Mostovyi

Jeśli odwiedzacie Malbork latem, to warto zainteresować się wydarzeniami nad rzeką Nogat. Od czerwca do sierpnia możecie tutaj skorzystać z rowerków wodnych czy kajaków.

Miejsce zachęca także do wspólnych kąpieli z dzieckiem. Ratownicy cały czas znajdują się na obiekcie i dbają o poziom bezpieczeństwa wszystkich osób.

Lodowisko / Rolkowisko

Kolejne świetne miejsce w Malborku, które nie pozwoli wam się nudzić niezależnie od pogody i pory roku. Przy ulicy Adama Mickiewicza 59 czeka na was lodowisko lub rolkowisko – zależnie od pory roku. Zimą możecie tutaj pośmigać na łyżwach, a latem na rolkach.

Adres: Adama Mickiewicza 59, Malbork

Atrakcje pomorskie
Adobe Stock/fot. detailblick-foto
Czas wolny
Najlepsze atrakcje dla dzieci w województwie pomorskim
Poznajcie z nami najciekawsze atrakcje dla dzieci w województwie pomorskim. Znajdziecie tu wiele miejsc, gdzie czeka na was świetna zabawa dla całej rodziny.

Jadąc z dziećmi na wakacje, rodzic chce zapewnić im jak najwięcej atrakcji. Takie właśnie możliwości daje Bałtyk – od muzeów do atrakcji rozrywkowych. Z pewnością znajdziecie coś dla siebie. Spis treści: Dolina Charlotty Loopy’s World Centrum Hevelianum Mini Zoo „Zwierzaki Nad Potokiem” Wydział Zabaw Europejskiego Centrum Solidarności Zamek w Malborku Fokarium Morskie skanseny Muzeum Mitologii Słowiańskiej Gdańska karuzela Dolina Charlotty Dolina Charlotty jest świetnym miejscem dla rodzin z dziećmi. Oddalona jest od morza o 10 km i znajduje się tam wiele ciekawych atrakcji. Nie lada zaskoczeniem będzie dla waszych dzieci Wodne Zoo Safari i zwykłe Zoo, w którym zobaczycie: Zebry, Wielbłądy, Osły, Żubry, Lamy. Przeżyciem dla waszych dzieci będzie również Fokarium, w którym obejrzycie treningi fok oraz ich karmienie. Młodsze dzieci ucieszy fakt, że na miejscu będą mogły pobawić się na placu zabaw. Adres: Strzelinko 14, 76-200 Słupsk Loopy’s World Centrum rozrywki Loopy’s World ma aż 3000 metrów kwadratowych powierzchni. Na miejscu znajdziecie trampoliny, zjeżdżalnie oraz ścianki wspinaczkowe. Ponadto jest tam największa w Polsce konstrukcja ruchowa z labiryntami. Jeśli chcielibyście wejść na jakąś atrakcję wraz z dzieckiem, to dostępna jest rodzinna zjeżdżalnia, na której na czterech równoległych torach możecie zjeżdżać wszyscy razem. Dzięki wielkości placu zabaw, spokojnie możecie wejść tam z dzieckiem. Adres: aleja Grunwaldzka 229, 80-266 Gdańsk Centrum Hevelianum Hevelianum to nowoczesne centrum nauki. Możecie tu podziwiać panoramę Gdańska i zobaczyć multimedialne wystawy. Wasze dzieci dowiedzą się więcej z dziedziny chemii, matematyki, biologii oraz fizyki. Całość obiektu mieści się...

Atrakcje opolskie
Adobe Stock/fot. Kzenon
Czas wolny
Atrakcje dla dzieci w województwie opolskim
Atrakcje dla dzieci w województwie opolskim są zróżnicowane. Opole i okolice mają w swojej ofercie wiele muzeów, sal zabaw, czy zabytków na świeżym powietrzu. Ten region świetnie sprawdzi się nie tylko na wakacyjny wyjazd, ale również weekendowy.

Jeśli chcecie uniknąć nudy na wakacjach, to wasz kalendarz atrakcji powinien być obszernie zapełniony. Zapoznajcie się z wybranymi atrakcjami dla dzieci w województwie opolskim. Spis treści: Jurapark Krasiejów Rosenau Zaginione Miasto Chata Zagadek Opolskie Zoo Papugarnia w Opolu Gród rycerski Zamek w Mosznej Zamek Piastów Muzeum Polskiej Piosenki Muzeum Wsi Opolskiej Fabryka Robotów Park Miniatur Olszowa Pumptrack Paczków Park linowy „Kanyon” Stumilowy Lasek Kubusia Puchatka Studio Kids Nysa Jurapark Krasiejów Jurapark Krasiejów jest jednym z największych parków dinozaurów w całej Europie. Jest też najciekawszą atrakcją wśród dzieci w województwie opolskim. Mieści się w miejscowości Krasiejów. Do dziś prowadzi się tu wykopaliska, które obejrzeć można w Pawilonie Paleontologicznym. Całą rodziną możecie pobawić się w wynajdowanie prehistorycznych stworzeń. Dodatkowo znajdziecie tu również około 250 modeli dinozaurów. Są one ukazane w naturalnej wielkości. Jeśli znudzi się wam ta forma zwiedzania, Jurapark dysponuje takimi atrakcjami, jak: Park ewolucji, który w ofercie zwiedzania ma 3 etapy, podczas których dowiecie się co nieco o kosmosie oraz przeniesiecie się wehikułem czasu w niepowtarzalną podróż. Na miejscu dostępnych jest też wiele ciekawych wystaw. Prehistoryczne oceanarium, dzięki któremu przenieść się możecie w podwodny świat gadów. Kino 5D, w którym doznacie zmysłów typu ruch, dźwięk, dotyk oraz zapach. Pawilon Paleontologiczny, o którym wcześniej wspominaliśmy. Tunel Czasu, który mierzy 300 metrów. Udać się można w nim w podróż nawet miliard lat wstecz, aż od Wielkiego Wybuchu, do etapów powstawania Ziemi. Oraz Park Rozrywki, Plac Zabaw i Chata Świętego Mikołaja. Adres: ul. 1 Maja 10,...

Mikołajki atrakcje
Adobe Stock/ Katarzyna
Czas wolny
Mikołajki – atrakcje dla dzieci
Na Pojezierzu Mazurskim znajdziecie wiele miejsc do wspólnej zabawy, które nie pozwolą wam się nudzić w miejscowości Mikołajki. Atrakcje dla dzieci obejmują tutaj nie tylko sporty wodne, które są domyślną opcją podczas wyjazdu na Mazury, lecz także mniej oczywiste atrakcje turystyczne, które pozwolą dzieciom w przystępny sposób poznać historię okolicy czy wyszaleć się, gdy za oknem pada deszcz.

Mikołajki są dość małą miejscowością, dlatego nasze zestawienie najlepszych miejsc dla dzieci, poszerzyliśmy także o okoliczne miejscowości. Mamy nadzieję, że nasz mini przewodnik ułatwi wam planowanie rodzinnych wakacji. Atrakcje dla dzieci w Mikołajkach i okolicach : Wioska Żeglarska Jezioro Śniardwy – wizytówka Mikołajek Jeziora Mikołajskie i Łuknajno Wieża Widokowa na Śniardwy Muzeum Reformacji Polskiej Ulica Michała Kajki Kościół Ewangelicko-Augsburski p.w. Świętej Trójcy Zamek krzyżacki w Rynie Promenada w Mikołajkach Park Wodny Tropikana Klub jeździecki Stajnia Całoroczne lodowisko i tor saneczkowy Park linowy Mikołajki Galindia w okolicach Mikołajek Stadnina koni "Klonek" Wioska Żeglarska Na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, tuż przed samym brzegiem Jeziora Mikołajskiego. Jest to nowoczesny port żeglarski , na którym możecie nie tylko zacumować swoją łódź. W Wiosce Żeglarskiej znajdziecie bazę sportów wodnych , m.in. narty, flyboard czy wakeboard, restauracje, piaszczystą plażę czy strefę chilloutu. Latem dość często odbywają się tu pokazy kulinarne i koncerty muzyczn e. Zainteresowani mogą także wyprawiać w Wiosce Żeglarskiej imprezy okolicznościowe. Dla najmłodszych przygotowany został mini plac zabaw (Kącik Zabawy) oraz Domek na Plaży. Adres : Kowalska 3, 11-730 Mikołajki Jezioro Śniardwy – wizytówka Mikołajek Największe polskie jezioro Śniardwy ma powierzchnię 113,8 km². Bezkresny obraz wody jest niejedyną atrakcją, która na was tutaj czeka. Cały ekosystem jest bardzo unikatowy. Na tafli jeziora możecie podziwiać 8 wysp. To miejsce jest także największym europejskim lęgowiskiem łabędzia niemego . Z Mikołajek na jezioro Śniardwy można dostać się...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj