Atrakcje Łeba
Adobe Stock/fot. drubig-photo
Czas wolny

Atrakcje dla dzieci w Łebie i okolicach

Atrakcje dla dzieci w Łebie nadadzą się dla mniejszych, jak i dla większych pociech. Miejscowość ta to nie tylko plaże i miejsce na piesze wycieczki, ale również dużo ciekawych rozrywek rodzinnych. Na odwiedzenie wszystkich warto zarezerwować sobie parę dni lub odwiedzić to miasto w czasie wakacji.

Łeba to miasto, która ma dostęp do morza oraz rzek, dlatego możecie spędzać czas nie tylko na plaży. Choć wodne atrakcje są opcją domyślną, to nie zabraknie wam także innych miejsc na aktywny wypoczynek.

Spis treści:

 1. Park Dinozaurów w Łebie
 2. Labirynt Łeba Park
 3. Illuzeum
 4. Muzeum Motyli
 5. Power Park
 6. Piernikowy Dom
 7. Dmuchany Park Rozrywki – Funlandia
 8. Wystawa klocków Lego
 9. Discovery Park
 10. Słowiński Park Narodowy
 11. Dolphin House
 12. Sea Park
 13. Tarzan Park
 14. Muzeum Wsi Słowiańskiej w Klukach

Jak wybrać fotelik dla noworodka do auta? - film

Park Dinozaurów w Łebie

Park dinozaurów Łeba
Adobe Stock/fot. troyka

Park Dinozaurów w Łebie ma aż 20 hektarów powierzchni. Poza dinozaurami znajdziecie tu:

 • Kino 7D,
 • Małpi gaj,
 • Koło młyńskie,
 • Labirynt magicznych luster,
 • Zamek strachu,
 • Pole do gry w mini golfa.

Ponadto znajdują się tu ścieżki, gdzie po drodze spotkacie naturalnej wielkości dinozaury. Dzieci odwiedzić mogą również wioskę indiańską, w której będą mogli strzelać z łuku. Dodatkowo wypożyczycie tu sprzęt wodny lub wózki Flinstonów. Młodsze dzieci z pewnością ucieszą się z placu zabaw oraz sceny, na której codziennie występuje grupa artystyczna. Wisienką na torcie będzie mini zoo, gdzie mieszkają kozy, krowy, lamy itp.

Adres: ul. Kolonijna 24, 84-360 Nowęcin

Labirynt Łeba Park

Przejście labiryntu wcale nie jest takie proste. Będziecie mieli okazję zobaczyć, jak wasze dzieci radzą sobie z rozwiązywaniem problemów. Może okazać się, że przejście przez was labiryntu jest zbyt trudne, więc dostaniecie również mapkę. Trzeba ją zakupić przed wejściem na obiekt. Możecie przejść go całą rodziną, a jeśli idziecie z małymi dziećmi, to jest możliwość wejścia do labiryntu z własnym wózkiem lub z drewnianym wózkiem dostępnym na miejscu. Dzieci do lat 4 wchodzą za darmo.

Adres: ul. Wspólna, 84-360 Łeba

Illuzeum

Illuzeum jest interaktywną wystawą, dzięki której dzieci uczą się poprzez zabawę. Na miejscu zobaczycie aż 100 eksponatów, które odpowiadają za świat fizyki i optyki. Na wejściu znajduje się smok, który pilnuje bramy wejścia. Atrakcją dla dzieci okazać się może wystawa optycznych zabawek z XIX wieku. Miejsce to posiada wiele rebusów, zagadek, gier oraz objaśnień odnośnie zjawisk iluzji.

Adres: ul. Tadeusza Kościuszki 67, 84-360 Łeba

Muzeum Motyli

W Muzeum Motyli w Łebie znajdziecie około 4000 motyli i owadów z całego świata. Dzieci zachwycą się z pewnością motylami Attacus Atlas, które są większe niż ich głowa. Do każdego okazu dołączony jest krótki opis, dzięki któremu dowiecie się więcej o danych motylach. Ponadto znajdziecie tu również wystawę owadów, które żyją na terenie Polski oraz chrabąszcze i tarantule. Na koniec zwiedzania odwiedzający mogą wziąć udział w interaktywnym quizie.

Adres: ul. Wojska Polskiego 5A, 84-360 Łeba

Power Park

Power Park jest przeznaczony dla rodzin, które lubią aktywnie spędzać czas. Znajdziecie tu quady, gokarty, a nawet park linowy, po którym dzieci w każdym wieku będą mogły przejść. Mniejsze dzieci zachwycone będą dużym placem zabaw oraz basenem z kulkami.

Atrakcje na miejscu są płatne, więc należy wybrać te, które was zainteresują. Ponadto na dzieci czeka strzelnica oraz paintball, na którym mogą się wyszaleć. Wymienione atrakcje będą ciekawe nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych, by mogli poczuć się jak dzieci, bawiąc się cały dzień.

Adres: ul. Nadmorska 27, 84-360 Łeba

Piernikowy Dom

Piernikowy Dom jest bardzo popularny w Łebie. Stoi on do góry nogami. Zwiedzanie domu zaczniecie od wejścia do sypialni na samej górze, natomiast po schodach dociera się do kuchni oraz salonu. Dla dzieci niesamowitym przeżyciem będzie stanie w domu „do góry nogami”. Zaskoczeniem będzie zobaczenie przytwierdzonych do blatu sprzętów kuchennych. 

Adres: ul. Brzozowa 12, 84-360 Łeba

Dmuchany Park Rozrywki – Funlandia

Funlandia to park rozrywki, w którym spędzicie rodzinnie czas nawet cały dzień. Na miejscu znajdują się dmuchańce z zadaszeniem, więc deszcz wam niestraszny. Znajdziecie tu również tor przeszkód, który trzeba pokonać, mając po drodze ścianki wspinaczkowe, wąskie tunele oraz zjeżdżalnie. Dla dzieci poniżej 3 lat czeka osobny plac dmuchany oraz basen z kulkami. Na rodziców czeka tu strefa odpoczynku z leżakami.

Adres: ul. Tysiąclecia 10, 84-360 Łeba

Wystawa klocków Lego

Na miejscu na dzieci czeka wiele zabawy. Mogą tu sterować samochodzikami z klocków, wziąć udział w zapasach klockowych oraz mogą też sami coś ułożyć z klocków. Zobaczycie tu wiele znanych budynków oraz bohaterów filmów. Zarezerwujcie sobie około dwóch godzin na zwiedzanie całej wystawy. Jeśli waszym dzieciom znudzi się układanie klocków, to na miejscu mogą się przejechać karuzelą lub popływać na pontonie.

Adres: ul. Leśna 3, 84-360 Łeba

Muzeum Bursztynu

W Muzeum Bursztynu zobaczycie aż 1500 eksponatów, które mieszczą się w 4 salach. Poznacie tu historię kształtowania oraz powstawania bursztynu sprzed 40 miliona lat. Niektóre nawet mają zatopione w swoim wnętrzu owady. Jest to odpowiednie miejsce na spędzenie spokojnego popołudnia całą rodziną.

Adres: ul. Nadmorska 3B, 84-360 Łeba

Discovery Park

W Discovery Parku znajdziecie atrakcje rozrywkowe dla całej rodziny. Wspólnie pobawić się możecie w samochodzikach na specjalnym torze lub jeżdżąc po torach. Ponadto dla dzieci przeznaczony jest plac zabaw z karuzelami oraz salon gier. Dla starszych dzieci oraz rodziców czeka Eurobungee, na którym robić możecie niesamowite akrobacje. By tego było mało, skorzystać możecie również z wioski stylizowanej na świat Dzikiego Zachodu. Dzieci w każdym wieku znajdą tu atrakcja dla siebie. Na maluchów czeka cyrk, w którym będą mogły usiąść na łabędziu, koniu lub słoniu. Jest to oczywiście karuzela, w której możecie wraz z dzieckiem się przejechać. Ponadto znajdziecie tu jeszcze wiele innych atrakcji, a jakich to przekonajcie się sami, odwiedzając to miejsce.

Adres: ul. Leśna 3, 84-360 Łeba

Słowiński Park Narodowy

Słowiński Park Narodowy
Adobe Stock/fot. ukasz

Park ten możecie odwiedzić całą rodziną o dowolnej porze roku. Jednakże od maja do września wstęp jest płatny. Na miejscu zobaczycie jezioro Łebsko oraz jezioro Gardno. Największą atrakcją w parku są ruchome wydmy, które mają około 500 hektarów powierzchni. Wydmy te przemieszczają się nawet do 10 metrów rocznie. Spotkacie tu również:

 • Dziki,
 • Sarny,
 • Jelenie,
 • Daniele,
 • Łosie,
 • Ptaki wodne i błotne,
 • Orły bieliki,
 • Kormorany czarne.

Na miejscu chodzić możecie po szlakach turystycznych, które w całości wynoszą około 140 km.

Adres: ul. Bohaterów Warszawy 1A, 76-214 Smołdzino

Dolphin House

Zobaczycie tu przede wszystkim ryby drapieżne z oceanów, mórz oraz rzek z całego świata. Przed przyjazdem na miejsce, warto dowiedzieć się, kiedy spotkać będziecie mogli kapitanów statków lub płetwonurków. Jest to świetna okazja na porozmawianie z osobami, które znają te wody od podszewki. Ponadto czekają tu na was podwodne filmy i zdjęcia z głębin. Dodatkowo będziecie mieli okazję wziąć udział w pokazach, w których dowiecie się wiele od przedstawicieli świata nauki.

Adres: ul. Tadeusza Kościuszki 95A, 84-360 Łeba

Sea Park

W Sea Parku znajdziecie fokarium, w którym mieszkają foki pospolite oraz szare. Ponadto spotkacie tam również uchatki kalifornijskie oraz kotiki. Codziennie wy i wasze dzieci będziecie mieli możliwość obejrzenia treningu oraz karmienia fok przez pracowników fokarium. Ze względu na to, że miejsce odwiedza sporo odwiedzających, to pokazy karmienia fok odbywają się kilka razy dziennie.

Znajdziecie tu również okręt podwodny, który daje możliwość oglądania podwodnego świata. Ponadto znajdziecie tu salę z seansami filmowymi w kinie 5D. Dzieci do lat 4 wchodzą tu za złotówkę.

Adres: ul. Foki 1, 84-352 Sarbsk

Tarzan Park

Tarzan Park jest parkiem linowym, gdzie całą rodziną aktywnie spędzicie czas. Na miejscu czeka was aż 5 tras, która każda ma inny poziom trudności. Dla najmłodszych odwiedzających dedykowane są najłatwiejsze trasy. Dorośli oraz starsze dzieci mogą próbować swoich sił na trasach trudniejszych. Po drodze do mety czeka was wiele przeszkód. Przyszykujcie się na aktywne spędzenie popołudnia.

Adres: ul. Turystyczna, 84-360 Łeba

Muzeum Wsi Słowiańskiej w Klukach

Muzeum Wsi Słowiańskiej
Adobe Stock/fot. robnaw

W Muzeum Wsi Słowiańskiej w Klukach znajdziecie skansen. Zobaczycie tu zabudowę zagrodową, która była charakterystyczna dla budownictwa słowińskiego. Ponadto znajdują się tu również narzędzia oraz przedmioty codziennego użytku i eksponaty, które prezentowały sztukę słowiańską. Miejsce to będzie dobrym wyborem na spokojny, rodzinny spacer.

Adres: Kluki 27, 76-214 Kluki

Atrakcje dla dzieci w Karpaczu
Jolanta/Adobe Stock
Czas wolny
Karpacz – atrakcje dla dzieci na pogodę i niepogodę
Atrakcje dla dzieci w Karpaczu nie pozwolą wam się nudzić nawet w najbardziej ulewną pogodę! W tym mieście znajdziecie wiele ciekawych miejsc dla najmłodszych, gdzie czeka na nich masa zabawy.

W naszym zestawieniu przedstawiamy atrakcje dla dzieci w Karpaczu zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Mamy nadzieję, że nasz mini przewodnik urozmaici wasz rodzinny wyjazd, a miejsca, które odwiedzicie, zapewnią wam masę endorfin. Najlepsze atrakcje dla dzieci w Karpaczu: Muzea przyjazne dzieciom w Karpaczu Miejskie Muzeum Zabawek Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z klocków LEGO Muzeum Konsol Gier Video Muzeum Sentymentów Multimedialne Muzeum Karkonoszy   Miejsca i parki rozrywki dla dzieci w każdym wieku Park Bajek Karkonoskie tajemnice – interaktywna wystawa historii Karkonoszy Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska Całoroczny Park Linowy Tarzan Western City w polskich górach Aquapark Sandra i Park Wodny Tropikana Całoroczne lodowisko w Karpaczu Całoroczna stacja narciarska Winterpol Tor saneczkowy Kolorowa Najlepsze atrakcje turystyczne dla dzieci – Karpacz Karkonoski Park Narodowy Kolejka turystyczna Karpacz Express Kościół Wang Muzea przyjazne dzieciom w Karpaczu Miejskie Muzeum Zabawek Muzeum Zabawek to wyjątkowe miejsce, w którym nawet dorośli mogą wrócić pamięcią do swoich wspomnień z dzieciństwa. W tej karkonoskiej atrakcji dla dzieci odnajdziecie przekrój zabawek sięgających nawet XVIII-wieku . Nie są to jednak zabawki pochodzące wyłącznie z polskich zbiorów. Zobaczycie kolekcję lalek z najdalszych zakątków świata, w tym m.in. z Australii, Meksyku czy Japonii. Ulubionym punktem najmłodszych w tym miejscu jest bajkowa scenografia Kazimierza Wiśniaka , która tchnęła „życie” w zbiory lalek. Możecie na niej całą rodziną podziwiać zabawki, które uczą się czy spacerują. Mamy małych mężczyzn zapewniamy, że lalki nie są jedynymi...

Atrakcje Władysławowo
Adobe Stock/fot. travnikovstudio
Czas wolny
Atrakcje dla dzieci we Władysławowie
Jeśli jadąc nad morze, nie chcecie spędzać całych dni na plaży, to atrakcje dla dzieci we Władysławowie pomogą wam na zaplanowanie wolnego czasu. W sezonie to miejsce pęka w szwach, więc zachęcamy również do odwiedzenia miejscowości poza sezonem.

Władysławowo jest popularnym rodzinnym miejscem urlopowym. Nic więc dziwnego, że postanowiliście się do niego wybrać. Zapoznajcie się z atrakcjami dla dzieci, które przygotowaliśmy. Spis treści: Motylarnia Władysławowo Port Ocean Park Muzeum Iluzji Lunapark Sowiński Aleja Gwiazd Sportu Labirynt w polu kukurydzy Port we Władysławowie Hallerówka Dom do góry nogami Chłapowo Motylarnia Władysławowo Port W Porcie we Władysławowie odwiedzić można Motylarnię, w której mieszka kilkadziesiąt gatunków motyli. Latają one swobodnie po pomieszczeniu. Możecie przyjrzeć się im bardziej, gdy usiądą na ubraniach, liściach czy włosach. Dzieci dowiedzą się więcej o znikających motylach, które są mistrzami kamuflażu. Dopełnieniem zwiedzania jest przewodnik, który zna się na motylach jak mało kto i odpowie na wszystkie wasze pytania. Motylarnia dostępna jest dla odwiedzających od czerwca do sierpnia. Adres: ul. Hryniewieckiego 2, 84-120 Władysławowo Ocean Park Będąc we Władysławowie, nie zapomnijcie odwiedzić Ocean Parku. Możecie spotkać tu wiele gatunków, takich jak pingwiny, rekiny, wieloryby, kraby itp. Ssaki oraz ryby wykonane są w skali 1:1. Dla dzieci niesamowitym przeżyciem będzie obserwowanie płetwala błękitnego, który tryska wodą. Dodatkowo podczas interaktywnego show będą miały możliwość porozmawiania z nim, co wprawi wasze dziecko w osłupienie. Oprócz przeróżnych rzeźb czekają na was akwaria z kolorowymi rybkami, wioska rybacka oraz ryby rzeźbione w drewnie. Ocean Park posiada również plac zabaw, a na nim trampoliny, basen z kulkami, zjeżdżalnie czy dmuchane zamki. Ponadto istnieje możliwość jeżdżenia na kucyku. Z pewnością trzeba zarezerwować na tę atrakcję parę godzin, a nawet całe popołudnie. Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo do Ocean Parku. Adres: ul. Żwirowa...

Atrakcje pomorskie
Adobe Stock/fot. detailblick-foto
Czas wolny
Najlepsze atrakcje dla dzieci w województwie pomorskim
Poznajcie z nami najciekawsze atrakcje dla dzieci w województwie pomorskim. Znajdziecie tu wiele miejsc, gdzie czeka na was świetna zabawa dla całej rodziny.

Jadąc z dziećmi na wakacje, rodzic chce zapewnić im jak najwięcej atrakcji. Takie właśnie możliwości daje Bałtyk – od muzeów do atrakcji rozrywkowych. Z pewnością znajdziecie coś dla siebie. Spis treści: Dolina Charlotty Loopy’s World Centrum Hevelianum Mini Zoo „Zwierzaki Nad Potokiem” Wydział Zabaw Europejskiego Centrum Solidarności Zamek w Malborku Fokarium Morskie skanseny Muzeum Mitologii Słowiańskiej Gdańska karuzela Dolina Charlotty Dolina Charlotty jest świetnym miejscem dla rodzin z dziećmi. Oddalona jest od morza o 10 km i znajduje się tam wiele ciekawych atrakcji. Nie lada zaskoczeniem będzie dla waszych dzieci Wodne Zoo Safari i zwykłe Zoo, w którym zobaczycie: Zebry, Wielbłądy, Osły, Żubry, Lamy. Przeżyciem dla waszych dzieci będzie również Fokarium, w którym obejrzycie treningi fok oraz ich karmienie. Młodsze dzieci ucieszy fakt, że na miejscu będą mogły pobawić się na placu zabaw. Adres: Strzelinko 14, 76-200 Słupsk Loopy’s World Centrum rozrywki Loopy’s World ma aż 3000 metrów kwadratowych powierzchni. Na miejscu znajdziecie trampoliny, zjeżdżalnie oraz ścianki wspinaczkowe. Ponadto jest tam największa w Polsce konstrukcja ruchowa z labiryntami. Jeśli chcielibyście wejść na jakąś atrakcję wraz z dzieckiem, to dostępna jest rodzinna zjeżdżalnia, na której na czterech równoległych torach możecie zjeżdżać wszyscy razem. Dzięki wielkości placu zabaw, spokojnie możecie wejść tam z dzieckiem. Adres: aleja Grunwaldzka 229, 80-266 Gdańsk Centrum Hevelianum Hevelianum to nowoczesne centrum nauki. Możecie tu podziwiać panoramę Gdańska i zobaczyć multimedialne wystawy. Wasze dzieci dowiedzą się więcej z dziedziny chemii, matematyki, biologii oraz fizyki. Całość obiektu mieści się...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz