Województwo łódzkie oferuje wiele atrakcji, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. Bez problemu dobierzecie aktywność lub miejsce pod młodsze i starsze dzieci. Przekonajcie się sami!

Reklama

Spis treści:

 1. Dinopark Kołacinek
 2. Sady Klemensa
 3. Termy Uniejów
 4. Zoo Safari Borysew
 5. Kolej Rogowska
 6. Dobronianka
 7. Park Arkadia i Pałac w Nieborowie
 8. Centralne Muzeum Włókiennictwa
 9. Muzeum Kinematografii
 10. Planetarium EC1
 11. Centrum Nauki Experymentarium
 12. Spalski Park Krajobrazowy
 13. Niebieskie Źródła i Skansen Rzeki Pilicy
 14. Zamek w Łęczycy
 15. Arboretum w Rogowie

Dinopark Kołacinek

Wizyta w Dinoparku Kołacinek ucieszy młodsze i starsze dzieci, a także dorosłych. Znajduje się około godziny drogi od Łodzi. Znajdziecie tam dużo ścieżek, które poprowadzą was w poszukiwaniu kolejnych dinozaurów. Ponadto dzieci mogą na jakiś czas zostać archeologiem, odwiedzić muzeum, przejechać się dostępną kolejką lub poszaleć na placu zabaw. Na miejscu większość atrakcji jest płatna, więc trzeba być na to przygotowanym, gdy wasze dzieci rzucą się w wir zabawy.

Adres: Kołacinek 21, 95-062 Dmosin

Sady Klemensa

Sady Klemensa znajdziecie między Warszawą a Łodzią. Jest to miejsce, gdzie całą rodziną odpoczniecie, nabierzecie energii na kolejny cały dzień zwiedzania i po prostu spędzicie tu miło czas. Na dzieci czekają atrakcje takie jak:

Zobacz także
 • Tor przeszkód,
 • Park wodny,
 • Piaskownica,
 • Trampoliny,
 • Labirynt,
 • Oraz place zabaw.

Nie lada atrakcją będzie dla waszych pociech przejażdżka kolejką z ciągnikiem, przejście trasy w parku linowym oraz jeżdżenie gokartami. Dorośli odnajdą się z pewnością w strefie wypoczynku, która wzbogacona jest o hamaki i leżaki.

Adres: Podskarbice Szlacheckie 1, 96-232

Termy Uniejów

Termy Uniejów są jednym z najpopularniejszych miejsc tego typu w województwie łódzkim. W sezonie jest tu dużo ludzi, więc musicie nastawić się na stanie w dużych kolejkach. Woda w termach uznawana jest za pomagającą wyleczyć wszelkie dolegliwości. Jest też bardzo ciepła, więc spokojnie możecie spędzać tu czas z małymi dziećmi.

Adres: ul. Zamkowa 3/5, 99-210 Uniejów

Zoo Safari Borysew

Zoo Safari Borysew
Adobe Stock/fot. Sebastian

Zoo Safari ma aż 26 hektarów powierzchni. Zobaczycie tu jedyne mieszkające w Polsce białe lwy afrykańskie oraz białe tygrysy bengalskie. Znajduje się tu ponad 500 zwierząt z 90 gatunków, między innymi:

 • Tamaryny,
 • Oryksy,
 • Bawoły,
 • Alpaki,
 • Żyrafy,
 • Pumy.

Dzieci będą miały możliwość zobaczyć tu pokazy karmienia zwierząt przez pracowników. Ponadto czekają tu na nich dmuchańce, mini zoo, rowerki wodne oraz kino. Na te wszystkie atrakcje przeznaczcie kilka godzin, a nawet cały dzień.

Adres: Borysew 25, 99-200 Poddębice

Kolej Rogowska

Jeśli wasze dzieci lubią pociągi, to koniecznie musicie odwiedzić Kolej Rogowską. Znajduje się ona w miejscowości Rogów. Są tu także zabytkowe pociągi, do których można wejść. Dla dzieci będzie to nie lada atrakcja, by poczuły się jak prawdziwy konduktor. Znajdziecie także:

 • Wagony,
 • Lokomotywy,
 • Pług śnieżny,
 • Ambulans pocztowy,
 • Parowóz.

Po zwiedzaniu pojazdów możecie udać się do muzeum „Magazyn No. 2”, a w nim rozkłady jazdy, archiwalne zdjęcia czy narzędzia kolejowe. Kolejka czynna jest w weekendy w sezonie wakacyjnym. Przejechać możecie wtedy aż 8 kilometrów do Jeżowa z drogą powrotną.

Adres: ul. Dworcowa 37, 95-063 Rogów

Dobronianka

Dobronianka to mini zoo, które oddalone jest 8 km od Pabianic. Znajdziecie tu:

 • Osły,
 • Kangury,
 • Kozły,
 • Wielbłądy,
 • Alpaki itp.

Niektóre zwierzęta chodzą sobie wolno po obiekcie. Należy zatem uważać na dzieci, by młodsze nie wystraszyły się ich. Podobno w niedalekiej przyszłości ma tu powstać także plaża.

Adres: ul. Gliniana, 95-082 Dobroń

Park Arkadia i Pałac w Nieborowie

Pałac w Nieborowie
Adobe Stock/fot. Tomasz Warszewski

Są to dwa różne obiekty, jednakże znajdują się dosyć blisko siebie. Odwiedzając oba miejsca, zarezerwujcie sobie nawet cały dzień. Znajdziecie tu park przypominający krainę mityczną, ruiny, rzeźby oraz ogród z pałacem. Oba miejsca należą do Muzeum Narodowego w Warszawie.

Adres: aleja Lipowa 35, 99-416 Nieborów

Centralne Muzeum Włókiennictwa

Łódź słynie z włókiennictwa, dlatego polecamy wam odwiedzić z dziećmi Centralne Muzeum Włókiennictwa. Znajduje się ono w kompleksie przemysłowych budynków, czyli w Białej Fabryce. Dowiecie się tu nieco więcej o włókiennictwie, procesie produkcji, aż po gotowy produkt. Odbywają się tu wystawy interaktywne dla dzieci.

Adres: ul. Piotrkowska 282, 93-034 Łódź

Muzeum Kinematografii

Muzeum to znajduje się w pałacu Karola Schieblera. Jest tu aż 5000 eksponatów, które związane są z filmem. Zobaczycie tu:

 • Pamiątki związane z kinematografią,
 • Elementy scenografii,
 • Urządzenia techniczne,
 • Plakaty,
 • Lalki, które były wykorzystywane w animacjach.

Polecamy obejrzeć również wnętrza pałacowe, w których znajduje się jadalnia, palarnia, pokoje pani domu oraz ogród zimowy. Dla dzieci będzie to ciekawa wycieczka w przeszłość ich rodziców.

Adres: plac Zwycięstwa 1, 90-312 Łódź

Planetarium EC1

Planetarium EC1
Adobe Stock/fot. arnakhall

Planetarium EC1 znajduje się w Łodzi i jest nowoczesnym obiektem. Na miejscu znajduje się ekran sferyczny, który ma aż 14 metrów szerokości. Oglądać możecie na nim ciekawostki związane z Planetarium. Dodatkowo znajduje się tu aż 110 foteli dostosowanych pod komfort odwiedzających. Dla dzieci organizowane są tu również pokazy o specjalnym charakterze oraz naukowe popołudnia.

Adres: ul. Targowa 1/3, 90-022 Łódź

Centrum Nauki Experymentarium

Centrum Nauki Experymantarium jest szeroko otwarte dla dzieci. Mogą się one nauczyć tu dużo ciekawych rzeczy poprzez zabawę. Na miejscu zobaczycie wystawy dot. nauki, kultury oraz techniki. Warto zarezerwować sobie w tym centrum parę godzin, by z dziećmi na spokojnie wszystko obejrzeć.

Adres: ul. Drewnowska 58, 91-002 Łódź

Spalski Park Krajobrazowy

Spalski Park Krajobrazowy
Adobe Stock/fot. M. G. Koperkiewicz

W parku tym znajdziecie dużo ścieżek do spacerowania lub jeżdżenia na rowerze całą rodziną. Po drodze zobaczycie zamek w Inowłodzu, posąg żubra w Spale lub bunkry w Konewce.

Niebieskie Źródła i Skansen Rzeki Pilicy

Niebieskie Źródła
Adobe Stock/fot. michalsen

Na jednodniową wycieczkę z dziećmi warto, abyście wybrali się do Tomaszowa Mazowieckiego. Albowiem po dwóch stronach ulicy znajdują się:

 • Rezerwat krajobrazowy Niebieskie Źródła – możecie tu obserwować kolorowe plamy, które tworzą się na dnie źródła. Naokoło znajduje się ścieżka edukacyjna, która posiada tablice informacyjne.
 • Skansen Rzeki Pilicy – zebrane są tu różne obiekty oraz eksponaty. Znajdziecie tu drewniany młyn z wystawami w środku oraz schron i pojazdy wojenne.

Adres: ul. Modrzewskiego 9/11, 97-200 Tomaszów Mazowiecki

Zamek w Łęczycy

W tym zamku turyści mają wstęp do Muzeum Regionalnego. Dowiecie się tu między innymi więcej o historii miasta oraz o tym, jak wyglądało kiedyś życie na wsi łęczyckiej. Dzieci zaciekawi wystawa o Diable Borucie i jego wcieleniach. Jednakże lepiej nie oglądać jej z młodszymi dziećmi, gdyż mogą się wystraszyć. Możecie również wejść na wieżę zamkową, podziwiając panoramę miasta. Jeśli będziecie mieć szczęście, to traficie na pokaz turniejów rycerskich, który odbywa się pod koniec sierpnia.

Adres: ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca

Arboretum w Rogowie

Arboretum w Rogowie
Adobe Stock/fot. Krzysztof

Obiekt ten jest miejscem wśród zieleni, z dala od zgiełku miasta. Podzielony jest na trzy części:

 • Leśne powierzchnie doświadczalne,
 • Kolekcje dendrologiczne,
 • Alpinarium.

W Alpinarium podziwiać możecie rośliny, które porastają najwyższe szczyty gór. Ponadto obok tych miejsc jest Ogród Ginących Roślin Świata, które zachwyci was oraz wasze dzieci. Dla młodszych dzieci atrakcją będzie również staw z rybami oraz wystawy. Dodatkowo dowiedzieć się tu możecie wiele z zakresu botaniki, ponieważ występują tu rośliny naturalnie rosnące w naszej strefie klimatycznej.

Reklama

Adres: ul. Leśna 5B, 95-063 Rogów

Reklama
Reklama
Reklama