Atrakcje Władysławowo
Adobe Stock/fot. travnikovstudio
Czas wolny

Atrakcje dla dzieci we Władysławowie

Jeśli jadąc nad morze, nie chcecie spędzać całych dni na plaży, to atrakcje dla dzieci we Władysławowie pomogą wam na zaplanowanie wolnego czasu. W sezonie to miejsce pęka w szwach, więc zachęcamy również do odwiedzenia miejscowości poza sezonem.

Władysławowo jest popularnym rodzinnym miejscem urlopowym. Nic więc dziwnego, że postanowiliście się do niego wybrać. Zapoznajcie się z atrakcjami dla dzieci, które przygotowaliśmy.

Spis treści:

  1. Motylarnia Władysławowo Port
  2. Ocean Park
  3. Muzeum Iluzji
  4. Lunapark Sowiński
  5. Aleja Gwiazd Sportu
  6. Labirynt w polu kukurydzy
  7. Port we Władysławowie
  8. Hallerówka
  9. Dom do góry nogami
  10. Chłapowo

Jak wybrać fotelik dla noworodka do auta? - film

Motylarnia Władysławowo Port

W Porcie we Władysławowie odwiedzić można Motylarnię, w której mieszka kilkadziesiąt gatunków motyli. Latają one swobodnie po pomieszczeniu. Możecie przyjrzeć się im bardziej, gdy usiądą na ubraniach, liściach czy włosach. Dzieci dowiedzą się więcej o znikających motylach, które są mistrzami kamuflażu. Dopełnieniem zwiedzania jest przewodnik, który zna się na motylach jak mało kto i odpowie na wszystkie wasze pytania. Motylarnia dostępna jest dla odwiedzających od czerwca do sierpnia.

Adres: ul. Hryniewieckiego 2, 84-120 Władysławowo

Ocean Park

Będąc we Władysławowie, nie zapomnijcie odwiedzić Ocean Parku. Możecie spotkać tu wiele gatunków, takich jak pingwiny, rekiny, wieloryby, kraby itp. Ssaki oraz ryby wykonane są w skali 1:1. Dla dzieci niesamowitym przeżyciem będzie obserwowanie płetwala błękitnego, który tryska wodą. Dodatkowo podczas interaktywnego show będą miały możliwość porozmawiania z nim, co wprawi wasze dziecko w osłupienie. Oprócz przeróżnych rzeźb czekają na was akwaria z kolorowymi rybkami, wioska rybacka oraz ryby rzeźbione w drewnie. Ocean Park posiada również plac zabaw, a na nim trampoliny, basen z kulkami, zjeżdżalnie czy dmuchane zamki. Ponadto istnieje możliwość jeżdżenia na kucyku. Z pewnością trzeba zarezerwować na tę atrakcję parę godzin, a nawet całe popołudnie. Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo do Ocean Parku.

Adres: ul. Żwirowa 23, 84-120 Władysławowo

Muzeum Iluzji

By przejść do głównej atrakcji muzea luster, trzeba przejść przez gabinet luster. Przechodząc przez gabinet, dochodzimy do wystawy „Magiczny zawrót głowy”. Możecie poznać na niej zasadę działania zoetropu. Dowiecie się też, jak działają prawa matematyki oraz fizyki. Dla dzieci atrakcją będzie odkrycie tajemnic ludzkiego umysłu. Wystawy zmieniają się cyklicznie.

Ponadto dzieci będą na pewno zadowolone z faktu, że wszystkiego mogą dotknąć, ustawić oraz przesunąć, dzięki czemu uczą się poprzez zabawę. Rodzice też będą dobrze się bawić, zwłaszcza że zobaczyć mogą urządzenia oraz zabawki optyczne pochodzące z XIX wieku. To od was zależy, ile czasu spędzicie w muzeum. Przy każdym eksponacie znajdują się tabliczki z objaśnieniem, czemu organizm reaguje tak, a nie inaczej.

Adres: ul. Hallera 19/5, 84-120 Władysławowo

Lunapark Sowiński

Lunapark Sowiński
Adobe Stock/fot. Robson90

Lunapark Sowiński znajduje się w centrum miasta, obok domu rybaka. Znajdziecie tu najwyższą kolejkę górską oraz gokarty, pałac śmiechu i strachu i park linowy. Na powierzchni 4 hektarów możecie pobawić się również na placu zabaw, dmuchańcach oraz trampolinach. Możecie zatrzymać się tu na leniwe popołudnie, gdzie wasze pociechy wybawią się za wsze czasy. Dla młodszych dzieci atrakcją będzie gabinet luster, a dla fanów rywalizacji czeka salon gier, strzelnica oraz loteria fantowa. Ponadto warto wspomnieć, że znajduje się tu również dom do góry nogami, który dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Adres: ul. Hallera 19, 84-120 Władysławowo

Aleja Gwiazd Sportu

Aleja Gwiazd Sportu znajduje się przy Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo. Możecie odwiedzić ją o każdej porze. Jeśli wasze dziecko lubi sport oraz ma ulubionych sportowców, to koniecznie warto tu przyjść. Obok w ośrodku COS możecie pograć w tenisa, piłkę lub skorzystać z pływalni. Co roku Aleja Gwiazd powiększa się o nowe nazwiska gwiazd sportu.

Adres: Aleja Gwiazd Sportu, 84-120 Władysławowo

Labirynt w polu kukurydzy

Labirynt w polu kukurydzy jest świetną rozrywką dla dzieci i dorosłych, którzy lubią tematykę filmów UFO. Jest to atrakcja dla całej rodziny, przy której można z pewnością będziecie się dobrze bawić. Przed wejściem do labiryntu dostaje się mapę z wyznaczonymi punktami. Znajdują się na niej litery, które oznaczają miejsca, gdzie trzeba dotrzeć.

Dodatkowo na dzieci czeka kolejna atrakcja, a mianowicie rower z odwrotnie skrętną kierownicą. Jeśli uda się przejechać trasę na takim rowerze, odzyskuje się pieniądze za bilet.

Labirynt ten najlepiej odwiedzić na przełomie sierpnia, ponieważ wtedy kukurydza bardziej rośnie i nie widać nic przez ściany. Powierzchnia labiryntu ma około 2,5 ha, więc trzeba sobie zarezerwować popołudnie na zabawę w nim. Dzieci mogą samodzielnie próbować w odszukaniu drogi, a w razie niepowodzenia rodzice bez problemu je później odnajdą. Po drodze możecie spotkać naprawdę ciekawe rzeczy, a jakie dowiecie się, wybierając się do labiryntu kukurydzy we Władysławowie.

Adres: ul. Władysławowska 304/105, 84-100 Swarzewo

Port we Władysławowie

Morską atrakcją dla dzieci na pewno będzie Port we Władysławowie. Poza spacerem możecie skorzystać również z rejsu statkiem wycieczkowym.

W Porcie macie okazję także podejrzeć rozładunek kutrów. W sezonie zobaczycie tu statek wikingów. Dodatkowo od maja do października cumują tu żaglowce oraz jachty sportowe co będzie dodatkową atrakcją dla waszego dziecka.

Ciekawostką jest, że w porcie znajduje się morskie przejście graniczne dla turystów, którzy chcą przedostać się do portów łotewskich, skandynawskich oraz litewskich. W sezonie możecie wypłynąć w rejs po Bałtyku. W Porcie działa również stocznia naprawiająca statki oraz zakłady przetwórstwa rybnego, które zaopatrują np. Polskę w świeże ryby.

Hallerówka

Wizyta w Muzeum Hallerówka oprowadzi was po miejscu, gdzie Generał Haller spędzał wakacje. W muzeum znajdziecie również ekspozycje, na których dowiecie się, jak wyglądały kiedyś wakacje nad Bałtykiem oraz jak wyglądały ubiory z tych lat. Możecie dowiedzieć się ciekawostek wojskowo-historycznych, ponieważ w muzeum znajduje się wiele plansz.

Obok Hallerówki możecie przejść dalej do Adiutantówki. Obejrzycie w nim plażowe ubrania oraz posłuchać będziecie mogli muzyki z lat 60 i 80. Dla dzieci będzie to ciekawa atrakcja, by zobaczyć, jak ubieraliście się w tamtych czasach.

Adres: ul. Morska 6, 84-120 Władysławowo

Dom do góry nogami

Dom do góry nogami we Władysławowie znajduje się przy wejściu do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich Cetniewo. Wchodzi się do niego przez okno w dachu, stojąc później na suficie. Przedmioty, tak samo, jak meble, przytwierdzone są to podłogi, więc możecie tutaj naprawdę zastanowić się, czy aby na pewno nic nie spada. Dla dzieci jest to spore zaskoczenie, gdyż nie dowierzają, jak to możliwe. Uczucie chodzenia po takim domu na pewno was zaskoczy, a dla dzieci będzie to coś nowego, niż zwiedzanie zwykłego domu. Na miejscu obowiązują bilety, a dzieci do lat 3 wchodzą za darmo.

Adres: ul. Sportowa 13, 84-120 Władysławowo

Chłapowo

Chłapowo
Adobe Stock/fot. Aruru

Do wsi Chłapowo możecie dojechać rowerem lub dojść główną ulicą, lub brzegiem morza. Jeśli chce się odpocząć od większego miasta, jakim jest Władysławowo, to spacer do Chłapowa będzie dobrym rozwiązaniem. Idąc klifem po drodze, możecie obserwować morze, a dzieci mogą przy okazji chlapać się i biegać przy brzegu.

Atrakcje Mielno
Adobe Stock/fot. LIGHTFIELD STUDIOS
Czas wolny
Atrakcje dla dzieci w Mielnie
Atrakcji dla dzieci w Mielnie jest wiele. Podczas urlopu w tym mieście możecie całą rodziną zaplanować sobie naprawdę ciekawy czas. Spędzenie wakacji we wspólnym gronie z pewnością was do siebie zbliży.

