Atrakcje Międzyzdroje
Adobe Stock/fot. travnikovstudio
Czas wolny

Międzyzdroje – atrakcje dla dzieci

Atrakcje dla dzieci w Międzyzdrojach są odpowiednie dla pociech w każdym wieku. Znajdziecie tutaj wiele miejsc, w których najmłodsi mogą liczyć na dobrą zabawę.

Miasto to ma w swojej ofercie nie tylko plażę i molo, ale również przeróżne parki oraz muzea. Koniecznie zajrzyjcie tu w sezonie letnim, gdy wszystko budzi się do życia.

Spis treści:

 1. Oceanarium
 2. Planetarium
 3. Park Miniatur
 4. Muzeum Figur Woskowych
 5. Aleja gwiazd
 6. Kawcza Góra
 7. Molo
 8. Bunkier V3
 9. Jezioro Turkusowe
 10. Woliński Park Narodowy
 11. Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego
 12. Zagroda Pokazowa Żubrów

Jak przygotować się na egzotyczną podróż z dzieckiem? [WIDEO]

Oceanarium

Oceanarium Międzyzdroje
Adobe Stock/fot. byrdyak

Oceanarium jest z pewnością miejscem przyjaznym dzieciom. Wystawa podzielona jest na cztery działy tematyczne, które każda z nich opisana jest bardzo dokładnie. Najpopularniejszą wystawą cieszy się „Sala Gigantów Oceanu”. W oceanarium mieszkają:

 • Płaszczki,
 • Węgorze,
 • Piranie,
 • Mureny,
 • Skrzydlice pstre,
 • Błazenki,
 • Rekiny itp.

Miejsce to jest poniekąd miejscem edukacyjnym, gdyż czytając opisy wymienionych stworzeń, dowiecie się dużo na temat ich naturalnego środowiska do życia. Dodatkowo możecie zrobić sobie zdjęcie z rekinem w tle. Niesamowitym przeżyciem będzie dla dzieci przejście 16-metrowym tunelem, który wypełniony jest rybami. Ponadto jest tu touch pool, dzięki któremu dotknąć można żywych ryb.

Adres: ul. Bohaterów Warszawy 16B, 72-500 Międzyzdroje

Planetarium

W Planetarium na 7-metrowej kopule zobaczyć możecie położenie gwiazd oraz filmy, które ukazują otaczający was wszechświat. Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Do wyboru będziecie mieli kilka seansów:

 • „Mikrokosmos”,
 • „Lodowe krainy”,
 • „Tajemnica Gwiazdy Betlejemskiej”,
 • „Cuda Wszechświata”,
 • „Poznaj Granice Układu Słonecznego”,
 • „Dwa szkiełka”.

Ponadto dowiecie się, jak powstał kosmos oraz poznacie historię powstawania teleskopu. Dzieci tutaj nie tylko spędzą ciekawie czas, ale i dowiedzą się mądrych i przydatnych informacji. Jest to z pewności bliskie zapoznanie się z kosmosem.

Adres: ul. Bohaterów Warszawy 19, 72-500 Międzyzdroje

Park Miniatur

W Parku Miniatur zobaczyć możecie wszystkie państwa leżące nad Morzem Bałtyckim. Są one w skali 1:25. Atrakcją dla dzieci okazać się może kolejka miniaturowa. Zobaczycie tam budowle takie jak:

 • Stocznię Gdańską i żurawia nad Motławą w Gdańsku,
 • Bramę Brandenburską i Holsztyńską w Niemczech,
 • Ruiny kościoła w Trzęsaczu,
 • Latarnię Nida na Litwie i wiele innych.

Taki spacer powinien zająć wam około 45 minut. Podczas zwiedzania w cenie biletu dostępny jest przewodnik, który opowiada historie dostępnych modeli. Park ten czynny jest przez cały rok. Na miejscu znajduje się również sklep z pamiątkami. Młodsze dzieci zmęczone wizytą, pobawić się mogą na mini placu zabaw.

Adres: ul. Nowomyśliwska 98, 72-500 Międzyzdroje

Muzeum Figur Woskowych

Muzeum Figur Woskowych będzie sporym zaskoczeniem dla waszego dziecka. W końcu stanąć może przy sławnej osobie prawie tak, jakby była żywa. Obecnie spotkać możecie tu 110 woskowych figur. Są tu także figury postaci z bajek, takich jak:

 • Sid z Epoki Lodowcowej,
 • Pszczółka Maja,
 • Asterix i Obelix,
 • Postacie ze Shreka,
 • Postacie z Gwiezdnych Wojen.

Figury przedstawione są w skali 1:1, więc możecie wrócić z ciekawą pamiątką z wakacji.

Adres: ul. Bohaterów Warszawy 19, 72-500 Międzyzdroje

Aleja gwiazd

Aleja Gwiazd Międzyzdroje
Adobe Stock/fot. Aleja Gwiazd Międzyzdroje

A może by tak pokazać dziecku coś mniej historycznego? Aleja Gwiazd będzie niebywałą rozrywką dla waszego dziecka. Jeśli ma swojego ulubionego aktora, to może właśnie tam odnajdzie odcisk jego dłoni. Miejsce to odwiedza każdy, nawet jeśli jest tu tylko przejazdem. Znajdują się tu odciski dłoni aktorów grających w filmach lub w teatrach. Znajduje się tu ponad 100 odcisków. Wielkim przeżyciem będzie dla waszej pociechy zrobienie sobie zdjęcia z odciskiem dłoni ulubionego aktora. To z pewnością pamiątka na lata.

Adres: ul. Aleja Gwiazd, 72-500 Międzyzdroje

Kawcza Góra

Kawcza Góra
Adobe Stock/fot. Fotokon

Kawcza Góra jest punktem widokowym, na który warto wejść z dziećmi. Możecie dostać się na nią schodami z plaży lub szlakiem górskim. Na szycie znajdują się głazy, które są pamiątką zjazdów leśników. Gdy dojdziecie już na górę, podziwiać możecie panoramę Zatoki Pomorskiej, jednakże samo wejście zajmie trochę czasu, więc przygotujcie się, że z dziećmi może to potrwać dłużej. Pomimo ciężkiego wejścia na szczyt, widoki powinny zatrzeć ciężką wędrówkę na górę.

Adres: 72-511 Międzyzdroje

Molo

Molo Międzyzdroje
Adobe Stock/fot. Pawel Gruntowicz

Będąc w Międzyzdrojach, nie zapomnijcie odwiedzić tutejszego molo. Jego długość wynosi około 395 metrów. Dochodząc do końca molo, dotrzecie do przystani, w której odczuć można klimat niemieckich miejscowości Heringsdtorf oraz Ahlbeck. Na molo znajdują się również punkty gastronomiczne, więc po drodze całą rodziną można przysiąść, odpocząć i coś zjeść. Wejście na molo jest darmowe, a przed wejściem funkcjonuje sklep z pamiątkami.

Adres: ul. Bohaterów Warszawy 18a, 72-500 Międzyzdroje

Bunkier V3

Muzeum Bunkier V3 znajduje się pod Międzyzdrojami nad Zalewem Szczecińskim. Zobaczycie tam tajną broń niemiecką z okresu II wojny światowej. Okazy te znajdują się w bunkrze, w którym umieszczane były pociski V-3.

Obok obiektu znajduje się Punkt Informacji Turystycznej Wolińskiego Parku Narodowego, gdzie możecie dowiedzieć się więcej o parku. W pobliżu bunkra będziecie mogli obserwować pozostałości po dawnych stanowiskach ogniowych. Muzeum stoi na dawnym, tajnym poligonie doświadczalnym. Miejsce jest ogólnodostępne. Ze względu na małą powierzchnię muzeum, zwiedza się je dosyć szybko. Dodatkowo o miejscu opowiada przewodnik, a eksponaty można dotykać, co spodoba się najmłodszym zwiedzającym.

Adres: ul. Nadbrzeżna 9, 72-500 Wicko

Jezioro Turkusowe

Jezioro Turkusowe
Adobe Stock/fot. Renata

Jezioro Turkusowe leży 5 km od Międzyzdrojów we wsi Wapnica. Swoją nazwę zawdzięcza koloru jeziora. Dzieje się to dzięki odbijaniu promieni słonecznych w wodzie, w której znajdują się związki wapnia. Na terenie jeziora funkcjonowała również kopalnia wapnia. Mali zwiedzający będą zapewne pod wrażeniem jego koloru, gdyż jest to niecodzienny widok.

Adres: Wyspa Wolin

Woliński Park Narodowy

Woliński Park Narodowy
Adobe Stock/fot. Peter Brewer

Jedną z głównych atrakcji w Międzyzdrojach jest Woliński Park Narodowy. Park ten ma aż 11 tysięcy hektarów. Po drodze obejrzeć możecie mikroklimat borów bukowych, klify oraz ścieżki dydaktyczne. Miejsce to znajduje się między Zatoką Pomorską a Zalewem Szczecińskim. Możecie tu zobaczyć:

 • Zagrodę Pokazową Żubrów – prócz żywych żubrów zobaczycie inne zwierzęta, które tu mieszkają,
 • Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego – na miejscu zobaczycie spreparowane okazy zwierząt.

Adres: Grodno 1, 72-500 Międzyzdroje

Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego

W Muzeum Przyrodniczym liczne gatunki ptaków oraz zwierząt eksponują się w ciekawy sposób. Zobaczyć tu możecie Orła Bielika, Żubra czy Puchacza. Każdy okaz jest opisany, więc dowiecie się o nich naprawdę dużo. Możliwe jest zwiedzanie z audioprzewodnikiem, które jest bezpłatne. W muzeum stoi interaktywny ekran z puzzlami lub memo. Dotyczą one roślin Parku Wolińskiego oraz zwierząt.

Adres: ul. Niepodległości 3, 72-500 Międzyzdroje

Zagroda Pokazowa Żubrów

Zagroda Pokazowa Żubrów
Adobe Stock/fot. konradkerker

Zagroda Pokazowa Żubrów znajduje się w Wolińskim Parku Narodowym. Obszar ma aż 28 ha. Za ogrodzeniem oglądać możecie największe zwierzęta w Polsce. Co roku rodzi się tu od 1 do 2 cielaków. Jednakże zobaczyć możecie nie tylko żubry, ale i jelenie, sarny oraz dziki. Zagroda żubrów jest świetną odskocznią od wielkich i tłocznych od przepychu ludzi zoo. Dzieci podziwiać mogą zwierzęta w środowisku przybliżonym do naturalnego. Zdarzy się, że sarny czy jeleń przebiegną dosłownie obok was. By dowiedzieć się więcej o tych wszystkich stworzeniach, przy każdym zwierzęciu stoją tablice informacyjne. Do zagrody można wybrać się przez cały rok. Spacer przez las do miejsca docelowego zajmuje około 30 minut, więc warto wziąć coś ze sobą do jedzenia.

Adres: ul. Niepodległości 3a, 72-500 Międzyzdroje

Atrakcje Sopot
Adobe Stock/fot. nadezhda1906
Czas wolny
Sopot – atrakcje dla dzieci
Zapomnijcie o nudzie podczas wakacji i poznajcie z nami najciekawsze atrakcje dla dzieci w Sopocie. Jest to jedna z najbardziej lubianych miejscowości nadmorskiej w Polsce. Jeśli planujecie dłuższy pobyt całą rodziną, to koniecznie sprawdźcie, jakie miejsca warto odwiedzić.

Miasto to jest przyjazne dzieciom oraz rodzinom. Nie brakuje tu turystów nawet poza sezonem. By dzieci aktywnie i przyjemnie spędziły tu czas, warto zaplanować sobie parę miejsc, których warto zajrzeć. Spis treści: Krzywy domek Skansen Archeologiczny Aquapark Sopot Drewniane molo Muzeum figur woskowych Muzeum Sopotu Opera Leśna Hipodrom Trójmiejski Park Krajobrazowy Mini Świat Place zabaw w Sopocie Rejsy statkiem Krzywy domek Krzywy domek w Sopocie powinien znaleźć się na mapie waszego zwiedzania. Nie jest to wprawdzie bajkowy domek, lecz na pewno jest to coś nowego, czego nie widziały jeszcze wasze dzieci. W środku znajdują się sklepy oraz biura. Jednakże warto zrobić sobie, chociażby zdjęcie, bo nigdzie podobnego domku nie znajdziecie. Dodatkowo wspomnieć należy, że w budynku znajduje się ściana sławnych podpisów, gdzie każda odwiedzająca osoba może się podpisać. Adres: ul. Bohaterów Monte Cassino 53, 81-767 Sopot Skansen Archeologiczny Skansen Archeologiczny w Sopocie jest oddziałem Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. Miejsce odzwierciedlone jest 1 do 1, gdyż na wejściu znajduje się drewniana brama. Dzieci poznać mogą tu metody walki na miecze i topory. Ponadto dowiedzą się, jak produkowano narzędzia oraz ozdabiano ceramikę. Jest tu również pawilon wystawienniczy, gdzie poznać mogą najstarsze dzieje Sopotu. Dodatkowo istnieje możliwość wzięcia udziału w konkursach oraz strzelanie z łuku. Skansen położony jest wśród zieleni oraz strumyków. Jest tu również zagroda kóz, która będzie dla waszych pociech nie lada atrakcją. Adres: ul. Jana Jerzego Haffnera 63, 81-715 Sopot Aquapark Sopot W aquaparku możecie poczuć się jak dziecko i odpocząć od całodniowego zwiedzania zabytków. Znajdziecie tu dziką rzekę, która ma aż 6 poziomów....

Atrakcje kujawsko-pomorskie
Adobe Stock/fot. Studio Romantic
Czas wolny
Atrakcje dla dzieci w województwie kujawsko-pomorskim
Poznajcie najciekawsze atrakcje dla dzieci w województwie zachodnio-pomorskim. Kujawy mają dużo do zaoferowania całym rodzinom: od miejsc zabytkowych, do miejsc rozrywki i zabawy. Z pewnością nie będziecie się tu nudzić!

Czasem ciężko zainteresować dziecko jakąś konkretną atrakcją. Jednakże będąc w województwie kujawsko-pomorskim atrakcji dla dzieci nie brakuje. Zatem zachęcamy do poznania ciekawych, regionalnych miejsc. Spis treści: Młyn Wiedzy w Toruniu Planetarium Toruń Fantasy Park w Toruniu Muzeum Zabawek i Bajek Żywe Muzeum Piernika Manufaktura Cukierków w Toruniu Ogród Zoobotaniczny w Toruniu Zoo w Bydgoszczy Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” Plac zabaw na Wyspie Młyńskiej Muzeum Mydła i Historii Brudu Jura Park w Solcu Kujawskim Park linowy Włocławek Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie Muzeum Archeologiczne w Biskupinie Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji Park Dinozaurów Zaurolandia w Rogowie Mega Park Rudnik Młyn Wiedzy w Toruniu Młyn Wiedzy w Toruniu jest nowoczesnym parkiem naukowym. Na zwiedzających czekają doświadczenia, które mogą samodzielnie przeprowadzić. Dodatkowo możecie obejrzeć pracownie naukowe, sale ekspozycyjne oraz wiele wystaw. Z każdego piętra zobaczycie Wahadło Foucaulta, które ukazuje obrót Ziemi wokół własnej osi. Oprócz wahadła, w Młynie Wiedzy dostępne są: wystawa „O obrotach”, model rzeki nawiązującej do przepływającej przez Toruń Wisły, ekspozycja „Idee”, która ukazuje idee kreowane przez człowieka, pracownia kreatywna dla dzieci – przebudowa, wystawa „przeŻYCIE”. Adres: ul. Władysława Łokietka 5, 87-100 Toruń Planetarium Toruń Będąc w województwie kujawsko-pomorskim, warto odwiedzić Toruń, a w nim Planetarium. Będziecie mogli tu zobaczyć świat w perspektywie planety oraz galaktyk. Ponadto w sali Planetarium odbywają się 40-minutowe pokazy astronomiczne. Obejrzycie w nim m.in.: opis...

Atrakcje Władysławowo
Adobe Stock/fot. travnikovstudio
Czas wolny
Atrakcje dla dzieci we Władysławowie
Jeśli jadąc nad morze, nie chcecie spędzać całych dni na plaży, to atrakcje dla dzieci we Władysławowie pomogą wam na zaplanowanie wolnego czasu. W sezonie to miejsce pęka w szwach, więc zachęcamy również do odwiedzenia miejscowości poza sezonem.

Władysławowo jest popularnym rodzinnym miejscem urlopowym. Nic więc dziwnego, że postanowiliście się do niego wybrać. Zapoznajcie się z atrakcjami dla dzieci, które przygotowaliśmy. Spis treści: Motylarnia Władysławowo Port Ocean Park Muzeum Iluzji Lunapark Sowiński Aleja Gwiazd Sportu Labirynt w polu kukurydzy Port we Władysławowie Hallerówka Dom do góry nogami Chłapowo Motylarnia Władysławowo Port W Porcie we Władysławowie odwiedzić można Motylarnię, w której mieszka kilkadziesiąt gatunków motyli. Latają one swobodnie po pomieszczeniu. Możecie przyjrzeć się im bardziej, gdy usiądą na ubraniach, liściach czy włosach. Dzieci dowiedzą się więcej o znikających motylach, które są mistrzami kamuflażu. Dopełnieniem zwiedzania jest przewodnik, który zna się na motylach jak mało kto i odpowie na wszystkie wasze pytania. Motylarnia dostępna jest dla odwiedzających od czerwca do sierpnia. Adres: ul. Hryniewieckiego 2, 84-120 Władysławowo Ocean Park Będąc we Władysławowie, nie zapomnijcie odwiedzić Ocean Parku. Możecie spotkać tu wiele gatunków, takich jak pingwiny, rekiny, wieloryby, kraby itp. Ssaki oraz ryby wykonane są w skali 1:1. Dla dzieci niesamowitym przeżyciem będzie obserwowanie płetwala błękitnego, który tryska wodą. Dodatkowo podczas interaktywnego show będą miały możliwość porozmawiania z nim, co wprawi wasze dziecko w osłupienie. Oprócz przeróżnych rzeźb czekają na was akwaria z kolorowymi rybkami, wioska rybacka oraz ryby rzeźbione w drewnie. Ocean Park posiada również plac zabaw, a na nim trampoliny, basen z kulkami, zjeżdżalnie czy dmuchane zamki. Ponadto istnieje możliwość jeżdżenia na kucyku. Z pewnością trzeba zarezerwować na tę atrakcję parę godzin, a nawet całe popołudnie. Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo do Ocean Parku. Adres: ul. Żwirowa...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj