Atrakcje Łódź
Adobe Stock/fot. Olena Bloshchynska
Czas wolny

Atrakcje dla dzieci w Łodzi i okolicy

Atrakcje dla dzieci w Łodzi zapewnią rozrywkę zarówno starszym, jak i młodszym dzieciom. Miasto ma w swojej ofercie wiele Parków Krajobrazowych, parków rozrywki czy miejsc historycznych.

W Łodzi nie tylko znajdziecie wyżej wymienione propozycje, ale również przeróżne warsztaty oraz miejsca edukacyjne. Warto przed wybraniem się do miasta, zapoznać się z aktualnymi atrakcjami dla dzieci.

Spis treści:

 1. Planetarium EC1
 2. Palmiarnia
 3. Ogród Botaniczny i Zoologiczny
 4. Mandoria Miasto Przygód
 5. Aquapark Fala
 6. Ulica Żywiołów
 7. Manufaktura
 8. Bajkowa Łódź
 9. Dinopark Kołacinek
 10. Safari w Borysewie

Jak wybrać fotelik dla noworodka do auta? - film

Planetarium EC1

Planetarium EC1 Łódź
Adobe Stock/fot. Karnakhall

Planetarium to jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Znajdujący się tam ekran ma aż 14 metrów średnicy i posiada rozdzielczość 8 k. Jest tam aż 110 miejsc siedzących z fotelami do samodzielnego ustawienia, tak, jak nam pasuje.

Planetarium składa się z 3 dydaktycznych ścieżek, a są to:

 • Rozwój wiedzy i cywilizacji – poznać tu możecie rzeczywistość poprzez dotyk, doświadczenia oraz zabawę. Dodatkowo zapoznacie się zasadami przyrody oraz prawami nauki.
 • Przetwarzanie energii – współczesne symulatory, gry komputerowe, eksponaty historyczne. Możecie tu poznać wciąż używane technologie produkcji prądu. Ponadto dla dzieci nie lada atrakcją będzie oglądanie multimedialnych elementów wystawy.
 • Mikroświat – makroświat – pokazane jest tu to, co niewidoczne jest dla oka. Zobaczycie tu np. motyla przez mikroskop elektronowy.

Minimalny wiek dziecka do oglądania pokazów na wcześniej wspomnianym ekranie sferycznym to 5 lat. Natomiast sam wstęp do planetarium nie posiada ograniczeń wiekowych. Starsze dzieci zrozumieją więcej z wystaw, jednakże warto przyjechać tu z całą rodziną, nawet z najmniejszymi zwiedzającymi.

Adres: ul. Targowa 1/3, 90-022 Łódź

Palmiarnia

W Palmiarni znaleźć możecie 3 różniące się od siebie klimatem pawilony oraz ogrody dydaktyczne. W pierwszej strefie znajdują się rośliny ze strefy równikowej i podrównikowej. W drugiej roślinność pustynna. Natomiast w trzeciej są rośliny twardolistne. Na miejscu znajduje się aż 4300 sztuk roślin i kilka gatunków zwierząt. Palmiarnia wpisała się w krajobraz parku Źródliska. Znaleźć możecie również rośliny, które zagrożone są wyginięciem. Miejsce to jest idealne na rodziny spacer.

Adres: aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 61, 90-329 Łódź

Ogród Botaniczny i Zoologiczny

Punktem obowiązkowym na mapie Łodzi jest Ogród Botaniczny i Zoologiczny. Na zwiedzanie go trzeba zarezerwować sobie cały dzień, ponieważ jego powierzchnia oraz ilość zwierząt jest ogromna. Na terenie obiektu znajdują się specjalne wózki do wożenia dzieci. Dodatkowo jest tu Orientarium, które ma odpowiadać wrocławskiemu Afrykarium. Ogród Botaniczny jest miejscem, gdzie pokazać można dziecku podczas spaceru gatunki drzew oraz kwiatów. Udział wziąć możecie również w kreatywnych warsztatach oraz pokazach.

Adres: ul. Krzemieniecka 36/38, 94-303 Łódź

Mandoria Miasto Przygód

Mandoria Miasto Przygód jest całorocznym parkiem rozrywki wzorowanym na renesansowe miasto handlowe. Zwiedzający mają się tu czuć jak w prawdziwym mieście sprzed wieków. Na miejscu znajdują się roller coastery, karuzele oraz pływające na wodzie łódki. A każda wystylizowana jest zgodnie z tematem parku.

Kolejnymi atrakcjami dla dzieci i nie tylko będą z pewnością:

 • Latarnia Leonarda, czyli unoszące się nad ziemią rowerki,
 • Kolejka górska Mekant,
 • Dwupoziomowa karuzela wenecka Karawana,
 • Skarbiec, czyli gabinet luster,
 • Wirujący Galeon.

Ten park rozrywki znajduje się parę minut od centrum Łodzi, więc nie trzeba poświęcać wiele czasu na dojazd. Ponieważ atrakcji jest tak wiele, warto zarezerwować sobie parę godzin na spędzenie tam czasu całą rodziną.

Adres: Miasto Mody 2, 95-030 Rzgów

Aquapark Fala

Pójście do Aquaparku jest najlepszą opcją atrakcji dla dzieci podczas deszczowego dnia. Znajdują się tam most linowy, zjeżdżalnia wodna Kamikadze, sauna fińska i parowa czy tężnia solna. Atrakcji na miejscu jest wiele. To właśnie tu przed wejściem znajduje się rzeźba pingwina Pik-Poka. Dla mniejszych dzieci dostępne są brodziki ze zjeżdżalniami z ozonowaną wodą. Dzieci do lat 3 wchodzą na basen za darmo. Dzieci oraz rodzice znajdą tu coś dla siebie.

Adres: aleja Unii Lubelskiej 4, 94-208 Łódź

Ulica Żywiołów

Ulicę Żywiołów często odwiedzają całe rodziny. Znajdziecie tu ekspozycję, która podzielona jest na 5 tematów związanych z żywiołami. Do zabawy i nauki zapraszają:

 • Areo,
 • Energiczny,
 • Ogi,
 • Wodzia,
 • Ziemek.

Wystawa ta skierowana jest do dzieci w przedziale wiekowym od 3 do 10 lat. Ponadto jest też druga wystawa, która podzielona jest na 3 części. Pierwsza to „Pasaż Nauki i Wyobraźni”, która przeznaczona jest dla grup zorganizowanych. Druga jest poświęcona iluzjom optycznym oraz zagadkom. Natomiast trzecia to „Zaułek Tajemnic”, gdzie przez 30 minut musicie odnaleźć drogę do wyjścia dzięki matematycznym umiejętnościom.

Adres: ul. Targowa 1/3, 90-022 Łódź

Manufaktura

Manufaktura Łódź
Adobe Stock/fot. Dariusz

Manufaktura, mimo że jest miejscem przemysłowym, to nie zabraknie tu atrakcji dla dzieci. Dla najmłodszych dostępne są fontanny, karuzele oraz sezonowe atrakcje, takie jak siatkówka na plaży. W sezonie odbywają się tu różne pokazy oraz jarmarki, w których możecie brać udział bezpłatnie. Ponadto znajdują się tam place zabaw, teatry oraz muzea tematyczne. Zarezerwujcie sobie parę godzin na te atrakcje.

Adres: ul. Drewnowska 58, 91-002 Łódź

Bajkowa Łódź

Będąc w Łodzi z dziećmi, warto przejść szlakiem Łodzi Bajkowej. Odnaleźć możecie bowiem dziesięć pomników, które przedstawiają bohaterów z bajek. Na ulicy Piotrowskiej spotkacie pierwszy powstały pomnik przedstawiający Misia Uszatka. Natomiast przy Muzeum Kinematografii zobaczycie koty Bonifacego oraz Filemona.

Ponadto przy wejściu do aquqparku Fala stoi pingwinek Pik-Pok. Więcej nie zdradzamy, byście sami przekonali się, co was czeka. Wymienione postacie z bajek pamiętają raczej dorośli, lecz dla dzieci też będzie to nie lada atrakcja, ponieważ które dziecko nie lubi bajek? Trasa jest dosyć daleka, więc nastawić się trzeba na długi popołudniowy spacer wraz z rodziną.

Dinopark Kołacinek

Każde dziecko, odwiedzając Dinopark w Kołacinku, jest zachwycone. Spotkać mogą tam rzeźby jaszczurów lub kącik paleontologa, a w nim własnoręcznie wykopać skamielinę. A te wszystkie atrakcje dostępne są po podążaniu wyznaczonymi ścieżkami. Dla młodszych dzieci czeka tu plac zabaw, na którym znajduje się statek piracki. Ponadto dzieci mogą obejrzeć film dotyczący życia dinozaurów oraz prehistorii.

Adres: Kołacinek 21, 95-061 Dmosin

Safari w Borysewie

Borysew powinni odwiedzić wszyscy miłośnicy zwierząt. Na miejscu znajduje się safari. Na powierzchni 22 hektarów zwierzęta chodzą swobodnie. Jest ich aż 300, a są to np.:

 • surykatki,
 • lwy,
 • tygrysy,
 • mandryle,
 • bawoły,
 • alpaki,
 • wielbłądy i wiele innych.

Dla najmłodszych gości dostępne jest tu mini zoo, gdzie pogłaskać mogą świnki wietnamskie czy kucyki. Ponadto mogą wziąć udział w zajęciach edukacyjnych oraz czeka tu na nich plac zabaw. Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo.

Adres: Borysew 25, 99-200 Poddębice

Atrakcje Mielno
Adobe Stock/fot. LIGHTFIELD STUDIOS
Czas wolny
Atrakcje dla dzieci w Mielnie
Atrakcji dla dzieci w Mielnie jest wiele. Podczas urlopu w tym mieście możecie całą rodziną zaplanować sobie naprawdę ciekawy czas. Spędzenie wakacji we wspólnym gronie z pewnością was do siebie zbliży.

Wyjazd na wakacje z dziećmi zawsze stawia jedno pytanie: jak ciekawie spędzić z nimi czas? Poniższe atrakcje dadzą szansę spędzić go aktywnie oraz edukacyjnie. Spis treści: Piernikowy Dom do Góry Nogami Park Linowy Tukan Escape room Ścieżki edukacyjne Family Park Ogród botaniczny Promenada Przyjaźni Rejs po jeziorze Jamno Grodzisko Słowiańskie Plaża w Mielnie Pomniki w Mielnie Piernikowy Dom do Góry Nogami W Mielnie znajdziecie Piernikowy Dom do Góry Nogami. Przed domkiem stoi Baba Jaga, która pilnuje swojej własności. Dzieci na żywo będą mogły ją zobaczyć i zrobić sobie zdjęcie. Wielkim zaskoczeniem dla młodszych dzieci z pewnością będzie dom z piernika. A dodatkowo to, że stoi on do góry nogami, wprawi wasze dziecko w zachwyt. Dom ten znajduje się niedaleko plaży. Adres: ul. Kościuszki, 76-032 Mielno Park Linowy Tukan W Parku Linowym Tukan czeka was aż 7 tras o różnym stopniu trudności. Nawet młodsze dzieci nie będą miały problemu ją przejść. Park ten mieści się 250 m od morza wśród drzew. Uczestników parku linowego pilnuje kadra pracownicza. Przed rozpoczęciem przejścia całej trasy każdy uczestnik bierze udział w obowiązkowym szkoleniu. Są nimi zjazd tyrolski, spacer po linie oraz skok indiański. Adres: ul. Chmielna 4, 76-032 Mielno Escape room W Escape roomie Monster House czeka was wiele zagadek do rozwiązania całą rodziną. Z pokoju zagadek należy wydostać się w 60 minut. Wskazówki oraz przedmioty do wydostania się znajdziecie w danym pokoju. Taka atrakcja stawia na pracę zespołową. Oprócz wcześniej wspomnianego escape roomu Monster House, znajdziecie w Mielnie również escpae room Czacha oraz Out of The Box Escape Room. Adres: ul. Słoneczna 1, 76-032 Mielno Ścieżki edukacyjne Jedną z ciekawszych ścieżek edukacyjnych jest...

co robić w wakacje z dzieckiem
Adobe Stock
Czas wolny
Co robić w wakacje z dzieckiem: sprawdzone pomysły na udany wypoczynek
Jeśli dobrze zaplanujesz, co robić w wakacje z dzieckiem, będziesz mieć pewność, że atrakcyjnie spędzicie czas. Dobrze dobrane aktywności i atrakcje zapewnią wam wszystkim psychiczny i fizyczny wypoczynek.

Wielu rodziców, i to niezależnie od tego, czy wypoczywają w atrakcyjnym miejscu, czy we własnym domu, zastanawia się, co robić w wakacje z dzieckiem. Śpieszymy z pomocą i podpowiadamy, jak wypełnić dziecku (i sobie czas) podczas wakacji. Mamy pomysły na atrakcje w plenerze i w domu, na wsi i w mieście, nad morzem i w górach. Nic tylko czerpać pełnymi garściami! Co robić w wakacje z dzieckiem: za płotem ośrodka trochę kultury i przyrody mały odkrywca parki rozrywki 16 prostych (ale najlepszych!) przyjemności Co robić w wakacje z dzieckiem – wyjdźcie z czterech ścian Jeżeli wybraliście pobyt w wypasionym hotelu lub fajnym pensjonacie, część czasu wasze dziecko spędzi na zabawach na placu zabaw, być może w dziecięcym basenie . Jednak nie warto ograniczać się do siedzenia na terenie ośrodka, ale od czasu do czasu wytknąć z niego nos. To samo dotyczy rodzin, które spędzą wakacje we własnym domu czy na działce. Obiecujemy – każde wyjście z czterech ścian czy za płot to okazja do zobaczenia i przeżycia przygody! Zleje was deszcz na spacerze, zobaczycie wiewiórkę na drzewie, na niebie pojawi się tęcza – to wszystko jest dla dziecka atrakcją! Pamiętaj, że do 30 września 2022 r. możesz wykorzystać bon turystyczny . Wakacje z dzieckiem, kulturą i przyrodą Przed wyjazdem sprawdźcie, co jest ciekawego w okolicy i jakie imprezy będą odbywać się w regionie, do jakiego jedziecie. I nie chodzi nam o kolejne place zabaw i baseny , ale o ciekawe przyrodniczo miejsca, fajne muzea, zabytki, wystawy czy folklorystyczne imprezy. Dzieci są ciekawe świata i naprawdę warto im pokazywać ten świat z różnych stron . Wypad na zwiedzanie, do skansenu czy na jarmark miejscowego rękodzieła można zaplanować na dzień z gorszą pogodą, gdy siedzenie np. na plaży odpada. Co robić w wakacje z dzieckiem na campingu...

wiersze dla mamy i taty
adobe stock
Święta i uroczystości
Wiersze dla mamy i taty na wiele okazji!
Wiersze dla mamy i taty mogą być wzruszającym pomysłem na dedykację, którą można dołączyć do kwiatów czy prezentu. Wybór wierszy to także piękny sposób na wyrażenie uczuć do ukochanych rodziców z okazji ich święta. Jeśli szukasz wierszy dla mamy i taty, sprawdź, co przygotowała dla Ciebie nasza redakcja!

Wiersze dla mamy i taty można wręczać z wielu okazji, nie tylko z okazji Dnia Mamy czy Taty, lecz także z okazji urodzin czy imienin. Propozycje, które dla Was wybrałyśmy, są także dobrym pomysłem na treść własnoręcznie wykonanej laurki. Wiersze dla mamy i taty, wybrane przez naszą redakcję, mogą być też z powodzeniem wyrecytowane w przedszkolu z okazji świętowania Dnia Mamy czy Taty . Zapoznaj się z poniższymi propozycjami i wybierz coś dla siebie! Wiersze idealnie sprawdzą się też jako życzenia dla mamy lub dla taty. Będzie to bardzo oryginalna forma, która z pewnością miło zaskoczy rodziców.  Spis treści : 1. To rodzice za rękę przez ten szeroki świat... 2. Za wczoraj, za dziś... 3. Kochani Rodzice!... 4.Najlepiej jest u mamy... 5. Moja mama — czarodziejka... 6. Moja mama jest jak wiosna... 7. Drogi Ojcze... 8. Tato dziękuję za wszystkie chwile... 9. Tata, Tatuś, mój Tatulek... *** To rodzice za rękę przez szeroki ten świat prowadzili nas. Byli blisko by pomóc, dobrą radę nam dać w niespokojny czas. Za lata dzieciństwa, opiekę, co dnia za trud wychowania, co mądrość nam da. dziś Wasze dzieci pragną podziękować Wam *** Za wczoraj, za dziś... Z każdym serca uderzeniem I z każdym z niego płynącym życzeniem, Za wszystkie dla mnie trudy i starania Składam dzisiaj podziękowania! Kochany tato, kochana mamo... dziękuję Wam, Za życie, które daliście mi... Za wszystkie radosne chwile dziękuję Wam, Niech pozostaną w pamięci nam! *** Kochani Rodzice! Dziś wielką wdzięczność czuję, I z serca Wam dziękuję, Za dane mi życie i wychowanie, Za Wasze o mnie starania. Za trud, za pracę, za poświęcenie, Noce nieprzespane i Wasze zmęczenie. Za wszystko z serca dziękuję i serdecznie całuję! *** Najlepiej jest u mamy, to...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz