Atrakcje Giżycko
Adobe Stock/fot. Robert Kneschke
Czas wolny

Atrakcje dla dzieci w Giżycku i okolicach

Atrakcje dla dzieci w Giżycku są bardzo różnorodne: od parku wodnego, po park linowy. Będąc na Mazurach, koniecznie odwiedźcie to miasto i jego okolice, gdyż nie brakuje tam dobrej rozrywki.

Planując wakacje z dziećmi, pewnie nie raz sprawdzaliście, co można ciekawego robić w danym miejscu. Tak właśnie jest w Giżycku, które kryje wiele nieodkrytych jeszcze przez was zakątków. 

Spis treści:

 1. Zoo Safari
 2. Twierdza Boyen
 3. Rezerwat żubrów
 4. Park Wodny Wilkasy
 5. Park Linowy Wiewióra
 6. Wake Park
 7. Escape room
 8. Muzeum Indian
 9. Most Obrotowy
 10. Zamek Krzyżacki
 11. Plaża miejska
 12. Port Ekomarina

Jak przygotować się na egzotyczną podróż z dzieckiem? [WIDEO]

Zoo Safari

Atrakcją dla dzieci w Zoo Safari będzie z pewnością przejażdżka samochodem między dzikimi zwierzętami. Dla mniejszych dzieci dostępne są foteliki samochodowe. Zobaczycie na miejscu aż 24 gatunki zwierząt. W tym miejscu przenieść się można w afrykańskie strony safari. Zoo czynne jest przez cały rok.

Adres: Okrągłe 10, 11-510 Okrągłe

Twierdza Boyen

Twierdza Boyen
Adobe Stock/fot. Janusz Lipiński

Twierdza Boyen jest punktem obowiązkowym zwiedzania Giżycka z dziećmi. Można ją zwiedzać po udostępnionych oraz wyznaczonych szlakach. Są 3 szlaki, z których pierwszy trwa 1 godzinę, drugi 1,5 godziny, a trzeci 2 godziny zwiedzania. Na mniejsze dzieci należy uważać, ponieważ jest tam wiele stromych skał, na które mogą się wdrapywać. Trzeba być zatem ostrożnym.

Możliwe jest zwiedzanie twierdzy z przewodnikiem. Podczas zwiedzania zaglądać możecie do budynków, w których mieszkali żołnierze. Na miejscu zobaczycie z pewnością również muzeum malarstwa oraz rzeźby.

Adres: ul. Turystyczna 1, 11-500 Giżycko

Rezerwat żubrów

Rezerwat żubrów Wolisko
Adobe Stock/fot. Rafa

W Puszczy Boreckiej żyje aż 80 żubrów. Na platformie widokowej oglądać możecie je podczas karmienia. Dzieci są wtedy w bezpiecznej odległości oraz w bezpiecznym miejscu od zwierząt. Na miejscu możliwe jest zwiedzanie z przewodnikiem zagrody z żubrami. Rezerwat żubrów znajduje się 30 km od Giżycka.

Adres: Wolisko

Park Wodny Wilkasy

Park Wodny Wilkasy oddalony jest od Giżycka o kilka kilometrów. Na miejscu znajduje się basen, ale i nie tylko. Do dyspozycji odwiedzających jest również ścianka wspinaczkowa, kręgielnia oraz bilard. Dla dzieci atrakcją będzie z pewnością wyspa z jacuzzi, basen z ogromną zjeżdżalnią oraz sztuczną rzeką. Jest tam również płytki basen, w którym maluchy mogą uczyć się pływać z rodzicami.

Adres: ul. Olsztyńska 29A, 11-500 Wilkasy

Park Linowy Wiewióra

Park Linowy Wiewióra znajduje się obok Twierdzy Boyen. Park oferuje kilka tras, z których korzystać mogą starsze oraz młodsze dzieci. Najmłodszy uczestnik może mieć nawet 3 lata. Na trasie maluchów nie trzeba być zabezpieczonym, ponieważ trasa jest owinięta siatkami, a jedną z przeszkód jest basen z kulkami, który dzieciaki uwielbiają. Natomiast starszaki mają przygotowany tor przeszkód o średnim poziomie trudności z tyrolkami.

Adres: ul. Turystyczna, 11-500 Giżycko

Wake Park

Wake Park to miejsce o nauki pływania na desce dla starszych dzieci i ich rodziców. Wbrew pozorom dzieci chętnie uczą się tej nowej zdolności. Bez problemu dadzą sobie radę. Na miejscu są wykwalifikowani instruktorzy, którzy pomogą stawiać pierwsze kroki w wakeboardingu.

Adres: ul. Moniuszki, 11-500 Giżycko

Escape room

Jeśli szukacie wrażeń, to escape room Pokój Zagadek w Giżycku będzie idealnym do tego miejscem. Celem tego pokoju jest wydostanie się całą rodziną, rozwiązując zagadki. Na wykonanie zadania macie 60 minut. Możecie wybrać pokój w stylu Wyspy Skarbów lub Krainy Czarów. Przekonajcie się sami, czy uda wam się upuścić Pokój Zagadek.

Adres: plac Dworcowy 1, 11-500 Giżycko

Muzeum Indian

Mało które dziecko nie lubi zabawy w Indian, a pojechanie do miejsca na wzór indiański, będzie niesamowitym przeżyciem dla waszego malucha. Taki obiekt znajdziecie w Muzeum Indian 10 minut jazdy samochodem od Giżycka.

Muzeum to posiada dwie części – model Wioski Indiańskiej oraz Muzeum Indian Ameryki Północnej. Dowiecie się tam między innymi, co jedli Indianie oraz w czym mieszkali. Zwiedzający mają możliwość skorzystać ze strzelnicy, strzelić z wiatrówki i łuku oraz rzucić włócznią. Dodatkowo na miejscu możecie spróbować swoich sił w wyrobie mydła oraz pieczeniu chleba.

Adres: Spytkowo 48, 11-500 Giżycko

Most Obrotowy

Most obrotowy Giżycko
Adobe Stock/fot. Grzegorz Lenkiewicz

W sezonie letnim Most Obrotowy przyciąga turystów. Znajduje się on nad kanałem Łuczańskim i ma aż 130 lat. Łączy miasto z Twierdzą Boyen. Most ten otwiera się w bok, a nie tak jak typowy most do góry. Taki proces trwa kilka minut, a otwiera się on kilka razy w ciągu dnia, więc jest spora szansa, że zdążycie z dzieckiem na cały pokaz. Cały most obsługuje jedna osoba.

Zamek Krzyżacki

Zamek Krzyżacki Giżycko
Adobe Stock/fot. Janusz Lipiński

Zamek Krzyżacki w Giżycku znajduje się przy Moście Obrotowym oraz nad kanałem Łuczańskim. Historia tego zamku wiąże się wojennymi bitwami. Po tych wydarzeniach został przebudowany i stał się dworem myśliwskim. Po II wojnie światowej zamek został opustoszały, więc został wyremontowany. Obecnie w zamku funkcjonuje hotel, więc możecie go obejrzeć z zewnątrz, przy okazji robiąc sobie przystanek podczas zwiedzania.

Adres: ul. Stanisława Moniuszki 1, 11-500 Giżycko

Plaża miejska

Plaża Giżycko
Adobe Stock/fot. gkjohn

Jeśli macie ochotę odpocząć, to koniecznie odwiedźcie plażę miejską w Giżycku nad jeziorem Niegocin. Na miejscu znajdziecie boisko do siatkówki, a plaża sama w sobie jest duża i szeroka, więc wasze dzieci będą miały miejsce na wybieganie się. Dodatkowo możecie wypożyczyć sprzęt wodny, więc starsze dzieci mogą poszaleć. Przy plaży znajduje się jedno z najdłuższych wiszących molo, którego długość sięga aż 400 metrów.

Port Ekomarina

Z portu Ekomarina można wyruszyć w rejs po jeziorze Niegocin. Dzieci do 3 lat płyną za darmo. Jest jednym z najbardziej obleganych portów. Znajduje się tu molo oraz kładka, na której możecie podziwiać jezioro oraz żaglówki. Ponieważ Giżycko jest stolicą Krainy Jezior, to będąc w tej miejscowości, warto z dzieckiem przebyć wycieczkę drogą wodną.

Adres: ul. Dąbrowskiego 14, 11-500 Giżycko

Atrakcje Mielno
Adobe Stock/fot. LIGHTFIELD STUDIOS
Czas wolny
Atrakcje dla dzieci w Mielnie
Atrakcji dla dzieci w Mielnie jest wiele. Podczas urlopu w tym mieście możecie całą rodziną zaplanować sobie naprawdę ciekawy czas. Spędzenie wakacji we wspólnym gronie z pewnością was do siebie zbliży.

Wyjazd na wakacje z dziećmi zawsze stawia jedno pytanie: jak ciekawie spędzić z nimi czas? Poniższe atrakcje dadzą szansę spędzić go aktywnie oraz edukacyjnie. Spis treści: Piernikowy Dom do Góry Nogami Park Linowy Tukan Escape room Ścieżki edukacyjne Family Park Ogród botaniczny Promenada Przyjaźni Rejs po jeziorze Jamno Grodzisko Słowiańskie Plaża w Mielnie Pomniki w Mielnie Piernikowy Dom do Góry Nogami W Mielnie znajdziecie Piernikowy Dom do Góry Nogami. Przed domkiem stoi Baba Jaga, która pilnuje swojej własności. Dzieci na żywo będą mogły ją zobaczyć i zrobić sobie zdjęcie. Wielkim zaskoczeniem dla młodszych dzieci z pewnością będzie dom z piernika. A dodatkowo to, że stoi on do góry nogami, wprawi wasze dziecko w zachwyt. Dom ten znajduje się niedaleko plaży. Adres: ul. Kościuszki, 76-032 Mielno Park Linowy Tukan W Parku Linowym Tukan czeka was aż 7 tras o różnym stopniu trudności. Nawet młodsze dzieci nie będą miały problemu ją przejść. Park ten mieści się 250 m od morza wśród drzew. Uczestników parku linowego pilnuje kadra pracownicza. Przed rozpoczęciem przejścia całej trasy każdy uczestnik bierze udział w obowiązkowym szkoleniu. Są nimi zjazd tyrolski, spacer po linie oraz skok indiański. Adres: ul. Chmielna 4, 76-032 Mielno Escape room W Escape roomie Monster House czeka was wiele zagadek do rozwiązania całą rodziną. Z pokoju zagadek należy wydostać się w 60 minut. Wskazówki oraz przedmioty do wydostania się znajdziecie w danym pokoju. Taka atrakcja stawia na pracę zespołową. Oprócz wcześniej wspomnianego escape roomu Monster House, znajdziecie w Mielnie również escpae room Czacha oraz Out of The Box Escape Room. Adres: ul. Słoneczna 1, 76-032 Mielno Ścieżki edukacyjne Jedną z ciekawszych ścieżek edukacyjnych jest...

Atrakcje opolskie
Adobe Stock/fot. Kzenon
Czas wolny
Atrakcje dla dzieci w województwie opolskim
Atrakcje dla dzieci w województwie opolskim są zróżnicowane. Opole i okolice mają w swojej ofercie wiele muzeów, sal zabaw, czy zabytków na świeżym powietrzu. Ten region świetnie sprawdzi się nie tylko na wakacyjny wyjazd, ale również weekendowy.

Jeśli chcecie uniknąć nudy na wakacjach, to wasz kalendarz atrakcji powinien być obszernie zapełniony. Zapoznajcie się z wybranymi atrakcjami dla dzieci w województwie opolskim. Spis treści: Jurapark Krasiejów Rosenau Zaginione Miasto Chata Zagadek Opolskie Zoo Papugarnia w Opolu Gród rycerski Zamek w Mosznej Zamek Piastów Muzeum Polskiej Piosenki Muzeum Wsi Opolskiej Fabryka Robotów Park Miniatur Olszowa Pumptrack Paczków Park linowy „Kanyon” Stumilowy Lasek Kubusia Puchatka Studio Kids Nysa Jurapark Krasiejów Jurapark Krasiejów jest jednym z największych parków dinozaurów w całej Europie. Jest też najciekawszą atrakcją wśród dzieci w województwie opolskim. Mieści się w miejscowości Krasiejów. Do dziś prowadzi się tu wykopaliska, które obejrzeć można w Pawilonie Paleontologicznym. Całą rodziną możecie pobawić się w wynajdowanie prehistorycznych stworzeń. Dodatkowo znajdziecie tu również około 250 modeli dinozaurów. Są one ukazane w naturalnej wielkości. Jeśli znudzi się wam ta forma zwiedzania, Jurapark dysponuje takimi atrakcjami, jak: Park ewolucji, który w ofercie zwiedzania ma 3 etapy, podczas których dowiecie się co nieco o kosmosie oraz przeniesiecie się wehikułem czasu w niepowtarzalną podróż. Na miejscu dostępnych jest też wiele ciekawych wystaw. Prehistoryczne oceanarium, dzięki któremu przenieść się możecie w podwodny świat gadów. Kino 5D, w którym doznacie zmysłów typu ruch, dźwięk, dotyk oraz zapach. Pawilon Paleontologiczny, o którym wcześniej wspominaliśmy. Tunel Czasu, który mierzy 300 metrów. Udać się można w nim w podróż nawet miliard lat wstecz, aż od Wielkiego Wybuchu, do etapów powstawania Ziemi. Oraz Park Rozrywki, Plac Zabaw i Chata Świętego Mikołaja. Adres: ul. 1 Maja 10,...

Atrakcje Międzyzdroje
Adobe Stock/fot. travnikovstudio
Czas wolny
Międzyzdroje – atrakcje dla dzieci
Atrakcje dla dzieci w Międzyzdrojach są odpowiednie dla pociech w każdym wieku. Znajdziecie tutaj wiele miejsc, w których najmłodsi mogą liczyć na dobrą zabawę.

Miasto to ma w swojej ofercie nie tylko plażę i molo, ale również przeróżne parki oraz muzea. Koniecznie zajrzyjcie tu w sezonie letnim, gdy wszystko budzi się do życia. Spis treści: Oceanarium Planetarium Park Miniatur Muzeum Figur Woskowych Aleja gwiazd Kawcza Góra Molo Bunkier V3 Jezioro Turkusowe Woliński Park Narodowy Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego Zagroda Pokazowa Żubrów Oceanarium Oceanarium jest z pewnością miejscem przyjaznym dzieciom. Wystawa podzielona jest na cztery działy tematyczne, które każda z nich opisana jest bardzo dokładnie. Najpopularniejszą wystawą cieszy się „Sala Gigantów Oceanu”. W oceanarium mieszkają: Płaszczki, Węgorze, Piranie, Mureny, Skrzydlice pstre, Błazenki, Rekiny itp. Miejsce to jest poniekąd miejscem edukacyjnym, gdyż czytając opisy wymienionych stworzeń, dowiecie się dużo na temat ich naturalnego środowiska do życia. Dodatkowo możecie zrobić sobie zdjęcie z rekinem w tle. Niesamowitym przeżyciem będzie dla dzieci przejście 16-metrowym tunelem, który wypełniony jest rybami. Ponadto jest tu touch pool, dzięki któremu dotknąć można żywych ryb. Adres: ul. Bohaterów Warszawy 16B, 72-500 Międzyzdroje Planetarium W Planetarium na 7-metrowej kopule zobaczyć możecie położenie gwiazd oraz filmy, które ukazują otaczający was wszechświat. Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Do wyboru będziecie mieli kilka seansów: „Mikrokosmos”, „Lodowe krainy”, „Tajemnica Gwiazdy Betlejemskiej”, „Cuda Wszechświata”, „Poznaj Granice Układu Słonecznego”, „Dwa szkiełka”. Ponadto dowiecie się, jak powstał kosmos oraz poznacie historię powstawania teleskopu....

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj