Miasto Gdynia to nie tylko porty, ale i również muzea, centra nauki czy kolejki. Warto przed przyjazdem na wakacje z dziećmi poznać zakątki tego miejsca.

Reklama

Spis treści:

 1. Akwarium Gdyńskie
 2. Centrum Nauki Experyment
 3. Muzeum Emigracji
 4. Jumpcity
 5. Kolibki Adventure Park
 6. Muzeum Motoryzacji
 7. ORP „Błyskawica”
 8. Punkt widokowy Infobox
 9. Klif i Molo w Gdyni Orłowie
 10. Rejsy
 11. Kępa Redłowska
 12. Kolejka na Kamienną Górę

Akwarium Gdyńskie

Akwarium Gdyńskie
Adobe Stock/fot. Robson90

W Gdyńskim Akwarium mieszka aż 1500 żywych okazów. W budynku znajduje się 68 akwariów, w których jest wiele morskiej flory oraz fauny z kilku kontynentów. Ponadto na dzieci czekają tu zajęcia edukacyjne. Ekspozycję tego morskiego muzeum podzielono na kilka działów tematycznych, które prezentują:

 • Oceaniczną toń,
 • Tropiki Amazonii,
 • Morze Bałtyckie,
 • Rafę koralową.

W sezonie letnim w ramach kupionego biletu dzieci mogą obejrzeć filmy o morskiej florze i faunie. Zwiedzanie wszystkich dostępnych ekspozycji zajmuje średnio od 1 do 2 godzin. Dorośli mogą wypożyczyć przewodniki elektroniczne, dzięki którym dowiedzieć się mogą wielu atrakcji o akwariach. Dla dzieci są przygotowane specjalne przewodniki, które są dostosowane do ich wieku. Podczas zwiedzenia dzieci dostają różne zadania i słuchają bajkowych morskich opowieści.

Adres: aleja Jana Pawła II 1, 81-345 Gdynia

Zobacz także

Centrum Nauki Experyment

Centrum Nauki Experyment jest jednym z pierwszych w Polsce centrum nauki. Na miejscu znajdziecie nowoczesne technologie oraz interaktywne wystawy, dzięki którym zrozumiecie, jak działają zjawiska przyrodnicze, chemiczne oraz fizyczne. Dodatkowo odbywają się tu również warsztaty oraz zajęcia w ramach Akademii Experymentu. Centrum to podzielone jest na 4 strefy:

 • Niewidoczne siły – dzieci dowiedzą się na niej, jak fascynująca potrafi być fizyka. Dodatkowo usłyszą o tym, jakie prawa fizyki rządzą elektrycznością oraz dźwiękiem.
 • Akcja człowiek – tutaj dzieci będą mogły dowiedzieć się, jak będą wyglądały, gdy będą dorosłe. Jak? W tej strefie można zajrzeć w głąb siebie. Dzieci poznają, jak funkcjonują ludzkie zmysły.
 • Hydroświat – posiada interaktywne stanowiska, dzięki którym dzieci będą mogły stać się inżynierami i dowiedzą się, jak działają wodne śluzy.
 • Drzewo Życia – dzieci dowiedzą się, jakie uczucia mają ludzie, którzy przeżywają trzęsienie ziemi oraz to, jak widzą zwierzęta.

Dzieci do 2 roku życia mają darmowy wstęp do atrakcji.

Adres: aleja Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia

Muzeum Emigracji

Muzeum Emigracji
Adobe Stock/fot. Robson90

W Muzeum Emigracji znajdziecie multimedialną wystawę. Opowiada ona historię około miliona Polaków, którzy musieli opuścić ojczysty kraj. Na dzieci czeka tu Sala Małego Podróżnika, w której znajdą gry, książki i zabawy związane z emigracją. Czekają tu również na nich broszurki z zadaniami, które mogą rozwiązywać podczas zwiedzania. Ponadto możecie się tu dowiedzieć, jak wyglądała morska podróż dla pasażerów III klasy w XIX wieku oraz jak Polacy radzili sobie w czasach emigracji. Muzeum otwarte jest cały tydzień poza poniedziałkiem, a w środę można je zwiedzić za darmo. Zwiedzanie trwa około 2 godziny.

Adres: ul. Polska 1, 81-339 Gdynia

Jumpcity

Jumpcity to park trampolin, w którym wasze dzieci wyskaczą się i wybawią za wsze czasy. Jednakże miejsce jest dostępne zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Zaopatrzone jest w trampoliny, po których mogą skakać do woli. Ponadto możecie pograć tu w zbijaka, czy w kosza. Nad odwiedzającymi czuwa kadra obiektu, która dba o bezpieczeństwo. Dodatkowo dzieci wskoczyć mogą do basenu z miękkimi gąbkami, do którego mogą skakać jak do prawdziwego basenu. Do środka należy wejść w specjalnych skarpetkach antypoślizgowych.

Adres: ul. Inżyniera Tadeusza Wendy 7/9, 81-341 Gdynia

Kolibki Adventure Park

W Kolibki Adventure Park na dzieci czeka od groma atrakcji. Na świeżym powietrzu skorzystać możecie z quadów, parku linowego, ścianek wspinaczkowych oraz strzelnic. Nad dziećmi czuwają instruktorzy. Cena biletów zależna jest od atrakcji, którą się wybierze. Wszystkie dostępne atrakcje dostosowane są pod wiek z nich korzystających.

Na najmłodszych czeka Szlak Urwisa, na którym dowiedzą się, jak żyją małe myszy. Ponadto do dyspozycji mają jeszcze domki na drzewach, w których mieszkają krasnoludki. Dla dzieci lubiących konie czeka możliwość pojeżdżenia na nich pod okiem trenera. Ponieważ atrakcji jest tutaj mnóstwo, to warto zarezerwować sobie cały dzień.

Adres: ul. Bernadowska 1, 81-553 Gdynia

Muzeum Motoryzacji

W Muzeum Motoryzacji za kilka złotych przeniesiecie się w czasie. Właściciel tego miejsca jest miłośnikiem motoryzacji, więc zobaczycie tam porządnie odrestaurowane samochody. Cały klimat tego miejsca pozostaje w stylu retro. Ceny biletów są stosunkowo niskie, a może to być fajna atrakcja dla całej rodziny.

Adres: ul. Żwirowa 2C, 81-010 Gdynia

ORP „Błyskawica”

ORP Błyskawica
Adobe Stock/fot. Marcin

ORP „Błyskawica” jest jedną z najsławniejszych jednostek pływających. Jest okrętem wojennym, który w przeszłości miał wiele operacji wojskowych. Zacumowany jest przy Pomorskim Nadbrzeżu. Obecnie ORP „Błyskawica” jest Muzeum Marynarki Wojennej. Można w nim odwiedzić jego wnętrze oraz zobaczyć działo przeciwlotnicze. Statek ten w dalszym ciągu posiada swoją załogę. Dla dzieci jest to nie lada atrakcja, by wejść na pokład takiego zabytkowego statku.

Adres: aleja Jana Pawła II 1, 81-345 Gdynia

Punkt widokowy Infobox

Punkt widokowy Infobox powstał z 65 kontenerów i znajduje się w centrum miasta. Na górę dostać się możecie schodami lub przeszkloną windą na taras. Wysokość punktu to 22 metry. W środku znajduje się makieta miasta, na którą patrzeć można „z lotu ptaka”. Ciekawe jest, że można wybrać budynek z listy, nacisnąć przycisk, a dane miejsce się podświetli.

Punkt widokowy Infobox to połączenie informacji turystycznej, obserwatorium oraz kawiarni. Ponadto w tej samej sali na najmłodszych zwiedzających czeka kącik dla dzieci. Znajdują się tam gry o tematyce gdyńskiej oraz drewniane klocki Lego.

Adres: ul. Świętojańska 30, 81-371 Gdynia

Klif i Molo w Gdyni Orłowie

Klif i Molo Orłowo
Adobe Stock/fot. Nightman1965

Idąc po molo w Gdyni, możecie zobaczyć Klif oraz Kępę Redłowską. Znajduje się ono na końcu ulicy Orłowskiej. W sezonie obok mola znajduje się Letnia Scena Teatralna z przedstawieniami dla najmłodszych. Ponadto jest tu dużo miejsca do spacerowania całą rodziną. Dzieciom najbardziej spodoba się miejsce, gdzie Kacza rzeka uchodzi do Zatoki, ponieważ mogą się tam pluskać i bawić.

Adres: ul. Orłowska 12, 81-511 Gdynia

Rejsy

Z Gdyni kursuje tramwaj wodny, którym możecie udać się do Jastarni, Sopotu oraz na Hel. Ponadto z Gdyni kursują także pasażerskie wycieczkowce o nazwie Regina i Dragon. Rejsy z pewnością będą ciekawą atrakcją dla dzieci niemieszkających na co dzień nad morzem.

Kępa Redłowska

Kępa Redłowska
Adobe Stock/fot. Slawina

Kępa Redłowska jest miejscem dla spacerowiczów. Jest jednym z najstarszych rezerwatów przyrody w Polsce. Znajduje się tam wiele ścieżek przyrodniczych. Spacerować możecie przy plaży oraz w lesie na klifie Orłowskim. Po drodze napotkać możecie wiele tablic informacyjnych, przy których na pewno przystaniecie, by dowiedzieć się nieco więcej. Przed wejściem na szlaki samochód zostawia się na parkingu przed Kępą.

Kolejka na Kamienną Górę

Z kolejki widać Zatokę Gdańską, Skwer Kościuszki oraz gdyński port. Podziwiać na niej możecie również charakterystyczny krzyż. Kolejka rozpoczyna swą trasę na Placu Grunwaldzkim.

Oprócz kolejki, obok znajdują się schody, które prowadzą na sam szczyt. Wjazd kolejką na szczyt jest darmowy. Podróż trwa dwie minuty. Na szczycie góry znajduje się plac zabaw, na którym dzieci chętnie się pobawią. W sezonie nie brakuje tu zwiedzających.

Reklama

Adres: plac Grunwaldzki 1, 81-001 Gdynia

Reklama
Reklama
Reklama