Atrakcje Mielno
Adobe Stock/fot. LIGHTFIELD STUDIOS
Czas wolny

Atrakcje dla dzieci w Mielnie

Atrakcji dla dzieci w Mielnie jest wiele. Podczas urlopu w tym mieście możecie całą rodziną zaplanować sobie naprawdę ciekawy czas. Spędzenie wakacji we wspólnym gronie z pewnością was do siebie zbliży.

Wyjazd na wakacje z dziećmi zawsze stawia jedno pytanie: jak ciekawie spędzić z nimi czas? Poniższe atrakcje dadzą szansę spędzić go aktywnie oraz edukacyjnie.

Spis treści:

 1. Piernikowy Dom do Góry Nogami
 2. Park Linowy Tukan
 3. Escape room
 4. Ścieżki edukacyjne
 5. Family Park
 6. Ogród botaniczny
 7. Promenada Przyjaźni
 8. Rejs po jeziorze Jamno
 9. Grodzisko Słowiańskie
 10. Plaża w Mielnie
 11. Pomniki w Mielnie

Jak wybrać fotelik dla noworodka do auta? - film

Piernikowy Dom do Góry Nogami

W Mielnie znajdziecie Piernikowy Dom do Góry Nogami. Przed domkiem stoi Baba Jaga, która pilnuje swojej własności. Dzieci na żywo będą mogły ją zobaczyć i zrobić sobie zdjęcie. Wielkim zaskoczeniem dla młodszych dzieci z pewnością będzie dom z piernika. A dodatkowo to, że stoi on do góry nogami, wprawi wasze dziecko w zachwyt. Dom ten znajduje się niedaleko plaży.

Adres: ul. Kościuszki, 76-032 Mielno

Park Linowy Tukan

W Parku Linowym Tukan czeka was aż 7 tras o różnym stopniu trudności. Nawet młodsze dzieci nie będą miały problemu ją przejść. Park ten mieści się 250 m od morza wśród drzew. Uczestników parku linowego pilnuje kadra pracownicza. Przed rozpoczęciem przejścia całej trasy każdy uczestnik bierze udział w obowiązkowym szkoleniu. Są nimi zjazd tyrolski, spacer po linie oraz skok indiański.

Adres: ul. Chmielna 4, 76-032 Mielno

Escape room

W Escape roomie Monster House czeka was wiele zagadek do rozwiązania całą rodziną. Z pokoju zagadek należy wydostać się w 60 minut. Wskazówki oraz przedmioty do wydostania się znajdziecie w danym pokoju. Taka atrakcja stawia na pracę zespołową. Oprócz wcześniej wspomnianego escape roomu Monster House, znajdziecie w Mielnie również escpae room Czacha oraz Out of The Box Escape Room.

Adres: ul. Słoneczna 1, 76-032 Mielno

Ścieżki edukacyjne

Jedną z ciekawszych ścieżek edukacyjnych jest Leśna Pętla Przygód i Tajemnic. Prowadzi ona przez charakterystyczne wydmy oraz grodziska i bunkry. Podczas spaceru mija się kładkę łączącą dwa grodziska, figury szyszek oraz taras widokowy. Ścieżka ta łączy miejscowości Chłopy, Mielenko oraz Mielno. Inną ścieżką jest ścieżka nad jeziorem Jamno. Jest to park z punktem widokowym, ze ścieżkami z tablicami informacyjnymi. Dostarczą one waszemu dziecko informacji na temat rozkładania się poszczególnych typów odpadów. Dodatkowo z punktu widokowego oglądać możecie panoramę morza.

Adres: ul. 1 Maja 2, 76-032 Mielno (Leśna Pętla Przygód i Tajemnic), ul. Ogrodowa 11, 76-032 Mielno (Ścieżka edukacyjna nad jeziorem Jamno)

Family Park

Wesołe miasteczko Family Park w Mielnie oferuje dzieciom ogromną zabawę. Ma ponad 12 atrakcji dla najmłodszych oraz ich rodziców i opiekunów. Wasza pociecha wybierać może spośród helikopterów, samolotów, karuzeli zwierzątkowej oraz pociągu safari.

Adres: ul. Bolesława Chrobrego 24, 76-032 Mielno

Ogród botaniczny

Ogród botaniczny w Mielnie ma powierzchnię 2 ha. Znajduje się tu wiele krzewów, drzew oraz kwiatów. Ponadto obserwować możecie oczko wodne i szklarnię. Po ogrodzie macie możliwość przechadzać się ścieżkami spacerowymi oraz trasami widokowymi. Z pewnością możecie tu wypocząć lub zaplanować sobie spacer po ogrodzie botanicznym.

Adres: Niegoszcz 25A, 76-032 Niegoszcz

Promenada Przyjaźni

Promenada Przyjaźni
Adobe Stock/fot. Dariusz

Przechadzając się Promenadą Przyjaźni, możecie odpocząć od wcześniejszego zwiedzania i odetchnąć na parę chwil. Przez całość bulwaru ciągną się ławeczki, na których możecie odpocząć. Promenada ma aż 3 km i łączy ze sobą Mielno z Unieściem. Po drodze podziwiać możecie statki oraz morze. Znajdują się tam również tablice informujące o atrakcjach w Mielnie.

Rejs po jeziorze Jamno

Jezioro Jamno
Adobe Stock/fot. Andrey Shevchenko

Rejsy po jeziorze Jamno umożliwia statek „Mila”, jacht „Pionier” oraz tramwaj wodny „Koszałek”. Możecie poczuć tu żeglarski klimat. Rejs statkiem trwa średnio 45 minut, a tramwajem wodnym około 20 minut. Jest to alternatywa zwiedzenia Mielna z innej perspektywy.

Grodzisko Słowiańskie

Grodzisko słowiańskie odtworzone jest na wzór tego, które było w IX wieku. Odbywają się tu pokazy walki broni, degustacje jedzenia oraz napoi spożywanych w czasach istnienia wcześniejszego grodziska słowiańskiego, oraz warsztaty rzemieślnicze. Grodzisko zamieszkiwane było kiedyś przed ludność słowiańską. Posłuchacie tu o życiu dawnych Słowian oraz poznacie ich historię.

Adres: ul. Kościelna, 76-032 Mielno

Plaża w Mielnie

Plaża Mielno
Adobe Stock/fot. slimman

Plaża w Mielnie powinna być miejscem obowiązkowym na planie zwiedzania z dziećmi. Na miejscu możecie wypożyczyć leżak oraz sprzęt do sportów wodnych. Możecie spędzić tu cały dzień z dzieckiem, jednocześnie się nie nudząc. Dzień na plaży może być odskocznią od codziennego zwiedzania, by choć na chwilę odpocząć, a przy okazji dziecko na pewno nie będzie się nudzić.

Pomniki w Mielnie

W Mielnie znajduje się wiele pomników. Warto z dziećmi odwiedzić pomnik morsa, który zlokalizowany jest przy plaży przy głównym zejściu. Następnym pomnikiem jest pomnik jelenia przy Urzędzie Gminy. Jest on symbolem Mielna. Kolejny w kolejce jest pomnik lotników, znajdujący się przy wejściu na plażę. Dedykowany jest pilotom wojskowym oraz przedstawia część ogona samolotu.

hotel przyjazny rodzinie
Adobe Stock
Czas wolny
Szukasz hotelu na wakacje? Te miejsca są idealne dla rodzin. Dzieciaki będą zachwycone!
Jeśli planować wypoczynek, to tylko w hotelu przyjaznym dzieciom i rodzinie. Konkurs na najlepsze hotele pozwala wyłonić najbardziej przyjazne obiekty – bezpieczne i z licznymi atrakcjami. Mamy kilku faworytów!

O ile prościej zaplanować wypoczynek z dziećmi, jeśli zna się polecane, bezpieczne i przyjazne hotele w atrakcyjnych okolicach. Pewność co do wysokiego standardu oraz udogodnień dla rodzin jest bezcenna, bo każdy hotel jest audytowany, czyli sprawdzany przez Kapitułę. Dzięki akcji „Hotel Przyjazny Rodzinie” rodzice poznają najlepsze miejsca na wakacje. To jedyny w Polsce system certyfikacji najlepszych obiektów hotelowych, który działa od 2008 roku. Hotel Przyjazny Rodzinie: edycja 2019/2021 W tym sezonie Kapituła po raz 12. ocenia i wybiera m.in. najlepszy hotel miejski dla rodziny oraz najlepszy pensjonat i hotel na wypoczynek i wakacje dla rodziny. Specjalne wyróżnienie otrzyma obiekt najwyżej oceniony przez internautów i gości hotelowych. Jurorzy wezmą pod uwagę przede wszystkim bezpieczeństwo i rozrywki, jakie hotele oferują najmłodszym. To tylko niektóre z obiektów, które biorą udział w konkursie – ale my już wiemy, że warto je odwiedzić! Hotel Aqua Sopot To hotel położony w zacisznym miejscu, dlatego świetnie nadaje się dla rodzin, które szukają spokoju, ale chciałyby też mieć łatwy dostęp do największych atrakcji w okolicy. A jest z czego korzystać! Piękna, piaszczysta plaża znajduje się zaledwie 250 m od hotelu, a sopocki Aquapark zapewni masę atrakcji w deszczową pogodę (goście Hotelu Aqua Sopot uprawnieni są do specjalnych zniżek). Hotel zadbał o to, by rodzice nie musieli martwić się o wakacyjny ekwipunek dla swoich pociech – wybierając się na plażę, skorzystać można ze specjalnych zestawów do zabawy na piasku czy parawanów. Warto też wypożyczyć dziecięcy rower czy hulajnogę (bezpłatnie!). Na terenie hotelu znajduje się Sala Zabaw dla najmłodszych oraz zewnętrzy plac rozrywki z bezpośrednim wyjściem z hotelowej restauracji – rodzice mogą zatem spokojnie delektować się...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz