Miasto to ma w swojej ofercie nie tylko plażę i molo, ale również przeróżne parki oraz muzea. Koniecznie zajrzyjcie tu w sezonie letnim, gdy wszystko budzi się do życia.

Reklama

Spis treści:

 1. Oceanarium
 2. Planetarium
 3. Park Miniatur
 4. Muzeum Figur Woskowych
 5. Aleja gwiazd
 6. Kawcza Góra
 7. Molo
 8. Bunkier V3
 9. Jezioro Turkusowe
 10. Woliński Park Narodowy
 11. Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego
 12. Zagroda Pokazowa Żubrów

Oceanarium

Oceanarium Międzyzdroje
Adobe Stock/fot. byrdyak

Oceanarium jest z pewnością miejscem przyjaznym dzieciom. Wystawa podzielona jest na cztery działy tematyczne, które każda z nich opisana jest bardzo dokładnie. Najpopularniejszą wystawą cieszy się „Sala Gigantów Oceanu”. W oceanarium mieszkają:

 • Płaszczki,
 • Węgorze,
 • Piranie,
 • Mureny,
 • Skrzydlice pstre,
 • Błazenki,
 • Rekiny itp.

Miejsce to jest poniekąd miejscem edukacyjnym, gdyż czytając opisy wymienionych stworzeń, dowiecie się dużo na temat ich naturalnego środowiska do życia. Dodatkowo możecie zrobić sobie zdjęcie z rekinem w tle. Niesamowitym przeżyciem będzie dla dzieci przejście 16-metrowym tunelem, który wypełniony jest rybami. Ponadto jest tu touch pool, dzięki któremu dotknąć można żywych ryb.

Adres: ul. Bohaterów Warszawy 16B, 72-500 Międzyzdroje

Zobacz także

Planetarium

W Planetarium na 7-metrowej kopule zobaczyć możecie położenie gwiazd oraz filmy, które ukazują otaczający was wszechświat. Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Do wyboru będziecie mieli kilka seansów:

 • „Mikrokosmos”,
 • „Lodowe krainy”,
 • „Tajemnica Gwiazdy Betlejemskiej”,
 • „Cuda Wszechświata”,
 • „Poznaj Granice Układu Słonecznego”,
 • „Dwa szkiełka”.

Ponadto dowiecie się, jak powstał kosmos oraz poznacie historię powstawania teleskopu. Dzieci tutaj nie tylko spędzą ciekawie czas, ale i dowiedzą się mądrych i przydatnych informacji. Jest to z pewności bliskie zapoznanie się z kosmosem.

Adres: ul. Bohaterów Warszawy 19, 72-500 Międzyzdroje

Park Miniatur

W Parku Miniatur zobaczyć możecie wszystkie państwa leżące nad Morzem Bałtyckim. Są one w skali 1:25. Atrakcją dla dzieci okazać się może kolejka miniaturowa. Zobaczycie tam budowle takie jak:

 • Stocznię Gdańską i żurawia nad Motławą w Gdańsku,
 • Bramę Brandenburską i Holsztyńską w Niemczech,
 • Ruiny kościoła w Trzęsaczu,
 • Latarnię Nida na Litwie i wiele innych.

Taki spacer powinien zająć wam około 45 minut. Podczas zwiedzania w cenie biletu dostępny jest przewodnik, który opowiada historie dostępnych modeli. Park ten czynny jest przez cały rok. Na miejscu znajduje się również sklep z pamiątkami. Młodsze dzieci zmęczone wizytą, pobawić się mogą na mini placu zabaw.

Adres: ul. Nowomyśliwska 98, 72-500 Międzyzdroje

Muzeum Figur Woskowych

Muzeum Figur Woskowych będzie sporym zaskoczeniem dla waszego dziecka. W końcu stanąć może przy sławnej osobie prawie tak, jakby była żywa. Obecnie spotkać możecie tu 110 woskowych figur. Są tu także figury postaci z bajek, takich jak:

 • Sid z Epoki Lodowcowej,
 • Pszczółka Maja,
 • Asterix i Obelix,
 • Postacie ze Shreka,
 • Postacie z Gwiezdnych Wojen.

Figury przedstawione są w skali 1:1, więc możecie wrócić z ciekawą pamiątką z wakacji.

Adres: ul. Bohaterów Warszawy 19, 72-500 Międzyzdroje

Aleja gwiazd

Aleja Gwiazd Międzyzdroje
Adobe Stock/fot. Aleja Gwiazd Międzyzdroje

A może by tak pokazać dziecku coś mniej historycznego? Aleja Gwiazd będzie niebywałą rozrywką dla waszego dziecka. Jeśli ma swojego ulubionego aktora, to może właśnie tam odnajdzie odcisk jego dłoni. Miejsce to odwiedza każdy, nawet jeśli jest tu tylko przejazdem. Znajdują się tu odciski dłoni aktorów grających w filmach lub w teatrach. Znajduje się tu ponad 100 odcisków. Wielkim przeżyciem będzie dla waszej pociechy zrobienie sobie zdjęcia z odciskiem dłoni ulubionego aktora. To z pewnością pamiątka na lata.

Adres: ul. Aleja Gwiazd, 72-500 Międzyzdroje

Kawcza Góra

Kawcza Góra
Adobe Stock/fot. Fotokon

Kawcza Góra jest punktem widokowym, na który warto wejść z dziećmi. Możecie dostać się na nią schodami z plaży lub szlakiem górskim. Na szycie znajdują się głazy, które są pamiątką zjazdów leśników. Gdy dojdziecie już na górę, podziwiać możecie panoramę Zatoki Pomorskiej, jednakże samo wejście zajmie trochę czasu, więc przygotujcie się, że z dziećmi może to potrwać dłużej. Pomimo ciężkiego wejścia na szczyt, widoki powinny zatrzeć ciężką wędrówkę na górę.

Adres: 72-511 Międzyzdroje

Molo

Molo Międzyzdroje
Adobe Stock/fot. Pawel Gruntowicz

Będąc w Międzyzdrojach, nie zapomnijcie odwiedzić tutejszego molo. Jego długość wynosi około 395 metrów. Dochodząc do końca molo, dotrzecie do przystani, w której odczuć można klimat niemieckich miejscowości Heringsdtorf oraz Ahlbeck. Na molo znajdują się również punkty gastronomiczne, więc po drodze całą rodziną można przysiąść, odpocząć i coś zjeść. Wejście na molo jest darmowe, a przed wejściem funkcjonuje sklep z pamiątkami.

Adres: ul. Bohaterów Warszawy 18a, 72-500 Międzyzdroje

Bunkier V3

Muzeum Bunkier V3 znajduje się pod Międzyzdrojami nad Zalewem Szczecińskim. Zobaczycie tam tajną broń niemiecką z okresu II wojny światowej. Okazy te znajdują się w bunkrze, w którym umieszczane były pociski V-3.

Obok obiektu znajduje się Punkt Informacji Turystycznej Wolińskiego Parku Narodowego, gdzie możecie dowiedzieć się więcej o parku. W pobliżu bunkra będziecie mogli obserwować pozostałości po dawnych stanowiskach ogniowych. Muzeum stoi na dawnym, tajnym poligonie doświadczalnym. Miejsce jest ogólnodostępne. Ze względu na małą powierzchnię muzeum, zwiedza się je dosyć szybko. Dodatkowo o miejscu opowiada przewodnik, a eksponaty można dotykać, co spodoba się najmłodszym zwiedzającym.

Adres: ul. Nadbrzeżna 9, 72-500 Wicko

Jezioro Turkusowe

Jezioro Turkusowe
Adobe Stock/fot. Renata

Jezioro Turkusowe leży 5 km od Międzyzdrojów we wsi Wapnica. Swoją nazwę zawdzięcza koloru jeziora. Dzieje się to dzięki odbijaniu promieni słonecznych w wodzie, w której znajdują się związki wapnia. Na terenie jeziora funkcjonowała również kopalnia wapnia. Mali zwiedzający będą zapewne pod wrażeniem jego koloru, gdyż jest to niecodzienny widok.

Adres: Wyspa Wolin

Woliński Park Narodowy

Woliński Park Narodowy
Adobe Stock/fot. Peter Brewer

Jedną z głównych atrakcji w Międzyzdrojach jest Woliński Park Narodowy. Park ten ma aż 11 tysięcy hektarów. Po drodze obejrzeć możecie mikroklimat borów bukowych, klify oraz ścieżki dydaktyczne. Miejsce to znajduje się między Zatoką Pomorską a Zalewem Szczecińskim. Możecie tu zobaczyć:

 • Zagrodę Pokazową Żubrów – prócz żywych żubrów zobaczycie inne zwierzęta, które tu mieszkają,
 • Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego – na miejscu zobaczycie spreparowane okazy zwierząt.

Adres: Grodno 1, 72-500 Międzyzdroje

Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego

W Muzeum Przyrodniczym liczne gatunki ptaków oraz zwierząt eksponują się w ciekawy sposób. Zobaczyć tu możecie Orła Bielika, Żubra czy Puchacza. Każdy okaz jest opisany, więc dowiecie się o nich naprawdę dużo. Możliwe jest zwiedzanie z audioprzewodnikiem, które jest bezpłatne. W muzeum stoi interaktywny ekran z puzzlami lub memo. Dotyczą one roślin Parku Wolińskiego oraz zwierząt.

Adres: ul. Niepodległości 3, 72-500 Międzyzdroje

Zagroda Pokazowa Żubrów

Zagroda Pokazowa Żubrów
Adobe Stock/fot. konradkerker

Zagroda Pokazowa Żubrów znajduje się w Wolińskim Parku Narodowym. Obszar ma aż 28 ha. Za ogrodzeniem oglądać możecie największe zwierzęta w Polsce. Co roku rodzi się tu od 1 do 2 cielaków. Jednakże zobaczyć możecie nie tylko żubry, ale i jelenie, sarny oraz dziki. Zagroda żubrów jest świetną odskocznią od wielkich i tłocznych od przepychu ludzi zoo. Dzieci podziwiać mogą zwierzęta w środowisku przybliżonym do naturalnego. Zdarzy się, że sarny czy jeleń przebiegną dosłownie obok was. By dowiedzieć się więcej o tych wszystkich stworzeniach, przy każdym zwierzęciu stoją tablice informacyjne. Do zagrody można wybrać się przez cały rok. Spacer przez las do miejsca docelowego zajmuje około 30 minut, więc warto wziąć coś ze sobą do jedzenia.

Reklama

Adres: ul. Niepodległości 3a, 72-500 Międzyzdroje

Reklama
Reklama
Reklama