Bydgoszcz atrakcje
Adobe Stock/fot. Jacob Lund
Czas wolny

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Bydgoszczy

Atrakcje dla dzieci w Bydgoszczy pozwolą wam na wiele godzin świetnej zabawy. Znajdziecie tu zarówno kulturowe, jak i bardziej rozrywkowe miejsca. Jesteśmy przekonani, że nie będziecie się tu nudzić.

Muzea, zoo, parki trampolin, a może grająca fontanna? To wszystko (i wiele innych atrakcji) znajdziecie w Bydgoszczy. 

Spis treści:

 1. Muzeum Mydła i Historii Brudu
 2. Europejskie Centrum Pieniądza
 3. Manufaktura słodyczy
 4. Papugarnia
 5. Centrum Zabaw Rodzinnych Family Park
 6. Park Trampolin
 7. Zoo
 8. Muzyczny plac zabaw oraz Muzyczna fontanna
 9. Atrakcje dla dzieci w parku Myślęcinek
 10. Tramwaj wodny
 11. Makieta dawnej Bydgoszczy
 12. Pan Twardowski
 13. Place zabaw

Jak wybrać fotelik dla noworodka do auta? - film

Muzeum Mydła i Historii Brudu

Muzeum Mydła i Historii Brudu jest jedynym takim muzeum w Europie. Na miejscu dowiecie się o wielu faktach o tym, jak mydło pomagało w higienie ludzi, ale i nie tylko. Dowiecie się, gdzie znajduje się najwięcej bakterii.

Dodatkowo jest możliwość wykonania własnoręcznego mydła. Zabrać go można ze sobą na pamiątkę. W muzeum obejrzeć możecie łaźnię oraz sprzęty do prania lub urządzenia, które służyły do mycia i kąpieli. Istnieje możliwość zwiedzania muzeum z przewodnikiem, które trwa godzinę.

Adres: ul. Długa 13/17, 85-034 Bydgoszcz

Europejskie Centrum Pieniądza

W Europejskim Centrum Pieniądza zobaczyć możecie nie tylko kosztowności, ale również monety, które wybijane się w mennicy. Jest to specjalny proces wytwarzania monet. Ponadto możecie poznać historię Wyspy Młyńskiej oraz obejrzeć model śruby menniczej. Używało się jej do wytwarzania monet grubych.

Na miejscu dodatkowo znajdują się również zabytki materialne, takie jak buty, kafle z pieca, dzbanki czy fajki. Wizytę w Europejskim Centrum Pieniądza wasze dziecko zapamięta na pewno na długo.

Adres: ul. Mennica 4, 85-112 Bydgoszcz

Manufaktura słodyczy

Niedaleko Muzeum Mydła i Historii Brudu znajduje się Manufaktura słodyczy – Karmelowa Kraina. W tym miejscu dzieci obserwować mogą proces produkcji słodyczy. Dla chętnych jest możliwość własnoręcznie wykonania swojego przysmaku oraz zabranie go na pamiątkę. Jeśli natomiast wolicie kupić już gotowy produkt, to na miejscu znajduje się sklepik.

Adres: ul. Długa 31, 85-034 Bydgoszcz

Papugarnia

Papugarnia w Bydgoszczy jest największym miejscem tego typu w Europie. Ma ona powierzchnię 400 metrów kwadratowych. Papugi latają tu swobodnie, więc trzeba się rozglądać i uważać. Co więcej, za pozwoleniem kadry pracowniczej, możecie je nakarmić. Dla dzieci jest to świetna atrakcja oraz obcowanie ze zwierzętami. Papugarnia podzielona jest na 3 części. W jednej żyją ptaki małych rozmiarów, w drugiej papugi typu ara, a w trzeciej jest możliwość wyprawienia swojemu dziecku urodzin.

Adres: ul. Grunwaldzka 257, 85-438 Bydgoszcz

Centrum Zabaw Rodzinnych Family Park

W Centrum Zabaw Rodzinnych Family Park dzieci będą miały okazję do wielu atrakcji. Są tam samochodziki, mini kręgielnia, a nawet dmuchana zjeżdżalnia. W tym miejscu możesz spokojnie napić się kawy, ponieważ, kadra animatorów pilnuje dzieci. Na miejscu jest też pracownia Profesora Ciekawskiego, który wyjaśnia zagadnienia na temat chemii oraz fizyki. Dodatkowo wykonuje własnoręcznie wykonywane eksperymenty.

Adres: ul. Fordońska 246, 85-766 Bydgoszcz

Park Trampolin

Obiekt ten ma prawie 3000 metrów kwadratowych powierzchni. Budynek posiada też małpi gaj, który ma aż 3 poziomy. Na dzieci czeka dodatkowo strefa trampolin, ścianka wspinaczkowa, basen z gąbkami itp. Park trampolin jest dobrą opcją na spędzenie czasu z dzieckiem w deszczowy dzień lub na aktywne spędzenie popołudnia po całym dniu zwiedzania.

Adres: ul. Jana Karola Chodkiewicza 17, 85-065 Bydgoszcz

Zoo

Na terenie 14 ha mieszka aż 1000 zwierząt z 204 gatunków. Zobaczyć możecie gady, ptaki, ssaki oraz ryby. Poza podstawowymi zwierzętami, które są w zoo, tutaj spotkać można nawet żubry. Jeśli będziecie mieli ochotę podejść bliżej do zwierząt, taka okazja nadarzy się w mini zoo. Tam nie tylko podejdziecie bliżej do zwierząt lub je nawet pogłaszczecie, a nawet można je nakarmić. Dla dzieci jest to świetna atrakcja.

Adres: ul. Gdańska 173, 85-674 Bydgoszcz

Muzyczny plac zabaw oraz Muzyczna fontanna

Oprócz tradycyjnych sprzętów, można znaleźć tu również instrumenty muzyczne takie jak ksylofony, bębenki oraz tuby. Bawiąc się na placu, jednocześnie możecie pograć na instrumentach. Dodatkowo przed Filharmonią, przy dzielnicy Muzycznej znajduje się muzyczna fontanna. Możecie obejrzeć wtedy spektakl muzyki, wody oraz światła. Czynna jest od środy do piątku w maju oraz czerwcu i w lipcu, oraz sierpniu codziennie. Dla fanów muzyki jest to miejsce, przy którym można odpocząć, przy okazji oglądając występ multimedialny.

Adres: ul. 20 Stycznia 1920 roku, 85-081 Bydgoszcz (Muzyczny plac zabaw), ul. Juliusza Słowackiego, 85-008 Bydgoszcz (Muzyczna fontanna)

Atrakcje dla dzieci w parku Myślęcinek

Myślęcinek Bydgoszcz
Adobe Stock/fot. DawidDobosz

W Bydgoszczy znajduje się największy w Polsce park Myślęcinek. Możecie odpocząć w nim od zgiełku miasta, a i dla dzieci znajdzie się wiele atrakcji, takich jak:

 • Zaginiony Świat, gdzie czeka na was kilkadziesiąt modeli prehistorycznych zwierząt oraz muzeum „Skarby Ziemi”.
 • Miasteczko Ruchu Drogowego, które usytuowane jest przy głównej promenadzie. Miasteczko posiada rondo, przejścia dla pieszych, sygnalizację świetlną oraz znaki drogowe.
 • Park Rozrywki, w którym czeka na was wiele atrakcji. Dla mniejszych dzieci czekają tu karuzele, basen z piłeczkami czy gabinet luster. Ponadto jest tu również rollercoaster oraz kolejka górska.
 • Ogród Zoologiczny, w którym spotkacie egzotyczne gatunki zwierząt, nawet krokodyla.

Adres: ul. Gdańska 173/175, 85-674 Bydgoszcz

Tramwaj wodny

Tramwaj wodny Bydgoszcz
Adobe Stock/fot. zbg2

Jeśli odwiedzacie Bydgoszcz, to warto przepłynąć się z dzieckiem tramwajem wodnym. Dzięki temu dodatkowo możecie ciekawie zwiedzić to miasto, od strony wody. Do wyboru macie trasę Staromiejską oraz Słoneczną. Podczas trasy Staromiejskiej obejrzycie dodatkowo śluzowanie. Dla dziecka będzie to nie lada przeżycie. Czas przebytej trasy trwa 80 minut. Natomiast trasa Słoneczna prowadzi od rynku Rybiego, w stronę Hali Sportowej. Trwa 50 minut, a po drodze zobaczyć można:

 • Zakon Bernardynów,
 • Gazownie Miejską,
 • Bazylikę,
 • Halę Sportową,
 • Hotel Słoneczny Młyn.

Można też wypożyczyć rowery wodne oraz kajaki, jeśli wodna wyprawa spodoba się wam.

Makieta dawnej Bydgoszczy

Makieta dawnej Bydgoszczy znajduje się przed głównym wejściem do Spichrzy. Przedstawia ona Bydgoszcz z XVII wieku, a znajdują się na niej np. stary ratusz, kościoły, czy klasztor Karmelitów.

Adres: ul. Mostowa, 85-110 Bydgoszcz

Pan Twardowski

Ukazuje się on w oknie kamienicy przy Starym Rynku. Będąc w Bydgoszczy, warto pojawić się wtedy, kiedy wyłania się on. Pojawia się w oknie codziennie o godzinie 13:13 oraz 21:13. Przed wyjrzeniem Pana Twardowskiego przez okno, następują kłęby dymu oraz muzyka.

Adres: Stary Rynek, Bydgoszcz

Place zabaw

Jeśli w planach macie odpoczynek, warto odwiedzić jakiś plac zabaw. Dzieci pobawią się, a wy będziecie mogli odsapnąć po całym dniu zwiedzania. Na wyspie Młyńskiej można odpocząć na kocu i zrobić sobie piknik. Obok znajduje się Magiczny Plac Zabaw z Zaczarowanym Krzesłem. Ponoć spełnia życzenia.

Poniżej znajdują się 3 place zabaw, które warto odwiedzić:

 • Plac Zabaw przy Śluzie Miejskiej – podzielony na dwie strefy, dla dzieci młodszych oraz starszych. Dzieci mogą zobaczyć, jak śluzują się statki.
 • Plac Zabaw w Parku Ludowym im Wincentego Witosa – na miejscu znajduje się tunel, zjeżdżalnie, górki oraz trampoliny.
 • Plac Zabaw przy Kanale Bydgoskim – po zabawie warto przejść się przy kanałku zobaczyć zabytkowe urządzenia hydrotechniczne.
Atrakcje świętokrzyskie
Adobe Stock/fot. Gorilla
Czas wolny
Atrakcje dla dzieci w województwie świętokrzyskim
Odkryjcie z nami, jakie atrakcje dla dzieci w województwie świętokrzyskim warto odwiedzić. Muzea, rezerwaty czy jaskinie to tylko niektóre z ciekawych miejsc, które na was tutaj czekają. Dzieci z pewnością odnajdą się w zebranych przez nas dostępnych atrakcjach.

Zastanawiając się, jaka atrakcja będzie dla waszego dziecka najlepsza, warto zapoznać się wcześniej z dostępnymi opcjami, które oferuje województwo świętokrzyskie. Zapoznajcie się z przygotowaną przez nas listą. Spis treści: Oceanika Bałtowski Kompleks Turystyczny Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach Centrum Bajki w Pacanowie Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno Crazy Cart Park etnograficzny w Tokarni Rezerwat Kadzielnia Jaskinia Raj Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach Pałac Kurozwęki Geopark Kielce – Centrum Geoedukacji na Wietrzni Żywe Muzeum Porcelany Ćmielów Centrum Leonardo da Vinci w Podzamczu Oceanika W Oceanice znajduje się wiele roślin z mórz, oceanów oraz rzek, a także ryb. Jest aż 300 gatunków. Zwiedzanie jest podzielone ze względu na miejsce występowania poszczególnych okazów. Po obiekcie oprowadza was przewodnik, który opowiada o zwyczajach i ciekawostkach zwierząt zamieszkałych w Oceanice. Po obejrzeniu każdego zbiornika, na dzieci czeka akwarium dotykowe. Można tam nakarmić ryby. Jeśli wy i wasze dziecko lubicie wodny świat, to warto tu przyjechać. Na miejscu skorzystać możecie również z: Stajni, Krainy zabawy z parkiem linowym, zagrodą dla zwierząt, dmuchańcami oraz eurobungee, Basenu krytego, Parku Miniatur Świętokrzyskich. Adres: ul. Laskowa 95, 26-050 Chrusty Bałtowski Kompleks Turystyczny Kto będzie przynajmniej raz w Bałtowie, powinien odwiedzić park jurajski, który jest ogromną atrakcją wśród dzieci. JuraPark jest najstarszym tego typu obiektem w Polsce. Na miejscu znajduje się około 100 modeli dinozaurów, które są wykonane w naturalnej wielkości. Po kompleksie prowadzą ścieżki, na których widnieją tabliczki mówiące o ciekawostkach związanymi z dinozaurami. Na miejscu zwiedzić można:...

Atrakcje Mielno
Adobe Stock/fot. LIGHTFIELD STUDIOS
Czas wolny
Atrakcje dla dzieci w Mielnie
Atrakcji dla dzieci w Mielnie jest wiele. Podczas urlopu w tym mieście możecie całą rodziną zaplanować sobie naprawdę ciekawy czas. Spędzenie wakacji we wspólnym gronie z pewnością was do siebie zbliży.

Wyjazd na wakacje z dziećmi zawsze stawia jedno pytanie: jak ciekawie spędzić z nimi czas? Poniższe atrakcje dadzą szansę spędzić go aktywnie oraz edukacyjnie. Spis treści: Piernikowy Dom do Góry Nogami Park Linowy Tukan Escape room Ścieżki edukacyjne Family Park Ogród botaniczny Promenada Przyjaźni Rejs po jeziorze Jamno Grodzisko Słowiańskie Plaża w Mielnie Pomniki w Mielnie Piernikowy Dom do Góry Nogami W Mielnie znajdziecie Piernikowy Dom do Góry Nogami. Przed domkiem stoi Baba Jaga, która pilnuje swojej własności. Dzieci na żywo będą mogły ją zobaczyć i zrobić sobie zdjęcie. Wielkim zaskoczeniem dla młodszych dzieci z pewnością będzie dom z piernika. A dodatkowo to, że stoi on do góry nogami, wprawi wasze dziecko w zachwyt. Dom ten znajduje się niedaleko plaży. Adres: ul. Kościuszki, 76-032 Mielno Park Linowy Tukan W Parku Linowym Tukan czeka was aż 7 tras o różnym stopniu trudności. Nawet młodsze dzieci nie będą miały problemu ją przejść. Park ten mieści się 250 m od morza wśród drzew. Uczestników parku linowego pilnuje kadra pracownicza. Przed rozpoczęciem przejścia całej trasy każdy uczestnik bierze udział w obowiązkowym szkoleniu. Są nimi zjazd tyrolski, spacer po linie oraz skok indiański. Adres: ul. Chmielna 4, 76-032 Mielno Escape room W Escape roomie Monster House czeka was wiele zagadek do rozwiązania całą rodziną. Z pokoju zagadek należy wydostać się w 60 minut. Wskazówki oraz przedmioty do wydostania się znajdziecie w danym pokoju. Taka atrakcja stawia na pracę zespołową. Oprócz wcześniej wspomnianego escape roomu Monster House, znajdziecie w Mielnie również escpae room Czacha oraz Out of The Box Escape Room. Adres: ul. Słoneczna 1, 76-032 Mielno Ścieżki edukacyjne Jedną z ciekawszych ścieżek edukacyjnych jest...

gdzie nad morze z dzieckiem
Adobe Stock
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Gdzie nad morze z dzieckiem, aby uniknąć tłumów, hałasu i wysokich cen? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców planujących wakacje i ceniących spokój. Podpowiadamy, jakie nadbałtyckie miejscowości są najlepsze dla rodzin z dziećmi i jakie atrakcje nad morzem wybrać. Gdzie najmłodsi nie będą się nudzić, nawet gdy nie dopisze pogoda, a rodzice odpoczną od codziennego zgiełku?

Planujesz  wakacje z dziećmi w Polsce ? Zastanawiasz się, gdzie pojechać nad polskie morze z dzieckiem, ale nie masz pomysłu? Wakacje nad Bałtykiem to świetny pomysł pod warunkiem, że wybierzesz miejscowość, w której maluch będzie czuł się naprawdę dobrze. Wczasy nad morzem z niemowlakiem lub kilkulatkiem to nie to samo co szalone wakacje z grupką bezdzietnych, lubiących się bawić przyjaciół.  Dziecko, zwłaszcza małe, ma inne potrzeby i co innego jest dla niego atrakcją. Podpowiadamy, gdzie wybrać się nad morze z dzieckiem, aby wypoczynek był bezpieczny i udany. Podajemy listę ciekawych miejsc nad morzem dla dzieci . Znajdziecie na niej topowe miejscowości i liczne atrakcje dla dzieci nad morzem .  Spis treści: Wakacje nad morzem z dzieckiem: na co zwrócić uwagę? Gdzie nad morze z dzieckiem? Świnoujście: najszersza plaża w Polsce Międzywodzie: wakacje bliżej natury Dziwnów: idealny dla niemowlaków  i małych dzieci Trzęsacz: a może tak koleją? Mrzeżyno: coś dla małego marynarza Chłopy: jeśli cenisz sobie ciszę i spokój Darłówko: jedyny taki most w Polsce Wicie: nie tylko morze, ale i jezioro Karwia: z dala od zgiełku Sopot: koniecznie pokaż dziecku molo Wakacje nad morzem z dzieckiem – na co zwrócić uwagę? Gdzie najlepiej nad polskie morze z dzieckiem? Wakacje z dzieckiem nad polskim morzem trzeba rozsądnie zaplanować. Najlepiej wybrać miejsce, które oferuje szereg atrakcji dla dzieci: czysty piasek na plaży (nikt nie lubi wypoczywać wśród wyłażących z kosza śmieci); względny spokój – dudniące dyskoteki, pędzące quady, ścisk na plaży i tłumy na deptaku nie będą atrakcją dla maluszka; lokalizację zapewniającą szybkie dotarcie na plażę; plac zabaw i inne atrakcje dla...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz