Ciekawe miejsca znajdziecie nie tylko w Szczawnicy, lecz także okolicach. Nasze zestawienie zbudowaliśmy tak, żeby dać wam możliwość ciekawego i różnorodnego spędzania czasu niezależnie od pogody.

Reklama

Spis treści:

  1. Kolej Linowa Palenica
  2. Spływ Dunajcem
  3. Sala zabaw Pieninolandia
  4. Zamek w Niedzicy
  5. Muzeum Pienińskiego Parku Narodowego
  6. Wodospad Zaskalnik
  7. Promenada nad Grajcarkiem
  8. Wąwóz Homole w Jaworkach

Kolej Linowa Palenica

Kolej Linowa Palenica znajduje się w centrum Szczawnicy przy końcowym przystanku spływu Dunajcem. Na górę wjeżdża się czteroosobową kolejką, która dla dzieci będzie niesamowitą atrakcją. Dojeżdżając na szczyt, zobaczyć możecie panoramę na Pieniny, Tatry oraz Szczawnicę. Na szczycie znajdują się dmuchańce oraz zjazdy bobslejami, z czego będą zadowolone zwłaszcza dzieci. Ponadto przygotowany jest tu Szlak Przygody, gdzie spotkać możecie ogromne grzyby, bajkowe zwierzęta, a także owady.

Adres: ul. Główna 7, 34-460 Szczawnica

Spływ Dunajcem

Spływ Dunajcem
Adobe Stock/fot. Tomasz Warszewski

Spływ nad Dunajcem odbywa się tratwą, a nie tradycyjnie kajakiem. Wyprawa taką tratwą będzie niezapomnianym przeżyciem nie tylko dla waszego dziecka, ale i dla ciebie. Taki spływ trwa około dwóch godzin. Poza tratwami do dyspozycji są również dmuchane pontony. Spływ jest spokojny, zatem maluchy też mogą wziąć w nim udział. Trasa ma aż 8 km długości. Spływ Dunajcem możliwy jest od kwietnia do końca października.

Zobacz także

Adres: ul. Kąty 12, 34-443 Sromowce Wyżne

Sala zabaw Pieninolandia

Gdy pogoda będzie deszczowa, wybrać się możecie do Sali Zabaw Pieninolandia. Miejsce to oferuje niedużą salę z wieloma atrakcjami. Dzieci pozwolić sobie mogą na wszystko, ponieważ znajdują się tam baseniki z piłkami, miejsca do wspinania się oraz do skakania. Jest to dobry przystanek podczas zwiedzania, na zaplanowanie dalszej wycieczki.

Adres: ul. Główna 2, 34-460 Szczawnica

Zamek w Niedzicy

Zamek w Niedzicy
Adobe Stock/fot. Magorzata

Zamek w Niedzicy leży pół godziny jazdy samochodem od Szczawnicy. Zwiedzać go możecie z przewodnikiem, który odpowie na każde wasze pytanie. Znajdują się tu izba tortur, izba straży, sala myśliwska oraz eksponaty związane z historią zamku. Dzieci poczują się tu jak bajkowym zamku. Jest tu również ogromna zapora wodna, która ma aż 56 metrów wysokości. Zwiedzicie tu Wozownię, Spichlerz oraz oczywiście sam Zamek.

Adres: ul. Zamkowa 2, 34-441 Niedzica-Zamek

Muzeum Pienińskiego Parku Narodowego

Muzeum Pienińskiego Parku Narodowego położone jest między Szczawnicą a Jaworkami. Muzeum znajduje się w budynku dawnej straży granicznej. Opowiada o przyrodzie Pienin. Prezentuje walory krajobrazowe, przyrodnicze, kulturowe oraz historyczne. Na miejscu funkcjonuje sklep z pamiątkami, w którym nabyć możecie mapy, przewodniki oraz pamiątki. W muzeum zobaczycie makiety przyrodnicze oraz multimedia. Wystawy często są zmieniane, lecz wystawa przyrodnicza jest niezmienna.

Adres: ul. Jagiellońska 107B, 34-450 Krościenko nad Dunajcem

Wodospad Zaskalnik

Wodospad Zaskalnik
Adobe Stock/fot. Mieszko

W gorące dni najlepszą atrakcją będzie ochłoda przy wodospadzie Zaskalnik. Dzieci mogą się tam chlapać, biegać, skakać. Spacer i widoki dookoła pozwalają odpocząć i rozkoszować się widokiem. Wodospad ma aż 5 metrów i otoczony jest drzewami, które dają schronienie przed słońcem.

Adres: Szczawnica, 34-460 Szczawnica

Promenada nad Grajcarkiem

Promenada nad Grajcarkiem
Adobe Stock/fot. PaulSat

Promenada nad Grajcarkiem ma długość prawie 2 km. Możecie wybrać się tu na spacer całą rodziną. Promenada zaczyna się obok wyciągu krzesełkowego na Palenicę. Ścieżka idzie wśród rzeki. Miejsce to cieszy się sporym zainteresowaniem wśród rodziców z małymi dziećmi. Dla rodzin ze starszymi dziećmi jest opcja wypożyczenia rowerów i przejechanie ścieżki, która prowadzi na Słowację.

Adres: Nad Grajcarkiem 51, 34-460 Szczawnica

Wąwóz Homole w Jaworkach

Wąwóz Homole
Adobe Stock/fot. kabat

Warto wybrać się do Wąwozu Homole, gdzie dzieci mogą się wyszaleć i powspinać na kamienie lub przebiegać przez strumień. Trasy nie są długie, więc nawet najmłodsze dzieci dadzą radę. Wąwóz mieści się w miejscowości Jaworek, którym dojechać możecie kilkanaście minut ze Szczawnicy. Przy ładnej pogodzie liczyć możecie na spacer w pięknych okolicznościach przyrody.

Reklama

Adres: Jaworki, 24-460 Jaworki

Reklama
Reklama
Reklama