Wyjazd na wakacje z dziećmi zawsze stawia jedno pytanie: jak ciekawie spędzić z nimi czas? Poniższe atrakcje dadzą szansę spędzić go aktywnie oraz edukacyjnie. Spis treści: Piernikowy Dom do Góry Nogami Park Linowy Tukan Escape room Ścieżki edukacyjne Family Park Ogród botaniczny Promenada Przyjaźni Rejs po jeziorze Jamno Grodzisko Słowiańskie Plaża w Mielnie Pomniki w Mielnie Piernikowy Dom do Góry Nogami W Mielnie znajdziecie Piernikowy Dom do Góry Nogami. Przed domkiem stoi Baba Jaga, która pilnuje swojej własności. Dzieci na żywo będą mogły ją zobaczyć i zrobić sobie zdjęcie. Wielkim zaskoczeniem dla młodszych dzieci z pewnością będzie dom z piernika. A dodatkowo to, że stoi on do góry nogami, wprawi wasze dziecko w zachwyt. Dom ten znajduje się niedaleko plaży. Adres: ul. Kościuszki, 76-032 Mielno Park Linowy Tukan W Parku Linowym Tukan czeka was aż 7 tras o różnym stopniu trudności. Nawet młodsze dzieci nie będą miały problemu ją przejść. Park ten mieści się 250 m od morza wśród drzew. Uczestników parku linowego pilnuje kadra pracownicza. Przed rozpoczęciem przejścia całej trasy każdy uczestnik bierze udział w obowiązkowym szkoleniu. Są nimi zjazd tyrolski, spacer po linie oraz skok indiański. Adres: ul. Chmielna 4, 76-032 Mielno Escape room W Escape roomie Monster House czeka was wiele zagadek do rozwiązania całą rodziną. Z pokoju zagadek należy wydostać się w 60 minut. Wskazówki oraz przedmioty do wydostania się znajdziecie w danym pokoju. Taka atrakcja stawia na pracę zespołową. Oprócz wcześniej wspomnianego escape roomu Monster House, znajdziecie w Mielnie również escpae room Czacha oraz Out of The Box Escape Room. Adres: ul. Słoneczna 1, 76-032 Mielno Ścieżki edukacyjne Jedną z ciekawszych ścieżek edukacyjnych jest...

bieszczady atrakcje dla dzieci
Adobe Stock
Czas wolny
Bieszczady – atrakcje dla dzieci. Gdzie w Bieszczady z dziećmi i co zwiedzić?
Bieszczady – atrakcje dla dzieci obejmują tu przede wszystkim przyrodę i fantastyczne widoki, ale też muzea, parki ze zwierzętami i atrakcje sportowe. Do wyboru jest cała masa ciekawych miejsc. Podpowiadamy, co robić z dziećmi w Bieszczadach.

Planując odwiedzenie bieszczadzkich atrakcji dla dzieci trzeba będzie dokonać wyboru, bo nie sposób podczas jednego wyjazdu zobaczyć je wszystkie! To, co możemy podpowiedzieć, to taki ich dobór, aby pokazać dzieciakom różne oblicza Bieszczad . Niech pobyt w parkach linowych, na basenach i w muzeach nie przysłoni wam tego, co w Bieszczadach najpiękniejsze – przyrody! Dlatego nasza rada brzmi: wybierzcie przeróżne atrakcje dla dzieci, a ułatwi wam to nasz spis, w którym przypisaliśmy je do różnych kategorii, ale też opisujemy popularne atrakcje w znanych miejscach. To mogą być wasze najbardziej udane wakacje z dziećmi w Polsce ! Uwaga! W związku z epidemią koronawirusa przed wyprawą do wybranej atrakcji warto zadzwonić i dowiedzieć się, czy i na jakich warunkach funkcjonuje! Spis treści: Bieszczady – szlaki dla dzieci Polańczyk i Solina – atrakcje dla dzieci Tarnica z dzieckiem Połonina Wetlińska z dzieckiem Atrakcje przyrodnicze w Bieszczadach Bieszczady – sportowe atrakcje dla dzieci Bieszczady – atrakcje dla dzieci – muzea i zabytki Bieszczady – szlaki dla dzieci Poniżej nasze propozycje łatwych wycieczek bieszczadzkimi szlakami. Pamiętajcie, że kolor szlaku nie oznacza stopnia trudności tak, jak ma to miejsce w przypadku tras narciarskich. Dlatego nie zniechęcajcie się, gdy zobaczycie szlak np. czerwony. O trudności decyduje w Bieszczadach długość trasy, gdyż nie ma tu bardzo stromych podejść i ścieżek nad przepaścią. Poza sprawdzonymi trasami, które tu proponujemy, możecie śmiało wybierać szlaki i planować wycieczki samodzielnie, kierując się czasami przejść , które są podawane w przewodnikach i na znakach turystycznych. Trzeba jedynie pamiętać, że są to czasy orientacyjne podane dla przeciętnej osoby dorosłej. Pokonanie tej samej drogi z małym dzieckiem może wam...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz