Atrakcje łódzkie
Adobe Stock/fot. Robert Kneschke
Czas wolny

Najciekawsze atrakcje dla dzieci w województwie łódzkim

Atrakcje dla dzieci w województwie łódzkim zapewnią rozrywkę dla małych i starszych pociech. Rejon ten ma do zaoferowania wiele ciekawych miejsc, dzięki którym wasz pobyt tam będzie ciekawy, a najmłodsi nie będą narzekać na nudę.

Województwo łódzkie oferuje wiele atrakcji, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. Bez problemu dobierzecie aktywność lub miejsce pod młodsze i starsze dzieci. Przekonajcie się sami!

Spis treści:

 1. Dinopark Kołacinek
 2. Sady Klemensa
 3. Termy Uniejów
 4. Zoo Safari Borysew
 5. Kolej Rogowska
 6. Dobronianka
 7. Park Arkadia i Pałac w Nieborowie
 8. Centralne Muzeum Włókiennictwa
 9. Muzeum Kinematografii
 10. Planetarium EC1
 11. Centrum Nauki Experymentarium
 12. Spalski Park Krajobrazowy
 13. Niebieskie Źródła i Skansen Rzeki Pilicy
 14. Zamek w Łęczycy
 15. Arboretum w Rogowie

Jak przygotować się na egzotyczną podróż z dzieckiem? [WIDEO]

Dinopark Kołacinek

Wizyta w Dinoparku Kołacinek ucieszy młodsze i starsze dzieci, a także dorosłych. Znajduje się około godziny drogi od Łodzi. Znajdziecie tam dużo ścieżek, które poprowadzą was w poszukiwaniu kolejnych dinozaurów. Ponadto dzieci mogą na jakiś czas zostać archeologiem, odwiedzić muzeum, przejechać się dostępną kolejką lub poszaleć na placu zabaw. Na miejscu większość atrakcji jest płatna, więc trzeba być na to przygotowanym, gdy wasze dzieci rzucą się w wir zabawy.

Adres: Kołacinek 21, 95-062 Dmosin

Sady Klemensa

Sady Klemensa znajdziecie między Warszawą a Łodzią. Jest to miejsce, gdzie całą rodziną odpoczniecie, nabierzecie energii na kolejny cały dzień zwiedzania i po prostu spędzicie tu miło czas. Na dzieci czekają atrakcje takie jak:

 • Tor przeszkód,
 • Park wodny,
 • Piaskownica,
 • Trampoliny,
 • Labirynt,
 • Oraz place zabaw.

Nie lada atrakcją będzie dla waszych pociech przejażdżka kolejką z ciągnikiem, przejście trasy w parku linowym oraz jeżdżenie gokartami. Dorośli odnajdą się z pewnością w strefie wypoczynku, która wzbogacona jest o hamaki i leżaki.

Adres: Podskarbice Szlacheckie 1, 96-232

Termy Uniejów

Termy Uniejów są jednym z najpopularniejszych miejsc tego typu w województwie łódzkim. W sezonie jest tu dużo ludzi, więc musicie nastawić się na stanie w dużych kolejkach. Woda w termach uznawana jest za pomagającą wyleczyć wszelkie dolegliwości. Jest też bardzo ciepła, więc spokojnie możecie spędzać tu czas z małymi dziećmi.

Adres: ul. Zamkowa 3/5, 99-210 Uniejów

Zoo Safari Borysew

Zoo Safari Borysew
Adobe Stock/fot. Sebastian

Zoo Safari ma aż 26 hektarów powierzchni. Zobaczycie tu jedyne mieszkające w Polsce białe lwy afrykańskie oraz białe tygrysy bengalskie. Znajduje się tu ponad 500 zwierząt z 90 gatunków, między innymi:

 • Tamaryny,
 • Oryksy,
 • Bawoły,
 • Alpaki,
 • Żyrafy,
 • Pumy.

Dzieci będą miały możliwość zobaczyć tu pokazy karmienia zwierząt przez pracowników. Ponadto czekają tu na nich dmuchańce, mini zoo, rowerki wodne oraz kino. Na te wszystkie atrakcje przeznaczcie kilka godzin, a nawet cały dzień.

Adres: Borysew 25, 99-200 Poddębice

Kolej Rogowska

Jeśli wasze dzieci lubią pociągi, to koniecznie musicie odwiedzić Kolej Rogowską. Znajduje się ona w miejscowości Rogów. Są tu także zabytkowe pociągi, do których można wejść. Dla dzieci będzie to nie lada atrakcja, by poczuły się jak prawdziwy konduktor. Znajdziecie także:

 • Wagony,
 • Lokomotywy,
 • Pług śnieżny,
 • Ambulans pocztowy,
 • Parowóz.

Po zwiedzaniu pojazdów możecie udać się do muzeum „Magazyn No. 2”, a w nim rozkłady jazdy, archiwalne zdjęcia czy narzędzia kolejowe. Kolejka czynna jest w weekendy w sezonie wakacyjnym. Przejechać możecie wtedy aż 8 kilometrów do Jeżowa z drogą powrotną.

Adres: ul. Dworcowa 37, 95-063 Rogów

Dobronianka

Dobronianka to mini zoo, które oddalone jest 8 km od Pabianic. Znajdziecie tu:

 • Osły,
 • Kangury,
 • Kozły,
 • Wielbłądy,
 • Alpaki itp.

Niektóre zwierzęta chodzą sobie wolno po obiekcie. Należy zatem uważać na dzieci, by młodsze nie wystraszyły się ich. Podobno w niedalekiej przyszłości ma tu powstać także plaża.

Adres: ul. Gliniana, 95-082 Dobroń

Park Arkadia i Pałac w Nieborowie

Pałac w Nieborowie
Adobe Stock/fot. Tomasz Warszewski

Są to dwa różne obiekty, jednakże znajdują się dosyć blisko siebie. Odwiedzając oba miejsca, zarezerwujcie sobie nawet cały dzień. Znajdziecie tu park przypominający krainę mityczną, ruiny, rzeźby oraz ogród z pałacem. Oba miejsca należą do Muzeum Narodowego w Warszawie.

Adres: aleja Lipowa 35, 99-416 Nieborów

Centralne Muzeum Włókiennictwa

Łódź słynie z włókiennictwa, dlatego polecamy wam odwiedzić z dziećmi Centralne Muzeum Włókiennictwa. Znajduje się ono w kompleksie przemysłowych budynków, czyli w Białej Fabryce. Dowiecie się tu nieco więcej o włókiennictwie, procesie produkcji, aż po gotowy produkt. Odbywają się tu wystawy interaktywne dla dzieci.

Adres: ul. Piotrkowska 282, 93-034 Łódź

Muzeum Kinematografii

Muzeum to znajduje się w pałacu Karola Schieblera. Jest tu aż 5000 eksponatów, które związane są z filmem. Zobaczycie tu:

 • Pamiątki związane z kinematografią,
 • Elementy scenografii,
 • Urządzenia techniczne,
 • Plakaty,
 • Lalki, które były wykorzystywane w animacjach.

Polecamy obejrzeć również wnętrza pałacowe, w których znajduje się jadalnia, palarnia, pokoje pani domu oraz ogród zimowy. Dla dzieci będzie to ciekawa wycieczka w przeszłość ich rodziców.

Adres: plac Zwycięstwa 1, 90-312 Łódź

Planetarium EC1

Planetarium EC1
Adobe Stock/fot. arnakhall

Planetarium EC1 znajduje się w Łodzi i jest nowoczesnym obiektem. Na miejscu znajduje się ekran sferyczny, który ma aż 14 metrów szerokości. Oglądać możecie na nim ciekawostki związane z Planetarium. Dodatkowo znajduje się tu aż 110 foteli dostosowanych pod komfort odwiedzających. Dla dzieci organizowane są tu również pokazy o specjalnym charakterze oraz naukowe popołudnia.

Adres: ul. Targowa 1/3, 90-022 Łódź

Centrum Nauki Experymentarium

Centrum Nauki Experymantarium jest szeroko otwarte dla dzieci. Mogą się one nauczyć tu dużo ciekawych rzeczy poprzez zabawę. Na miejscu zobaczycie wystawy dot. nauki, kultury oraz techniki. Warto zarezerwować sobie w tym centrum parę godzin, by z dziećmi na spokojnie wszystko obejrzeć.

Adres: ul. Drewnowska 58, 91-002 Łódź

Spalski Park Krajobrazowy

Spalski Park Krajobrazowy
Adobe Stock/fot. M. G. Koperkiewicz

W parku tym znajdziecie dużo ścieżek do spacerowania lub jeżdżenia na rowerze całą rodziną. Po drodze zobaczycie zamek w Inowłodzu, posąg żubra w Spale lub bunkry w Konewce.

Niebieskie Źródła i Skansen Rzeki Pilicy

Niebieskie Źródła
Adobe Stock/fot. michalsen

Na jednodniową wycieczkę z dziećmi warto, abyście wybrali się do Tomaszowa Mazowieckiego. Albowiem po dwóch stronach ulicy znajdują się:

 • Rezerwat krajobrazowy Niebieskie Źródła – możecie tu obserwować kolorowe plamy, które tworzą się na dnie źródła. Naokoło znajduje się ścieżka edukacyjna, która posiada tablice informacyjne.
 • Skansen Rzeki Pilicy – zebrane są tu różne obiekty oraz eksponaty. Znajdziecie tu drewniany młyn z wystawami w środku oraz schron i pojazdy wojenne.

Adres: ul. Modrzewskiego 9/11, 97-200 Tomaszów Mazowiecki

Zamek w Łęczycy

W tym zamku turyści mają wstęp do Muzeum Regionalnego. Dowiecie się tu między innymi więcej o historii miasta oraz o tym, jak wyglądało kiedyś życie na wsi łęczyckiej. Dzieci zaciekawi wystawa o Diable Borucie i jego wcieleniach. Jednakże lepiej nie oglądać jej z młodszymi dziećmi, gdyż mogą się wystraszyć. Możecie również wejść na wieżę zamkową, podziwiając panoramę miasta. Jeśli będziecie mieć szczęście, to traficie na pokaz turniejów rycerskich, który odbywa się pod koniec sierpnia.

Adres: ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca

Arboretum w Rogowie

Arboretum w Rogowie
Adobe Stock/fot. Krzysztof

Obiekt ten jest miejscem wśród zieleni, z dala od zgiełku miasta. Podzielony jest na trzy części:

 • Leśne powierzchnie doświadczalne,
 • Kolekcje dendrologiczne,
 • Alpinarium.

W Alpinarium podziwiać możecie rośliny, które porastają najwyższe szczyty gór. Ponadto obok tych miejsc jest Ogród Ginących Roślin Świata, które zachwyci was oraz wasze dzieci. Dla młodszych dzieci atrakcją będzie również staw z rybami oraz wystawy. Dodatkowo dowiedzieć się tu możecie wiele z zakresu botaniki, ponieważ występują tu rośliny naturalnie rosnące w naszej strefie klimatycznej.

Adres: ul. Leśna 5B, 95-063 Rogów

Atrakcje Solina
Adobe Stock/fot. yanlev
Czas wolny
Atrakcje dla dzieci w Solinie i okolicach
Atrakcje dla dzieci w Solinie są różnorodne. Możecie tutaj nie tylko podziwiać malowniczą naturę Bieszczad, lecz także odwiedzić kilka miejsc, gdzie najmłodsi poznają historię tego regionu lub po prostu wyładują swoje nielimitowane pokłady energii na dobrej zabawie. Poznajcie nasze propozycje najciekawszych atrakcji!

Bieszczady mają swój urok, który przyciąga turystów. Warto tu przyjechać, chociażby ze względu na zagrodę żubrów, która zrobi na waszych dzieciach wrażenie. Spis treści: Zapora w Solinie Rejs po jeziorze Solińskim Zagroda Żubrów w Mucznem Leśny zwierzyniec w Lisznej Muzeum Historii Bieszczad Bieszczadzka Kolej Leśna Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe Stadnina koni Park miniatur Basen w Lesku Bieszczadzki Park Narodowy Bieszczadzka ciuchcia Zapora w Solinie Zapora w Solinie budzi zainteresowanie wśród turystów. Warto pokazać dziecku tę technologiczną miejscówkę, która jest obowiązkowym punktem wycieczek turystycznych. Zapora w dół sięga aż 80 metrów w przepaść. Miejsce to zachęca do spacerów, jednakże warto zachować przy nich odpowiednią ostrożność. Do zapory możecie dodatkowo wejść i oglądać ją od środka. Możecie również zwiedzać ją z przewodnikiem, który opowiada jej historię oraz legendę. Dodatkowo macie okazje zobaczyć seans filmowy o technologiach wykorzystywanych do energii odnawialnych. Trzeba jednak pamiętać o ciepłych ubraniach, ponieważ wilgotność w tym miejscu osiąga 100%, a temperatura spada nawet do 7 stopni Celsjusza. Rejs po jeziorze Solińskim Będąc w Solinie, nie sposób ominąć rejsu po jeziorze Solińskim. Jest to jeden z piękniejszych zbiorników wodnych w Polsce. Jezioro Solińskie położone jest wśród gór. Rejs statkiem może być okazją do podziwiania pięknych widoków. Po rejsie jest możliwość wynajęcia kajaku lub rowerka wodnego. Pokazanie takiej formy zwiedzania swoim dzieciom, może zaszczepić w nich miłość do gór. Zagroda Żubrów w Mucznem W Zagrodzie Żubrów w Mucznem podziwiać możecie te zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Obiekt ma aż 7 hektarów. Dzięki temu żubry mają swoje środowisko do życia....

Atrakcje pomorskie
Adobe Stock/fot. detailblick-foto
Czas wolny
Najlepsze atrakcje dla dzieci w województwie pomorskim
Poznajcie z nami najciekawsze atrakcje dla dzieci w województwie pomorskim. Znajdziecie tu wiele miejsc, gdzie czeka na was świetna zabawa dla całej rodziny.

Jadąc z dziećmi na wakacje, rodzic chce zapewnić im jak najwięcej atrakcji. Takie właśnie możliwości daje Bałtyk – od muzeów do atrakcji rozrywkowych. Z pewnością znajdziecie coś dla siebie. Spis treści: Dolina Charlotty Loopy’s World Centrum Hevelianum Mini Zoo „Zwierzaki Nad Potokiem” Wydział Zabaw Europejskiego Centrum Solidarności Zamek w Malborku Fokarium Morskie skanseny Muzeum Mitologii Słowiańskiej Gdańska karuzela Dolina Charlotty Dolina Charlotty jest świetnym miejscem dla rodzin z dziećmi. Oddalona jest od morza o 10 km i znajduje się tam wiele ciekawych atrakcji. Nie lada zaskoczeniem będzie dla waszych dzieci Wodne Zoo Safari i zwykłe Zoo, w którym zobaczycie: Zebry, Wielbłądy, Osły, Żubry, Lamy. Przeżyciem dla waszych dzieci będzie również Fokarium, w którym obejrzycie treningi fok oraz ich karmienie. Młodsze dzieci ucieszy fakt, że na miejscu będą mogły pobawić się na placu zabaw. Adres: Strzelinko 14, 76-200 Słupsk Loopy’s World Centrum rozrywki Loopy’s World ma aż 3000 metrów kwadratowych powierzchni. Na miejscu znajdziecie trampoliny, zjeżdżalnie oraz ścianki wspinaczkowe. Ponadto jest tam największa w Polsce konstrukcja ruchowa z labiryntami. Jeśli chcielibyście wejść na jakąś atrakcję wraz z dzieckiem, to dostępna jest rodzinna zjeżdżalnia, na której na czterech równoległych torach możecie zjeżdżać wszyscy razem. Dzięki wielkości placu zabaw, spokojnie możecie wejść tam z dzieckiem. Adres: aleja Grunwaldzka 229, 80-266 Gdańsk Centrum Hevelianum Hevelianum to nowoczesne centrum nauki. Możecie tu podziwiać panoramę Gdańska i zobaczyć multimedialne wystawy. Wasze dzieci dowiedzą się więcej z dziedziny chemii, matematyki, biologii oraz fizyki. Całość obiektu mieści się...

Atrakcje Międzyzdroje
Adobe Stock/fot. travnikovstudio
Czas wolny
Międzyzdroje – atrakcje dla dzieci
Atrakcje dla dzieci w Międzyzdrojach są odpowiednie dla pociech w każdym wieku. Znajdziecie tutaj wiele miejsc, w których najmłodsi mogą liczyć na dobrą zabawę.

Miasto to ma w swojej ofercie nie tylko plażę i molo, ale również przeróżne parki oraz muzea. Koniecznie zajrzyjcie tu w sezonie letnim, gdy wszystko budzi się do życia. Spis treści: Oceanarium Planetarium Park Miniatur Muzeum Figur Woskowych Aleja gwiazd Kawcza Góra Molo Bunkier V3 Jezioro Turkusowe Woliński Park Narodowy Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego Zagroda Pokazowa Żubrów Oceanarium Oceanarium jest z pewnością miejscem przyjaznym dzieciom. Wystawa podzielona jest na cztery działy tematyczne, które każda z nich opisana jest bardzo dokładnie. Najpopularniejszą wystawą cieszy się „Sala Gigantów Oceanu”. W oceanarium mieszkają: Płaszczki, Węgorze, Piranie, Mureny, Skrzydlice pstre, Błazenki, Rekiny itp. Miejsce to jest poniekąd miejscem edukacyjnym, gdyż czytając opisy wymienionych stworzeń, dowiecie się dużo na temat ich naturalnego środowiska do życia. Dodatkowo możecie zrobić sobie zdjęcie z rekinem w tle. Niesamowitym przeżyciem będzie dla dzieci przejście 16-metrowym tunelem, który wypełniony jest rybami. Ponadto jest tu touch pool, dzięki któremu dotknąć można żywych ryb. Adres: ul. Bohaterów Warszawy 16B, 72-500 Międzyzdroje Planetarium W Planetarium na 7-metrowej kopule zobaczyć możecie położenie gwiazd oraz filmy, które ukazują otaczający was wszechświat. Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Do wyboru będziecie mieli kilka seansów: „Mikrokosmos”, „Lodowe krainy”, „Tajemnica Gwiazdy Betlejemskiej”, „Cuda Wszechświata”, „Poznaj Granice Układu Słonecznego”, „Dwa szkiełka”. Ponadto dowiecie się, jak powstał kosmos oraz poznacie historię powstawania teleskopu....

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj